Как да подарим на децата си преживявания и усещания?

  • 4 591
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 658
Пробвайте спортно ориентиране.
Момчетата ви тъкмо са на възраст, подходяща за започване на занимания. Нека да отидат още на първото, подходящо за тях състезание и готово - ще бъдат зарибени.
После ще ми благодарите, както казва Монк.

# 16
  • Мнения: 11 890
Допълвам-не зная за кой град става въпрос и дали има такава възможност, но моят син започна на 8г да тренира хокей на лед. После прекъсна поради здравословни и др причини, но с голяма радост ходеше на пързалката. И не е нужно да става задължително състезател.
Зная, че в доста градове има готварски и сладкарски краткотрайни курсове за деца, понякога за ден. Също е забавто, ако ги влече.

# 17
  • Мнения: X
При нас зимата е 6-7 месеца.
Ходи по кръжоци по интереси, фестивали, чете книги, ходим по театри/ музеи/ галерии/ изложби/ концерти/ мюзикъли, гледаме филми,  готвим вкусотии,  играем  Скрабъл, пътуваме и т н.

# 18
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Предложете им събирането на печати за 100-те туристически обекта. Движение, съчетано с нови знания.

# 19
  • Мнения: 2 266
Тези занимания ми звучат като за момичета или за много по-ранна възраст. То пубертетът чука на вратата, нямат ли нужда от друг тип активност? Бих пробвала да ги заведа на езда, на стрелба с лък, на палатка, на дълъг преход в планината, на риба, да се научат да палят огън, най-добре бащата да се активизира, той трябва да помни какво му се е правело на тази възраст. Това с мекичките одеалца и гушкането на меки меки възглавнички не знам какво цели, но някак плаши. Те са половин мъже вече.


Никъде не видях жената да е писала меки възглавници и одеалца.Не си изчислите и не я критикувайте.Тя просто иска съвет.

# 20
  • София
  • Мнения: 11 463
Тези занимания ми звучат като за момичета или за много по-ранна възраст. То пубертетът чука на вратата, нямат ли нужда от друг тип активност? Бих пробвала да ги заведа на езда, на стрелба с лък, на палатка, на дълъг преход в планината, на риба, да се научат да палят огън, най-добре бащата да се активизира, той трябва да помни какво му се е правело на тази възраст. Това с мекичките одеалца и гушкането на меки меки възглавнички не знам какво цели, но някак плаши. Те са половин мъже вече.


Никъде не видях жената да е писала меки възглавници и одеалца.Не си изчислите и не я критикувайте.Тя просто иска съвет.
А обърнахте ли внимание, че мнението й е редактирано?

# 21
  • Мнения: X
То на мобилна версия даже не личи, че първото мнение е редактирано, и половината отговори, включително и моят, звучат неадекватно.

# 22
  • Мнения: 1 108
Попитайте тях какво им се прави с Вас - може да дадат повече от чудесни идеи. 
Понякога родителите се опитваме да зарадваме децата си с нещата, които щяха да зарадват нас на тази възраст или с каквото си мислим, че им се прави.  Около същата възраст баща ми много искаше да ме води по зоологически градини, да гледаме Дискавъри - все неща, които за мен бяха безкрайно отегчителни, но тъй като виждах, че на него му е много приятно - стисках зъби и "се жертвах".  За щастие скоро той забеляза, че ентусиазмът ми никак не е истински и прекратихме опитите в тази посока.  Установихме обаче, че ни е страшно приятно да гледаме тенис заедно и като дойдеше първенство от Големия шлем се затваряхме с часове, започнахме и по кортове да ходим.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 493
Подарете им посещения в европейските увеселителни паркове. Ще се забавлявате цялото семейство.

# 24
  • София
  • Мнения: 727
Моят син е на същата възраст. Много му харесва да ходи на картинг, обича да посещава музеи и разни забележителности, това лято пък доста чете, общува с връстници, но и с нас търси общуване /все още/.

# 25
  • Мнения: 2 039
Използвайте възможността да общувате с децата си по всякакви начини,защото това време минава много бързо!

# 26
  • Мнения: 4 749
Моят син е на осем години и от 3-4 години не купувам подаръци за рождения му ден, а посещаваме увеселителен парк с няколко нощувки (били сме в Дисниленд, Ефтелинг и Фантазия ленд) + организирам парти за толкова деца, колкото иска. Тъй като има много приятели, а и явно е доста популярен в училището, идват около 30 деца. Тази година заради короната ги ограничих до 10 и само от класа, поради което детето беше крайно недоволно, но когато му казах, че другият вариант е никакво парти, веднага кандиса и на десет. Вече цял месец обаче повтаря какъв малък празник бил имал и кога ще свърши гадният вирус.

Като подаръци от близки, приятели или съученици по различни поводи е получавал абонамент за детското издание на Гео, билет за изложба на Тутанкамон, посещение в парк за катерене, каране на картинг, абонамент за библиотека. Синът ми има специално отношение към книгите, обожава да чете, интересува се от история и всичко, свързано с неговите интереси, се възприема ентусиазирано.

Уточнявам обаче, че подаръци в нашето семейство се дават само по повод - Коледа, рожден ден и три пъти в годината, когато излязат училищните резултати (ако, разбира се, задоволяват изискванията ми). През останалото време абсолютно нищо. Понякога баба му и дядо му носят нещо, като идват на гости, но обикновено дрехи, които аз съм им поръчала, защото при тях са по-евтини, а и те разполагат с повече време за шопинг и нямат против.

Иначе заедно обичаме да караме колело, да ходим на театри и концерти, на музеи според възрастта и интересите му, да пътуваме, да строим големи Лего и още по-големи пъзели, да четем (все още обича аз да му чета). Това обаче не го възприемам като подарък към него, защото са неща, които обичам да правя. Виж, увеселителните паркове са ми тегави особено за повече от ден, а ние седим по 3-4, та това го възприемам като жертва от моя страна. Останалото не.

Общи условия

Активация на акаунт