Дилемата домашно/купешко

  • 1 292
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: mama kenga
Значи трябва да се изследва почвата, където стоят кокошките на село, да се види червея, дето кокошката го е изяла дали е в добро здраве, после да не е нещо настинала като е била в овулация, а и петела дали е в добро психично здраве............Не се излагайте с тези екологии - екологията е мираж.Мисля, че на село се допускат наистина страшните зарази, а като се произвеждат н-р яйца технолог. процес се следи по-изкъсо.

 #Milti  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
 по въпроса ни6то конкретно не мога да кажа , понеже живея в 4ужбина  вси4ко си го купувам в магазина . като гледам каква химия е вси4ко тук  се пла6а направо . наи много давам бульон от купено пиле вси4ко останало го ядем от готови пюренца. е не се вманиа4авайте в БГ-то продуктите ви  са мн по хубави (нищо 4е нямат търговски вид и не са лъскави) дори и на пазарите !

# 16
  • Мнения: 3 927
Цитат на: mama kenga
Значи трябва да се изследва почвата, където стоят кокошките на село, да се види червея, дето кокошката го е изяла дали е в добро здраве, после да не е нещо настинала като е била в овулация, а и петела дали е в добро психично здраве............Не се излагайте с тези екологии - екологията е мираж.Мисля, че на село се допускат наистина страшните зарази, а като се произвеждат н-р яйца технолог. процес се следи по-изкъсо.


mama kenga е нямало с кой да си чеше езика, та с мен Wink  Simple Smile

аз обаче продължавам да твърдя, чена село все пак няма химии и антибиотици, а най-вероятно и петела и кокошката кълват царевичка Wink .


амка, не знам как е в испанско, но мои познати германци си заминават от Б-я с едно ремарке зеленчуци и плодове!!! 'щото у тях ядат само пластмасови

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз възнамерявам да включа в скоро време в менюто на бебека месо и жълтъци. Имаме и вила, където се произвеждат горепосочените. Обаче ... От време на време им дават смески на пернатите, после някакви болести ги мъчат тия гадини, едни такива омърхулени.. Пък и не ми харесва идеята да ядем животно, което познаваме... Няма ви разправям как се отглеждаше една красива свиня ( бежово - розовееща, с дълги клепки и дълга спираловидна опашка, именована на мен, че да се хранела добре  Embarassed ), която аз почесвах редовно и си грухтяхме в кочинката  и ми беше безкрайно тъжно да я видя умряла. Впрочем там живеят 2 юрдечки, които ще остареят и ще умрат от старост, но няма да бъдат изядени, по моя молба. Да бях станала вегетарианец!
И на въпроса - нямам доверие на селския продукт. Стари хора ми ги гледат животинките, кой не видял, кой не чул, ще има някаква болест, пък няма да разберат... Щом сте яли купено месно пюре, значи и ние можем. Ами да! Някакви бездомни кучето обикалят кокошарника, лисица влязла и изяла една кокош, чумата да я тръшне... Зарази! Аз домашно не обичам особено. Макар, че с такова съм отраснала и купено месо ям напоследък. Анализирах собственото ни производство и извода ми е, че не мога да се доверя на качествения контрол на  свекъра и свекървата. Спестих им известни усилия. Да не развих параноя?
И както бях настроена отрицателно към фирменото бурканче с месно пюре, така ще ходя да си давам парите ... Изобщо що ми пълните главата с бръмбари?
Ако не беше темата, нямаше да се замисля чак толкова върху бульона, който свеки щеше да замразява на лозето от шарената кокошка...

Общи условия

Активация на акаунт