Свиква ли се с прогресивни стъкла

  • 2 658
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 865
Получих си първите прогресивни стъкла с 3 зони. Нищо не виждам с тях. За да гледам през горната част на стъклото трябва да си наведа главата и да гледам нагоре. В мен ли е проблемът или в очилата и как да го реша?

# 1
  • Мнения: 668
Свиква се за няколко седмици. Ако не - възможно е да не са измерени правилно или изработени добре зоните.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 380
Привет!
И аз съм пред дилема.
Нося очила за близко и за далеч. Голяма мъка. Защото ми омръзна да ги сменям, тези за далече не ги ползвам.
Та съм се замислила за прогресив. В оптиките ме убеждават, че ниския клас стъкла е причината, хората да се оплакват, че им се вие свят, че падат по стълби и изобщо не им е удобно. Съветват ме да си взема висок клас стъкла и, че няма да имам проблеми.
Не съм носила до сега прогресив. Скъпи са и се притеснявам, че ще хвърля 1000 лв на вятъра.
Ще се радвам да споделите опита си и съвета си за този тип очила. 🤗
Също така с или без затъмняване? Достатъчно ли е добро затъмняването за да не ми се налага да нося и слънчеви очила?

# 3
  • Мнения: 4 762
Здравейте, направих си очила прогресив, свикнах с тях, много са ми добре като чистя, шофирам, гледам телевизия, ползвам телефон, но не мога да свикна да ги ползвам на компютъра. Не знам дали проблема е в мен или просто този вид очила не са подходящи за работа с компютър?!

# 4
  • Мнения: 3 865
Здравейте, направих си очила прогресив, свикнах с тях, много са ми добре като чистя, шофирам, гледам телевизия, ползвам телефон, но не мога да свикна да ги ползвам на компютъра. Не знам дали проблема е в мен или просто този вид очила не са подходящи за работа с компютър?!

за компютър трябва друг вид прогресив или обикновени стъкла. Полето за четене на твоите сега е тясно и е правено за четене на книга, но за компютър не става.

Общи условия

Активация на акаунт