Дилемата домашно/купешко

  • 1 291
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 927
Мислех да чакам още малко, но реших през 10-я месец на бебка да дам жълтък и месен бульон.
Но си мислех също така, че би било добре поне първите пъти продуктите да са домашни: бульона да е от някое домашно пиленце, а жълтъкът от някоя добре хранена (но не с готовите антибиотични смески) домашна кокошчица или пуйка....

Но май се вманиачавам #Puppy dog . Вие как мислите???

А може би е по-добре да дам в началото от екологично отглежданите HIPP-ски пуйки Wink

# 1
  • Мнения: 7 106
Аз жълтък още не съм давала,но месце хапваме вече от месец време.Започнах точно с пуйката на Хип.Имаме домашна пуйка, но беба още се мръщи на по-едрите частици,а аз неможах да я пасирам достатъчно гладко за нейния вкус,защото месцето и е доста сухо (бялото).Грешката ми беше,че ползвах пасатора за тази цел,сега в блендера нямам този проблем.И вече и правя аз пюрето - домашно заешко и пилешко.Но съм давала и пилешкото на Хип,защото се оказа,че Ева много го харесва.

Като дойде време за жълтъка,непременно ще е домашен, купешките яйца и аз не ги ям.Но пък аз имам от къде да взема,де.

# 2
  • Мнения: 3 927
а на мен това ми е проблема, че нямам кокошарник на терасата Wink .....и никакви познати около мен с домашно производство.
аз съм расла основно с домашни продукти, щеше ми се и за бебка да е така, но какво да се прави, циЛИвилизация Sad

# 3
  • Мнения: 7 106
Ами да ти кажа и ние нямаме пуйки у дома Wink ,но аз подхванах тати и беба в колата един ден, и на разходка с колата до близкото село.Питахме кой гледа в селото пуйки и помолихме да ни продаде една.Човека доволен и ние също.Иначе имам и село от където се снабдявам с другите гадинки и зарзавати.
 Stuck Out Tongue  Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Shali
,но аз подхванах тати и беба в колата един ден, и на разходка с колата до близкото село.Питахме кой гледа в селото пуйки и помолихме да ни продаде една.Човека доволен и ние също.
Цитат
[/b]

Да, това е идея, да се отиде до някое близко село. Едни познати така правеха около Коледа: събираха се няколко приятелски семейства, купуваха прасе от някое село, готово заклано, само месото купуваха, хем по-евтино от градските магазини, хем домашно Wink

# 5
  • Мнения: 1 194
Ох, аз както живея в чужбина, изобщо нямам такива източници на "нормални" зеленчуци и месо. Хич не ми се мисли от къде ще купувам мръвките след Нова година като започна да и давам месо. Точно поради тази причина тук педиатрите съветват да се купуват готовите пюрета-те все пак отговарят на доста строги изисквания за продуктите които използват. Ама нали моята кокона е уж алергична към картофа и като го има във всички купешки пюрета... Imp След Нова година ще я заведа да я тестват(дано тестват за картоф де)и да се разбере това нашето чудо ларгия ли беше , що беше.Относно дилемата-аз съм за купешките пюрета Confused май съм от "малцинствто" тук

# 6
  • Мнения: 2 529
Имам баба на село, но не съм взела абсолютно нищо оттам. Селото е близо до завода за добиване на мед и други цветни метали в Пирдоп. Аз съм карала там основно училище и няколко пъти са ни преглеждали всички деца за заболявания на дихателната система. Там има доста болни деца, въздухът и почвата са замърсени. Разбира се има и здрави като камък, нищо, че растат в болна среда. Предпочитам да си купя картофи от "Била", отколкото да взема от село.
Да не мислите, че и животните ги гледат много добре селските стопани. Какви смески им дават щом ще са за продан, само те си знаят.
Против съм да превъзнасяме всичко от село и само домашно приготвеното, макар че аз самата почти винаги давам на синко домашни пюренца Wink

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
В "домашно" виждам смисъл само, ако е отгледано специално. Прабабата на Мая отгледа такива пилета - със зърно, а не смески - екологични. Давам й от това месо (и яйца), но също така й давам и от купешкото, но приготвено у дома.
Аз избягвам купешките от гледна точка на това, че вътре има "подобрители", които не са ми по вкуса, а иначе у дома с купешки продукти контролирам максимално качеството.

# 8
  • Мнения: 7 821
Купувам яйца и месо от Била, яйцата задължително с печат, а пилешкото основно охладено. За мен е важно да са пресни (в големите магазини стоката не се застоява толкова) и да е проверена и контролирана.
НЕ купувам яйца от пазарите, а когато ми носят от село НЕ ги давам на бебето, защото не съм сигурна как са съхранявани и как са хранени животните, дали не са били болни и т.н. (нямам баба на село, а само познати).
По-добре гаранцията на марката отколкото думата на някой.

Цитат на: boo
а иначе у дома с купешки продукти контролирам максимално качеството.


  202uu  И аз така  Wink .

Весели празници  Close-mas:

# 9
  • Мнения: 3 927
boo ме е разбрала.
под домашно разбирам наистина да са хранени животните със зърно. готовите смески съдържат какви ли не антибиотоци, които се дават профилактично, за да не се разболяват пиленцата (особено в птицефермите).

и идеята ми е в началото месото и яйцата да са такива. много ясно, че после ще се купуват охладени мръвки Wink . ентусиазирана съм да продължа да готвя на бебка, както успявам и до сега.

интересно ще ми е обаче всичко, което напишете Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 106
Аз точно за това потърсих домашно гледана птица,а не купих от ферма.Човека имаше 6-7 пуйчета,които си е гледал за домашно ползване и ние му се примолихме да ни продаде една,обяснихме му, че е заради бебето.Ако беше някаква птицеферма,каква е логиката да не купя бройлер от супера срещу нас,ами да ходя на пътешествие.Естествено пак не е 100% гаранция, че птицата е хранена на ресторантски начала,но все пак факта,че човека си ги гледа за лична употреба, а не с търговска цел,наклони везните в нейна полза.
Иначе аз лично нямам нищо против готовите пюрета и храня бебето с тях.Просто дадох една идея,как можеш да се снабдиш с домашна мръвка Grinning .

# 11
  • Мнения: 3 146
Значи трябва да се изследва почвата, където стоят кокошките на село, да се види червея, дето кокошката го е изяла дали е в добро здраве, после да не е нещо настинала като е била в овулация, а и петела дали е в добро психично здраве............Не се излагайте с тези екологии - екологията е мираж.Мисля, че на село се допускат наистина страшните зарази, а като се произвеждат н-р яйца технолог. процес се следи по-изкъсо.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: mama kenga
Значи трябва да се изследва почвата, където стоят кокошките на село, да се види червея, дето кокошката го е изяла дали е в добро здраве, после да не е нещо настинала като е била в овулация, а и петела дали е в добро психично здраве............Не се излагайте с тези екологии - екологията е мираж.Мисля, че на село се допускат наистина страшните зарази, а като се произвеждат н-р яйца технолог. процес се следи по-изкъсо.


 rotfImao  rotfImbo rotfImaorotfImbo

# 13
  • Мнения: 1 180
А пък на мен редовно ми се изпращат пресни екологчни морковчета от провинцията. Само дето са доста червиви, незнам дали са много подходящи за сок на три-месечно бебе.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Laughing Нали знаеш, щом има червеи, няма препарати в тях...иначе червеи нямаше да има Wink

# 15
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: mama kenga
Значи трябва да се изследва почвата, където стоят кокошките на село, да се види червея, дето кокошката го е изяла дали е в добро здраве, после да не е нещо настинала като е била в овулация, а и петела дали е в добро психично здраве............Не се излагайте с тези екологии - екологията е мираж.Мисля, че на село се допускат наистина страшните зарази, а като се произвеждат н-р яйца технолог. процес се следи по-изкъсо.

 #Milti  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
 по въпроса ни6то конкретно не мога да кажа , понеже живея в 4ужбина  вси4ко си го купувам в магазина . като гледам каква химия е вси4ко тук  се пла6а направо . наи много давам бульон от купено пиле вси4ко останало го ядем от готови пюренца. е не се вманиа4авайте в БГ-то продуктите ви  са мн по хубави (нищо 4е нямат търговски вид и не са лъскави) дори и на пазарите !

# 16
  • Мнения: 3 927
Цитат на: mama kenga
Значи трябва да се изследва почвата, където стоят кокошките на село, да се види червея, дето кокошката го е изяла дали е в добро здраве, после да не е нещо настинала като е била в овулация, а и петела дали е в добро психично здраве............Не се излагайте с тези екологии - екологията е мираж.Мисля, че на село се допускат наистина страшните зарази, а като се произвеждат н-р яйца технолог. процес се следи по-изкъсо.


mama kenga е нямало с кой да си чеше езика, та с мен Wink  Simple Smile

аз обаче продължавам да твърдя, чена село все пак няма химии и антибиотици, а най-вероятно и петела и кокошката кълват царевичка Wink .


амка, не знам как е в испанско, но мои познати германци си заминават от Б-я с едно ремарке зеленчуци и плодове!!! 'щото у тях ядат само пластмасови

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз възнамерявам да включа в скоро време в менюто на бебека месо и жълтъци. Имаме и вила, където се произвеждат горепосочените. Обаче ... От време на време им дават смески на пернатите, после някакви болести ги мъчат тия гадини, едни такива омърхулени.. Пък и не ми харесва идеята да ядем животно, което познаваме... Няма ви разправям как се отглеждаше една красива свиня ( бежово - розовееща, с дълги клепки и дълга спираловидна опашка, именована на мен, че да се хранела добре  Embarassed ), която аз почесвах редовно и си грухтяхме в кочинката  и ми беше безкрайно тъжно да я видя умряла. Впрочем там живеят 2 юрдечки, които ще остареят и ще умрат от старост, но няма да бъдат изядени, по моя молба. Да бях станала вегетарианец!
И на въпроса - нямам доверие на селския продукт. Стари хора ми ги гледат животинките, кой не видял, кой не чул, ще има някаква болест, пък няма да разберат... Щом сте яли купено месно пюре, значи и ние можем. Ами да! Някакви бездомни кучето обикалят кокошарника, лисица влязла и изяла една кокош, чумата да я тръшне... Зарази! Аз домашно не обичам особено. Макар, че с такова съм отраснала и купено месо ям напоследък. Анализирах собственото ни производство и извода ми е, че не мога да се доверя на качествения контрол на  свекъра и свекървата. Спестих им известни усилия. Да не развих параноя?
И както бях настроена отрицателно към фирменото бурканче с месно пюре, така ще ходя да си давам парите ... Изобщо що ми пълните главата с бръмбари?
Ако не беше темата, нямаше да се замисля чак толкова върху бульона, който свеки щеше да замразява на лозето от шарената кокошка...

Общи условия

Активация на акаунт