Име за момиче - Лора, Дарина, Елина

  • 5 643
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 029
Noname, името на сина ми също има женски вариант и много го харесвам. Харесва ми и значението на името. Ако първото дете беше момиче, може би то щеше да носи това име в женски вариант.
Хелия, при нас Лора си подхожда най-много с фамилията. От друга страна струпването на буквите "Л" и "Р" ми прави изговарянето заплетено, а името е кратко.
Дарина ми звучи някакси твърдо, докато Елина нежно.

# 61
  • Мнения: 15 356
Helinor,ние бяхме решили ако се роди на Гергьовден или на Константин и Елена ,да е Гергана или Елена.Детето само щеше да си избере името,като минаха тия празници си остана фаворита ни,и все пак мъжа ми не смеел да каже име  на родата  докато не се чуем ,което стана доста късно.Мислил,че като я видя и може да реша друго.Но аз толкова харесвам името,така й пасва,че няма по-хубаво за нея.Трябва вътрешно да си убедена,че харесваш името на сто процента.
При нас също името пасва с презимето и фамилията,което е важно за мен.
Аз не бих си кръстила детето с име на човек,който не харесвам,но се запознах с две девойки Зорница покрай инвитрото и много ми допаднаха,и когато мъжа ми го предложи,казах това е.Римува се с кралица и хубавица Grinning .

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не бих си кръстила детето на разни мутреси или чалга звезди от близкото или далечно минало.

# 63
  • Мнения: 3 029
Какви мутреси визираш, Роузи? Ти да не си запозната с имената на всички мутреси и чалга звезди?
Бобчита, ако се роди на 24 ноември, когато имен ден има Света Екатерина, значи ще си дойде с името. 😀 Е, колко лесно се решава дилемата.
На мен всъщност Катерина, без "Е" май ми харесва дори повече.
Да взема и аз да огледам имените дни в периода, в който се очаква да се случат нещата.
Знам за случай, при който момче се ражда на 6 май. Първоночално му дават друго име. Впоследствие решават, че щом е роден на тази дата си идва с името Георги и го променят още в родилното. 🙂
Е, не знам дали точно така бих постъпила, бих променила в последния момент избрано име, но ще огледам имените дни за идейки все пак.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 06:54 от Helinor17

# 64
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дарина, Цветелина, Лияна. Ей такива

# 65
  • Мнения: 3 029
Дарина, Цветелина, Лияна. Ей такива
Дарина Павлова ли визираш? Честно не се интересувам какви са имената на въпросните. Освен това те са толкова много, че ако човек реши да се съобразява с това като критерий няма да останат имена.

# 66
  • София
  • Мнения: 12 993
Дарина, Цветелина, Лияна. Ей такива
Хмммм, ако никога не ги е чувал човек дали може да ползва имената? Или ако ги свързва не с мутреси, а с разни хора на изкуството?
У нас никога не се е слушала чалга и никога не бих се сетила да свържа имена с това. Че то хора има с всякакви имена. Известни и неизвестни. То така имена няма да останат.

# 67
  • София
  • Мнения: 18 680
Повечето чалга певици носят известните имена,то ако и с това се съобразяваме.Дори и на моето име има дето не е много разпространено.

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, но вече за мен са компрометирани тези имена, за съжаление. И все пак са останали хубави имена и извън Цветелина, Малина, Дарина, Галена или някаква такава щуротия.

# 69
  • Мнения: 18 547
Ох, много е труден пусти избор на име.
Аз до ден днешен си мисля дали не трябваше друго име да избера.
Например Елизабет, щото с години си мислех, че това ще е името. Ама ММ не го хареса, а и аз някак не го усетих. Винаги съм имала колебания за името, до края.
Три дни мислех в родилното дали Изабела да не стане Ема или Елизабет, Анджелика или Лусиана. 😁
Ама като ми я дадоха в ръцете и акушерката ме попита "как ще се казва", казах Изабела и това беше.
Сега не си я представям с друго име.
Междудругото аз страшно много харесвам името Екатерина. Така с Е. Много повече от Катерина.
Катрин също.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 993
Зависи какво разбираш под компроментирани. Свекърва ми е Цветелина, племенницата ми е Дарина, другата е Лияна (с А е племенницата ми, но пак е сходно - Лиана) , едната ми дъщеря е Камелия. И всички са кръщавани така далеч преди някоя чалгаджийка да си хареса тези имена или да стане популярна с това име. Дай сега да идат да си ги сменят. Още повече, че някои от тези певачки дори не се казват така по рождение, а са си избрали името, защото е хубаво. Че то ние със сестра ми носим същите имена като 2 от тризначките (Люба/Любов и Вяра) . Сега ще излезе, че и ние трябва да си сменим имената. Синът ми носи името на наш бивш президент по същата логика (Росен) . Племенникът на друг бивш президент (Петър) . Едната ми дъщеря съвпада с известна наша журналистка от миналото (Ралица) , другата с една популярна във фитнес средите наша моделка (Биляна) . Ми не остана име. Все с някой ще има съвпадение. Освен евентуално измислените имена, съчетаващи по няколко други в себе си, но и те може все някога да се повторят.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 13:30 от Fever Ray

# 71
  • Мнения: 779
Иеее вече открих своята принадлежност /към чалгата/, а брат ми към мутрите Simple Smile не ми беше минало през ума че имаме ,,компроментирани имена,, ...

# 72
  • Мнения: 18 547
Абсурдно е това с тези имена на чалга певици. Това са просто асоциации.
Не е сериозен довод да не избереш такова име. Имена като Емилия, Камелия, Анелия са традиционни от години. Какво като има такива певици?

# 73
  • Мнения: 3 029
Да, но вече за мен са компрометирани тези имена, за съжаление. И все пак са останали хубави имена и извън Цветелина, Малина, Дарина, Галена или някаква такава щуротия.
Изказването ти е пълна глупост, но всеки си има право на избор. Аз не споделям изобщо твоите възледи за име.

# 74
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всеки има право на мнение. За мен са.
Както Адолф е компрометирано име, така и тези. Сори

Общи условия

Активация на акаунт