Майчин дом Варна - тема 12

  • 49 212
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 13
Здравейте, някой запознат ли е ако си избрал лекар за раждането и той е в отпуск, когато тръгнеш да раждаш, как се процедира? При дежурния ли се ражда? И в такъв случай сумата която се заплаща същата ли е?
Става въпрос за естествено раждане. Благодаря

# 601
  • Мнения: 1 143
Можеш да родиш при дежурен или твоят лекар да те насочи към колега, на когото да се обадиш когато започне раждането. Във втория случай пак плащаш за екип и цената си остава същата. За без избор не знам каква е цената Simple Smile

# 602
  • Мнения: 92
Здравейте, някой запознат ли е ако си избрал лекар за раждането и той е в отпуск, когато тръгнеш да раждаш, как се процедира? При дежурния ли се ражда? И в такъв случай сумата която се заплаща същата ли е?
Става въпрос за естествено раждане. Благодаря
Точно това се случи при мен. Дежурна беше д-р Ступина, която силно не препоръчвам. Лекарката, с която трябваше да раждам ме насочи към д-р Корновски. Родих нормално с 1 шев, а Ступина искаше секцио. Та не е лошо да го изговорите това с лекарката си,.

# 603
  • Варна
  • Мнения: 129
660 лв е цената без избор, преди 2 дена питах. Само не разбирам защо без избор упойката е 200 лв отгоре, а с избор 400. Аз по принцип не исках да избирам лекар, понеже смятам че ще родя много бързо като за 3ти път, но от негативните мнение за някои лекари ще се застраховам. Това за доктор Ступина направо ме изуми.

# 604
  • Мнения: 13
Благодаря за отговорите 🙂

Lovely_Sw това за упойката наистина няма логика…И аз като цяло нямам много претенции за лекаря тъй като не се следя там, но по същата причина и лошите коментари за някои лекари и аз реших да се презастраховам. Обаче лекаря ще бъде в отпуска между 6ти и 13ти (тогава ще съм 38-39 г.с.) и с моя късмет точно тогава сигурно ще тръгна да раждам…

# 605
  • Мнения: 115
Благодаря за отговорите 🙂

Lovely_Sw това за упойката наистина няма логика…И аз като цяло нямам много претенции за лекаря тъй като не се следя там, но по същата причина и лошите коментари за някои лекари и аз реших да се презастраховам. Обаче лекаря ще бъде в отпуска между 6ти и 13ти (тогава ще съм 38-39 г.с.) и с моя късмет точно тогава сигурно ще тръгна да раждам…
При мен се получи точно така. Лекаря в отпуск. Родих при дежурната, естествено с упойка. Платихме 860 или 880 лв. не помня с точност.

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 16:49 от MamyG

# 606
  • Варна
  • Мнения: 129
Monie, може да се засечем, сега съм в 37 г.с. А за точните цени за нормално раждане: Без избор 660/ 860 лв с упойка. С избор 770лв / 1170 с упойка. Преди няколко години като раждах я нямаше тази разлика, упойката си беше 180лв за двата варианта.

# 607
  • Мнения: 19
Здравейте, някой запознат ли е ако си избрал лекар за раждането и той е в отпуск, когато тръгнеш да раждаш, как се процедира? При дежурния ли се ражда? И в такъв случай сумата която се заплаща същата ли е?
Става въпрос за естествено раждане. Благодаря

Всичко е до доктора...моят доктор щеше да излиза за няколко дни в отпуска и то две седмици преди термина ми, а аз исках да родя точно при него. Изговорихме го и той ми каза, че ако тръгна да раждам , могат да му се обадят и да дойде /нищо, че е на почивка/. Все пак обсъдихме и варианта с избор на друг лекар. Е, радвам се, че не родих, докато го нямаше. Чувствах се по-спокойна, че ме изроди лекарят, който ме е следил през цялата бременност, отколкото някой като тази Ступина например , за която не съм срещнала един положителен коментар.

# 608
  • Мнения: 6
Здравейте! Някой ходил ли е на запис на тонове в МД, без да е техен пациент? Ако може да сподели опит как се случват нещата. Имам "уговорка" да раждам при д-р Цонев, който каза, че записа на тонове е в ресора на следящият по ЖК, който пък каза, че не записва тонове преди термина Joy

# 609
  • Мнения: 115
Здравейте! Някой ходил ли е на запис на тонове в МД, без да е техен пациент? Ако може да сподели опит как се случват нещата. Имам "уговорка" да раждам при д-р Цонев, който каза, че записа на тонове е в ресора на следящият по ЖК, който пък каза, че не записва тонове преди термина Joy
Здравейте, аз също се следях при друг АГ, исках да родя при Цонев отидох на преглед 2 седмици преди термин, и той сам предложи да ме пуснат на тонове.

# 610
  • Мнения: 6 764
Уговаряте се с Цонев за запис на тонове. Плаща се на рецепция, правят ви записа, в приемния кабинет.

# 611
  • Мнения: 286
Здравейте! Някой ходил ли е на запис на тонове в МД, без да е техен пациент? Ако може да сподели опит как се случват нещата. Имам "уговорка" да раждам при д-р Цонев, който каза, че записа на тонове е в ресора на следящият по ЖК, който пък каза, че не записва тонове преди термина Joy
Преди месец ходих. Отиваш на регистратура, няма нужда от час, цената е 15лв.

# 612
  • Мнения: 3
Здравейте, някой има ли актуален списък за родилното?

# 613
  • Мнения: 19
Здравейте, някой има ли актуален списък за родилното?


От август месец

# 614
  • Мнения: 3
Много благодаря

Общи условия

Активация на акаунт