За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 85

  • 21 590
  • 747
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 285
В София духа много студен вятър и е с боди с къс ръкав, отгоре някаква памучна блузка, панталонче, суичър и шапка. Гледам децата навън са с якета. Вчера беше и с плетено елече отдолу. Слагам и по 2 чифта чорапи. Зиморничаво е като майка си. Има значение и че излизаме само с раницата, понеже не иска да стои в количката, а и през половината време е в нечий ръце. Ако излизахме само с количката, щях да обличам по-тънко и някакво одеалце отгоре.

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 13 382
Вчера във вятъра беше както всеки ден боди дълъг ръкав+панталон+чорапки, пелена за завиване+памучно одеало, в нормални дни е без одеалото. Не се водя по студени ръце/крака и нос. Гърдите топли ли са всичко е наред.

# 422
  • Мнения: X
Здравейте, бях писала миналата седмица че детето се събужда подпухнало и спи само по корем. Току що бяхме на лекар, лекарката каза че е от спането по корем, както и предполагах. Помня че някоя мама беше помолила да споделя мнението на педиатърката, затова пиша

# 423
  • Мнения: 5 352
Lorsy, за краката, аз съм поръчала да му оплетат терлички, но малко по високи. Да станат като ботички. Grinning
Майка ми намери някаква хубава прежда, смесица от вълна и памук и сега чакам да ги направят.

Моят мъж цяла зима ходи с блузи с къс ръкав и яке отгоре. Не е добра идея майче. Но и като мен не ми върви да го обличам, че и +1, защото аз съм много зиморничева.
Засега майче ще се спра на варианта боди с къс ръкав+ромпър + одеало. Той още е в лежащия кош.
Иначе, поръчах си одеалце от мериносова вълна и го чакам тази седмица, да видим как ще е с него. Simple Smile

# 424
  • Мнения: 1 076
За обувки за прохождане - много хубави са Натурино Фалкото.

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 1 906
Вчера във вятъра беше както всеки ден боди дълъг ръкав+панталон+чорапки, пелена за завиване+памучно одеало, в нормални дни е без одеалото. Не се водя по студени ръце/крака и нос. Гърдите топли ли са всичко е наред.

И ние така сме облечени тези дни в Пловдив. Хем е слънце, хем духа вятър... но и като се завие детето , няма проблем - вратлето и е топло.

# 426
  • Мнения: 515
За раничката я мятах с дрехите от вкъщи и вече според темп отвън - слагах допълнително обща връхна дреха, евентуално бонус терлици върху чорапите;. В количката ми се струва по-студено от бебеносенето. Поне на мен ми е по-трудно да преценя как да облека за количка, отколкото за раница. Иначе гледам да се водя от себе си - както аз се обличам. Че единият път на мен ми беше хладно, а ММ се беше разгорещил. Имаше прохладен вятър и за нула време на малката и текнаха сополите и вечерта беше с темп... В последните дни я изкарвам с 2 дълги ръкава, дънки, дебели чорапи. Евентуално елек. Ако е ветровито се усеща доста по-студено времето.
Биомеханик обувките доста ги препоръчват. Ама и като цена са доста скъпи. Колев и Колев също са в топ марките.

# 427
  • Мнения: 751
Къде продават бебешки кърпи от муселин? В детските магазини ли да търсим? Blush

# 428
  • Мнения: 35 069
Навсякъде- Лидл, Уайкики, пепко Джъмбо

# 429
  • Мнения: 3 978
Аз съм намирала в бебешкия магазин до мола на Стамболийски в София, забравих му името.

# 430
  • Мнения: 1 285
За тези, които са ходили при д-р Фурлакис, прати ли ви какви масажи да правите, че нещо не ги намирам в материалите, които ми изпрати на пощата?

# 431
  • Мнения: 3 978
За масажи нищо не е казвал, то това дори не знам дали е в неговата компетенция

# 432
  • Мнения: 304

Не познавам доктора, но се надявам това да е полезно.


Да ви попитам, удачно ли столчето за хранене да е от такъв тип?


И също дали шезлонгчетата са подходящи за новородено от първия ден да седи и евентуално да поспива там ако така се наложи?

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 13 382
Моя в началото съм го оставяла за известно време в коша за кола, в шезлонга го оставях някде от към втората седмица.

# 434
  • Мнения: 1 076

Не познавам доктора, но се надявам това да е полезно.


Да ви попитам, удачно ли столчето за хранене да е от такъв тип?


И също дали шезлонгчетата са подходящи за новородено от първия ден да седи и евентуално да поспива там ако така се наложи?
Ако имат изцяло легнало положение. Иначе не е полезно малките бебета да спят в кошове за кола, шезлонг или люлка, ако гръбнакът не може да е напълно изправен. Естествено, че ако се случва веднъж на две седмици не е драма, но не е за ежедневна практика.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 13:39 от Wednesday28

Общи условия

Активация на акаунт