Юнски бебета 2021г

  • 21 743
  • 722
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 175
Записвам се и аз. Хем плахо, хем сигурно(до колкото мога), че всичко ще е до финал. Януари забременях,Март го загубих,спряла сърдечна дейност. 7 месеца опити и накрая заветните 2 черти. 2 черти излезнаха 5 дни преди датата на цикъл..НЕтрябва да ми дойде в събота и естествено всяка болка,бодеж,ходене до тоалетна е направо...Пия Утрогестан 2х2, защото имах зацапване вчера,днес Слава Богу нямам,но имам болки в корема и кръста. Не са като при цикъл, не са и постоянни,но си ги има. КръвниятТест 3дни преди цикъл беше 107, а утре ще си пусна втори да видя дали се покачва...много ме е страх и сърцето ще ми изхвърчи...Успех на всички и пожелавам пуфкаф финал на всяка една от вас.

# 391
  • Мнения: 682
Здравейте, записвам се и аз при вас.

На 39г. с едно детенце на 1годинка от инвитро. Сегашната ми бременност е естествена- изненада за нас и за докторите, които твърдяха, че само с инвитро имаме шанс за детенце.

С тромбофилия съм, високорисков фактор и съм на клексан всеки ден.

Термин в средата на юни. Heart

Пожелавам лека и успешна бременност на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 392
  • Мнения: 81
Здравейте,

Минах прегледа си аз,но лекарят каза че съм в 5 г.с седмица,а не както аз си мислех в 7. Confused
Но също така когато ме попита за последната дата на МЦ и каза,че всичко изглежда нормално и да отида след 20 дена.
Аз съм си доста притеснителна,а и ми е 1ва бременност и много искана.
И сега не знам да се притеснявам ли или просто да се успокоя.

# 393
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Здравейте,

Минах прегледа си аз,но лекарят каза че съм в 5 г.с седмица,а не както аз си мислех в 7. Confused
Но също така когато ме попита за последната дата на МЦ и каза,че всичко изглежда нормално и да отида след 20 дена.
Аз съм си доста притеснителна,а и ми е 1ва бременност и много искана.
И сега не знам да се притеснявам ли или просто да се успокоя.

Бъди по-спокойна, и на мен ми казаха по-ранна седмица отколкото ги смятах, но аз съм с по-дълъг цикъл и късна овулация, а особено септември ми се удължи и повече от обикновено. Щом според лекаря няма нищо притеснително по-всяка вероятност е така. А 20 дена е нормално за следващ преглед, ако няма поводи за притеснение (предходни загуби, зацапване, отлепване, хормонални проблеми) повечето лекари дават през месец прегледите отначало. Успех!

# 394
  • София
  • Мнения: 616
Добре дошли на новите попълнения!
Тук доста от нас са препатили и с горчив опит, ще треперим заедно, но вярвам, че този път всичко ще е наред и ще се радваме на здрави бебчета юни месец 2021! Simple Smile

При мен гаденето не е сутрешни, а постоянно Sad много е странно, като неразположение и глад се изразява, боли ме корем сутрин, ако не хапна нещо не ми минава и ям по малко и на често. Обостри ми се обонянието и всички колеги ми миришат 😳освен това пия повече течности от обикновено и ставам по два пъти нощем, което никога не ми се е случвало и много ми разбърква съня. Супер мързеливо и изморено ми е, но нямам вариант за работа от вкъщи. Мисля да си взема отпуск една седмица скоро да мога малко сили да събера. Ще започваме и сериозен ремонт скоро и ще бъде голяма веселба...

# 395
  • Мнения: 71
Здравейте, да ви попитам нещо. Ходили ли сте на БХС в Майчин дом, и доволни ли сте? Защото ме пращат там към средата на ноември.И искам малко отзиви. И също така само кръв ли взимат или гледат и на ехограф?

# 396
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Здравейте, да ви попитам нещо. Ходили ли сте на БХС в Майчин дом, и доволни ли сте? Защото ме пращат там към средата на ноември.И искам малко отзиви. И също така само кръв ли взимат или гледат и на ехограф?

Така, пълна информация за БХС има тук: http://genetika.maichindom.com/%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d1%86%d … 0%be%d1%81%d0%b8/

БХС се прави в националните генетични лаборатории (в Майчин дом в София, в Света Марина Варна, в УМБАЛ Плевен, УМБАЛ Св. Георги Пловдив, и в Стара Загора към катедра Генетика в Тракийския университет - уточнявам, че генетичните лаборатории не навсякъде са в сградата на самата болница, проверете си адресите за съответния град).

Ранна фетална морфология 11-13гс се прави най-много 2 дни преди БХС, като на скрининг се ходи заедно с резултатите от ехографското изследване! и се гледат заедно резултатите от даването на кръв. Най-общо,  според показателите от кръвния тест и ехографското изследване се дава статистическа вероятност за генетични отклонения. Най-важна е феталната морфология, да се прави от специалист по фетална медицина, за да измери правилно нухалната транслуценция и гънка, чиито размер е ранен индикатор за Даун. Ранната фетална морфология също проследява дали се развиват правилно органите и тялото на бебчето!
Скринингът от 2018г се плаща по НЗОК (преди беше платен) по някаква програма като финансиране, не знам дали не се плаща взимането на кръв само.
Гореописаните филиали на националната генетична лаборатория са единствените лицензирани у нас за БХС - примерно и в Щерев правят, но в майската група четох, че са без лиценз към международните организации  и бяха дадени линкове. Някои частни гинеколози доколкото знам също предлагат взимане на кръвна проба на място и пращането ѝ за БХС, но се уверете че я пращат в националната генетична лаборатория или неин филиал. Резултатите са достъпни онлайн за проверка на горния линк.

Допълнително, в Генетичната лаборатория в Майчин дом според ценоразписа правят също и инвазивни и неинвазивни тестове за генетични аномалии и ми се виждат доста по на сметка, ако сравните същите с други частни като тези на <strike>Геника</strike>, Пренатест, Вижън и прочее (примерно неинвазивен дородов тест за Даун, Едуардс Патау е 820 лв).

И още нещо важно, ако се усложни обстановката, имайте предвид, че по време на ИП продължиха да правят ранен БХС и фетална  защото е много важно за установяване на ранни проблеми. ЖК беше прекратена, но тези изследвания не.

И последно, за фетална аз съм решила да ходя по препоръка на приятелка при Атанасова в МЦ Марковс. Мислех, че Гунев прави, но той всъщност пращал там и на още едно място (не помня кое), но тъй като приятелката ми имаше изоставане в развитието на сърдечната клапа на бебчето в 7ми месец, там я следяха стриктно и бе много доволна.

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 15:32 от AAndreeva

# 397
  • Мнения: 2
Здравейте! Включвам се и аз, па макар и плахо...Това ми е трета бременност -желана. Преди това имам две момчета-вече тинейджъри. Миналата седмица  чух тупкане на сърчице😊 и чувство бе неописуемо. Така че, мили  мами, желая ви едно спокойно (колкото може) и щастливо бременеене!! Успех на всички!!🍀😊

# 398
  • Мнения: 175
Момичета,дайте да разсеем малко тревогите с нещо по-приятно. Споделете какво сте чели,че може и не може да се яде,гимнастики или въобще всякакви такива неща за бременни. Аз примерно разбрах наскоро,че не трябват да се ядат необработени колбаси,понеже може да се хване токсоплазмоза. Това поне аз не го знаех.

# 399
  • Мнения: 1 739
Добре дошли на новите момичета!
DaDiSt, освен колбаси и меки сирена не са ок. Суши, доста билки и подправки.
Абе момичета, с тия маски става ли ви лошо? Аз не, че много често влизам в магазин, ама е одеве ми се наложи, направо откачам

# 400
  • Мнения: 175
Би ли споделила повече за билките и подправките? А колкото до маските, на мен, да...даже се запъхтявам от тях. Старая се да не седя много време в магазини.



Добре дошли на новите момичета!
DaDiSt, освен колбаси и меки сирена не са ок. Суши, доста билки и подправки.
Абе момичета, с тия маски става ли ви лошо? Аз не, че много често влизам в магазин, ама е одеве ми се наложи, направо откачам

# 401
  • Мнения: 2 239
Момичета, аз точно това си помислих да се разведрим с нещо, че мен нещо са ме налегнали едни мисли. Сега нали съм настинала и само го мисля.
Иначе аз съм си взела ето тези книги малко да се образовам. Едното се оказа, че е дневник Grinning Живи и здрави ще си записвам разни неща вътре.
Скрит текст:

И аз четох за сурови меса, пушени, не добре изпечени, прясно сирене и кашкавал не добре узряли не трябва да се хапват. И сега много трудно отказвам на баща ми домашната пастърма. Grinning

# 402
  • Мнения: 1 739
Ми нещо разведряващо... Макар, че в тази обстановка дето е ден за ден всичко - имате ли планове за Нова Година?

От билките общо взето помня, че само чай от Шипка и липа (но само ако си сигурна, че е брана от чист регион) са напълно безопасни и могат да с епият спокойно. Всичко друго трябва да е в малки количества ако го пиеш. Аз съм с много чувствителна матка и всичко ми причинява ше контракции миналата бременност, та не съм и опитвала да пия нещо различно като чай от тези, а много обичам.
Магданоз, канела в големи количества също не са ок.
Книги тоя път не мисля да чета. Поне не тематични. Има няколко приложения и там следя уж нещо. Но имам 2 книжки, които съм си набелязала и ми стоят на рафта от няколко месеца, та щом се кротна вкъщи ще ги почна тях, да се разсейва.

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 14:28 от mrs.RN

# 403
  • Мнения: 175
Аз честно казано и апетит нямам кой знае колко,но...кашкавалче си хапвах...а явно не трябва да прекалявам.



Момичета, аз точно това си помислих да се разведрим с нещо, че мен нещо са ме налегнали едни мисли. Сега нали съм настинала и само го мисля.
Иначе аз съм си взела ето тези книги малко да се образовам. Едното се оказа, че е дневник Grinning Живи и здрави ще си записвам разни неща вътре.
Скрит текст:

И аз четох за сурови меса, пушени, не добре изпечени, прясно сирене и кашкавал не добре узряли не трябва да се хапват. И сега много трудно отказвам на баща ми домашната пастърма. Grinning

# 404
  • Prades-le-Lez
  • Мнения: 36
Момичета,дайте да разсеем малко тревогите с нещо по-приятно. Споделете какво сте чели,че може и не може да се яде,гимнастики или въобще всякакви такива неща за бременни. Аз примерно разбрах наскоро,че не трябват да се ядат необработени колбаси,понеже може да се хване токсоплазмоза. Това поне аз не го знаех.
Ох, хайде да ги разсеем! И на мен ми е мъчно за салама Laughing
Най-обичам йога Green Heart
Лични любимци от бременност номер едно:

https://www.youtube.com/watch?v=A1mn9brmP4I

https://www.youtube.com/watch?v=0coMYtPX7os

Общи условия

Активация на акаунт