"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 51

  • 34 985
  • 740
  •   1
Отговори

Анкета

Тест за бременност

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 165
  • София
  • Мнения: 11 408
Няма нужда да правиш повече тестове. Този е положителен.
Дано си записала час след достатъчно закъснение - 10 - 15 дни.

# 166
  • Мнения: 223
Абсолютно положителен с повод за радост. Честито! След 10тина дни на доктор ,а след около 15дни- и пулс може да се чуе . Успех Simple Smile

Здравейте момичета, съвсем нова съм в групата исках да споделя моя резултат от днес сутринта и да поискам мнение от вас как ви се струва

Не смея да се радвам още, ще направя пак тест и записах час за лекар

# 167
  • Мнения: 3
Последната ми менструация е започнача на 14 септември... не знам с колко ми закъснява и за това се допитвам до вас иначе продължителността на цикъла е 33-35 дена

# 168
  • Мнения: 4
Здравейте, закъснява ми с 4 дни, правих тестове на вторият ден от закъснението и са отрицателни. Възможно ли е все още да не отчитат или проблема е на друго място?

# 169
  • София
  • Мнения: 11 408
Имам "дежа вю" Grinning
Ако имаш редовен цикъл тестовете едва ли грешат.

# 170
  • Мнения: 7 690
Изчакай още седмица и ако още нямаш менструация отивай на лекар.

# 171
  • Мнения: 1 845
Последната ми менструация е започнача на 14 септември... не знам с колко ми закъснява и за това се допитвам до вас иначе продължителността на цикъла е 33-35 дена

Днес ти е 39 ден , ако приемем най-дългата продължителност 35 дена . 39-35= 4 дена закъснение .

# 172
  • Мнения: 3
Последната ми менструация е започнача на 14 септември... не знам с колко ми закъснява и за това се допитвам до вас иначе продължителността на цикъла е 33-35 дена

Днес ти е 39 ден , ако приемем най-дългата продължителност 35 дена . 39-35= 4 дена закъснение .

Даа вече бях на лекар 5 г.с е и след 10 дена нов преглед❤

# 173
  • Мнения: 366
Здравейте, мили дами!

Днес отново посърнах... Писах преди няколко дни, че на 12.10 ми бе направена цветна снимка и с мъжа ми продължаваме с опитите за бебенце. Пуснах си контролни излседвания, за да видя нивото на ТСХ хормон, който от 1.7 сега се е качил на 4 за няколко месеца (аз съм с Тиреодит на Хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза) Веднага записах час за преглед, но за жалост е чак на 2-ри Ноември и дотогава ще чакам...  Планувала съм на 1-ви ноемрви (1-ви ден на м.ц) да си направя тест за бременност, но като видях,че нивото се е покачило и от яд се разплаках. Тъкмо оправя едно нещо и другото се обажда. Възможно ли е да последва бременност, въпреки че нивото не е под 2?  Знам, че всичко ще се оправи, когато мина преглед и започна да взимам нова доза елтироксин... обаче  просто ме е яд, че пак няма да стане нищо и този месец.

# 174
  • Мнения: 175
TSH,скача и при бременност. Не се отчайвай.


Здравейте, мили дами!

Днес отново посърнах... Писах преди няколко дни, че на 12.10 ми бе направена цветна снимка и с мъжа ми продължаваме с опитите за бебенце. Пуснах си контролни излседвания, за да видя нивото на ТСХ хормон, който от 1.7 сега се е качил на 4 за няколко месеца (аз съм с Тиреодит на Хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза) Веднага записах час за преглед, но за жалост е чак на 2-ри Ноември и дотогава ще чакам...  Планувала съм на 1-ви ноемрви (1-ви ден на м.ц) да си направя тест за бременност, но като видях,че нивото се е покачило и от яд се разплаках. Тъкмо оправя едно нещо и другото се обажда. Възможно ли е да последва бременност, въпреки че нивото не е под 2?  Знам, че всичко ще се оправи, когато мина преглед и започна да взимам нова доза елтироксин... обаче  просто ме е яд, че пак няма да стане нищо и този месец.

# 175
  • София
  • Мнения: 12 653
Каква доза хормони приемаш, щом си доказано Хашимото?

# 176
  • Мнения: 366
Здравейте,

Май месец ме диагностицираха, като тогава нивото беше малко над 5 и ми предписаха 50мг. Края на юни пуснах пак изследвания, тогава беше спаднало на 1.7 и казаха, че оставам на тази доза и по препоръка есента пак да пусна контролни. Днес излезна 4.1
За мен е много ново това цялото нещо с Хашимото. Забелазвам, че все повече млади жени имат същия синдром. Не съм очаквала ,че така ще варира и то в рамките на няколко месеца.Аз съм на 28 и го отдавам предимно на стреса. Специално за стреса ме предупредиха, че много влияе, но за жалост трудно се бяга от него.

Каква доза хормони приемаш, щом си доказано Хашимото?

# 177
  • София
  • Мнения: 12 653
Какви са нивата ти на ТАТ и МАТ? Те също са важни.
Имай предвид, че винаги наесен нивата скачат и обикновено тогава се регулират дозите. Не се притеснявай, а говори с ендокринолога си.
Имай предвид, че и при бременност с Хашимото също рязко скачат нивата и постоянно се налагат корекции на дозите.

# 178
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
6 г. с. бях със TSH 100. Плодът вече е на 14 години. Спокойно!

# 179
  • Мнения: 366
ТАТ и МАТ ги иследвах юни месец. Тогава ендокринолгът ми обясни, че високите нива потвърждават диагнозата. И на следващи контролни прегледи няма нужда да се пускат пак.

anti Tg ( TAT )293.00IU/ml  Реферетна област до 115.00
anti TPO ( MAT )363.00IU/ml Реферетна област 34.00

Много ви благодаря за коментарите. Особено след като за мен е много ново и в съзнанието ми имам само числото 2 като добра реферетна стойснот. Жалко,  че не е и това числото при килограмите, които качих Simple Smile  На 2-ри съм на преглед, ще си направя и теста и се надявам скоро време да пиша с добри новини!

Общи условия

Активация на акаунт