Февруарчето расте не спира, мама скоро РД парти ще планира

  • 36 027
  • 748
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 406
И да и не е за кърменето в тежки ситуации.  Понякога,  ако бебето не наддава и не засуква добре (съответно  е се нахранва както трябва) е по-добре да се дохрани с цедена кърма или ам,  за да може да преодолее жълтеницата или да качи достатъчно,  че да мпже да суче нормално и да се развива нормално. 
Всеки случай е строго индивидуален.  Затова и е най-добре при проблем да се обсъди с консултант по кърмене вариантите.  В болницата трудно се стига до консенсус с акушерките и неонатолозите,  но не е невъзможно. 
Верче ти си имаш опит и можеш да прецениш суче ли активно или не,  дали се наяжда или не... А щом имаш кърма,  значи един дерт по-малко.  Но си имай едно наум,  че всяко дете е различно,  всяко  кърмене също.  Знаеш в темата за кърменето ще ти помогнат консултантите, ако се налага.

# 211
  • пловдив
  • Мнения: 1 092
И при мен с каката ,която се роди с нормално тегло,но не наддаваше много имаше големи притеснения .Личната явно обича бебетата да наддават повече и бях се стресирала.Започнах да дохранвам с АМ,но пък после и при захранването с твърда храна имахме затруднения ,оказа се злояда .Сега си е нормално дете ,не е пълна ,но е здрава и явно такава си е натурата.
Малката пък се роди по-дребна ,в болницата и спадна малко теглото ,дори останахме два дни повече ,защото трябваше да е под наблюдение.Нея я дохранвах с Ам ,защото действително се притесних за теглото,но пък тя се движеше в нормите след това.Тя е по-дребна от каката ,но пък се храни доста по-добре.
Сигурна съм ,че с времето всичко ще се нареди .

# 212
  • София
  • Мнения: 2 666
Верче, марката беше с жълтеница 2 месеца. В болницата им казах, че ще кърмя и ме оставиха на мира. Фототерапията обаче не й помогна. Но настояваха само да кърмя, без глюкоза, вода и другите стари разбирания. Кой се води лекуващ лекар?

# 213
  • Мнения: 16 871
М, не съм сигурна.  Нали знаеш,  че тук са много. На всяка визитация разлен..
Важното е да е добре бебето.  Не бих рискувала здравето му. Просто имам кофти опит и сега някакво дежа вю.

# 214
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Спокойно, стискай зъби и ще мине! Още малко и като ви изпишат, този целия стрес от различните лекари ще е минал.

# 215
  • Мнения: 16 871
Живи и здрави само, всичко друго се нарежда.

# 216
  • Мнения: 639
Верче,Честито,живи и здрави да сте цялото семейство и бързо и безпроблемно възстановяване на теб!
Относно спадането на тегло ми бяха казали  , че малко бебе спада малко на килограми,а голямо бебе много.
До 10% както казваш и ти.
Вторият ми син спадна доста на кг.,  но после възвърна рожденното тегло и наддаваше добре.
Родих го 4 170 и спадна до 3 780 , бях се притеснила разбира се , но разумно и без да спирам да го Кърмя.
Нормално е да го мерят и следят, не им се ядосвай. Blush
В коя болница си?
Пожелавам ти много успех и късмет и дълго кърмене.  Hug Flowers Four Leaf Clover Blue Heart

# 217
  • Мнения: 16 871
Момичета, струва ми се че едното оче отделя секрет. Не съм се сблъсквала досега, имам някакъв спамен в миналото някой беше писал тук за нещо подобно. С какво третирахте очето? Не ми се иска да го водя до болницата за това.
Дори не съм сигурна дали е проблем или аз си втълпявам.

# 218
  • Мнения: 1 147
Момичета, струва ми се че едното оче отделя секрет. Не съм се сблъсквала досега, имам някакъв спамен в миналото някой беше писал тук за нещо подобно. С какво третирахте очето? Не ми се иска да го водя до болницата за това.
Дори не съм сигурна дали е проблем или аз си втълпявам.
Пробвай с отвара от лайка. И с едно памучно тампонче забърсвай очето с отварата. Лайката има приятно действие върху разни възпаления. Едва ли е нещо сериозно. Simple Smile

# 219
  • Мнения: 16 871
Отваря очето, не е слепнало, но снощи при първото къпане вкъщи забравих да измия с тапмонче, само с вода докато го къпех.

Имам лайка на "Билек" ще направя отваря според указанията.

# 220
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
На моят син веднага след раждането му се появи очна инфекция. Почиства се само с преварена вода и памучен тампон. Аз лично не бих пробвала друго на новородено. Успех, дано бързо отшуми ❤

# 221
  • София
  • Мнения: 2 666
Прави масаж на слъзния канал и следи за цвета на секрета. Ако стане жълто-зелен звъни на педиатъра за капки.

Малката имаше запушени слузен канал + инфекция.

# 222
  • Мнения: 3 998
И аз знам само преварена вода за новородено, и промивката става от вън на вътре за да не разнесеш инфекцията ако е инфекция

# 223
  • Мнения: 16 871
М, как се прави масаж на канала? Дори не го знам къде е това чудо. Трябва да потърся в нета.

# 224
  • София
  • Мнения: 2 666
М, как се прави масаж на канала? Дори не го знам къде е това чудо. Трябва да потърся в нета.

Има клипчета в Интернет. Ако не се лъжа някъде видях и на очна клиника Визус.

Не е сложно, но трябва да окажеш натиск върху канала. Но първо се увери, че не е инцидентно.

Общи условия

Активация на акаунт