Септемврийчета 2020

  • 24 561
  • 661
  •   1
Отговори
# 600
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Привет и от нас!
Всичко е наред, всичко си върви както му е редът, всичко е НЕ, бурни реакции при отказ и т.н., но това си е в куверта, не можем да спрем гората да се разлиства 😃
Още сме с памперс и биба за сън, но и на тях ще дойде времето.
Започна доста да бърбори, всеки ден прибавя нови думи към речника и отскоро започна да ги съчетава по две. Куриозното е, че навън използва няколко думички и на местния език. Социална е и завръзва приятелства.
Вечер ляга към 21- 21.30 и спи до към 7.
Следобяд ляга в 12 и спи до 14- 14.30.
Малко започна да капризничи откъм храна, но и това е нормално.
Основният проблем е, че баткото прави магарии и тя го имитира 😃

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 22:28 от VickyTaylor

# 601
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Отдавна не сме писали, вярно.

Радост е добре. И тя е в период да ме търси постоянно и само за мен се държи. Около нея винаги има хора, но аз изчезна ли от полезрението и, веднага започва да плаче. Особено сега, след като дойдохме в Бг не ме изпуска от поглед. Мисля, малко се стресира от полета и новото място, но ще свикне.

В процес на махане на памперса сме. Има променлив успех. Има дни, в които с казва и няма напишкани гащи, и дни, в които има по 10 чифта напишкани гащи. С акането определено има прогрес. В началото се стискаше и не искаше да ака ако е по гащи. Чакаше да и сложа памперса, за да свърши тази работа. Последните няколко дни започна да ми казва като има ако и сяда на гърнето.  До края на Юни се надявам да е без памперс вече. Сега малко спрях процеса, за да свикне в Бг, а и нещо потекоха сополи, разкашля се, има лека Т, та реших да не я мъча и с това.

С кърменето също приключихме. Сама се отби преди една седмица. Изкара плътни 1г8м. кърмене. Много съм доволна, че сама се отби, че беше толкова пристрастена, че имах чувството, че ще суче до 5 годишна. Бях планирана да започна да я отбивам като навърши 2 годинки, но тя ме изпревари и сама си взе решението да спре.

На ясла ще тръгне от есента. Първоначално на половин ден 3 пъти седмично, пък ще видим по-нататък какво ще правим.

# 602
  • Мнения: 2 101
Привет и от мен 🙂
Ивчо не знае какво е гърне, защото още не съм го изкарала. С биба заспива и си я търси. Понякога се буди нощем и иска при мен. Дори доста често се случва.
Дърдори на бебешки, пее, танцува, копира другите деца, тръшка се... По площадките ходим и си има доста приятелчета.

# 603
  • Мнения: 96
Здравейте момичета, как върви лятото при вас?
Ние сме добре, ходихме на море в Несебър края на юни, началото на юли. Там беше хубаво и не населено. Димитър изобщо не се страхуваше от водата, играеше си в пясъка, надувахме му басейн. Въпреки това доста силно го привличаше морето. Изкарахме някакъв еднодневен вирус в висока Т -39 градуса и носът му течеше. След като размина всичко, остана едно хъркане на нослето - задна хрема, която не лекувахме с нищо защото уж изчезвала с физиологичен разтвор само.
От 18.07 започна детската подготовка за ясла по (Берлинската система). Много хубава адаптация се получи. Общо взето свикна там, играе и се забавлява. Водя го сутрин и го взимам на обяд.
Изкарахме две седмици здрави и после отново висока Т - един ден. След което носът му пак се влоши… и взех да давам хомеопатични по препоръка на приятелка, мина една седмица и имаше леко подобрение, но нз дали в благодарение на хомеопатията.
Мисля тази седмица да го заведа преглед защото вчера отново сополите бяха повече… вече доста време го мъчи тази задна хрема и четох че като не се излекува, после организма се подава лесно на болести. Та в този ред на мисли е възможно и тази събота да го е атакувал някой вирус.
Вие имате ли някакъв подобен опит?

# 604
  • Мнения: 7 898
В началото като тръгне на градина е така. Ще боледува често и постоянно ще му тече носа.
Няма лекарства, които да лекуват хрема. Всичко е само за облекчаване на симптомите.

# 605
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Щом ще ходи на ясла, тепърва ще започне да боледува нон- стоп. Все пак е още лято, есента и зимата е кошмар.
Това е напълно нормално, докато не си изгради имунитет ще е така.

# 606
  • Мнения: 96
Да, и аз все слушам за боледуванията. Въпроса е че тази хрема не се проявява кой зн как.. няма течащи сополи. Само едно като хъркане се чува понякога  🤔😕

# 607
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Някои деца са така при сблъсък с градинските вируси. Синът ми беше 1г нон стоп със сопол и кашлица. Ама наистина нон стоп. Ако е ваканция и не ходи, минава му и е добре, в момента, в който започне да ходи, сополът тръгва още на следващия ден.

# 608
  • Мнения: 7 898
Всички деца са така като тръгнат на градина. И аз мислех, че сме само ние, докато учителката не ми каза, че по цял ден бърше различни по цвят сополи. Joy

# 609
  • Мнения: 335
Всички деца са така като тръгнат на градина. И аз мислех, че сме само ние, докато учителката не ми каза, че по цял ден бърше различни по цвят сополи. Joy
По- важното е кърпичката дали е една или на всяко дете с различна😁

# 610
  • Мнения: 7 898
Охххх с квото бършат това ще е. Simple Smile

# 611
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
JaSssi как са сополите, намаляха ли?

Аз още се мотая и не се обаждам на яслата да видя от кога да пусна Радост. Хем ми се иска, хем не съвсем. Със сигурност ще ходи 2-3 дни, че иначе ще изперка от скука в нас цяла зима. Тези дни ще звъня да се уговорим. То не е точно ясла а смесена детска градина с деца от 0 до 5г. Не са повече от 16 деца и се надявам да и хареса и да ходи с желание. Да го приеме за забавно място за игра. Планът е да ходи 2-3 дни до обяд само. През останалото време, поне до Декември я записах един път седмично на плуване, един музикален клас, на който ходеше миналата година и много й харесваше, и един арт клас. До декември наредихме програмата, после ще го мислим.

Иначе расте и дивее. Много е безстрашна и екстремна, изправя ми се косата с нея. Скача от където й падне, пуска се по най-високите пързалки и то по корем и надолу с главата, не се спира.

Започна да спи повече в нейното си легло и откакто се отби в края на Май, спря да се буди нощем, та поне сънят се нормализира за всички ни. Напоследък яде по много и леко ме плащи с количествата които изяжда, надявам се да е някакъв скок в растежа отново, че иначе ще си е просто лакомия Grinning

С памперса успехът е променлив. От началото на Юни е без памперс. Има дни в които си казва и такива, в които сменям по 5-6 напикани гащи. За акането си казва всеки път и няма пропуск, за пишкането е на настроение. Ако не се подобри положението, като застудее съм склонна да върна памперса като излизаме навън.  Поне лятото й беше леко на дупето.

# 612
  • Мнения: 29
Здравейте и от нас с Виктор, който на 01.09 стана на 2 🤗
Четох малко назад из страниците та да споделя и нашия напредък - чак се чудя дали да не го сложа в кавички 🥴 Едно му признавам, обаче, вече се храни сам - от 2 седмици и то невероятно чисто,че и културно 🤔😃 от една страна добре, но от друга така изяжда по-малко, което ме притеснява щото той е 12кг с мокри дрехи 🤦
Има мания от 2-3 месеца да се катери по леглата и дивана,голям шемет е и мисля че закъсняхме с купуването на каска 😂
Бърбори още на бебешки, това което ме притеснява е, че всъщност той боравеше с 5-6 думи още на 1г5-6м след което спря (остана само Мама) и сега все едно се учи отново на думите 🤔🥴 а нищо друго не ме притеснява в развитието му, просто рязко даде назад в говора. Междувременно сменихме и педиатъра, тези дни ще ходя така и така за документи за яслата та да видим какво ще ни каже...
На ясла е от миналата година, зимата съответно я изкарахме едва-едва заради пустата му трета сливица 🤦 Сега съм заявила карта Мултиспорт и съм решила да ходим на солна стая - доколкото знам - 15 процедури и след това почивка. Не е боледувал лятото. Дано и това, че ще е втора година ясла да му е вдигнало малко имунитета. Отделно взехме и пречистватели за въздух - видяхме неочаквано добър ефект от тях при кака му, която е със сенна хрема 🤗
Махнахме по неволя количката - счупи се,а не ни се взимаше нова за 1-2 месеца. Ходи много пеша - на морето бяхме пешеходци - не знам дали е заради това, че е момче,но каките на неговата възраст едно време..хич не им се ходеше,спъваха се... 🙄
Заспиване... много отдавна сам заспива,но си има създадени навици. Вечеря, баня, смяна на чаршафа, събрани играчките (много мрази разхвърляно),гася лампата и след малко е заспал. Веднъж спи през деня. Като казах разхвърляно - този е някакъв див фен на чистотата и подредеността. И го казвам с голямо учудване 😳 като седне да се храни само почва да мрънка докато не му се даде салфетка, за да си избърше за всеки случай масата. След това сменям салфетката с чиста, която му седи до купичката,за да има да си чисти,ако се нацапа докато яде 🤦
На морето откачаше от пясъка,че му се полепва по краката и не мърдаше от хавлията, освен ако не е във водата - много й се радваше. Баща му загребваше от дъното пясък и Виктор правеше физиономии на погнуса 😂 Вкъщи каквото събори го вдига веднага... Сигурно пропускам доста ситуации, ама доближава леко Монк 🙄
Памперси не сме махали, моят опит сочи,че няма смисъл 🥴 двете каки махнаха памперса през лятото преди първа градинска. Като голямата даже подмина гърнето и почна директно да ползва седалка за тоалетна. Само мъка виждах с тях и гърнета..имам снимки даже как спят там, но няма нищо вътре 🙄 та с Виктор реших да не си го причинявам...

# 613
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Започва рождения месец на наборчетата. Честит Рожден Ден на всички, които вече отпразнуваха втората си годинка! На Радост РДто беше на 31 Август.  Мерките са 12.5кг и 85см.

На градина/ясла тръгна миналата седмица. Ще ходи само 3 дни седмично до обяд. По-скоро за социализация и разнообразие. За сега много й харесва, ходи с желание и не иска да си тръгва на обяд. Дано така продължи и занапред. Пиша градина, защото е сборна градина и децата са межди 1годишна и 5 годишна възраст. Не са много деца, някои дни са 5-6, други 9-10 деца. Надявам се да не боледува много, но ще видим.

FB591304BGM дано Воктор не боледува много тази година. Иначе килограмите му ми се виждат добре.

# 614
  • Мнения: 751
Нашият човек има рд на 14ти. Като ви чета, май наистина си е по-дребен от наборчетата. На 6 месеца беше 10 кг, а от една година някъде си варира около 11кг. Висок е около 82-83 см. Повечето дрехи 24м са му големи. Крачетата му иначе растат 😁 Вече са около 14, 1/2 см. И в тази връзка, ако искам да взема пантофи от един сайт, кой номер ще е по-добре да взема? Аз си мисля за 23, но пише да не добавяме допълнително см за всеки случай, защото било предвидено, т.е да не стане така, че да са му твърде големи? 😁

 В края на месеца ще тръгва на ясла.. притеснено ми е, ама е нормално сигурно. Има проблем със зъбките и зъболекарите твърдят, че няма какво да се направи на този етап, но и сучеше до скоро през нощта. Мажа с един гел, мия минимум по 2 пъти на ден и това е. Дали знаете кога могат вече да стоят мирно на зъболекарския стол? 😁

Общи условия

Активация на акаунт