Какво направих за другия днес?

  • 1 815
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте, вече сме октомври и малко или много и в душата ни става едно такова есенно и умислено. Та, реших да направя тема, за това кой какво е направил за другия през изминалия ден. В днешно време сме постоянно забързани, не обръщаме внимание на малките неща, та дори не обръщаме внимание на онзи който ни е задържал вратата в магазина и т.н. Отправям едно предизвикателство към вас и към себе си разбира се, всеки ден да вършим нещо за някой, без значение какво. Да помогнем на някой, просто за да го накараме да се зарадва. И нека всеки споделя своя резултат.

# 1
  • Мнения: 4 518
Не съм направила нищо, което да зарадва когото и да е било, но направих добро днес. Едно от котетата ни почина, бях само със свекървата. Днес стават два месеца от смъртта на свекъра и се опитах възможно най-много да я отдалеча от целия процес. Котето беше на свекъра и на никой не му е приятно, но аз не мога дори да си представя какво ѝ е на нея, затова се опитах да я защитя доколкото мога.

Поздравления за темата, дано се напълни с добри постъпки и по-малко неадекватни въпроси.

# 2
  • Мнения: 11 565
В последно време правя доста неща, безвъзмездно, които ми се връщат.
Има една трудноподвижна жена, седяща на една пейка всеки ден- минавам по два пъти на ден покрай нея, и заради нея, ходя и й пазарувам.
Обича да хапва грозде. Пътьом към нея, едни съседи беряха грозде. Помолих за чепка, дадоха ми.

Един клошар има, от интелигентните. Давам му цигари- 1- 2, а той винаги ми ги плаща. Вчера му дадох две- нямаше стотинки да ми даде, не искаше да ги вземе, но му ги пробутах.
Обичам да помагам, и помагам ако и като мога, дори и с малко.
Връща се доброто, наистина.

И още, и още се мъча да правя добрини, и правя. Ще дописвам.

Страхотна тема!:)

# 3
  • Мнения: 12 473
Изчетох на глас купища страници договори на ММ (той не вижда)
И направих усилие и действия да му разреша проблем.

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 00:12 от Angel_wing

# 4
  • София
  • Мнения: 38 423
Аз тази седмица непрекъснато съм по чужди задачки - на мм, който е в чужбина,  на децата. Ако видя някое загубено куче или яке, снимам и поствам в кварталната група.

# 5
  • Мнения: 460
Вчера дадох дребни на момчета от БКД (предполагам, режеха изсъхнали дървета около пътя), за кафе, защото нямах да им разваля. Стана ми приятно, че съм успяла да ги зарадвам, цялата бригада бяха благодарни.
Днес се надявам да мога да направя нещо повече за някого.

# 6
  • Мнения: 188
Да се включа и аз... Жената от моя вход, вече пенсионерка. Сутринта слизам по стълбите да отивам на работа и тя там, да си взимала пенсията, едвам ходеща.и Извиках и едно такси и и дадох 5 лв за да го плати.

# 7
  • Мнения: 425
Харесва ми идеята на темата Simple Smile
Аз не съм направила кой знае какво.
Напоследък често спорим с мм. Щеше ми се да разведря обстановката и му подарих тениска със забавен надпис. Успях да го изненадам, ухили се като репичка Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 411
обожавам добричките неща за някого, особено когато не очакваш нещо в замяна или някой да те потупа по рамото и да ти чеше егото Simple Smile
с радост се включвам  Simple Smile
днес си получих два броя дрешки за книжки от благотворителен базар за поредния човешки живот Sob ...най-вероятно ще са за коледно подаръци в семейството Nature High Brightness

# 9
  • Мнения: 2 170
Занесох обяд за всички във фирмата на мъжа ми. Беше много приятно изненадан, служителите му също.

Оставих 2-годишната си дъщеря да рисува с флумастри в леглото( на лист)....вече сме с комплект спално бельо назад, но пък тя е на седмото небе.

Нищо Бог знае какво, но пък усмихва едни от най-важните хора за мен и ми е достатъчно🙃

Темата е страхотна и с много приятен и уютен замисъл! Прекрасен начин да се сещаме за малките и големи добрини, които да ни радват през деня🙂 Браво!

# 10
  • Мнения: 1 005
Доплатих сметката на една баба на касата , не й стигаха около 5 лв . Чудеше се от кое да се откаже , на мен ми стана криво и помолих касиерката да не маха нищо, бутнах й 5 лв и й направих знак да не казва нищо. Бабата даже не разбра , касиерката й каза , че сметката е точна.

# 11
  • Мнения: 12 473
Петък, в 17 ч - отивам извън Сф да си взема една поръчка. Плащам си я и отивам да я взема от склада.
И се оказва тотално объркана.
Мацката, дето я е сгрешила, направо побеля..притесни се и тн.
Обещаха утре да дойдат и да я произведат наново, а следобед аз отново да се разходя на 50 км.
Не можах нито да се ядосам, нито да се разсърдя, успокоих ги, че няма да се оплача. Имах шоко в колата и им го подарих.
И преди малко ми звъннаха, да ми кажат че са изработили вече поръчката и когато мога да мина..))

# 12
  • Мнения: 11 565
Една съседка, с дете с нужди, ни подари шоколад.
Вчера каката от занималнята на малкия имаше РД.
Днес й подари скромен подарък.

# 13
  • Мнения: 24 273
Детето ми намери смарт часовник пред асансьора на поликлиниката днес, а аз го оставих на жената на рецепцията, дано собственика си го намери

# 14
  • Мнения: 188
Страхотни сте, работя на каса и на един дядо не му стигнаха някакви 0.70 сте за да си взема покупките и искаше да ги връща. И аз му казах нищо да не връща и ги дадох от себе си. Толкова много ми благодари човечеца, че каза като мине пак ще ме черпел с кафе

Общи условия

Активация на акаунт