Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 338
  • 771
  •   1
Отговори
# 480
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Привет!
Интересува ме тези последните мерки за Турция-вечерен час и локдаун уикенда за туристи ще важат ли? Спорим тук, различни мнения чувам. Ще пътувам до Истанбул след около 10 дни и ми е важно да знам. Не, че не може да се промени нещо пак дотогава.
Доколкото знам покрай Рамазана ще са тези мерки(тоест от 13 Април).
Днес колеги изпратиха това:
Здравейте колеги,

Бихме искали да Ви предоставим следната допълнителна информация за актуалната ситуация при пътуване в Република Турция през следващите седмици и ограниченията, свързани със SARS-CoV-2:

1 - През делничните дни магазините и пазарите ще работят до 19.00ч, през уикендите ще бъдат затворени. Имайте предвид,че по нашите програми в ден петък е най-удобния за пазар и покупки.

2 - По време на Рамазана от 13.04 до 13.05 ресторантите ще предлагат само храна за вкъщи/някои от ресторантите в туристическия квартал "Аксарай" в близост до хотелите,които предлагаме, ще продължат да работят без ограничения.

3 - Всички музеи ще​ работят.

4 - Ресторантите на хотелите ще​ работят.

5 - Вечерен час за туристите и за работещите в този сектор няма.

6 - ТА "Бохемия" предоставя на всеки свой турист онлайн HES код, който е необходим за посещение на обществени места като молове, музеи, ресторанти, градски транспорт и т.н.

# 481
  • Мнения: 18 552
Привет!
Интересува ме тези последните мерки за Турция-вечерен час и локдаун уикенда за туристи ще важат ли? Спорим тук, различни мнения чувам. Ще пътувам до Истанбул след около 10 дни и ми е важно да знам. Не, че не може да се промени нещо пак дотогава.
Доколкото знам покрай Рамазана ще са тези мерки(тоест от 13 Април).
Днес колеги изпратиха това:
Здравейте колеги,

Бихме искали да Ви предоставим следната допълнителна информация за актуалната ситуация при пътуване в Република Турция през следващите седмици и ограниченията, свързани със SARS-CoV-2:

1 - През делничните дни магазините и пазарите ще работят до 19.00ч, през уикендите ще бъдат затворени. Имайте предвид,че по нашите програми в ден петък е най-удобния за пазар и покупки.

2 - По време на Рамазана от 13.04 до 13.05 ресторантите ще предлагат само храна за вкъщи/някои от ресторантите в туристическия квартал "Аксарай" в близост до хотелите,които предлагаме, ще продължат да работят без ограничения.

3 - Всички музеи ще​ работят.

4 - Ресторантите на хотелите ще​ работят.

5 - Вечерен час за туристите и за работещите в този сектор няма.

6 - ТА "Бохемия" предоставя на всеки свой турист онлайн HES код, който е необходим за посещение на обществени места като молове, музеи, ресторанти, градски транспорт и т.н.
Много, много ти благодаря. Полезна информация. Пи си ар дали ще трябва да правим в Турция навръщане за да се приберем?

# 482
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730

Много, много ти благодаря. Полезна информация. Пи си ар дали ще трябва да правим в Турция навръщане за да се приберем?
Може и вече като сте в БГ или карантина.

# 483
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Отпадна задължителната карантина за част от Африка.

# 484
  • София
  • Мнения: 16 024
Те, "африканците" и друга врътка имаха - пишат, че са транзит и се мятаха на такси до Калотина. Пиеха  сръбско кафе и се прибираха чисти и непорочни.
От горната заповед само такситата загубиха добри курсове.
Ма карай да върви...

# 485
  • Мнения: 1 327
здравейте, за Франция какви са промените, някой чу ли?

# 486
# 487
  • Мнения: 101
Да споделя с вас.днес горих с РЗИ относно Сейшелите .може да се освободите от карантината с пср тест

# 488
  • София
  • Мнения: 3 771
Да споделя с вас.днес горих с РЗИ относно Сейшелите .може да се освободите от карантината с пср тест

Това противоречи на последната заповед на министъра/която е от вчера/, защото Сейшелите ги няма в изключенията без задължителна карантина.
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/03/31/zabra … my51-zmWc-Gi-tdjw

Кипър
От днес, 1 април, Кипър се отваря официално за туристи от над 65 държави.
Ще се прилага нов протокол, регулиращ влизанията в страната.

Испания
Маските в Испания вече са задължителни навсякъде, по всяко време.
Дори на плажа или в парка, дори когато може да се осигури дистанция от 1,5 метра.

Франция
Разширяване на ограниченията за пътуване върху цялата територия на страната и затваряне на училищата за три седмици, обявиха във Франция.
Предвижда се и вечерен час от 19 ч., затваряне на някои магазини и ограничения за придвижване извън район на 10 километра от жилището.

# 489
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
стига, де, маските в Испания са задължителни от миналия май месец. Откъде идват тези "новости"?! На плажа също носехме маски миналото лято.

# 490
  • София
  • Мнения: 3 771
стига, де, маските в Испания са задължителни от миналия май месец. Откъде идват тези "новости"?! На плажа също носехме маски миналото лято.

https://english.elpais.com/society/2021-03-30/new-law-introduces … les-in-spain.html

Съвсем не беше така, както е сега, бях два пъти преди новия закон. Дори закона е нов... Следете повече, не пишете наизуст...
---
Хърватия
От 1 до 15 април 2021 г. нови условия за български граждани до Хърватия...
---
Португалия
Всички пътници, пристигащи в Португалия от Обединеното кралство, Бразилия, Южноафриканската република, България, Чехия, Кипър, Словения, Естония, Франция, Унгария, Италия, Малта, Полша и Швеция от 1 април 2021 г. трябва предварително да попълнят онлайн формуляр, наличен на следния интернет адрес:  https://travel.sef.pt/Forms/Default.aspx
---
Албания
"От чуждестранните туристи, идващи в Албания, няма да се изисква да представят доказателства, че са били ваксинирани с коронавирусна ваксина или имунизационен паспорт."
„Вярвам, че този туристически сезон ще бъде по-спокоен в резултат на атаките срещу веригата от инфекции“, каза премиерът Еди Рама.
---
Германия
Отрицателен PCR тест вече се изисква и при пристигане в Германия на пътниците, осъществяващи транзитни полети през летища на територията на страната.
Не по-стар от 48 часа.

Последна редакция: сб, 03 апр 2021, 08:04 от Bled

# 491
  • Мнения: 2 442
Германия
Отрицателен PCR тест вече се изисква и при пристигане в Германия на пътниците, осъществяващи транзитни полети през летища на територията на страната.
Не по-стар от 48 часа.
С едно уточнение,приемат се PCR, LAMP, TMA и бързи антигенни тестове признати от СЗО.Тестове за антитела не се признават

# 492
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Блед, моите уважения. Маските са задължителни навсякъде отдавна в Испания. Не съм била два пъти, живея тук. Различните области имаха право да облекчат ползването им, например при спортуване на открито без други хора.
От 21 май 2020 ги въведоха задължително, ако не може да се спазва дистанция от 2 м, после дистанцията падна на метър и половина, после нямаше значение. Ето една статия от юли 2020, която показва използването на маски в различните комунидадес

https://www.newtral.es/en-que-comunidades-es-obligatorio-siempre … carilla/20200717/

С въвеждането на новия закон, не се дава право на областите да облекчават ползването.

# 493
  • София
  • Мнения: 3 771
Скрит текст:
Блед, моите уважения. Маските са задължителни навсякъде отдавна в Испания. Не съм била два пъти, живея тук. Различните области имаха право да облекчат ползването им, например при спортуване на открито без други хора.
От 21 май 2020 ги въведоха задължително, ако не може да се спазва дистанция от 2 м, после дистанцията падна на метър и половина, после нямаше значение. Ето една статия от юли 2020, която показва използването на маски в различните комунидадес

https://www.newtral.es/en-que-comunidades-es-obligatorio-siempre … carilla/20200717/

С въвеждането на новия закон, не се дава право на областите да облекчават ползването.

И от мен уважения, знам че живееш там. Но аз не правя анализ на ситуацията, а цитирим новия закон. Който го има навсякъде и разбира се знам за предишните мерки. Нищо повече.
https://www.boe.es/boe/dias/2021/03/30/pdfs/BOE-A-2021-4908.pdf
---
Тайланд
Правителството на Тайланд официално одобри предложение за повторно отваряне на страната за всички чуждестранни туристи с поетапен подход, започващ на 1 април.

# 494
  • Мнения: 9 012
Значи туризмът в Испания или е предал богу дух,или туристите не спазват "мерките"! Не може да ме убедите,че има хора които ходят на почивка в Испания за да си сложат маска на лицето като са на плаж!

Общи условия

Активация на акаунт