Програма " Младежка заетост"

  • 1 210
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Здравейте!
Наета съм по програма ''Младежка заетост'', по чл 233б, ал 1, с условие за стажуване. Договора е за 6 месеца, като след това, както шефа каза има "възможност за наемане". Фирмата сключва договор с бюрото по труда освен с мен и колегите ми. По този начин бюрото по труда изплаща по-голямата част от заплатите ни.
Като цяло всичко е наред с работата и никога не съм имала проблеми с шефа си, но каза, че няма да ни наеме, както мен, така и моите колеги. Общо взето работата е ясна - шефа ми го използва като схема за "точене на пари". Та... ходих до бюрото по труда, решена да разпитам за какво иде реч, защото имам познати работили по тази програма и едно от условията, които са между фирмите и бюрото е да си наемат работниците за още 6 месеца и те да им плащат заплатите. Нашият шеф казва, че като минат 6-те месеца се разделяме, дори каза ако искаме още сега да напуснем. В бюрото ми казаха, че били длъжни да ни наемат за още 6 месеца, но не били сигурни, не го казаха в прав текст, общо взето истината е някъде по средата. Казаха ако сме искали да подадем оплакване. Е, да де...ама какво оплакване ще се подава, накрая да се окаже, че не е длъжен шефа да ни наема, ще стане кифладжийска история..... Просто си харесвам работата и не искам да я загубя. Зная, че шефа му е все едно, но ние с колегите си я вършим и ни харесва, търсим варианти да останем.
Много ще се радвам ако тук намеря служител от бюрото по труда, запознат с тези програми, за да ни насочи как да постъпим и да разберем дали от фирмата са длъжни да ни наемат за още 6 месеца, преди да сме предприели каквото и да е. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 838
Естествено, че не са длъжни да ви наемат.
Аз също съм била по такъв проект за 6 месеца. Беше си едно дърпане на пари и това е. По-добре си търси нова работа и не приемай нещата толкова навътре.

# 2
  • Мнения: 118
А дадоха ли Ви хубава препоръка?
Естествено, че не са длъжни да ви наемат.
Аз също съм била по такъв проект за 6 месеца. Беше си едно дърпане на пари и това е. По-добре си търси нова работа и не приемай нещата толкова навътре.

# 3
  • Мнения: 2 838
Не съм искала препоръка, не ми е била нужна.

# 4
  • Мнения: 118
Доколкото разбрах от шефа,били длъжни да ни напишат препоръка, както и да е,тя не ми е важна. Благодаря за отговорите!
Не съм искала препоръка, не ми е била нужна.

# 5
  • Мнения: 4 007
И аз съм била по тази схема, точене на пари си е - бюрото плаща заплатите вместо шефовете. Изкарват 6 месеца и освобождават.

След това обаче ти се обаждат от бюрото да питат какво се е случило, и там вече може стабилно да сипеш с кофата, за да си запишат и да не позволяват повече на този работодател да се възползва от тази схема.
Не са длъжни да пишат нищо, могат от добра воля ако искат или на вас ви трябва, иначе нито е задължително, нито някой някъде иска такава.

# 6
  • Мнения: 118
Май, май бъчвата ще взема!😂
И аз съм била по тази схема, точене на пари си е - бюрото плаща заплатите вместо шефовете. Изкарват 6 месеца и освобождават.

След това обаче ти се обаждат от бюрото да питат какво се е случило, и там вече може стабилно да сипеш с кофата, за да си запишат и да не позволяват повече на този работодател да се възползва от тази схема.
Не са длъжни да пишат нищо, могат от добра воля ако искат или на вас ви трябва, иначе нито е задължително, нито някой някъде иска такава.

# 7
  • Мнения: 1 195
Както са казали и преди мен- не са длъжни да наемат след 6те месеца. Могат да ви вземат за още 6 месеца, но доколкото помня заплатата се плаща вече от работодателя, а бюрото по труда поема само осигуровките. Бях по тази програма, шефа в прав текст ми каза- ако държавата може да ти плаща за още 6 месеца ще те оставим, ако не може, няма смисъл.

# 8
  • Мнения: 118
Да,разбирам!
На свекито приятелка наема по тази програма и каза, че я задължавали след това да ги наеме за още 6 месеца, на моя приятелка, позната с фирма и тя така, същото условие, та затова реших да поразпитам,зная, че има и много видове такива програми. Благодаря за отговорите!
Както са казали и преди мен- не са длъжни да наемат след 6те месеца. Могат да ви вземат за още 6 месеца, но доколкото помня заплатата се плаща вече от работодателя, а бюрото по труда поема само осигуровките. Бях по тази програма, шефа в прав текст ми каза- ако държавата може да ти плаща за още 6 месеца ще те оставим, ако не може, няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт