Любители на кучета - 109

  • 22 518
  • 726
  •   1
Отговори
# 345
  • sofia
  • Мнения: 3 706
И от нас с Леон, Честит Рожден Ден на Арес! Да е много здрав и игрив!!!
 Леон продължава да щади крачето си. Лиших го от дългите разходки, но той наваксва, като гони котарака и скача на и от всевъзможни места...Изобщо не разбира, че не бива да го прави...

А ето така се спи под маса на село. Simple Smile

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Ох, милият Леон. На площадката има един джак, който тича най-редовно на 3 крака. Вдига единия заден, после другия заден.

Аз имам питане. Консервите от зооплюс Little Wolf of Wilderness (патица и телешко) дойдоха. Как да ги вкарам в менюто на Шошото? Или да започна да ги давам след кастрацията, да не го одрискам пак нещо? Какво препоръчвате?
Сега давам гранула или гранула+ малко масло от сьомга пак на същата марка.

# 347
  • Мнения: 2 613
Ох, милият Леон. На площадката има един джак, който тича най-редовно на 3 крака. Вдига единия заден, после другия заден.

Аз имам питане. Консервите от зооплюс Little Wolf of Wilderness (патица и телешко) дойдоха. Как да ги вкарам в менюто на Шошото? Или да започна да ги давам след кастрацията, да не го одрискам пак нещо? Какво препоръчвате?
Сега давам гранула или гранула+ малко масло от сьомга пак на същата марка.
Ами може да добавиш 2 лъжици от консервата към гранулата примерно.. Така, че гранулата да е в повече, и постепенно да увеличаваш дозата от консервата.. Както ако сменяш храната..

# 348
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Смесването на гранула с консерва не е добре. Двете храни са коренно различни като структура. Някои практикуват като, за да овкусят гранулата, слагат по няколко лъжици консерва, но да се смесват в по-сериозно отношение не мисля, че е добра идея.

Швепса си умира за консерва. Поддържам колическа вкъщи и периодично му давам. Вариантите са - да заместя само едното хранене за деня с нея, или директно да я давам няколко дни само нея. При нас веднага се отразява на изхода, където положението омеква значително, но не на степен разстроено. Просто доста кашаво става.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 17:22 от `ТуиГ

# 349
  • Мнения: 2 442
Иланг,нека мине на Шошко / Саске"изпитанието"...Да си се възстанови от интервенцията и тогава -консервите.Лори много ги харесва на тази марка.Смесвам с варен ориз , полоовин яйце,малко извара.Давам я на два пъти/сутринта  и вечерта.Веднъж седмично.Без ориз не смея...,че направихме веднъж "беля".Тя обаче си е фен на гранулите и може спокойно и без да я разнообразявам с консерви.  Стискаме лапички за събота!Провилно решение си взела.Да минава по -бързо, че игрите го чакат този чаровен братовчед! Лека нощ от нас!

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 14:29 от Roo Roo

# 350
  • Мнения: 2 903
мама Марти жив и здрав да е прекрасния рожденник 🥳
Кришка и Вивата си мислех, че трудно ще я озаптявам, ама нея в началото много я болеше и сама не искаше по дълга разходка. Имало е случаи, в които съм я пускала да бяга и после се е връщала едвам, едвам на три лапи. Особено за куче, което е ходило на лов и беше свикнало да си живее пуснато на двора и когато скимне на бандата да вършее нощем из гората си беше мако трудно в началото. Свикна и да не дивее като луда. Добавките, заедно със спокойните и щадящи разходки дадоха ефект. Куцане няма, болка също. Дори и при дълги разходки не се е върнала болката и вдигането на лапата. Вивата също е младо куче, скоро навърши две години. Просто имай търпение и по-добре по-чести, но кратки разходки.
За фойерверките и пиратките Макс не ги забелязваше, не го е било никога страх. От миналото лято заради един дрон, който надничаше през терсата Макс започна да лае не само дрона, ами луната, звездите, фойерверките. Абе нещо дето свети в тъмното се лае. 😂😂 И това заради тъпия дрон, дето светкаше и бръмчеше. Даже няколко дни поред се появяваше. Бях се заканила да го целя с камъни, ама като се снабдих с камъни спря са се появява и да ми наднича на терасата докато си пия винцето. 😁

На болничните желая бързо оздравяване 🤗

# 351
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Честит рожденник!!! Жив и здрав, много игрив и само вкусотии да получава! Дълга "служба" пожелаваме с нашия мэрзеливец Чарли.
На младежа Саско леко интервенция!!! Иланг, нали Саско му е името на Шошото? (дано не бъркам... 🤔)
А сега ще ви покажа как се придремва на диванчето, докато мама и тати уж работят...

# 352
  • Мнения: 977
Иланг,в Провет ли ще водиш Саске? Извинявай,знам,че беше споменала,но не мога да намеря. Ще стискаме палци всичко да мине много леко за младия и красив любовник Heart

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Шошо се казва Саске. Grinning
Mama Martina, да в Провет. Кършияка при д-р Стоянова сме.

# 354
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Рекс нали е още с три хранения та като реша да давам консерва я получава за обяд(ама само половината,другото -на другия ден).И при него на изхода доста омеква...Иначе ги харесва много затова и винаги имам няколко различни-като бойкотира гранулите,което се случва към края на чувала,вадя консервите.Сега яде втори чувал с Юкануба и тоя път ги хапва с по-голямо желание от предния.Между двата такива изяде чувал с други гранули.м

# 355
  • София
  • Мнения: 8 552
Значи, Иланг днеска Буба под упойка, а в събота Шошо. И при него да мине като при Буба - леко и неусетно! Ти си ясна, че ще ти е чоглаво цял ден...

Зъбния камък е почистен, имаше само на задните зъбки, два даже се клатели, защото имала някакво малко възпаление на венеца. Сега ще даваме антибиотик 8 дни, да го лекуваме. По повод геройството, следващите дни и нашата ще получи консерва (то някак трябва да се даде това хапче....).
Никакви страшнотии с кетаминова упойка нямаше, много съм щастлива. Само капка от някаква течна, колкото да отпуснат мускулатурата на гърлото и да вкарат тръбичката с газта. После е припкала по зелените полета. Док каза, че много малко анестезия е била нужна, затова и бързо се събудила после. Обадиха се ранния следобед, да кажат, че е будна и маха с опашка. Към момента почти си е нормалната Буба, само дето си държи върха на опашката закривен почти на 90 градуса... док твърди, че не се е случвало нищо нередно с тази опашка и предполага, че е някакъв спазъм. Уж трябва да й мине като я пусне упойката. Всичко друго очаквах, но това не Simple Smile
А, и да знаете, Дронтал може да се дава на лисици, ние снабдихме за нашата; ще видим дали ще ни мине номера.

# 356
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Тони, много се радвам, че всичко е минало спокойно. По реакцията и начина на поставяне, мисля, че не сте били с кетаминовата. Тя се инжектира директно, не се капе, впръсква или инхалира.
Иланг - ще го мисля цигането. От мъжка солидарност. Всичко ще е наред!

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 21:02 от `ТуиГ

# 357
  • София
  • Мнения: 8 552
Благодаря, Туиг! Крив ден ми беше, затова само искам Иланг да знае, че и нейният крив ще завърши щастливо Simple Smile Той сиганинът е млад и сигурно това ще му е направо дребно препятствие към завръщане в любовната клетка Wink е, малко по-малко любовна ще е, ама карай - неговото си господарство е.
Не, не беше кетаминова упойката, специално питах; просто ММ не остави док да се доизкаже каква е била течната (щото на капки значи е течна, нали?). Буба вече лае по лисицата, проси храна и си поизправи върха на опашката, май ще я бъде Simple Smile Остава да преборим даването на хапче цяла седмица. Няма да е весело, ама тури му пепел... това да е Simple Smile

# 358
  • Мнения: 977
Тонии,браво на Буба. Много се радвам,че всичко е минало по вода! Heart

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
ToniShu, радвам се, че сте добре и Буба-та пак се занимава с лисича дейност. Аз на дон Томазо след като му измахаха долните зъби му давах орално колоидно сребро. Направих му 3 курса по 20 дни. То и заради саркома, но и за възпаление на зъбите се използвало. Самоназначих си го, лекарката се облещи като чу.
`ТуиГ, как са изследванията на Швепса? Има ли последствия още от кърлежа?

Благодаря на всички за подкрепата - съботата наближава и наистина ми е свито. Притеснено ми е, защото не знам дали ще расте още, а кастрацията ще спре растежа. Но щом лекарите се съгласиха да го кастрираме - сигурно не е голям проблем. Големи кучета на неговата възраст, а и "по-стари" все още не вдигат крак и не се интересуват от жени. А той от 6 месечен вдига крак, а от повече от месец го тресе любовният хормон. Дано да е узрял и израстнал вече.
Да го похваля Сиганския принц - не само да го нареждам. Заглади вече косъма, ребрата все по-трудно се виждат. Яде си гранулите, сутрин с рибено масло, вечер - голи. Май даже попрекалих с количеството, защото два вечери ака по 3 пъти и последният път творението вече е меко, но все още оформено.

Общи условия

Активация на акаунт