Майчин дом Варна - тема 12

  • 49 211
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 13
Здравейте, предстои ми раждане Ноември и съм се насочила към МД. Ще съм благодарна, ако може да ми помогнете с някои въпроси. В момента не се следя там.  Ако реша да съм с избор на екип предполагам ще трябва да отида предварително на консултация при избрания лекар - това с нормално направление от личния става ли или трябва да е платен преглед? Колко по-рано е добре да се отиде? Също така през това време продължавам да ходя при следящия АГ или трябва да се прехвърля?
Няма как да вземете направление от личния за преглед, защото вече използвате такова по програма Майчино здравеопазване и имате следящ АГ. Варианта е да си платите прегледа и ако лекаря ви допадне, да вземете ново направление и да се следите при него. Имайте предвид, че в Майчин дом, дори и с направление, следенето се заплаща. Така че вие решавате ще се следите там или просто ще изберете лекар за раждането. Изборът на лекар се заплаща отделно, няма връзка със следене. Кога да се прехвърлите, решавате вие. По принцип е по-добре лекаря, който ще изражда да познава бременността, така че колкото по-рано, по-добре.
Аз родих в МД с избор на лекар, без да съм се следила там.

Много благодаря, а вие кога се прехвърлихте към избрания лекар в МД?

# 556
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Аз не съм се следила в Майчин дом, платих преглед при избрания лекар към края на 7 месец, попитах кога пак да отида, за да ме следи във връзка с раждането. Не съм се отписвала от следене при АГ, просто казах, че започвам да посещавам лекаря, който ще ме изражда и съобразявахме прегледите, не съм ходила твърде много пъти преди раждането в Майчин дом, накрая на тонове и само показвах резултата. Общо взето лекарят ще обясни каква е процедурата.

# 557
  • Мнения: 19
Здравейте , искам да попитам някой правил ли е вътрематочна инсеменация при д-р Наталия Юдова , моля за мнения и как преминава, и колко струва .

# 558
  • Мнения: 205
Здравейте! Някой може ли да ми каже как стои въпроса с акта за раждане на бебето, когато не си от града? За колко време го издават, може ли да се вземе от болницата не от общината? Изписването ми ще е в неделен ден. И още нещо да попитам има ли някъде списък с документите, необходими за прием?

# 559
  • Мнения: 115
Здравейте! Някой може ли да ми каже как стои въпроса с акта за раждане на бебето, когато не си от града? За колко време го издават, може ли да се вземе от болницата не от общината? Изписването ми ще е в неделен ден. И още нещо да попитам има ли някъде списък с документите, необходими за прием?
Здравейте, аз родих на дата 11 и ми казаха на 20 да го взема от община Варна.

# 560
  • Мнения: 988
Родих на 10.12, на 14.12 съпругът ми го взе от Общината. И ние не сме от града.

# 561
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета! Искам да помоля ако някой случайно освободи самостоятелна стая с придружител или научи за освободена такава в МД за 27-28ми Септември да се свърже с мен на лично съобщение. Ще съм много благодарна!

Благодаря предварително! Hug

# 562
  • Мнения: 34
#Привет , ние сме правили два пъти , все неуспешни. Има изследвания ,който са задължителни преди процедурата: цветна снимка за жената , спермограма при парньора , хив , спин и хепатит като последните ги има в пакет в Кандиларов , а и др Юдова ни даде някакво талонче за отстъпка мисля ,че беше точно за там ако не бъркам. Като цена изследванията са около 150 лв (за двамата ) и важат 3 месеца т.е за 3 месеца направете поне две инсиминации, при нас се наложи да пшащаме отново за изследвания след 4ят месец Simple Smile просто ни се наложи на изчакаме
Здравейте , искам да попитам някой правил ли е вътрематочна инсеменация при д-р Наталия Юдова , моля за мнения и как преминава, и колко струва . Цветна снимка мисля 380 лв беше без упойка и под 100 лв беше спермограмата ! Успех Ви желая ! #


[/quote]

# 563
  • Мнения: 14
Здравейте,

Бих искала да попитам за раждането в Майчин дом.
В началото на 34та гестационна седмица съм, но имам контракции и притеснение, че е възможно да се стигне и до преждевременно раждане. По принцип се проследявам в Майчин дом, но съм притеснена ако детето тръгне преди 37ма седмица, дали в майчин дом нивото на неонтологията е на ниво за седмиците, в които се намирам. Знам, че естествено в АГ е най-добрата и за това питам за съвет какво би било по подходящо като избор ако тръгне по ранно раждане.. Да мина през спешния кабинет на АГ или да отида в майчин дом.
Благодаря предварително.

# 564
  • Мнения: 988
Ако започне преждевременно раждане е по-добре да отидете директно в АГ-то.
От МД транспортират новородените,които изискват по-специални грижи в АГ.
Когато родих дъщеря си имаше една родилка,чието бебе изпратиха в АГ и беше кошмарно за майката. Беше в неведение, тя в една болница,детето й в друга...
А и при преждевременно раждане е много важно да се действа бързо и сте сигурни,че детенцето е в сигурни ръце.
Успех! Леко раждане и да устискате още две седмици поне🙏

# 565
  • Мнения: 14
Ако започне преждевременно раждане е по-добре да отидете директно в АГ-то.
От МД транспортират новородените,които изискват по-специални грижи в АГ.
Когато родих дъщеря си имаше една родилка,чието бебе изпратиха в АГ и беше кошмарно за майката. Беше в неведение, тя в една болница,детето й в друга...
А и при преждевременно раждане е много важно да се действа бързо и сте сигурни,че детенцето е в сигурни ръце.
Успех! Леко раждане и да устискате още две седмици поне🙏

Много ви благодаря! И аз силно се надявам малкия разбойник да си стои още вътре на сигурно, но в краен случай ако тръгне по-рано и аз мисля, че ще ми е по-спокойно нещата да се случат в АГ.

# 566
  • Мнения: 690
Здравейте настоящи и бъдещи мами. Имам въпрос към вече родилите в МД. Колко струва нормално раждане, защото в нета попадам на различна информация? Също така избор на лекар 500лв. ли е? И в цената за самото раждане влиза ли и престоя/нощувките, или се заплаща отделно? Също така пише, че грижа за здраво новородено от 3 до 5 дни струва 270лв. Тази сума не се ли покрива от ЗК ? Много благодаря на всички 😊

# 567
  • Мнения: 104
Здравейте настоящи и бъдещи мами. Имам въпрос към вече родилите в МД. Колко струва нормално раждане, защото в нета попадам на различна информация? Също така избор на лекар 500лв. ли е? И в цената за самото раждане влиза ли и престоя/нощувките, или се заплаща отделно? Също така пише, че грижа за здраво новородено от 3 до 5 дни струва 270лв. Тази сума не се ли покрива от ЗК ? Много благодаря на всички 😊
Здравей, тези цени се отнасят за Неосигурени лица. Аз преди 2 седмици платих 770 лв като имах уговорка с д-р, попитах на регистратура трябва ли да плащам за избор и ми казаха НЕ. В тази цена влиза раждане, 3 нощувки и храна. Вече ако се наложи да оставате допълнително както беше при нас е по 120 лв на вечер. Каквото и да ви интересува питайте на регистратура винаги ще ви отговорят дори и по телефон.

# 568
  • Мнения: 1 143
1170 лева платих в началото на месеца: нормално раждане с избор на екип и епидурална. Както е писала и дамата преди мен, включени са престоя и храната.

# 569
  • Мнения: 690
Благодаря за бързите отговори 😊

Общи условия

Активация на акаунт