Мнения за името Вяра

  • 4 069
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 108
Вяра е прекрасно име за мен. Лора - също. Но от двете предпочитам Вяра. Познавам едва "малка" Вяра и една "млада" Вяра - и двете умни, красиви и с присъствие, което   още повече ме кара да харесвам името.

# 16
  • Мнения: 12 725
Вяра е чудесно име.

# 17
  • Мнения: 8 775
хубаво име за България, но на латиница ще изглежда Vyara,  Viara.

# 18
  • Мнения: 1 325
Вяра е страхотно. Вера ни беше името за момиче,  защото го има и в чужбина.

# 19
  • Мнения: 16
Аз харесвам Вяра пред Вера, но ако иде в чужбина и за нея е ок да й викат така, съм ок и аз 😁

# 20
  • Мнения: 3 031
хубаво име за България, но на латиница ще изглежда Vyara,  Viara.
Да, със сигурност няма да изглежда добре, изписването му в международния паспорт. 😉🤣

# 21
  • Мнения: 3 922
Хубаво е името, но не ми харесват умалителните, които неминуемо се използват с него - Верка, Верче. Също и че не е международно, освен в Източна Европа.
Има много хубави имена с В като Вероника, Валерия, Валентина, Виктория, Вивиан, Виолета, Виолина.

# 22
  • Мнения: 1 339
И мен би ме притеснило произнасянето на името Вяра в чужбина и изписването му в международния паспорт. Ако Вас това не ви притеснява - не виждам проблем. Любимите ми български имена с буквата В са: Велислава, Весела, Вихра, а от международните: Вероника, Вержиния, Виола, Виолина (означава "теменуга"), Валерия, Ванеса...

Успех в избора и леко раждане!

# 23
  • Мнения: 16
Не държа името да е международно, с риск да прозвучи грубо, ама не я раждам за износ 😅😁 Верче не ми харесва, но ако ние не й викаме така, и другите няма да го правят. И на сина ми пробваха да умалят името, но като помоля учтиво да спрат, хората се съобразяват и навсякъде му викат на цяло име.
За мен е важно името да е кратко, не държа на буквата. Затова и повечето предложени имена, макар и красиви, не са ни вариант.
Вихра е любимо име, но ми се струва, че съвсем труднл ще се възприеме от хората 🤔😅

# 24
  • Мнения: 3 250
Ох, това с нераждането за износ ме разсмя.
А ако сама реши да се изнесе?
Вяра може и да звучи много българско, има имен ден. Обаче на този имен ден са доста хора.
Не е ли някак банално?

# 25
  • Мнения: 16
Не съм се замисляла за многото празнуващи, не ме тревожи, то е като Нилулден или Йордановден - национален празник 😁 ако тя реши да се изнесе навън, няма какво да направя 😬 вече от нея ще зависи дали ще държи да й казват Вяра или ще приеме да го улеснят на международната Вера. Като цяло не го разбирам съвсем това с международното име, защото по тази причина мн хора не избират красиви бг имена, а масово децата се наричат с доста популярни еднообразни имена. Макар и хубави се повтарят и се губи индивидуалността. Познавам 4ма малки Самуил, няколко Еми, Мия, Тея, Борис и т. н.

# 26
  • Мнения: 3 250
Ех, тези красиви български имена.
Рада, Пена,Тонка. Кое име ще е по-красиво от българското? Да живее патриотизма!

# 27
  • Мнения: 16
Всъщност познавам девойка, която е на 18г и е Рада. Красиво момиче с красиво име. Не мисля, че някой в наши дни би си нарекъл детето Пенка или Тонка и не това имах предвид. Но и Александрите станаха твърде много. Лично мнение разбира се, както и това на всички останали, в крайна сметка е важно родителите да го харесват, дано и детето. Познавам момиченце Габриела - хубаво си е името, но тя мечтае да е Калина 🤔

# 28
  • Мнения: 3 031
Нито Пена, Рада и Тотка ми харесват, нито Мия, Тея, Лея и подобни. Има толкова хубави имена, които не са на двата спектъра.

# 29
  • Мнения: 3 250
Имах предвид, че се въртят едни периоди на Памели, последвани от Радки.
Сега явно се заформя пак патриотичен период. Но това, че едно име е българско нищо не значи само по себе си.

Общи условия

Активация на акаунт