"По-добре късно, отколкото никога" или "По-добре никога, отколкото късно"?

  • 4 378
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 600
Никога не е късно за каквото и да е..))

Ами? Я си спомни вица за тоалетната... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 12 473
Кой виц, Како?

# 17
  • Мнения: 25 600
По-добре този клип – пак по въпроса:

# 18
  • Мнения: 4 403
Е, лошите неща са по-добре никога и по-добре късно, отколкото рано, има си хас.
Аз разбирам въпроса като: има ли нещо, за което е най-добре рано, но ако не е рано, по-добре никога? Т.е. има ли неща "рано или никога"?
Специално за така зададения въпрос:
При мен го има това. Никак не съм от търпеливите. Особено в чувства/симаптии към някого, жестове и показване на внимание и т.н. Не са ли налични, когато и аз имам желание.. после и да се промени ситуацията, аз вече не искам. И за мен е ''по-добре никога, отколкото късно".

Пример
Скрит текст:
Харесвам някого, но не виждам (силен/искрен) интерес към мен; въпросният не задави въпроси за мен, не се опитва да ме разбере и опознае. Чакам някакво време, колкото ми е малкото търпение, после отношенията за мен приключват. Дори и отсрещният да почне да се интересува след това - за мен вече няма значение.

# 19
  • Мнения: 485
Има някои неща, които не се ли направят в точното време, след това изобщо няма смисъл от тях. Банален пример: покана за среща и ухажване от страна на даден мъж. Както е казал народът: "Желязото се кове, докато е горещо." или пък "След дъжд - качулка".
Чакаш ли твърде дълго да поканиш една жена на среща, по-добре изобщо не го прави, вече си отсвирен. Един такъв ми писа за среща повече от седмица след запознанството ни, като сам беше написал: "надявам се не е твърде късно". Ами твърде късно беше, добре е усетил и сам, изобщо не си направих труда и да му отговоря. За мен е повече от ясно, че през това време си е опитвал късмета другаде, и след като е ударил на камък, се е присетил за план Б - тоест за мен. Хайде няма нужда! Никой не обича да е план Б, а тези неща се усещат.
Та в този ред на мисли - като/ако искаш нещо, трябва да действаш овреме, иначе накрая можеш да останеш без нищо.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Според мен "по-добре късно, отколкото никога" отразява надеждата ни, че в един момент все ще дойде желаното, ще получим това, което искаме или на което сме се надявали. Някакво морално удовлетворение. За късно, отколкото никога - може би да разбере човек, че е спечелил от тотото - по-добре никога да не го знае, за да не се ядосва.

# 21
  • Мнения: 1 285
Важното е това, от което имаш нужда да дойде навреме. А не след време да се чудиш за какво ти е. Като малко или много се обезмисля неговия ефект. По-добре никога, отколкото късно, когато е изгубило смисъл.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 21:15 от starinthenightsky

# 22
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
За мен има неща, които е по-добре да не се случват никога, отколкото късно. Такъв човек съм. Когато искам нещо определено, по определен начин, но зависи от някого който скача на спирачката, ако този някой все пак ми го поднесе на по-късен етап, голям е шанса да го намразя. А тогава ставам гад неземна. Предпочитам някой като е взел решение, направил или не дадени стъпки, и аз съм преценила за себе си мога ли да живея с това или не, да броя ситуацията за приключена. Разигравания в живота не понасям, и колкото и да сме си близки с даден човек, подобно поведение обикновено тегли чертата на отношенията ни.

# 23
  • Мнения: 1 008
Ако правиш нещо на принципа "По-добре късно, отколкото никога", обикновено се получава "никога не е късно да станеш за резил".

По-достоверната сентенция, проверена лично от мен е:

"Който не иска, когато може, не може, когато иска".

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Една стара сентенция, която аз лично май за пръв път я срещнах в "Под игото": "Или се млад ожени, или се млад покалугери". По адрес на дякон Викентий.
Сега, очевидно тук ударението не е на "ако ще е късно, по-добре хич", а е на това, да определиш веднъж завинаги (рано) какво ще правиш по въпроса за жененето, но има известна прилика и със съдържанието на темата.

# 25
  • Мнения: 1 285
Какво ще решиш, какви намерения имаш за някакъв предишен момент, не винаги е от значение.В някой следващ може да промениш решението си. Някой не иска да се жени, но така се нареждат нещата, че сключва брак. И обратното. Дали ще срещнеш твоя си човек,  с който евентуално може да се стигне до женитба, е въпрос на късмет. Решаваш дали да сключиш брак или да не подписваш, ако вече си срещнал твоя си човек. Решението да го или да не направиш е чиста формалност. Следствие. В случая по-добре е все пак да срещнеш сродна душа, отколкото никога.

# 26
  • Мнения: X
Винаги зависи от контекста.
Някои неща имат значение, когато са навреме или когато са в точния момент, когато ги искаш. За други, важното е, че изобщо са се случили.
Но ако се ограничим само до едното женене....зависи от целта на жененето.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
"Едно време ни беше време , но не намерихме време !
След време намерихме време , но не ни беше време!
Извод - да се време намери навреме !"
Тази поговорка я знам от 17 годишна. Никога не съм я спрягала с нещо различно от нощен живот , дискотеки , приятели и купони. Винаги е значила само и единствено това за мен. Сега се замислих и разбрах , че не е било само това. Имам дете , което родих на 38г. В момента съм в брак с друг мъж и искаме дете. На 47 г. съм . Борим се от 5 г. , но не се получава. В процедура за ДЯ сме в момента. И сега ще кажа  втората част от товоята фраза - тя касае моите яйцеклетки , които на тази възраст не биха донесли нормален плод.  Та... по-добре никога отколкото късно ....отговарям ти Simple Smile

# 28
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Какво е "ненавременна бременност"?

# 29
  • Мнения: X
Всякаква бременност, която не се одобрява от съседката Joy
Майтап, де. Иначе има нежелана, непланирана.

Общи условия

Активация на акаунт