Гестационен диабет - тема 3

  • 33 191
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 280
При мен също яйцата ми държаха ниска КЗ.  Но пък и аз ги ядях без хляб, тъй като обикновено към яйцата имах доста зеленчуци, а ако е месо - по-въглехидратна гарнитура (с картоф примерно) и пак не ядях хляб...

# 331
  • Мнения: 36
Как сте момичета? Справяте ли се с режимите си? Има ли и други като на мен на бързодействащ инсулин?

# 332
  • Köln
  • Мнения: 86
Аз започнах ниско - въглехидратния режим на Атанас Узунов и първата седмица бях добре, но после пак ми се вдигна захарта / родих преди 5+++ месеца/
Не съм ходила на лекар все още но при първа възможност ще ида. Сега се мъча да стабилизирам нещата сама.
Захарта ми варира между 94 - 100 мг/дл сутрин на гладно

# 333
  • Мнения: X
Нирвана,мен искат да ме сложат на инсулин,но аз се дърпам. Чакам час за ендокринолог,с когото да го обсъдя подробно. С режим за сега поддържам добри стойности, само дето сутрин на гладно ми е леко над 5.3. искат да е под 5.3,а моето е все 5.4 5.8 5.6  толкова е гранично,че не ми се иска инсулин толкова рано. 18 г.с. съм.
Виж поста ми относно как и къде се следя в юлските мами преди няколко дни

# 334
  • Köln
  • Мнения: 86
Нирвана,мен искат да ме сложат на инсулин,но аз се дърпам. Чакам час за ендокринолог,с когото да го обсъдя подробно. С режим за сега поддържам добри стойности, само дето сутрин на гладно ми е леко над 5.3. искат да е под 5.3,а моето е все 5.4 5.8 5.6  толкова е гранично,че не ми се иска инсулин толкова рано. 18 г.с. съм.
Виж поста ми относно как и къде се следя в юлските мами преди няколко дни
Аз бях по същия начин и минах на инсулин. Правят го заради бебето. То произвежда инсулин за да ти помага и след раждането става опасно за бебето ако продължи ...

# 335
  • Мнения: X
Doniy, и твоите сутрешни стойности ли бяха така малко гранични? Моите през деня са добре. Чакам обаждането на ендокринолога ,ще видя какво предлага. Няма да се дърпам ,естествено . Но все си мислех ,че толкова мъничко гранично не е толкова фатално. Чакам да чуя как ще ми го обясни ендокринолога,все пак те знаят.

# 336
  • Мнения: 1 659
Нирвана,мен искат да ме сложат на инсулин,но аз се дърпам. Чакам час за ендокринолог,с когото да го обсъдя подробно. С режим за сега поддържам добри стойности, само дето сутрин на гладно ми е леко над 5.3. искат да е под 5.3,а моето е все 5.4 5.8 5.6  толкова е гранично,че не ми се иска инсулин толкова рано. 18 г.с. съм.
Виж поста ми относно как и къде се следя в юлските мами преди няколко дни
Аз бях по същия начин и минах на инсулин. Правят го заради бебето. То произвежда инсулин за да ти помага и след раждането става опасно за бебето ако продължи ...

На гладно трябва да е под 5.1. Най-добре да е под 5, нещо около 4,5-4,8. На гладно дори да не си яла като се движиш, правиш тоалет и т.н. и се вдига малко КЗ. Аз го установих като меря в къщи, отивам в лаборатопия, давам кръв и пак меря с глюкомера.

# 337
  • Köln
  • Мнения: 86
Doniy, и твоите сутрешни стойности ли бяха така малко гранични? Моите през деня са добре. Чакам обаждането на ендокринолога ,ще видя какво предлага. Няма да се дърпам ,естествено . Но все си мислех ,че толкова мъничко гранично не е толкова фатално. Чакам да чуя как ще ми го обясни ендокринолога,все пак те знаят.
Да, абсолютно същите.
Започнах инсулин с писалка, по 4 единици.
Беше добре, но явно организма свиква и след седмица пак ми беше висока захарта. Вдигнаха ми го на 8, а после на 10. 
След раждането уж трябваше да се оправя, но уви. Вече почти 6 месеца съм все така.

# 338
  • Мнения: 280
Момичета, аз родих преди месец, с диета успях да вкарам КЗ в норма и последният месец беше все под 5. Но като родих, леле, всичко което е сладко покрай мен го овършавам. Като цяло не си падам много по сладкото, но не знам какво ми става. Изяждам промишлени количества сладки, бисквити, бонбони, просто имам чувството че организма ми иска да си навакса заради захарния глад от бременността.
КЗ съм я мерила на гладно 4-5 пъти последния месец, движи се около 4.3-4.7, като вече не спазвам никаква диета, дори ям много повече сладко от преди. Нямам намерение да продължавам така, но както ви казах, не знам какво ми става...
Така, тези стойности добре ли са за КЗ на гладно? Знам, че трябва и обременяване с глюкоза да направя. Знаете ли колко време след раждането се прави?

# 339
  • Мнения: X
Dageya, окуражаваш ме,че това нещо ще изчезне след като родя!
Перфектна ти е захарта на гладно!!
Пробвай и един час след ядене, и ако и тя е добре, после и обременяването ще ти е перфектно и официално си се отървала от диабета.
Ох,зарадвах се да чуя положителен резултат! Браво!
На мен ми казаха ,че 8 седмици след раждането ще ми правят обременяване.
Сега неприятното....казаха ми специалистите,че тези които сме имали гестационен диабет често развиваме диабет тип 2 5-10 години след това... Не е задължително,но сме били предразположени,ако не направиме промени в начина си на живот. Например за себе си знам ,че трябва да отслабна!!!!! А винаги съм била едра дама.....офффф...

# 340
  • Бургас
  • Мнения: 80
Здравейте. Минавам да ви кажа, че родих на 12 януари. Всичко е наред с мен и бебето. Моята кръвна захар на гладно сутрин варираше около 6,но след 36 седмица започна сама са пада. Не съм била на инсулин само на диета. Сега захарта ми след раждане отново е добре. Наваксвам със сладкото Simple Smile няма да е все така, ама сега много ми се хапва. Успех ви пожелавам  Simple Smile

# 341
  • Мнения: 76
Честно не зная каква е тази медицина .
Всеки със своите критерии .
От Варна съм , ходих при водеща доцентка . Каза да меря само втори час . Да гледам да е под 8 .
Е...
От репродуктивната ми ендокриноложка - за ГД КЗ се мери само след  1 час след храна и на гладно. Иначе реф. стойност на 2-ри час след храна съм питала и меря, ако ми е много висока тази след 1-вия час за ГД - трябва да е под 6.7.
[/quote
Извинявам се,че се вкючвам и аз съм от Варна,може ли да ми кажеш при коя доцентка ходиш:)?

# 342
  • Мнения: 1 038
Бояджиева [quote author=Iva34 link=topic=1254276.msg42284538#msg42284538 date=1612803984]
Честно не зная каква е тази медицина .
Всеки със своите критерии .
От Варна съм , ходих при водеща доцентка . Каза да меря само втори час . Да гледам да е под 8 .
Е...
От репродуктивната ми ендокриноложка - за ГД КЗ се мери само след  1 час след храна и на гладно. Иначе реф. стойност на 2-ри час след храна съм питала и меря, ако ми е много висока тази след 1-вия час за ГД - трябва да е под 6.7.
[/quote
Извинявам се,че се вкючвам и аз съм от Варна,може ли да ми кажеш при коя доцентка ходиш:)?

# 343
  • Мнения: X
Сложно е,
Сменяй лекаря. Некомпетентна е твоята доцентка. На първият час е най-висока захарта. Трябва да е по 7.8 за да е ОК,а на втори час трябва да е под 6.3.
Часът се мери от началото на храненето,не от края.

# 344
  • Мнения: 1 038
Обаче , аз като цяло никога не съм имала високи стойности на гладно
Сложно е,
Сменяй лекаря. Некомпетентна е твоята доцентка. На първият час е най-висока захарта. Трябва да е по 7.8 за да е ОК,а на втори час трябва да е под 6.3.
Часът се мери от началото на храненето,не от края.

Общи условия

Активация на акаунт