Село Скравена мнение

  • 3 307
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте!
С моя мъж искаме да си купим къща около София. Родих преди година и нещо и искаме дъщеря ни да расте в приятна обстановка с чист въздух и да си имаме хубав двор, в който да скача и играе. Бяхме се насочили да е в София, но нямаме тази финансова възможност. Около София разгледахме няколко имота и до сега нищо не ни грабна вниманието. Търсим нещо с 3 спални, 2 бани и тоалетни, хубав двор и приятни съседи. Естествено водеща роля играе наличието на детска градина и училище, както и да има млади семейства. Спряхме се на една къща в село Скравена. Ако някоя от вас е от там или има мнение дали ще споделите нещо? Иначе къщата изглежда страхотна, а дворът е прекрасен.
Благодаря ви момичета, предварително!

Забравих да спомена, че ние продаваме нашият двустаен апартамент и къща, която се нуждае от сериозен ремонт не е оферта.

# 1
  • Мнения: 6 244
Не познавам селото и никога не съв ходила в този район, но имах колежка, която беше от там. От нея знам, че в селото има много циганяци. Същото важи изобщо за района на Ботевград, така че си помисли дали да се пренасяте там.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 976
Не зная доколко информацията е актуална:
http://balkanec.bg/nova-televiziyarazsledva-prestapnostta-v-skravena-38877.html

# 3
  • Мнения: 144
Къщата е със СОТ, иначе питахме за обирите, но разбира се казаха, че нямало. Хубавото е, че на огледа ще сме със съсед, а не с брокерката и ще можем спокойно да си питаме. Огледа е в неделя. Лошото е, че сме притиснати от времето понеже си намерихме купувачи на нашия апартамент, а ние къща още не можем да си намерим.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 976
Ако се наложи, изкарайте няколко месеца и под наем, но проучете хубаво за мястото. За Скравена в нета излизат основно новините за циганското гето, за което жителите са се борили да го разселят, и това с престъпността, което е производно от първото. Може и да са решили проблема, защото по-актуални новини от 2018 няма.
Успех с къщата!

# 5
  • Мнения: 144
Да, наистина излизат само такива новини. Факт е обаче, че циганите са си навсякъде. Ако може да каже някой мнение за друго населено място с детска градина и училище, и да е около София ще съм благодарна. Търсим активно и ние. Много се радвам, че веднага се отзовахте! ❤️

# 6
  • Мнения: 71
Да, наистина излизат само такива новини. Факт е обаче, че циганите са си навсякъде. Ако може да каже някой мнение за друго населено място с детска градина и училище, и да е около София ще съм благодарна. Търсим активно и ние. Много се радвам, че веднага се отзовахте! ❤️
Ако може да каже някой мнение за друго населено място с детска градина и училище, и да е около София ще съм благодарна. Търсим активно и ние. Много се радвам, че веднага се отзовахте! ❤️
Нямам идея какви имоти са на пазара в момента, но ще се влюбите в село Ярлово, отговаря на всичките ви изисквания.
Самоковския регион също не е за подценяване с. Говедарци, с. Алино, с. Широки дол.
Аз обожавам местоположението на Скравена, много история има там...
Пожелавам успех!

# 7
  • Мнения: 6 244
Самоковско е супер, но и там в много от селата има набези от циганите в Самоков. А тези села, които сте предложили са малки и не знам да имат градини и учелища. Единствено в Говедарци пише, че има и Дградина и основно училище. В Алино няма нищо. От там на пазар идват в с. Белчин. Самоков стана супер уреден град. Има си всичко. Магазини от няколко вериги, хубав парк, приятен център, аптеки, банки, всякякви услуги, рестиранти, кифенета и т.н. Но има и цигани!

# 8
  • Мнения: 144
Тъкмо се прибрахме в малкият ни тесен апартамент. Първото ми впечатление беше чистият въздух придружен от шума на вятъра танцуващ по листата. Приятна топла атмосфера придружена с лека музика (не чалга) от заведенията на центъра в село Скравена. После забелязах изобилието от детски площадки, чистите пътища (лесно проходими) и прекрасното основно училище, което може да сложи в малкия си джоб доста столични училища. Видях и няколко цигани, които съпровождат доста населени места (аз лично не знам място, където да ги няма) и няколко почерпени възрастни хора (ами неделя е). Самата къща е просто УНИКАЛНА, а съседът, който ни разведе се оказа, че е СОТ-аджията на селото (ох, какъв плюс само). Къщата няма нужда от голям ремонт, а само от освежаване, тук-таме замазване и боядисване, смяна на дограма на втория етаж и озеленяване на прекрасния двор. Това са моите първи впечатления. Сега остава да осмислим видяното и утре да си кажем окончателно дали го купуваме (макар че везните клонят към покупка).
Толкова от мен за сега.
Ако закупим имота ще ви пиша още.

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Какво стана, купихте ли?
Баща ми е от Ботевград, познавам региона. Наистина има много цигани там. Ако работата ви е в София, с пътуването ще ви е сложно.

# 10
  • Мнения: 14 476
И аз чакам с интерес.Децата ще завършат основно образование там,а после?
Цитат
Видях и няколко цигани, които съпровождат доста населени места (аз лично не знам място, където да ги няма)
Много тъпо успокоение,''любим'' рефрен.Скоро ще бъдем малцинство така,че свиквайте и се адаптирайте.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 965
За къщите не е ли най-важно отоплението и покрива? Също този СОТ-аджия какъв е? Един човек, на който се плаща за охрана на цялото село?

# 12
  • Мнения: 6 244
За къщите не е ли най-важно отоплението и покрива? Също този СОТ-аджия какъв е? Един човек, на който се плаща за охрана на цялото село?
За къщите всичко е важно. От основите до покрива, настилките в двора и оградата.

Последна редакция: нд, 04 окт 2020, 18:03 от fatalina

# 13
  • Мнения: 144
Какво стана, купихте ли?
Баща ми е от Ботевград, познавам региона. Наистина има много цигани там. Ако работата ви е в София, с пътуването ще ви е сложно.
Започнахме процедурата.
Цигани има на всякъде. В момента съм в майчинство, а мъжът ми работи от вкъщи. Като цяло пътувахме до там и ни отне около час и половина до София. Маршрутът (ако изключим ремонта) не ми се видя никак дълъг. Надявам се, че няма да кой знае какъв проблем, защото до колкото разбрах имало хора от София, които живеят там.
И аз чакам с интерес.Децата ще завършат основно образование там,а после?
Цитат
Видях и няколко цигани, които съпровождат доста населени места (аз лично не знам място, където да ги няма)
Много тъпо успокоение,''любим'' рефрен.Скоро ще бъдем малцинство така,че свиквайте и се адаптирайте.
Относно децата не виждам какъв е проблема? Аз завърших своето основно образование на село, след което се преместих в града, за да завърша гимназия и университета. Бях на квартира, забавлявах се, запознах се с най-добрата си приятелка и като цяло беше повече от хубаво. Научих се на самостоятелност и имах свое пространство. Смятам, че щом аз съм оцеляла значи и децата ми ще оцелеят, ако живеят в квартира. Определено ще ми е тежка раздялата, но в крайна сметка и те ще искат своето лично пространството.
А относно въпросното успокоение и свикването сте права. Не е като да зависи от мен лично. В София живеем на един хвърлей разстояние от циганите и често им чуваме веселбите. В София също има бол цигани. Няма какво да се прави. В моето село също имаше. И на Марс да отида пак ще са там. 🤷
За къщите не е ли най-важно отоплението и покрива? Също този СОТ-аджия какъв е? Един човек, на който се плаща за охрана на цялото село?
Естествено, че е важно отоплението и покрива, и двора, и пода, и оградата, и банята, и водата, и квадратурата на стаите. Има камина на водна риза, но и има възможност да се прекара газ. Покрива е добре, само единият комин трябва да се постегне и толкова (от покриви разбирам, баща ми е строител и разчитах на неговото мнение, като се консултирах дословно с него). Има и отделно камина. Баните са хубави, като тази на първия етаж може да сменя плочките (просто този цвят не ми допада) и е достатъчно голяма, за да сложа вана (например). Освен това пода е добре, няма какво да се прави по него. Може само стените да боядисани, че са бели. Мислех за някакъв мек и блед цвят, за да създам усещане за уют и комфорт. Цялата работа може да мине без майстор, защото мисля да извикам баща ми. Въпросният СОТ-аджия ни разведе из къщата. Кварталът е далеч от цигани и е пълно само със съвестни съседи (съдя по дворовете, които бяха прекрасно поддържани). Брокерката не ни разведе, за това имах възможността да говоря с човек от селото.
За къщите не е ли най-важно отоплението и покрива? Също този СОТ-аджия какъв е? Един човек, на който се плаща за охрана на цялото село?
За къщите всичко е важно. От основите до покрива, настилките в двора и оградата.
Абсолютно!

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 15:30 от AnMary

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Честита да ви е и със здраве да си я ползвате!

Общи условия

Активация на акаунт