Мнения за името Вяра

  • 4 018
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Харесва ли ви името Вяра? Спрели сме се  а него, защото е кратко - не харесваме дълги имена, които да съкращаваме; има имен ден; съдържа буквата Р - това ни е важно изискване 😁; българско е и си има значение и смисъл; не е твърде популярно. Но нещо ме смущава и не съм уверена в него, че е нашето име. Ще се радвам да чуя мнения и дали ви допада ☺️

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 214
На мен лично много ми харесва. Има имен ден на хубав празник и наистина не е много често срещано Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 001
На мен ми харесва, но важното е Вие да се чувствате напълно удобно и уверено с това име. Ако не сте напълно сигурни помислете и да други имена. Смея да кажа, че когато видите бебчето може и съвсем друго име да измислите. С единият ми син просто като го видях и знаех, че това е името му.

# 3
  • Мнения: 2 753
Красиво име с хубаво значение.

# 4
  • Мнения: 768
Любимо ми е Heart дори наскоро си говорихме с ММ, че ако имаме още една дъщеря един ден може би ще я кръстим така.
 Името е красиво, силно, същевременно нежно. Ще празнува на голям празник и наистина не се среща често.

# 5
  • Мнения: 3 025
Името е много хубаво и не е банално срещано. Има хубаво значение и имен ден.

# 6
  • Мнения: 16
Радвам се, че се харесва. Истината е, че с женските имена се оказа мн трудно да постигнем съгласие с таткото. А това се прие и от него, и от баткото. Аз мн харесвам и Лора, Рая, Зара, също Ния и Мила, макар с липсваща буква Р, но бяха категорично отхвърлени. Засега може би оставаме с Вяра, ако не се сетим за нещо с друго, което да е приемливо за всички ☺️

# 7
  • Мнения: 18 503
Не ми харесва. Просто като звучене. И Че смисъла е много хубав.

# 8
  • Мнения: 3 029
На мен не ми харесва твърде, но всеки си има вкус. С буквата "В" има и по-нежни имена. Честно казано тези, които казваш, че ти харесват, но са категорично отхвърлени като Лора, Рая, Ния и Мила, на мен лично ми харесва повече. Аз все още много се колебая дали да не кръстим нашата дъщеря Лора. Обожавам това име и имам още около месец да си мисля.

# 9
  • Мнения: 18 503
Лора не ми допада но Лорета и Лорена ми харесват много. Като идея само😉

# 10
  • Мнения: 3 029
Лора не ми допада но Лорета и Лорена ми харесват много. Като идея само😉
Спомням си, че тези ги предложи като алтернатива в моята тема. Wink Не бих казала, че ми харесват повече, но ти си известна с твоите нестандартни предпочитания, в което няма лошо.

# 11
  • Мнения: 16
Лора не ми допада но Лорета и Лорена ми харесват много. Като идея само😉
на мен пък тези не ми допадат никак, но, както каза - въпрос на вкус ☺️

# 12
  • София
  • Мнения: 5 718
Много хубаво име, като значение. Дори не се замислям как звучи, точно защото ми харесва силата му.

# 13
  • Мнения: 2 039
Вяра е хубаво,силно име и не е много често срещано.

# 14
  • Мнения: 7 172
Вяра ми харесва много.

# 15
  • Мнения: 1 106
Вяра е прекрасно име за мен. Лора - също. Но от двете предпочитам Вяра. Познавам едва "малка" Вяра и една "млада" Вяра - и двете умни, красиви и с присъствие, което   още повече ме кара да харесвам името.

# 16
  • Мнения: 12 626
Вяра е чудесно име.

# 17
  • Мнения: 8 601
хубаво име за България, но на латиница ще изглежда Vyara,  Viara.

# 18
  • Мнения: 1 319
Вяра е страхотно. Вера ни беше името за момиче,  защото го има и в чужбина.

# 19
  • Мнения: 16
Аз харесвам Вяра пред Вера, но ако иде в чужбина и за нея е ок да й викат така, съм ок и аз 😁

# 20
  • Мнения: 3 029
хубаво име за България, но на латиница ще изглежда Vyara,  Viara.
Да, със сигурност няма да изглежда добре, изписването му в международния паспорт. 😉🤣

# 21
  • Мнения: 3 920
Хубаво е името, но не ми харесват умалителните, които неминуемо се използват с него - Верка, Верче. Също и че не е международно, освен в Източна Европа.
Има много хубави имена с В като Вероника, Валерия, Валентина, Виктория, Вивиан, Виолета, Виолина.

# 22
  • Мнения: 1 297
И мен би ме притеснило произнасянето на името Вяра в чужбина и изписването му в международния паспорт. Ако Вас това не ви притеснява - не виждам проблем. Любимите ми български имена с буквата В са: Велислава, Весела, Вихра, а от международните: Вероника, Вержиния, Виола, Виолина (означава "теменуга"), Валерия, Ванеса...

Успех в избора и леко раждане!

# 23
  • Мнения: 16
Не държа името да е международно, с риск да прозвучи грубо, ама не я раждам за износ 😅😁 Верче не ми харесва, но ако ние не й викаме така, и другите няма да го правят. И на сина ми пробваха да умалят името, но като помоля учтиво да спрат, хората се съобразяват и навсякъде му викат на цяло име.
За мен е важно името да е кратко, не държа на буквата. Затова и повечето предложени имена, макар и красиви, не са ни вариант.
Вихра е любимо име, но ми се струва, че съвсем труднл ще се възприеме от хората 🤔😅

# 24
  • Мнения: 3 250
Ох, това с нераждането за износ ме разсмя.
А ако сама реши да се изнесе?
Вяра може и да звучи много българско, има имен ден. Обаче на този имен ден са доста хора.
Не е ли някак банално?

# 25
  • Мнения: 16
Не съм се замисляла за многото празнуващи, не ме тревожи, то е като Нилулден или Йордановден - национален празник 😁 ако тя реши да се изнесе навън, няма какво да направя 😬 вече от нея ще зависи дали ще държи да й казват Вяра или ще приеме да го улеснят на международната Вера. Като цяло не го разбирам съвсем това с международното име, защото по тази причина мн хора не избират красиви бг имена, а масово децата се наричат с доста популярни еднообразни имена. Макар и хубави се повтарят и се губи индивидуалността. Познавам 4ма малки Самуил, няколко Еми, Мия, Тея, Борис и т. н.

# 26
  • Мнения: 3 250
Ех, тези красиви български имена.
Рада, Пена,Тонка. Кое име ще е по-красиво от българското? Да живее патриотизма!

# 27
  • Мнения: 16
Всъщност познавам девойка, която е на 18г и е Рада. Красиво момиче с красиво име. Не мисля, че някой в наши дни би си нарекъл детето Пенка или Тонка и не това имах предвид. Но и Александрите станаха твърде много. Лично мнение разбира се, както и това на всички останали, в крайна сметка е важно родителите да го харесват, дано и детето. Познавам момиченце Габриела - хубаво си е името, но тя мечтае да е Калина 🤔

# 28
  • Мнения: 3 029
Нито Пена, Рада и Тотка ми харесват, нито Мия, Тея, Лея и подобни. Има толкова хубави имена, които не са на двата спектъра.

# 29
  • Мнения: 3 250
Имах предвид, че се въртят едни периоди на Памели, последвани от Радки.
Сега явно се заформя пак патриотичен период. Но това, че едно име е българско нищо не значи само по себе си.

# 30
  • Мнения: 768
Понеже видях, че авторката е споменала някои от така модерните напоследък имена Тея и Мия. Аз хич не ги харесвам, а особено пред вяра... Simple Smile

# 31
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 678
Да, харесва ми името Вяра.

# 32
  • Мнения: 1 297
Към авторката: Борис е българско име. Навлязло е в международния свят от България.

Щом търсите кратки имена и не непременно с буквата В, предлагам: Ана, Ева, Ива, Ина, Мира...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 113
Вяра е име със страхотно значение, много ми харесва. Леко раждане пожелавам!

# 34
  • Мнения: 8 601
Не държа името да е международно, с риск да прозвучи грубо, ама не я раждам за износ 😅😁
и аз не държех, но  живеем в чужбина и спелуваме имената си. Въобще не бях помисляла за този проблем.

# 35
  • Мнения: 1 106
Едната Вяра, която познавам, е в чужбина и няма никакви проблеми с името. То почти всяко българско име се спелува, да не говорим, че те и техните собствени струват, защото има 10 начина да напишеш Бритни (примерно).

# 36
  • Мнения: 18 503
С риск да ми се разсърдите, но защо е това постоянно съобразяване с международността на името. Идва малко в повече.
Не сме длъжни да се съобразява е заради чужденците и не е задължително всички деца да се изнесат някъде. Но пък съм съгласна с доводите на родителите, на които ежедневно им създава трудности името в другата държава-изписване и произнасяне и прочие. Със сигурност е неприятно.

# 37
  • Мнения: 25
С риск да ми се разсърдите, но защо е това постоянно съобразяване с международността на името. Идва малко в повече.
Не сме длъжни да се съобразява е заради чужденците и не е задължително всички деца да се изнесат някъде. Но пък съм съгласна с доводите на родителите, на които ежедневно им създава трудности името в другата държава-изписване и произнасяне и прочие. Със сигурност е неприятно.

От над 10 години живея в чужбина, горе-долу половината от съзнателния ми живот. Фактът е, че света е толкова глобализиран, че навсякъде има хора от къде ли не, с много по-странни и трудни за произнасяне и писане имена от българските. Така че каквото и българско и “неинтернационално” име да дадете на детето си, никой няма да се впечатли особено или да го намери за особено странно. Дори знам за западноевропейски семейства, които живеят в родната си страна и кръщават децата си с по-“екзотични” имена, без да се замислят как ще се приеме от останалите.

Не съм чул за индиици, араби, азиатци и други да си кръщават децата с нетрадиционни за техните култури имена за да са по-удобни за произнасяне и писане за чужденците. Много от традиционните холандски и скандинавски имена са също леко трудни за възприемане в англоговорящите страни, но въпреки това те се гордеят с тях си и за момент не се и замислят, как ще се възприемат международно.

Така, че и аз не го разбирам особено това, че името на детето непременно трябва да интернационално. Моето дете си го кръстих с традиционно българско име, без да се замисля.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 212
На мен ми харесва.

# 39
  • Мнения: 114
Вяра звучи нежно, хубаво име е, но Вихра ми харесва повече.

# 40
  • Мнения: 16
Вяра звучи нежно, хубаво име е, но Вихра ми харесва повече.
Мн харесвам Вихра, ама много. Таткото обаче нещо се дърпа. А и в родния край на майка ми си наричат така кобилките и понякога кучетата 😅

# 41
  • Мнения: 3 029
Вяра е по-добре от Вихра, но на мен лично и двете не са ми в топ имената с буквата В.
Харесват ми Виктория /макар че сега всички  ще кажат, че е често срещано/, Вероника, Велина, Вилияна, Виолина, Валентина.
Ох, извинявай ти май беше споменала, че искате името да е с по-малко букви. Понеже пиша и в други теми не бях сигурна и затова ги предложих.

# 42
  • Мнения: 16
Helinor, хубави са предложенията /макар че Виктория аз никак не харесвам, най вече заради краткото Вики, не ми допада/, но да, искахме нещо кратко и не често срещано. Затова Ния и Рая отпаднаха - доста са модерни напоследък. Аз мн харесвам Ария и вече споменатата Лора например, но пак стигаме до момента таткото да е съгласен, а той повече държи на традиционните имена от мен.

# 43
  • Мнения: 3 029
Ние си имаме едно Вики вече, но е от мъжки пол. 🙂 Казваме му Вико, че на мен Вики ми е по-женско, т.е. повече за Виктория.
Аз много се колебая за Лора и това е мисля нашия фаворит, но обмисляме и още няколко варианта.
ММ също е привърженик повече на традиционните имена. Аз не харесвам също тези с прекалено западно и модерно звучене с малки изключения.
А вие някое друго име освен Вяра и Лора обсъждате ли на този етап?
На мен също много ми харесван Лилия, Лидия, Аделина, Елина, Елена, София.
То е важно на вас да ви хареса. Иначе нали виждаш, че колкото хора, толкова и мнения.

# 44
  • Мнения: 18 503
Хелинор между кои други се колебаеш? Ако ти се споделя.

# 45
  • Мнения: 16
Май само Вяра и Лора останаха, с предимство на Вяра. Истината е, че има мн красиви имена за момичета и е мн трудно да се избере. С баткото ми беше по лесно

# 46
  • Мнения: 3 029
Май само Вяра и Лора останаха, с предимство на Вяра. Истината е, че има мн красиви имена за момичета и е мн трудно да се избере. С баткото ми беше по лесно
Вие май сте си поставили ограничение за брой букви? А ограниченията намаляват избора. Затова едно време е било лесно - спазваш обикновено традицията и кръщаваш на свекър/свекърва и после на родителите на жената и не е бил толкова труден избора. Neutral Face
Разгледай и предложените имена в началото на подфорума, има генератор на имена. Може и оттам да харесате нещо.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Вяра ми харесва много.
Красиво,силно име с хубаво значение.
Има имен ден.
И не е прекалено често срещано.

# 48
  • Мнения: 3 029
Хелинор между кои други се колебаеш? Ако ти се споделя.
Лора, Елина, Дарина, Биляна, но мисля, че избора ще се сведе накрая до първите две. От доста време мисля и преглеждам списъци и теми, ама сякаш друго не си харесвам. Всъщност харесвам още много имена, но не мисля, че ще се спра на тях за моето дете.

# 49
  • Мнения: 16
Хай, Хелинор, така се случи, да, повечето харесвани имена бяха с 4 букви, но търсейки кратко име май е нормално. А и тези отговарят на изискванията ни, които споменах в началото ☺️
Хубави имена сте харесали и вие, което ни да изберете няма да сбъркате

# 50
  • Германия
  • Мнения: 3 399
А пък при нас моя мъж предложи Ария, а аз веднага се съгласих! Изобщо не сме дискутирали дълго. Обаче за сина ни много време търсихме име 🙈

# 51
  • Мнения: 16
А пък при нас моя мъж предложи Ария, а аз веднага се съгласих! Изобщо не сме дискутирали дълго. Обаче за сина ни много време търсихме име 🙈
мн е хубаво името, нежно и звучно, чух го от моя приятелка, която мислеше така да нарече дъщеря си, но се отказа впоследствие. Тя пък от някакъв филм го беше харесала. Но и при нас отпадна

# 52
  • Мнения: 8 578
Харесва ми Вяра, но Лора малко повече.😀

# 53
  • Мнения: 114
Вяра звучи нежно, хубаво име е, но Вихра ми харесва повече.
Мн харесвам Вихра, ама много. Таткото обаче нещо се дърпа. А и в родния край на майка ми си наричат така кобилките и понякога кучетата 😅
Първата приятелка в живота ми( с която се познаваме от детската градина Grinning) се казва Вихра. Тя е една успешна, интелигентна и красива жена, с чудесно семейство. Винаги съм харесвала името и, било ми е интересно, различно, много симпатично. Затова за мен то носи много положителен заряд.
Дядовците ми си кръщаваха оцвете, кравите и конете с имената на внуците ( вкл. имаше кравичка на мое име  Grinning) . Беше ми странно и не особено приятно, но те го правеха с добри чувства. Сега вече ми е смешно щом си спомня.
Кучето на колежка се казва Лора и т.н. Така че това с животните, не бива да ви спира при избора на името.
От Вяра и Лора, аз харесвам повече Лора, винаги свързвам това име с Яворов.

# 54
  • Мнения: 16
Месашина, моят дядо също наричаше козите на внуците. Най-малка съм и често не оставаше козичка за мен и мн страда 😂 уви, няма да е Вихра, за името на детето трябват двама, а таткото предпочита Вяра пред Вихра.

# 55
  • Мнения: 3 029
А Ваня обсъждали ли сте го като вариант щом е с 4 букви?

# 56
  • Мнения: 16
А Ваня обсъждали ли сте го като вариант щом е с 4 букви?
Ваня категорично не ни е вариант. Всъщност аз не търся нови предложения. Просто имам колебания между Лора и Вяра ☺️

# 57
  • Мнения: 3 029
Е, в такъв случай мисля, че моето предложение ти е ясно - Лора и отново Лора. Много е нежно и мелодично. Аз имам определени съображения да се колебая, които няма да споделям, но мисля, че всяко друго име ми бледнее пред Лора и това ще бъде...♥️♥️♥️♥️

# 58
  • Мнения: 561
Не са четири буквени, но Виолина и Венета са ми любими имена с В.
На галено  Вили или Вени
Моето име го мразя и съм кръстена на баба ми,която основателно не съм обичала никога.Просто лош човек. Името ми е с В.Затова съм просто Вили

# 59
  • Мнения: 18 503
Е, в такъв случай мисля, че моето предложение ти е ясно - Лора и отново Лора. Много е нежно и мелодично. Аз имам определени съображения да се колебая, които няма да споделям, но мисля, че всяко друго име ми бледнее пред Лора и това ще бъде...♥️♥️♥️♥️

Щом е така значи това е името, ти си го усещаш, не се чуди.
 Мама котка,между Лора и Вяра аз съм категорично за Лора!

# 60
  • Мнения: 1 106
Изключително много харесвам и двете имена, така че разбирам затруднинието в избора Simple Smile

Ще кажа личният ми проблем с името Лора (защото го обмисляме ако имаме момиченце), който всъщност не е с името, а с ММ, който под никаква форма не може да произнесе правилно "л"-то в началото и звучи като Уора.
Като цяло шопите са печално известни с този проблем, така че ако не сте от този край вероятно не ви е фактор, но все пак Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 5 718
Аз съм твърдо за Вяра. Лора така и не го харесах, не знам защо.

# 62
  • Мнения: 16
Баткото хич не може да казва Л, аз също се научих на около 20, преди това виках уна на луната 😂
В крайна сметка май ще си останем на Вяра, след дискусията тук и тези вкъщи, това си ми харесва най-мн все така.
Благодаря на всички, които се включиха ☺️

Общи условия

Активация на акаунт