За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 85

  • 21 638
  • 747
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 515
Няма задължителни храни. Кашите ми звучат ужасно и с малко полезни съставки..(аз не бих ги яла, какво остава за бебето Grinning/ Аз бих ги пропуснала /и не съм давала, нито пюрета/. Може директно на нормално захранване. Може да прочетеш за захранване, водено от бебето и ако ти допадне да започнеш така Simple Smile добавянето на кърма/ам се прави, за да има познат вкус на бебето и един вид да яде повече. Но не е задължително да се слага. Бих казала излишно. Идеята е да свиква с другата храна. Вече според усещането на майка може да добавя ам/кърма в пюрето или директно вода. Simple Smile
Сис, дано да е период. И аз по спомен се сещам, че някъде там имаше неприятно усещане при кърменето. Но отмина. Дано и при теб. И гледай да не смучи само зърното, че ще стане рана Grinning
Не знам, не съм се интересувала Neutral Face тогава се чудех тия каши задължителни ли са...дали не може директно на нормално захранване да се премине.

# 451
  • Мнения: 406
Може да давате каша с намачкан банан примерно и става много вкусно(поне за мен)Аз лично в началото на захранването приготвях зеленчуците вкъщи и добавях АМ.

# 452
  • Мнения: 955
Момичета, бебето ми е на 4 месеца. Понякога, както тази сутрин плаче в истерия. Над 2 часа не мога да го успокоя. Не се гърчи, не мисля, че са колики. И друг път го е правил и е ужасно. Това нормално ли е? Слагахме ваксина оня ден, не знам дали може да има нещо общо, но както казах и друг път го е правил. След 2 часа се умори и заспа. Ако го е боляло нещо щеше лу да заспи изобщо? Приемам всякакви идеи и съвети. Казах на педиатърката, тя не реагира. Кога трябва да го водя на лекар или са нормални тези истерии?

# 453
  • Мнения: 1 355
Бебка сега става на 3 месеца и вчера сутринта и вечерта изпадна в подобна истерия, която също според мен не беше предизвикана от коликите. За мен вариянтът беше умора, защото не успя да спи добре дадения ден. Иначе ми говориха, че можело да бъде така заради магнитните бури и ретроградния Меркурий 🤣

# 454
  • Мнения: 1 286
Към 12-та седмица има скок в растежа. Също е възможно да не се е наспал. Моето дете реве основно, ако му се спи или не успее да заспи. Възможно е да започват зъби. Бих се консултирала с лекар, ако това продължи. Защото, когато се е наспал сутрин, няма логика да плаче истерично. Плачат и понякога от превъзбуда заради незряла нервна система и така изразходват натрупаните емоции, но това се случва основно вечер. А беше ли ял, когато започна да плаче?
Чела съм и доста материали, където се казва, че плачът е нормална фаза в детското развитие и че пикът му е към 2-ри месец, но трявба да се изключат другите фактори като болка, неразположение, зъби, умора и т. н.

# 455
  • Мнения: 955
Към 12-та седмица има скок в растежа. Също е възможно да не се е наспал. Моето дете реве основно, ако му се спи или не успее да заспи. Възможно е да започват зъби. Бих се консултирала с лекар, ако това продължи. Защото, когато се е наспал сутрин, няма логика да плаче истерично. Плачат и понякога от превъзбуда заради незряла нервна система и така изразходват натрупаните емоции, но това се случва основно вечер. А беше ли ял, когато започна да плаче?
Чела съм и доста материали, където се казва, че плачът е нормална фаза в детското развитие и че пикът му е към 2-ри месец, но трявба да се изключат другите фактори като болка, неразположение, зъби, умора и т. н.
Спа много неспокойно цялата нощ с мрънкане през 40 минути. Пъхах бибата и се успокояваше. Беше ял сутринта като започна, направо беше станал лилав от рев. После се умори и заспа. Чудя се, ако го боли нещо дали изобщо ще спира да плаче?

# 456
  • Мнения: 5 365
Kaylinnn, пробвала ли си да го сложиш в количката и да излвзнете или да го поразходиш из апартамента?
Моят син е на 4++ месеца и понякога, когато му се спи изпада в такава истерия. Премествам го от креватчето в количката и за 1мин. заспива.

В този период аз залагам на зъби.
При нас много добре дейста гризалката тип биберон на Tomee Tippe + гелче Бочко. Simple Smile

# 457
  • Мнения: 955
Kaylinnn, пробвала ли си да го сложиш в количката и да излвзнете или да го поразходиш из апартамента?
Моят син е на 4++ месеца и понякога, когато му се спи изпада в такава истерия. Премествам го от креватчето в количката и за 1мин. заспива.

В този период аз залагам на зъби.
При нас много добре дейста гризалката тип биберон на Tomee Tippe + гелче Бочко. Simple Smile
Ейй, Рокетче, помня те от една друга тема. Взела съм всякакви залъгалки, не минава номера. Уж огледах и опипвах венците, не ми се струват подути. Ще взема някакво гелче да имам за всеки случай. Количката, обаче не я тачи изобщо... И там реве, може би трябва да сменя коша вече да може да гледа, ама нали уж от 6 месеца... Той е на 4 месеца и 1 седмица. Правеше истерии и на 3 месеца и на 2... Спира само да се прозява, явно се уморява от това реване.

# 458
  • Мнения: 5 365
Kaylinnn, да, заедно бяхме и в другата темичка! Simple Smile

Наистина може са са някакви фази на растежа.
Ако смяташ да го слагаш по-рано в седналия кош, има едни подложки, които уплътняват седалката. Наши познати използваха такава, когато смениха количката на 5 месеца, че дъщеря им беше супер любопитна и не ппнасяше да е легала в коша. Да не изпусне какво става навън. Grinning

# 459
  • Мнения: 4 030
Залагам на това, че му се спи. Подкрепям идеята за количката, моят точно сутрин изпада в такива истерии, и докато не излезем не млъкваше. Не искам да те отчайвам, но това започна още 2 - 3 месец, и днес сутринта също, а сме на годинка 😊 Първо го има това, че бебетата свикват с рутината, като е свикнал да се излиза навън след закуска, се разстройва и си чака разходката. Плюс това, на малките бебета им се доспива час и половина след като станат от нощния сън и затова са така кисели. На много хора им е странно, защото си казват, че не може да им се спи на бебетата, които туко що са станали от сън, но това не е вярно

# 460
  • Мнения: 3 124
Тя и дъщеря ми на почти 9м ляга 2ч и нещо след събуждане.

# 461
  • Мнения: 4 030
Да, за по-големите бебета се увеличава интервала 😊
Да ви питам, бебето си хапна малко от акото си... Беше за малко само в кретачето, махнал си памперса, изакал се и после ръцете в устата... Мазало... Сега трябва ли да му Правя изследвания някакви?

# 462
  • Мнения: 15 356
Little heart,брат ми цялото гърне беше изял.Изкъпаха го само.

# 463
  • Мнения: 4 030
Little heart,брат ми цялото гърне беше изял.Изкъпаха го само.

😂😂😂 Не мога. Добре, успокоих се. Аз пък помня, че имах една братовчедка, която ядеше на козите додронките, и мислеше, че са маслинкк

# 464
  • София
  • Мнения: 18 685
Имаше такива шоколадови бонбони като на козите бърбаронките,но не знам дали ги помните вие.Таа ги събирахме в такива кутии да черпим.

Общи условия

Активация на акаунт