Боя и алое вера

  • 3 259
  • 15
  •   1
Отговори
  • бургас
  • Мнения: 739
Здравейте, подариха ми алое вера в малка саксия. Но, цялото цвете е боядисано с някаква боя с идеята да е арт. Което за мен не е ок, понеже мисля,че това го задушава. Както и да е опитвам се да махна боята с пинсета, тя се бели, но е много трудно и бавно. Някакви идеи с какво мога да я махна

# 1
  • Мнения: 7 776
Дай една снимка да видим какво са му причинили на това алоенце 😕 с вода и хавлиена кърпа не става ли?

# 2
  • бургас
  • Мнения: 739
не става. Поне,като направя дупка влиза въздух и се повдига боята ама

# 3
  • Мнения: 7 776
Оф, ужас 😱
Ами няма с какво да се намаже, уви. Вариантът или така както сега го правиш,бавно и внимателно (макар,че не знам дали листата вече не са увредени отдолу) или изрязваш внимателно с макетен нож,боядисаните листа. Слагаш да легне на масата саксията и внимателно режеш, без да нараняваш тялото/ствола. Изрязаните листа не са проблем. То си расте нагоре,но ще се оголи.

Пък аз мислех,че от изкуствените цветове няма по-лошо като практика из цветарските магазини🤦‍♀️

# 4
  • бургас
  • Мнения: 739
И аз не очаквах да има такива "арт" варианти. Мислех с лакочистител ама ще се увреди. Просто утре ще го изкарам от почвата и лека полека ще чистя. Не ми идва друго на ум.

# 5
  • Мнения: 22 867
А в цветарски магазин, ако попитате, дали няма да помогнат?

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз не вярвам в цветарския магазин да са го боядисали.
Така ги взимат от търговците на едро.

Аз имам една мини сенсивиера, със синя боя са боядисани връхчетата.
Избиват нови листа и са нормални, от няколко години чакам да се махнат боядисаните. 😦

# 7
  • бургас
  • Мнения: 739
Ще попитам ама трябва да гго изчистя няма как да избият нови листа, бързо. А не искам да се задушава. То до беше без вода почвата се вадеше и корените,щ.

# 8
  • бургас
  • Мнения: 739
Четох една статия,че това,което не мога да изчистя от боята да го изрежа, ама ме е страх да не го уморя тотално

# 9
  • Мнения: 7 776
Е аз същото ти казах, няма да умре, режа листа на агавета и алоета отдавна, просто трябва да му останат здрави листа. Виждам,че и отгоре е покапано с боята,там не ги режи,но долните,целите оцветени можеш. Написах по горе как се действа.

# 10
  • бургас
  • Мнения: 739
Прочетох, но не съм разбрала, извинявай. Ще ги изрежа довечера, тогава. Ще поизчистя още и ще режа

# 11
  • Мнения: 22 867
А това, че са боядисани все пак само от едната страна /поне така ми се стори/ не дава ли възможност на листата да се съхранят? Признавам, че за пръв път виждам боядисани листа на растение, просто не ми е попадало досега подобно нещо. За сухи/изсушени цветя - да, но живо цвете не съм виждала в такъв вид.

# 12
  • бургас
  • Мнения: 739
От всички страни е боядисано, дори самата саксия е в боя почвата и тя беше в боя

# 13
  • Мнения: 22 867
Стори ми се, че е само светлосинята боя от едната страна на листото. Дано го спасиш!

# 14
  • Мнения: 7 776
Ако не успее,ще я снабдим с едно алое,няма да се притесняваш.😜

Общи условия

Активация на акаунт