Частни училища-информативно-дискусионна тема 43 - back to school

  • 37 686
  • 810
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 4 947
Странно е ПЧМГ и Питагор да влизат в пряка конкуренция. Ще бъде интересно и как ще разделят преподавателите между двете училища.

Децата от Питагор досега държаха изпит за ПЧМГ. Тези, които не успяваха да влязат, оставаха "на улицата". Коректно е те да могат да продължат в училището си, вместо да се чудят къде да продължат да учат през следващите три години.

# 226
  • Мнения: 6 269
Именно, а то е пределно ясно, че Питагор ще си остане математическо. Според мен реална разлика с ПЧМГ няма да има, ако ги има и двете в 5-7 клас, а просто повече деца ще могат да учат там, което е прекрасно и има най-големите ми адмирации.

# 227
  • София
  • Мнения: 62 595
Малко на фантазия, но ако стават основно, а ПЧМГ остане МГ, то децата, които не искат или не могат да покрият изпитите за математическото, ще си останат в Питагор до седми клас. Те така или иначе веднъж са станали ученици там, защо да ги губят?

# 228
  • Мнения: 6 269
Анди, и Питагор е математическо, и тези хора са доказали в годините, че за тях не всичко е пари. Държаха доста години сградата на Руски паметник с олющена мазилка с ясното съзнание, че това отблъсква клиенти от "голямото добрутро", отвън изглеждаше наистина зле, а и сега се местят в район, който е ясно, че всички сноби в София смятат за ужасен. Искреното ми възхищение имат за такава политика, и годините показаха, че който гледа математиката наистина, не се влияе от снобски оценки за сгради и райони и напливът за Питагор само расте през годините, а хич не намалява.

# 229
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, математическо е, но за мен новата идея може да бъде тази - който иска математика, да кандидатства от пети клас в ПЧМГ, а който иска по-малко математика си остава в Питагор. Така всички ще са доволни. Както някой назад каза, непокрилите изпита за пети клас сега остават "на улицата". Не става въпрос само за пари, а за това да не си губят досегашните клиенти.

# 230
  • Мнения: 4 000
Не виждам как Питагор в новата,сграда, първи до четвърти клас ще учат по-малко математика, отколкото досега са учили . А те учеха много математика.
Затова пак се повтарям, ще ми се да видя черно на бяло ПЧМГ от осми клас ли ще бъде, или от пети. Т е ще има ли дублиране на класове , или няма.

# 231
  • София
  • Мнения: 7 276
Според мен Питагор в новата сграда и с планове да бъдат училище до 7 клас, и след като вече са се доказали като училище, даващо много сериозна подготовка, ще се опитат да бъдат общообразователно, без толкова много напън в математиката - което е нещо, притесняващо част от родителите, така или иначе. Ако следват подобна стратегия, ще бъдат наистина много сериозна конкуренция на Света София и ако задържат качеството, ще им се получи да са успешни и на НВО, да не се налагат допълнителни уроци  и т.н. Който иска, след 4ти клас може да кандидатства от Питагор в ПЧМГ, където ще се учи по-задълбочено математика. ПЧМГ от друга страна е училище, за което има достатъчно външен интерес и няма да има кой знае какво дърпане на ученици от Питагор.

# 232
  • Мнения: 6 269
Добре, че никой все още не се е засегнал, смятам, че трябва да направя изрично уточнение по повод изказването си, че всички сноби в София смятат района на новата локация на Питагор за ужасен.

Не съм го уточнил, защото знам, че ви е ясно след толкова години общуване, че никого от темата аз не смятам за сноб и явно не съм се излъгал, тъй като никой още не е реагирал, за което ви благодаря.

Изрично заявявам, че никой участник в темата не считам за сноб, то е доказано от дълги години. И че всеки има право да не харесва района и ако някой от темата не го харесва, не считам изобщо, че е сноб. И аз не го харесвам този район 😄😀 имах предвид общо, родителите в София. В темата се знаем, според мен категорично сноби тук няма и ако някой не харесва тази част на Красна поляна, искрено го моля за извинение, ако е помислил, че е към него, то и аз не я харесвам тази част.

На Анди бих казал, то и други са й казали, че в Питагор математиката никак не е по-малко. Доста си е много, и от четвърти клас нагоре по всички състезания се вижда какво голямо присъствие имат в челото.
До трети клас СС няма кой да ги бие, явно след това повечето деца губят интерес, защото все пак то не е математическо. След четвърти клас вече се вижда, че децата с траен математически интерес са си в Питагор, което е най-нормалното нещо.

# 233
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, де, нали и аз това казвам - който не иска много математика, ще е със ЗИП и СИП математика в Питагор, а който иска да е състезател - отива в ПЧМГ след пети клас. Това е ако дублират петите класове в двете училища. Аз като родител може да съм доволна от училището, но да не държа детето ми от пети клас да е засилено с математика, а да си изкара нормална общообразователна подготовка и защо да се отказват от училището, ако мога да го иставя там? А ако ПЧМГ стане гимназия като всички други гимназии от осми клас нататък, то тогава ще си оставят всичко по старому в Питагор, просто ще имат повече паралелки.

# 234
  • Мнения: 2 182
Да, де, нали и аз това казвам - който не иска много математика, ще е със ЗИП и СИП математика в Питагор, а който иска да е състезател - отива в ПЧМГ след пети клас. Това е ако дублират петите класове в двете училища. Аз като родител може да съм доволна от училището, но да не държа детето ми от пети клас да е засилено с математика, а да си изкара нормална общообразователна подготовка и защо да се отказват от училището, ако мога да го иставя там? А ако ПЧМГ стане гимназия като всички други гимназии от осми клас нататък, то тогава ще си оставят всичко по старому в Питагор, просто ще имат повече паралелки.
Нищо не разбрах.
Как ще стане състезател в ПЧМГ този, който иска?
СИП и ЗИП по математика, както ти казваш на ФУЧ и ИУЧ, са допълнителните часове, които надграждат ЗП и правят училището математическо. Имат и 2ч седмично школа за "състезателите". Та едната школа ли според теб ще е разликата между Питагор и ПЧМГ за периода 5-7 клас?
Според мен ПЧМГ ще остане чиста гимназия, след 8 клас.

# 235
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава и моите в държавното са били в математическо и българическо, защото имаха зип бел и мат. Само нямаха школа и сип.

# 236
  • Мнения: 2 182
Тогава и моите в държавното са били в математическо и българическо, защото имаха зип бел и мат. Само нямаха школа и сип.
По времето на твоите програмите бяха други.

# 237
  • София
  • Мнения: 2 138
Скрит текст:
Цъфка, ще си позволя да дам един не поскан съвет.
Азбуки ви е близо. Нивото е доста прилично. Голяма част от децата не продължили в ПЧМГ отиват в Азбуки.
Знам поме 3ма учители от Питагор които работят в Азбуки в момента.
И това с подбора да си призная ми идва малко в повече в последно време. Ми ако вашето се окаже несправящо се? Да не би да учат ядрена физика в училище.
Хоуп, мерси за съвета. Не знаех, че има учители от Питагор в Азбуки. Предполагам преподават на по-голвмите дечица. Детето се справя доста добре по мое мнение със задачките, има си математическия ген от моя страна. Хем искам да го тормозят да учи, за да не си мисли за глупости, хем искам и да има баланс. Сигурно всички в тази тема са били на подобен кръстопът.
Ако има други родители на дечица в Азбуки, ще се радвам да споделят мнения и съвети.
Моите деца не са в Азбуки, но двете деца на моя близка приятелка минаха през тяхната детска градина и сега са училището. Тя е доволна от обучението - не съм я чувала да се оплаква, че не учат и не ги подготвят. Според мен съветът на Хоуп е много добър - имате прилично училище близо до вкъщи, децата ще продължат да учат с приятелчетата си от градината, без да се налага да минават ненужни изпити.

# 238
  • София
  • Мнения: 254
Доколкото разбрах, очаква се да има 5-7 клас и в Питагор, и в ПЧМГ. Явно идеята е в ПЧМГ да е по-засилено обучението по математика, отколкото в Питагор. Как точно като учебна програма, предстои да видим.

# 239
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Много се радвам да ви кажа на това развитие.
Харесвам много училището и смятам, че се управлява изключително смислено. Направо се чудя накъде ще поеме юнакът ако не успее да влезе пак там след седми клас...

Общи условия

Активация на акаунт