Час на раждане - как да го намеря?

  • 18 963
  • 59
  •   2
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, понеже искам да ми направят хороскоп и майка ми не помни часа ми на раждане. Спомням си преди време някой тук беше обяснявал къде точно да се търси архива на родените, но не можах да намеря из темите.
Родена съм в 3та АГ болница Райна Княгиня в София. Но тя вече не същестестува. Моля някой който е минал през това и е издирвал документ с часа си на раждане да ми каже.
Звънях в община Триадица понеже имат най-голям архив от 1876 г насам и пазят архива на 4 болници, но ми кязаха да се обърна към община Витоша, оттам ми казаха, че нямат такива архиви??

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 67
В актовата книга, от регистрите за раждане, в града/ района където сте родена, трябва да има записан час на раждане.Звъннете в съответната общината- отдел ГРАО.

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 14:23 от Marii

# 2
  • Мнения: 358
Първо проверете в общината, или там където си вадите удостоверение зараждане, и дано са записали часа ви, когато са създавали електронната база. И там трябва да питате къде е архива и къде е формуляра, който болниците изпращат в общината за да се регистрира новородено.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Ще използван темата и аз-може ли някой друг да го провери или трябва лично.Защото съм родена в Плевен,но не ходя там в работни дни,обаче мога да изпратя баба до ЕСГРАОН и тя да пита...

# 4
  • Мнения: 67
Ще използван темата и аз-може ли някой друг да го провери или трябва лично.Защото съм родена в Плевен,но не ходя там в работни дни,обаче мога да изпратя баба до ЕСГРАОН и тя да пита...

Можете лично Вие или вашите родители да звъннете и попитате, не е нужно да се ходи на място за такава справка.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Родителите ми са покойни от 15 години,но ще намеря телефон или мейл и ще отправя запитването си.Благодаря!

# 6
  • Мнения: 12 627
Има си начин да се направи хороскоп без час на раждане. Аз съм пробвала и резултатите за съжаление излизат доста различни от тези с точен час.
Лилианнн, ако майка ти поне може да каже горе-долу кога си родена, няма да е лошо. Има начин и да се изчисли часът на раждане по някое важно събитие от живота ти: например смърт на брат или нещо друго важно.

# 7
  • Мнения: 3 234
Без час на раждане може да се направи нумерологичен анализ или евентуално анализ по Хюман дизайн, но за второто не съм сигурна дали работят без час, тъй като не познавам системата.

За астрологичен анализ и прогноза ще Ви трябва що-годе достоверен час на раждане, който след получаване на информация от Общината допълнително се прецизира от астролог – т.нар. ректификация. Моят съвет е да си направите ректификация при астролога, когото сте избрали да консултант. Няма никакъв смисъл да си правите ректификация при един и после да идете при друг. В повечето случаи ректификациите се разминават, макар и с минути.

# 8
  • Мнения: 31 380
В актовата книга, от регистрите за раждане, в града/ района където сте родена, трябва да има записан час на раждане.Звъннете в съответната общината- отдел ГРАО.

Аз опитах. Пратих имейл. Казаха ми, че не бил записан.
Според моя позната ми казват така, защото е лична информация. Каза ми да отида на място и да питам.
Някой ден ще се разходя Grinning
По телефона също може да излъжат или да откажат. Лично на място трябва да се отиде.

# 9
  • Мнения: 1 223
Ходих да проверявам преди години. Оказа се че няма точния час (записано 6 ч. , а дали е 6 и 15 или примерно без 15 не е ясно ) и така асцендента ми попада в различни зодии.

# 10
  • Мнения: 10 255
Като знам колко са любезни служителите на ГРАО, изобщо не бих се надявала да ми дадат такава информация. Когато ходих последния път, едва не ме биха по главата за една грешка във формуляра.
Тези 15 минути разлика между двете зодии не са толкова съществени, според мен. Зодиите също се преливат, родените на граничните и близо до граничните дати често носят по нещо и от двете зодии. Аз си знам часът на раждане, няколко пъти са ми търсили асцедента, аз също го търсих. Навсякъде излиза Везни, но хора, които са се занимавали с астрология казват, че в никакъв случай не съм Везни, а съседната Дева. Това го казват хора, които ме познават доста добре, както и характерът ми. Така че зодията не е нещо, което да отсечеш точно, преливат се нещата.

# 11
  • Мнения: 358
Ходих да проверявам преди години. Оказа се че няма точния час (записано 6 ч. , а дали е 6 и 15 или примерно без 15 не е ясно ) и така асцендента ми попада в различни зодии.

Час до минута трудно се среща, почти винаги варира в рамките на 5-10мин. отклонение, поради това се
прави Ректификация, или с отминали събития се уточнява часа. Важно е да се уточнят знака и градусите на
АСЦ и МС.
Така че час 6:00 е ориентир, колкото до определянето на АСЦ, има достатъчно методи в астрологията за определяне.

# 12
  • Мнения: 6 166
Ако се знае ориентировъчно часът на раждане, по-добре ректификация и да се знае точно.

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 17:07 от Tatti

# 13
  • Мнения: 10 255
Зодията ми е Близнаци. Всички казват, че двойната въздушна зодия си личи отдалече, не може да се сбърка. Докато аз съм доста земна и оправна, което не е характерно за двоен въздушен знак.

# 14
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Може да имаш нещо от Телец.ММ е роден на 21.05-точно когато се сменят двете зодии и има страшно много от Телеца в него...

# 15
  • Мнения: 8 604
.
Тези 15 минути разлика между двете зодии не са толкова съществени, според мен. Зодиите също се преливат, родените на граничните и близо до граничните дати често носят по нещо и от двете зодии. Аз си знам часът на раждане, няколко пъти са ми търсили асцедента, аз също го търсих. Навсякъде излиза Везни, но хора, които са се занимавали с астрология казват, че в никакъв случай не съм Везни, а съседната Дева. Това го казват хора, които ме познават доста добре, както и характерът ми. Така че зодията не е нещо, което да отсечеш точно, преливат се нещата.
В астрологията и 1 мин отклонение е важна. Хубаво е да се знае това и бъдещите майки да помолят някой да им запише точния час на раждането на бебето.

Зодията се определя от положението на Слънцето, а то може в момента на раждането ти (както и асцедента и други планети) да бъде само в един знак,  еднозначно може  определи  кой според дата, място и час на раждане.  Ако четеш вестници, там всички хора се слагат под общ знаменател и се гледа само Слънцето. Ама от човек до човек има голяма разлика - и тя идва от останалите му планети в индивидуалния му хороскоп.

Така,че намирайки записания в ЕСГРАОНА час много помагате на ректифициращия хороскопа ви астролог, като му стеснявате часовете около, които да търси.
Пример: двама души са със Слънце в Дева (демек зодия Дева), но единият има Луна в Козирог, а другият Луна в Рак. Да не говорим и останалите им планети в кой знак са...  Всяка планета отговаря за някакви характеристики, знаците също и комбинациите са много. И те имат нещо общо, но същевременно са много различни.

@Poni69
Имаш (предполагам) Слънце в Близнаци и няколко  планети в Дева или други земни знаци (Телец, Козирог), затова си земна, оправна и практичен човек. Но сигурно си и любознателна като Близнаците, сигурно и често се колебаеш в избора между две неща/решения, сигурно си и общителна като всеки въздушен знак.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 11:34 от Pepina_n3

# 16
  • Мнения: 4 007
Вярно е, че Слънцето е само в един знак, но все пак би трябвало съвсем в началото или края на даден знак, периферията му да застъпва следващия или този преди него. Според мен е логично хората родени в началото или в края на даден знак да имат по малко характеристики и от двата, дори и без асцендент и планети. Такъв е моят случай. Попаднала съм (знам си часа) в края на един знак, но имам и доста характеристики и от следващия, без да имам Луна асцендент или планети в него. Познавам и други такива хора. Един материал, на който му е интересно:
https://www.zajenata.bg/%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D … 8-news109802.html Малко разводнявам темата, моля ви не ме нападайте. Не си налагам мнението. Просто да се намеря на приказки.

# 17
  • Мнения: 8 604
Sun_Shine016
Положението на Слънцето си го представи като точка а зодиите си престави като Зодиакалния кръг, който многократно си виждала.  т. е. Слънцето(точка) може да бъде само в един от зодиакалните знаци (сектор, дъга).  Тъй като има планети на по-малко разстояние, едва ли не почти до Слънцето, (Меркурий, Венера, Марс) то за тях можеш да направиш логичното предположение, че може да са в предния/следващия знак,  ако Слънцето ти е около границата между две зодии.
Но ако нямаш планети в предишната/следващата зодия не е толкова логично да си мислиш, че като си на границата,  имаш качества на съседните зодии.  Теоретически може да се получи с т. нар. Синтетичен знак (прочети какво означава), евентуално без планети, може да се окаже, че той ти е в съседната зодия и това да обясни характера ти.
Всичко е строго индивидуално, помисли само, в момента на раждането ти, положението на планетите е било такова и след 1-2 мин не е вече същото, а пък след 20 мин, когато се ражда следващото бебе, вече е още по-различно.  Това положение, наречено още Натална карта (хороскоп рожден) ти е запомнено  и след това всякакви планети минавайки през твоите точки ти влияят именно на теб.
Точен час трябва, тъй като не само Слънцето ами и други планети, важни точки могат да се окажат на граница между зодиакалните знаци, между домовете и др важни граници.

# 18
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте!
Бих искала да попитам нещо, тъй като виждам, че тук отговарят компетентни хора. Simple Smile
Как стои въпросът с определяне на зодия, асцендент и воабще цялата информация на рожден хороскоп за деца, родени чрез планирано секцио?

# 19
  • Мнения: 8 604
Определят се според деня на планираното раждане.

Но най-добре да оставяте бебетата да се появят на бял свят когато те желаят. Защото при планираното раждане, те може да са 'проектирани' за друга дата и детето се стреми 'да изпълни' и двата хороскопа...

# 20
  • Мнения: 2 749
Моите и двете са родени в предишните зодии, не според термина. Не е планирано де. Но ми стана интересно дали би им влияла и зодията, която щеше да е при раждане на термина.

# 21
  • Мнения: 4 007
Това не мога да се въздържа да не изкоментирам за моя случай. Била съм планирана за друга дата , но поради некадърност (сега ако можех не знам какво щях да го направя този "лекар", който е мъчил майка насилствено и е причинил това, респ. и  на мен) съм била извадена на тази дата (и съответната зодия. ), за която въобще не съм била готова и затова този хороскоп,  зодия и всичко са ми чужди.  Затова казвам, че всякаш душата ми е в следващия слънчев знак (а съм толкова близо до него) , в който е трябвало да се появя без изкуствена намеса, наложена насила. На мен самата ми е някак странно, че съм точно на тази дата, зодия и въобще с този рожден хороскоп . Проявявам си 95 процента характера на следващата зодия, в която е трябвало да се родя. Така че, си се чувствам точно като "проектирана" за следващата зодия , "отхвърлям" предходната и въобще не мога да я приема като моя, без значение каква ми е наталната карта в съответния ден и час. Чувството ми е, че слънчев знак и въобще хороскоп са ми наложени  насила и не се чувствам в "свои води".

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 16:50 от Sun_Shine016

# 22
  • София
  • Мнения: 361
Определят се според деня на планираното раждане.

Но най-добре да оставяте бебетата да се появят на бял свят когато те желаят. Защото при планираното раждане, те може да са 'проектирани' за друга дата и детето се стреми 'да изпълни' и двата хороскопа...

Така е, благодаря!
Въпросът е, че аз винаги съм била против неестественото раждане, казвах "Никога секцио" и т.н., но има една приказка "Никога не казвай никога". Случиха се някои усложнения, извадиха първото ми дете със спешно секцио в деня на термина, последваха други проблеми и след дълга борба и лечение се оказа, че следващите ми деца също трябва да бъдат раждани със секцио. Нямах право на избор, така да се каже.
Второто ми дете беше с термин в началото на една зодия, извадиха я няколко дни преди термина в края на предходната. Мисля, че много добре си отговаря и на 2-те. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 166
Моето мнение е, че когато си се появил тогава. Аз може да съм си мислела да се появя преди 3 века в Англия или след 5 на Антарктика, но появила съм се точно тук в точното време, а това кой как е повлиял на раждането не е причина да си имаш и втора програма.

Освен това, това че терминът ти е на по-удобна дата не значи че си щял да се появиш тогава. Можело е и по-рано и по-късно.

Нумерологично два пътя се залагат, когато имаш две първи имена, а когато имаш две фамилни принадлежността ти и ипълняване на програмите на рода е към новият род и към старият.

# 24
  • Мнения: 8 604
Термините са някаква ориентир. дата, но не гледайте на тях като някаква абсолютна истина. Лекарите ги определят с различни методики.
Някои от непланираните операции, всъщност се явяват планирани (от новопоявяващата се душа, не от вас, или от лекаря).
Не може да се каже със сигурност, кога  изпълнява 2 хороскопа по принуда,но има  и такива случаи.

# 25
  • Мнения: 1 273
Това не мога да се въздържа да не изкоментирам за моя случай. Била съм планирана за друга дата , но поради некадърност (сега ако можех не знам какво щях да го направя този "лекар", който е мъчил майка насилствено и е причинил това, респ. и  на мен) съм била извадена на тази дата (и съответната зодия. ), за която въобще не съм била готова и затова този хороскоп,  зодия и всичко са ми чужди.  Затова казвам, че всякаш душата ми е в следващия слънчев знак (а съм толкова близо до него) , в който е трябвало да се появя без изкуствена намеса, наложена насила. На мен самата ми е някак странно, че съм точно на тази дата, зодия и въобще с този рожден хороскоп . Проявявам си 95 процента характера на следващата зодия, в която е трябвало да се родя. Така че, си се чувствам точно като "проектирана" за следващата зодия , "отхвърлям" предходната и въобще не мога да я приема като моя, без значение каква ми е наталната карта в съответния ден и час. Чувството ми е, че слънчев знак и въобще хороскоп са ми наложени  насила и не се чувствам в "свои води".

Накратко. Родила сте се когато трябва. По начин, който за него момент е възможен. Насила никой не може да Ви доведе на бял свят, ако не е дошъл момента да се родите. Рождената карта, раждането е само изражението на кулминация на процес - периодът на бремеността. Вие сте олицетворение на астрологично ниво на потенциала на бременността.  Не само на зодията си.
Ако разбирането Ви за астрологията е на ниво зодии, то  поради недостатъчно познаване на материята, е твърде вероятно да си правите погрешни изводи.

# 26
  • Мнения: 4 007
Не, познанието ми не е само на ниво зодии. Дори като по-малка бях казала, не знам как ми дойде наум, някак инстинктивно "Защо сте ми избрали този ден за рожден, аз исках да съм след няколко дни". И ми обясниха, че това е зависело изцяло от доктора. Защото се е появил един некадърник, който е въздействал изцяло с медикаменти. Напълно насила си е при мен, да. И майка ми още се ядосва като се сети какво са й причинили. Случаят ми е сложен и няма сега да го описвам, но не бива да се отрича и теорията за програмирането и за друг хороскоп. Същото казва и друга потребителка по-горе, така че не е изключено. Разбира се, колкото глави, толкова и мнения

# 27
  • Мнения: 3 234
Има си карта на зачатието, преднатален Епох. Между нея и наталната карта има връзка.
Интересно би било да се направи изследване дали при предизвикани раждания тази връзка се запазва. Но алгоритъмът е сложен, изчисленията отнемат време, особено ако се изследва по-голяма извадка. Тъй че не вярвам някой астролог да си губи времето да се занимава, освен ако не се прави с определена /научна/ цел.

# 28
  • Мнения: 1 273
Всеки момент има някаква специфика, характер, качество. Всичко, което се случва в някакъв момент, притежава и носи със себе си спецификата на моментът от време, в който се е породило. Дори секциото, предизвиканото раждане е въпрос на синхроничност и съгласуваност с момента,  жената, която ражда, бебето, лекаря, обстоятелствата. Става възможно защото има съгласуваност. Този, който се "намесва" в съдбата, вероятно е инструмент по пътя към тази различна съдба. 
Няма как да притежавате специфика, качества, които не съответстват на моментът, в който сте се родила. Независимо дали по естествен път или чрез секцио. Няма значение кога е бил терминът, кога сте искали да се родите, а кога де факто сте се родила. Един вид опитвате си да ни убедите, че сте се примерно лавандула, но  произлязла от семето на дива шипка.

# 29
  • Мнения: 67
Понеже не знам как да пусна нова тема ,питам тук.
Аз съм 86 обаче няма записан час на раждане в общината ,как да го намеря този час .
Нямам живи родители благодаря

# 30
  • Мнения: 8 604
Sexi_kiflicka
попитай в болницата, където си родена. Ако и там не стане, иди на астролог и поискай ректификация. Това означава по важни за теб събития да ти изчислят часа на раждане. Но трябва да знаеш точния ден и час на тези събития.
Затова е хубаво да си записваме всички важни неща с дата и час.
 например:
 започваш нова работа - запиши си датата на подписване на договора,
сватба- запиши си датата и часа в момента на полагане на подписа. И т.н.

# 31
  • Мнения: 67
Sexi_kiflicka
попитай в болницата, където си родена. Ако и там не стане, иди на астролог и поискай ректификация. Това означава по важни за теб събития да ти изчислят часа на раждане. Но трябва да знаеш точния ден и час на тези събития.
Затова е хубаво да си записваме всички важни неща с дата и час.
 например:
 започваш нова работа - запиши си датата на подписване на договора,
сватба- запиши си датата и часа в момента на полагане на подписа. И т.н.

Ами като не знам и къде съм родена?
И няма кой са питам .
Паметта ми я няма.

# 32
  • Мнения: 8 604
Попитай някои твои роднини, ако има такива, които са били поканени навремето? Или съседки, които са живеели в до вас?
Знаеш ли в кой град си родена, в паспорта ти пише ли нещо?
Ако няма кой- търси астролог.
Между другото и другите хора, които уж си знаят датата, може и да не им е точна, та и те трябва да си ректифицират датата на раждане, ако искат точни хороскопи. При неточни данни, все едно правиш хорскоп на друг човек.

# 33
  • Мнения: 67
Попитай някои твои роднини, ако има такива, които са били поканени навремето? Или съседки, които са живеели в до вас?
Знаеш ли в кой град си родена, в паспорта ти пише ли нещо?
Ако няма кой- търси астролог.
Между другото и другите хора, които уж си знаят датата, може и да не им е точна, та и те трябва да си ректифицират датата на раждане, ако искат точни хороскопи. При неточни данни, все едно правиш хорскоп на друг човек.

Датата си я знам.Нямам близки .
Искам да знам защо не съм добре здравословно и с нищо.

# 34
  • Мнения: 10 255
Наистина, ако си решила по този начин да разбереш и решиш проблемите си, най-добре е да си направиш една консултация с астролог. Но потърси някой добър. Той може да ти помогне да откриеш часът си на раждане. Ако си била осиновена, възможно е да са ти променили и датата на раждане. Чула съм, че го правят.

# 35
  • Мнения: 8 604
Астрологът ще ти отговори, че имало трудна, напрегната  ситуация между планетите и това ти е повлияло, примерно. Може да ти изчисли, кога можеш да очаваш по-хубави неща за теб.
Но на въпроса "защо" можеш да си отговориш струва ми се чрез регресия. Прочети в интернет.
Но по-скоро сама си помогни, мисли, кое не правиш както трябва, трябва да промениш нещо в себе си, за да се излекуваш. Доктори също си посещавай. Или някаква алтернативна медицина. Помоли се!

# 36
  • Мнения: 67
Наистина, ако си решила по този начин да разбереш и решиш проблемите си, най-добре е да си направиш една консултация с астролог. Но потърси някой добър. Той може да ти помогне да откриеш часът си на раждане. Ако си била осиновена, възможно е да са ти променили и датата на раждане. Чула съм, че го правят.

Аз направих, обаче всичко което каза не е е така.
Било е може би назад .
Но се съм сигурна за часа.
Предвид всички неща който ми причини медицината ,живота ми е ад.

# 37
  • Мнения: 10 255
Просто не знам какво да ти кажа. Бих ти препоръчала да потърсиш алтернативна медицина, но не съм сигурна доколко помага. Можеш да попаднеш на мошеник, който да ти прибере парите за нищо. Не знам в какво състояние си, но има системи за хранене, които помагат за много болести. Ако те интересува, мога да ти напиша заглавия на книги от един японец. Нямам воля да ги прочета. Моя приятелка силно ги препоръчва, твърди, че са променили живота й.

# 38
  • Мнения: 3
Просто не знам какво да ти кажа. Бих ти препоръчала да потърсиш алтернативна медицина, но не съм сигурна доколко помага. Можеш да попаднеш на мошеник, който да ти прибере парите за нищо. Не знам в какво състояние си, но има системи за хранене, които помагат за много болести. Ако те интересува, мога да ти напиша заглавия на книги от един японец. Нямам воля да ги прочета. Моя приятелка силно ги препоръчва, твърди, че са променили живота й.

Poni, може ли да споделиш книгата?!

# 39
  • Мнения: 10 255
Книгата се казва "Ензимният фактор" от д-р Хироми Шиния. Той има доста издадени книги, приятелката ми твърди, че тази е една от най-добрите, която е променила живота й.

# 40
  • Мнения: 224
В актовата книга, от регистрите за раждане, в града/ района където сте родена, трябва да има записан час на раждане.Звъннете в съответната общината- отдел ГРАО.

Днес в архив на болница ми казаха, че актовите книги се пазели 25 години, после се унищожавали.

# 41
  • Мнения: 3 234
Днес в архив на болница ми казаха, че актовите книги се пазели 25 години, после се унищожавали.

Ако няма никакъв запис, може да се направи ректификация, като за изходна база се вземе споменът на майката. Да речем, в някакъв интервал. Ако и това не се помни, има астролог, който извършва такива ректификации – без час на раждане, точно това специализира.

# 42
  • Мнения: 10 255
И аз съм чела, че опитен астролог може да ти определи асцедента по някои събития в живота.

# 43
  • Мнения: 3 234
При всички положения, ако астрологът е опитен, той се проверява и прецизира дори при наличие на запис в общината.

# 44
  • Мнения: 8 604
тези записи  на часа на раждане в много случаи не са правилни
Питам се, кое е по-вероятно да е вярно: астролог да ти ректифицира датата или да намериш фалшива дата/час от архивите?

# 45
  • Мнения: 10 255
Аз имам съвсем точен час на раждането ми, защото майка ми ми е водила дневник, който започва с часът, в който съм се родила. Не съм го гледала отдавна, някъде около 14 и нещо. Двама души, познати, са ми определяли асцедента. Едната - моя позната дизайнерка, за съжаление не е вече между нас. Тя много се интересуваше от астрология и нумерология, всеки ден започваше с изчисления и гадания какво ще й донесе. И тя ми го изчислява по нейни книги, когато у нас още нямаше такава литература. По часа трябваше да съм със асцедента Везни. Тя каза, че не й отговарям на Везни - зодията ми е Близнаци, каза че ако и асцедента ми е въздух, ще съм друг тип човек. Реши, че съм Дева.
След време, мой съсед започна да се занимава доста сериозно с астрология. Един ден беше дошъл у нас и реши да ми каже някои неща, така, без да се задълбочава. Майка ми също беше вкъщи, така че точният час беше налице. Смята го той, пак Везни излиза. Каза - не, не отговарям на Везни. Накрая каза, че интуицията му казва, че съм Дева. И ето, двама души, през 20 години един от друг, ми определиха асцедента по един и същи начин. Не ми е толкова интересно, за да си направя сериозен хороскоп.

# 46
  • Мнения: 8 604
Тя каза, че не й отговарям на Везни - зодията ми е Близнаци, каза че ако и асцедента ми е въздух, ще съм друг тип човек. Реши, че съм Дева.

Каза - не, не отговарям на Везни. Накрая каза, че интуицията му казва, че съм Дева.
много добре си го написала. "Тя реши" , на другия "Интуицията му казва" или "Звездите му говорят" Simple Smile
Откъде ще решава тя за теб и ще ти втълпява, че си с друг асцедент? За да ти изчислят часа поискаха ли ти важни събития поне? И какво става, ако при тях отиде млад човек, който няма още такива събития, които тепърва ще му се случват? Май на майка ти от дневника е по-вярно в този конкретен случай.
В днешно време има много 'астролози' знайни и незнайни. В Русия поне имат висше образование Астрология.

# 47
  • Мнения: 358
Знакът на АСЦ е показател, който има планети които го управляват по дом, по екзалтация, по триплицитет и накрая термата в която попада върха на АСЦ. Всички тези планети определят личността на човека в зависимост как са разположени в хороскопа...Освен това има значение дали други планети имат аспекти към този знак, с какъв аспект го аспектирата, от какъв дом...и още много други позиции се оценяват, когато се определя асцендента... Темперамента се определя също по определен начин...
С това искам да кажа, че никой професионален астролог не използва изрази като "приличате на Дева, или друг знак" това е абсудно изказване. Знакът Везни например се управлява от Венера, ако е дневна карта от Сатурн, който екзалтира и триплицитета е пак на Сатурн, докато ако е нощна карта триплицитетен управител е Меркурий, управител на термата може да се окаже всяка от петте планети, без Слънцето и Луната. И така виждате, че всяка от посочените планети, може да бъде в някакъв знак, който знак има съответните управители..... Луната със своето положение е също важен фактор, и всички изброени примерни планети се прави оценка, как са разположени, в какви домове-"силни" или "слаби" , как и от кои други планети са аспектирани......и т.н.
Или знакът на АСЦ е само един УКАЗАТЕЛ... значими са планетите.
И последно значение имат само мажорни аспекти.

# 48
  • Мнения: 10 255
Пепина, описала съм и двата случая. И в двата не съм била на астролог, който се е хванал да ми прави сериозен хороскоп. Първият случай беше още по времето на социализма. Тогава всеки, който беше прочел няколко книги по темата, минаваше за специалист. Тази жена се интересуваше от астрология и нумерология, но не съм сигурна доколко беше навътре в нещата, а тя и не претендираше. Просто на мен ми беше интересно кой ми е асцедента. Тя каза, че излиза Везни, не е казала, че е Дева. Ако не се познавахме, предполагам нямаше да се съмнява.
Вторият случай е същият. В разговор, човекът, с който се познаваме, се усъмни, че съм с двоен въздушен знак. За този човек съм сигурна, че има познания по астрология. Не знам дали не прави и хороскопи за клиенти.

# 49
  • Мнения: 3 234
Често се случва някой любител астролог, а дори и професионално практикуващ, да тръгне да мести Асцендента в друг знак, ако не може правилно да разчете картата. Имала съм такива случаи, споделяли сам ми. Картата си работи и показва нещата от живота такива, каквито са, но незнайно защо мести часа на раждане с по 2-3 часа назад или напред, ако нещо го/я затрудни. Хороскопът не е само психологически портрет, оттам и не им "работи".

Цитат
С това искам да кажа, че никой професионален астролог не използва изрази като "приличате на Дева, или друг знак" това е абсудно изказване.

@Eleida
Знаеш ли, нерядко именно това правят, психологически ориентираните. А всичко, което си изброила като фактори, не се знае и не се използва от повечето практикуващи.

# 50
  • Мнения: 10 255
Астрологията хем е точна наука (сега сигурно поне десет души ще изрипнат, че не е наука), а пък основното е как ще разтълкуваш положението на звездите. Това дава възможност на много хора да интерпретират и засилва скептичността на скептиците.

# 51
  • Мнения: 8 604
е, не е само за асцедента, но хората си издирват точната дата/час, именно, за да могат да работят/проверяват/следят хороскопа си.

eleida
Ти как би реагирала, ако майка ти си е записала гриживо в дневника часа ти на раждане  и двама астролози ти казват, че усещат/изчисляват, че си с друг час?  Кое би приела за вярно?
Или да иде на още 10 астролози да види има ли отклонения от ректификацията на тези двамата?
Това е идеален пример.

# 52
  • Мнения: 3 234
Винаги има отклонения в ректификациите, зависи и от диапазона. При точно записан час по-съществени отклонения наистина биха били съмнителни.

Аз съм извадила късмет, тъй като е имало часовник в родилното и майка ми го е гледала. Възможно е в полунесвяст да не е видяла точното време или часовникът да е изоставал, това е било още през соца. Има разлика от 3 минути и нещо между часа, видян от майка ми, и часа от ректификацията, който доказано работи по-добре. Лекарите са закръглили часа с цели 10 минути – до кръгъл час, така че той е записан невярно. Добре, че мама помни.

# 53
  • Мнения: 8 604
аз като раждах исках да запомня часа с много голяма точност, минути секунди ,но да ви кажа, и аз съм го закръглила някак до най-близкото. Може би само гинеколога може да ти го запише, в такива моменти, за час ли да мислиш.
И всички, майки, баби, сигурно казват числа с минути, завършващи на нула, 5:10, 13:20, 16:40...

# 54
  • Мнения: 1 273
Всички тези хора, които обещават чудеса от храброст. Знаят и могат всичко. Еднозначно се смятат за последна инстанция. А 1 плюс 1 (в интерпретацията) не винаги е равно именно на 2, а астрологията не е ясновидство, по-скоро изглеждат като шарлатани практикуващи повече астромаркетинг. Така че критичното мислене е препоръчително, особено ако услугата се извършва от човек. а той е с претенцията за божествени възможности и прави еднозначни и нетърпящи възражения, други варианти,  изводи.

# 55
  • Мнения: 3 234
Да, и според моята майка часът беше с минути, но завършващи на нула. Въпросните малко над 3 минути отклонение обаче променят не само резултатите по Примарни дирекции (но и без тях може да се правят достатъчно точни прогнози), а и две от най-важните производни ведически карти при мен. И с часа, съобщен от майка ми, ясно се вижда, че двете производни карти не дават вярна информация. Това, разбира се, може да се провери само с течение на времето, след като се понатрупат тематични събития (или липса на развитие по някоя важна житейска тема – с това също се коригират производните карти).

Но съм напълно съгласна, че ако една майка по време на раждане е гледала часовника и не е била съвсем в несвяст, може да има отклонение от броени минутки, но трудно бих допуснала, че е 15-20 минути и повече. Има, разбира се, изключително тежки раждания – с форцепс, с упойка, с риск за живота на майката и бебето. Тогава не помнят не само минути, и часа не могат да съобщят – могат да кажат, да речем, че е било между 1 и 5 през нощта или, в най-добрия случай, между 8 без 20 и 8 и 20. Това са ми съобщавали майки с трудни и болезнени раждания.

# 56
  • Мнения: 358
В спорове няма да влизам, при ректификацията събитията са тези, които определят точният час на раждане. Часовете, които в болницата се дават не са точни до минутата, -сега вече дават точен час в болниците, но в миналото не са се стремяли към точност и са обикновено с разлика от 5-30мин. Проблематично е, когато АСЦ, или МС са в начални, или последен градус.....Но има много методи за ректификация, стига астролога да ги владее.....

# 57
  • Мнения: 3 234
И аз съм с впечатления, че през последните години ги записват по-точно.
Но за 70те, 80те, а и дори 90те години не е било практика. Винаги има някакво закръгляне, като при раждане със секцио обикновено излизат по-точно записани, но наблюдения имам върху 90те набори.

Ако знаеш, колко често се консултират клиенти без никаква проверка на часа – доказано вече, често ми споделят.

# 58
  • Мнения: 8 604
в миналото и датата са им сменяли, в смисъл записват го на другия ден, или чак в понеделник...или когато стигнат...

# 59
  • Мнения: 3 234
Да, чувала съм, особено при раждане в малко населено място или селце.

Общи условия

Активация на акаунт