Майчин дом Варна - тема 12

  • 49 092
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 141
Момичета, благодаря че споделяте.

Rosi&Rosi и моето раждане през 2018 започна точно така, пак при д-р Атанасова. Разликата е, че аз пък много трудно направих разкритие и родих в ранния следобед. Цяла вечер обаче идваше акушерка, а сутринта като ме изместиха в предродилна изобщо не съм оставала сама. Имах зачислена акушерка, която ми следеше контракциите, д-р Атанасова също идваше постоянно, а като направих пълно разкртие не е излизала.
За следродилния период, кърменето и помощта споделям мнението ти. Ще видим след някой друг месец как ще е с второто раждане Simple Smile

# 466
  • Мнения: 256
Здравейте, някой водил ли е бебето на двата контролни прегледа, които са написани в епикризата при изписването и как точно протичат?

# 467
  • Мнения: 636
Здравейте,не намирам мнения за Капка Атанасова?Преди 7 години тя ми прави секциото.Живот и здраве предстои ми отново.

# 468
  • Мнения: 574
Има ли родени бебета преди 36 г.с. в МД ?

# 469
  • Мнения: 828
Има ли родени бебета преди 36 г.с. в МД ?
В МД най-рано може да родите 35г.с. заради нивото на неонатологията. Дори и да отидете ще ви препратят в АГ.

# 470
  • Мнения: 988
Аз родих в 37ма, спешно секцио.
Има ли родени бебета преди 36 г.с. в МД ?

# 471
  • Мнения: 105
[video][/video]
Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса, но изобщо не ми е ясно какви дрешки трябва да подготвя за изписването на бебе през Юли. Знам че има комплекти за изписване, но ми се ще да не ги купувам, а да е нещо, което да си комбинирам аз. Разбрах че независимо от сезона трябва да е дълги ръкави и крачоли, но примерно едно боди дълъг ръкав достатъчно ли е или трябва да има нещо отдолу като бельо или отгоре като връхно. Памучна пелена съм подготвила. Моля за помощ 😕

# 472
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета 😊
Решила съм да раждам в МД без избор на лекар и имам няколко чуденки, ако може някой да ми помогне ще съм благодарна.
Следя се на друго място и не знам трябва ли да ходя на някакви консултации в МД или може до финала да си ходя само при моята лекарка?
Също ако се случи да пренося, как ще се реши кога да отида за предизвикване?

# 473
  • Мнения: 6 736
Здравейте, момичета 😊
Решила съм да раждам в МД без избор на лекар и имам няколко чуденки, ако може някой да ми помогне ще съм благодарна.
Следя се на друго място и не знам трябва ли да ходя на някакви консултации в МД или може до финала да си ходя само при моята лекарка?
Също ако се случи да пренося, как ще се реши кога да отида за предизвикване?
Не е необходимо да се записвате или да правите нещо. Като започне раждането, отивате с направлението в болницата.
Ако преносвате, ангажимент е на следващия лекар да проследява какво се случва и по негова преценка да постъпите в болницата.

# 474
  • Мнения: 88
[video][/video]
Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса, но изобщо не ми е ясно какви дрешки трябва да подготвя за изписването на бебе през Юли. Знам че има комплекти за изписване, но ми се ще да не ги купувам, а да е нещо, което да си комбинирам аз. Разбрах че независимо от сезона трябва да е дълги ръкави и крачоли, но примерно едно боди дълъг ръкав достатъчно ли е или трябва да има нещо отдолу като бельо или отгоре като връхно. Памучна пелена съм подготвила. Моля за помощ 😕

Защо да е с дълги? Синът ми е роден юли, беше адска жега. На изписването беше с боди с къс ръкав и памучна пелена. От болницата директно в столчето на колата, което също топли. Имайте предвид, че по-често майките претоплят бебетата, от колкото да ги простудяват. Леко раждане!

# 475
  • Мнения: 105
[video][/video]
Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса, но изобщо не ми е ясно какви дрешки трябва да подготвя за изписването на бебе през Юли. Знам че има комплекти за изписване, но ми се ще да не ги купувам, а да е нещо, което да си комбинирам аз. Разбрах че независимо от сезона трябва да е дълги ръкави и крачоли, но примерно едно боди дълъг ръкав достатъчно ли е или трябва да има нещо отдолу като бельо или отгоре като връхно. Памучна пелена съм подготвила. Моля за помощ 😕

Защо да е с дълги? Синът ми е роден юли, беше адска жега. На изписването беше с боди с къс ръкав и памучна пелена. От болницата директно в столчето на колата, което също топли. Имайте предвид, че по-често майките претоплят бебетата, от колкото да ги простудяват. Леко раждане!
Така ми казаха на няколко места, че от болницата задължително с дълги дрехи се изписвало. За мен това също е безумно юли месец изписванията по обяд в най-голямата жега и да е опаковано с няколко ката дрехи. Ще попитам в болницата за всеки случай. Благодаря ви ☺️

# 476
  • Мнения: 207
Не е толкова безумно. Моята дъщеря се роди на 21.07 и на изписването беше с ромпър от лека памучна материя и боди с къс ръкав отдолу, в бархетна пелена. Бебе на 3 или 5 дни няма да се претопли първо и второ, в болницата също са облечени с дълго ръкавче. В колата може да пуснете леко климатика и това е.
[video][/video]
Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса, но изобщо не ми е ясно какви дрешки трябва да подготвя за изписването на бебе през Юли. Знам че има комплекти за изписване, но ми се ще да не ги купувам, а да е нещо, което да си комбинирам аз. Разбрах че независимо от сезона трябва да е дълги ръкави и крачоли, но примерно едно боди дълъг ръкав достатъчно ли е или трябва да има нещо отдолу като бельо или отгоре като връхно. Памучна пелена съм подготвила. Моля за помощ 😕

Защо да е с дълги? Синът ми е роден юли, беше адска жега. На изписването беше с боди с къс ръкав и памучна пелена. От болницата директно в столчето на колата, което също топли. Имайте предвид, че по-често майките претоплят бебетата, от колкото да ги простудяват. Леко раждане!
Така ми казаха на няколко места, че от болницата задължително с дълги дрехи се изписвало. За мен това също е безумно юли месец изписванията по обяд в най-голямата жега и да е опаковано с няколко ката дрехи. Ще попитам в болницата за всеки случай. Благодаря ви ☺️

# 477
  • Мнения: 6 736
Раждането мина и споделям опит, ако е полезен на някой.
Естествено раждане, ползвах епидурална упойка и избор на лекар. За стаята, избрах нормална стая, където се настаняват по 2 мами. Имах направение по ЗК, с всичко описано и престой 3 дни, заплатих 1170лв.
Болницата е чиста и добре организирана. Единствения минус е приемния кабинет. Доста време отнема, зависи коя смяна ще уцелиш, аз си по чаках към час за прием, улучих дама, която ме заля с безсмислени забележки за къде се оставял багажа, без това да е предварително обяснено, имаше странни забележки за документите. Но като се качите в родилно, вече е друго. И акушерки и лекари бяха много мили. Храната, достатъчно и вкусна. Носят ти вода. За бебето има консумативи като мокри кърпи, памперси, а за майката превръзки. Ако се нуждаете от адаптирано мляко, ще ви донесат по всяко време на деня/нощта, не се спазва график. Нощница ще ви трябва само за раждането, после може да си ходите облечени както ви е удобно.
Доволна съм, че избрах Майчин дом за второто си раждане, имам база за сравнение и определено не съжалявам и бих препоръчала.
Леко раждане на всички бъдещи майки.

# 478
  • Варна
  • Мнения: 121
Аз искам да споделя само за спешното на Майчин дом, вчера  ходих там за втори път откакто съм бременна, първия път бях много доволна, падна ми се д-р Мирослав Иванов. Сега обаче си тръгнах бясна, на смяна беше Живко Ганчев. Отивам с адски болки по целия корем и стягания, едвам дишам (в 8 месец съм) и ходя и той идва и ме пита пред всички хора дето явно очакват родилки за изписване какво ми има, пре което му казвам, че е малко дълго за разказване и той ми вика “Набързо кажи, отгоре, отгоре с няколко думи - казах му с няколко думи, което беше напълно недостатъчно да ми разбере проблема... ама както и да е и ми вика ми мога да те оставя за 6 часа на системи 60лв ще струва и ме чака да му кажа да или не. Та отказах и си тръгнах от там, ало пишман лекаря, някой да ме прегледа няма ли, кви системи, като ти не знаеш какво ми е точно? Оказа се после, че с бебето всичко е напълно наред, кви щяха да са тия системи ? Или само да заплатя? Че преди един малоумен преглед се споменава цената.. предния път дума не стана за цена, човека ме прие веднага и ме прегледа и чак като излязохме от кабинета каза цена.. направо пълен потрес ..

# 479
  • Мнения: 105
Аз искам да споделя само за спешното на Майчин дом, вчера  ходих там за втори път откакто съм бременна, първия път бях много доволна, падна ми се д-р Мирослав Иванов. Сега обаче си тръгнах бясна, на смяна беше Живко Ганчев. Отивам с адски болки по целия корем и стягания, едвам дишам (в 8 месец съм) и ходя и той идва и ме пита пред всички хора дето явно очакват родилки за изписване какво ми има, пре което му казвам, че е малко дълго за разказване и той ми вика “Набързо кажи, отгоре, отгоре с няколко думи - казах му с няколко думи, което беше напълно недостатъчно да ми разбере проблема... ама както и да е и ми вика ми мога да те оставя за 6 часа на системи 60лв ще струва и ме чака да му кажа да или не. Та отказах и си тръгнах от там, ало пишман лекаря, някой да ме прегледа няма ли, кви системи, като ти не знаеш какво ми е точно? Оказа се после, че с бебето всичко е напълно наред, кви щяха да са тия системи ? Или само да заплатя? Че преди един малоумен преглед се споменава цената.. предния път дума не стана за цена, човека ме прие веднага и ме прегледа и чак като излязохме от кабинета каза цена.. направо пълен потрес ..
Доктор Иванов е много добър и внимателен, аз също съм била на преглед при него и беше резервния ми вариант за проследяващ. В тази връзка аз да споделя за Д-р Ступина, наскоро отидох със страх, че ми изтичат водите малко по малко, тя беше дежурен лекар, изключително нагло отношение (не очаквам да са изкуствено мазни и милички) та обясних й какво ме притеснява каза  "ще те сложа на тонове аз така не мога да ти кажа има ли няма ли изтичане на води. Има тест струва 60лв" и без да обясни как се прави, на 100% ли се гарантира това води ли са не са ли(сякаш аз цял ден това правя като нея) държейки някакъв лист ме пита "казвай да го отварям ли, че мене визитация ме чака нямам време ако ли не ще подпишеш, че отказваш" казах й не за да мога да прочета в това време за какво става на въпрос. Върна се след 15мин с д-р Димитрова (дано не бъркам името) изключително любезна жена, обясни ми как се провежда и че гарантира точен резултат, разбира се се съгласих и Ступина готова отвори някакво стерилно пликче, при което Димитрова й казва "е как така тука? ще го направим както си му е реда не му е тука мястото". Та в общи линии с много много лоши впечатления съм от тази Докторка и назад във времето, но там вече не става въпрос за бременност и раждане. Сега се моля да не ми се налага да ходя отново и да попадам на нея, явно и на Ганчев.

Общи условия

Активация на акаунт