Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 2

  • 35 710
  • 761
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз пък да кажа, че откакто почнаха май месец, дали заради по-засиления филтър, дали заради повишената хигиена, но децата в групата на малката, боледуват доста по-рядко. Тя лично оттогава не е, въпреки че не е спирала да ходи.

# 121
  • Мнения: 4 393
Аз пък да кажа, че откакто почнаха май месец, дали заради по-засиления филтър, дали заради повишената хигиена, но децата в групата на малката, боледуват доста по-рядко. Тя лично оттогава не е, въпреки че не е спирала да ходи.

Заради сезона е.

# 122
  • Мнения: 3 252
Какво бихте си помислили, ако сестра в ясла ви каже, че детето има сополи през деня (когато реве). Идеята й е, че е болно, аз останах шокирана и се чудех какво да й кажа. За мен всеки, който реве има сополи, особено като го оставите по-продължително..

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Моят втори син беше така. От студът през есента и зимата, особено рано сутрин, му течеше носът. Нашите госпожи бяха разбрани и знаеха, че този секрет спира детето като се стопли вътре, но в съседната група родителите масово носиха бележки, че детето е клинично здраво и че това е алергичен ринит..

# 124
  • Мнения: 3 252
От студът през есента и зимата, особено рано сутрин, му течеше носът.
сутрин няма, вечер също, и вкъщи няма. Обаче не харесва една от госпожите и тя като е на работа явно реве повече, защото тя като ни я връща и казва - цял ден имаше сополи.

# 125
  • Мнения: 4 393
От студът през есента и зимата, особено рано сутрин, му течеше носът.
сутрин няма, вечер също, и вкъщи няма. Обаче не харесва една от госпожите и тя като е на работа явно реве повече, защото тя като ни я връща и казва - цял ден имаше сополи.
Едно към едно с нашия случай със сина ми.
Някакъв появяващ се сопол само сутрин, през останалото време го няма. Уикенда не се появи изобщо.
И да, едната сестра казва, че детето е ок, другата сестра казва, че сутрин има сопол. Бистър бил секретът.
Много нерви изхабих с този сопол, дето така и не го видях. Сега да видим тази седмица ще продължим ли с безумното търсене на сопола.

# 126
  • Мнения: 3 252
Хахха, поне не сме само ние (успокояващо за мен). Това се случва в частна ясла, сутрин й проверяват гърлото по няколко пъти и 3-4 пъти за сополи и тогава я пускат. А аз търся сополите вкъщи денонощно. Даже сестрата казала в четвъртък сутринта, утре сутринта ако имате сополи, няма да ви пусна да влезете. А в действителност, детето в момента е здраво и абсолютно нищо му няма.

# 127
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз пък да кажа, че откакто почнаха май месец, дали заради по-засиления филтър, дали заради повишената хигиена, но децата в групата на малката, боледуват доста по-рядко. Тя лично оттогава не е, въпреки че не е спирала да ходи.

Заради сезона е.
За 19 години с три деца, все си мисля, че мога да преценя, че не е от сезона. Ама щом така казвате.

# 128
  • Мнения: 4 393
Явно имате повече опит от мен. Но аз не съм имала болно дете през лятото, и затова го написах.

# 129
  • Мнения: 3 252
Ние изкарахме 6 вируса от м. Юни до края на м. Август.

# 130
  • Мнения: 1 781
Някой знае ли какво става с прословутата нова наредба? Кога ще се гласува? Нали на 17.10 приключи срокът на общественото обсъждане... но не съм наясно с административните срокове и тн.

# 131
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Някой знае ли какво става с прословутата нова наредба? Кога ще се гласува? Нали на 17.10 приключи срокът на общественото обсъждане... но не съм наясно с административните срокове и тн.
Изтича срокът за становищата по проекта за новата наредба. Някой да е срещал добре обосновано такова?
...
Срокът изтича, но ще оттеглят доклада и ще има нов, съответно с новите моменти за К 5.

# 132
  • София
  • Мнения: 6 010
А дали ще има ново обществено обсъждане или направо ще приемат новостите?

# 133
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Ще има ново обществено обсъждане. Ще повторят цялата процедура. Дори се чудя защо още не са качили на сайта.

# 134
  • София
  • Мнения: 6 010
Ще има ново обществено обсъждане. Ще повторят цялата процедура. Дори се чудя защо още не са качили на сайта.

Благодаря! То с тази скорост ще влезем в 2021 и децата от набор 2020 също ще са в заварено положение.

Общи условия

Активация на акаунт