Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Коледни и новогодишни идеи и декорации 2020 г

• 7 152
  • 192
  •   6
Отговори
Nature SnowflakeНека изпълним новата тема с красота и уют!Nature Snowflake

Отминали теми:

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 10:17 от Редактор*

# 1
С пожелание за творческо вдъховение и спокойни празнични дни!
Предлагам докато дойде време за украса, който желае да си покаже любимата коледна чашка Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 23:39 от Ellinor*

# 2
Да я изпълним с красоти.Малко по късно ще покажа моята коледна чашка.

# 3
  • Euskal Herria
Аз ще се любувам на вашите, нямам коледна чашка.

# 4
  • Пловдив
И аз си нямам...
Ееей, как ме подкукуросвате значи Joy

# 5
  • под тепетата
Добро утро!
Благодаря за новата тема ,Ellinor*
Аз си имам, може би и защото ми е подарена от приятелка. Любимата чашка с любимия чай от любимата приятелка!

# 6
Благодаря, Елинор, за темата! 🌹 Нека да я изпълним с красоти! Нека спокойно да си направим приготовленията за Коледа!
Аз имам коледна чаша. Пия кафе в нея. Прибрана е в шкафа засега, ползвам я през декември и януари.
Всяка година добавям по нещо ново в украсата. С малката щерка майсторим по нещо, на нея много ѝ харесва, но и купувам също.
Магазин КИК само в София ли има? Търсих във Варна, но май още няма. През почивните дни мисля да се разходим до Варна, ще погледна какво има в Пепко.

# 7
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
Аз днес мисля да мина през Юск и Пепко.На път са ми и ще разгледам.Да видя обаче дали ще остане само гледането Grinning

# 8
Благодаря за новата тема! Ето ю и моята чаша. Ползва се за кафе през студените дни.

# 9
  • София
Добро утро.
Благодаря за новата тема ❤️
Ето ги две от нашите коледни чаши(подарък от свекървата),а тази с бухалчетата ми е подарък от ММ за Коледата,в която бях на бухалска вълна Simple Smile

Елхите ми са две изкуствени-голяма и малка.Доста са шаренки,но миналата година голямата бе в червено,жълто,оранжево и зелено,а малката -в синьо и бяло (нея я показах тук).За тази още не знам дали пак ще е тъй или ще сменя нещо...

# 10
  • Бургас
Добро утро!
Благодаря за новата тема! Тази година си имаме един дълго чакам подарък - бебе, та ще сме четирима за първи път. ❤️
С каката миналата година правихме малко селце с къщички от картон, тази година ще го ъпгрейтнем.
Коледни чаши имаме всички - на пингвинчетата 😊🐧

# 11
Боже аз нямам коледна чаша! Какъв срам! Имам една от кумата от миналата година ама тя е на малката. Но ще я снимам после 😊
Знам, че не е по тамата но ако някой има скоро пър към Джъмбо може ли да провери дали има прежда за плитки? От тези канекалон ли как се казваше..
Искам да взема за малката.

# 12
  • Beyond the stars
Да се включа с чашата, обичам чаши, та имам още коледни, ма тази изрових.

# 13
  • Houston, TX
За коледа още не съм изкарала нещата, чакам да мине Хелуин.
Иначе имам и чаши, и няколко елхи

# 14
Благодаря за новата тема. Имам много коледни чаши, ама всяка година купувам нови.😂

# 15
  • Houston, TX
https://www.facebook.com/SPXU.Plovdiv/
Стъклени коледни играчки с кауза, аз ще ги поръчам следващата седмица

# 16
  • София
Благодаря за новата тема Simple Smile
Коледната си чаша изваждам в началото на ноември Simple Smile
Имам я от повече от 15 години, подарък ми е от бивша колежка и много си я обичам  Heart

# 17
Аз от коледната си чаша пия не само по коледно време, че тя малко на халба прилича, една висока такава, и като стане време за чай се използва тя, но много ме мързи да ходя да я снимам Grinning
А за коледа започнах да се приготвям от юли месец, поръчвам в алиекспрес разни дрънкулки и джунджурийки , че миналата година ги поръчах в края на октомври, а те дойдоха след нова година.

Сега се приготвям от рано, събрах преди няколко седмици шишарки, измих ги, оставих ги да изсъхнат и ги минах с един бял спрей - някои са чисто бели, за другите напръсках на един найлон от спрея и просто ги овъргалях в боята - по този начин само връхчетата им станаха бели - като на картинката
Скрит текст:

Смятам да сложа голяма част от тях в една кръгла стъклена купа (без свещта, но с коледни лампички  между тях)
Скрит текст:
Част от другите да ги налепя на венец (събрах две торби от била Grinning) - шаблон за венец нямам, но съм използвала за венец от топки миналата година огъната метална закачалка.
Скрит текст:
И останалото ще ходи на елхата и като допълнителни висулки по различните гирлянди.
Тази година смятам да купя повече нови неща, защото от три години го карам на еднакво бяло златно, искам да добавя повече ръстик елементи и към самата елха. Но тази година направо от сега ме сърби да ми е грандиозно всичко, чак ме е страх колко ли пари ще оръся за тези глупости. На ново наше си място сме и просто искам да е като по коледните филми в америка - навсякъде да виси и да свети Grinning
Затова искам и съвет - (не съм в София) - къде другаде онлайн, освен в алиекспреса,  продават ето такива дебели гирлянди?
Скрит текст:

# 18
Добро утро!
Ellinor*, благодаря за новата тема 💐

Така като гледам имам само една коледна чаша

Хрумна ми да сменя върха на елхата с нещо такова

Ако някой е виждал по магазините/сайтовете у нас...

# 19
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
Скрит текст:
Добро утро!
Ellinor*, благодаря за новата тема 💐

Така като гледам имам само една коледна чаша

Хрумна ми да сменя върха на елхата с нещо такова

Скрит текст:

Ако някой е виждал по магазините/сайтовете у нас...

разгледай в ДИМС. Simple Smile там има по-различни има и ретро украси.

# 20
Благодаря, St. Dobri
Ще погледна задължително

# 21
Коледни чаши да искаш у нас Simple Smile

Тези са на нас с мъжа ми, икейски. Обичаме кафето да е с мнооого пяна и в обикновени не ни се побира. Не бих ги нарекла точно коледни, по-скоро зимни.

Това са детските:

А тази е на дъщеря ми, за чай, за разнасяне извън къщи:

# 22

Не е много коледна,но върши чудесна работа

# 23
Здравейте,момичетаа! Дано приемате нови попълнения Blush Сега ви открих и ви следя с много голям интерес. И аз чакам с нетърпение да дойде ноември и да започвам лека полека подготовката Heart Eyes
Ето ги и моите чашки,да не е спам

# 24
  • München, Deutschland

А тази е на дъщеря ми, за чай, за разнасяне извън къщи:

Еделвайсче, всичките ви чаши са страхотни!
Тази, която е за носене навън, тече ли като се затвори и има ли отгоре отворче за пиене или трябва да развиеш цялото капаче (като при термос)? И ако е хубава, на коя марка е?

Търся да си сменя моята чаша за навън, защото имам само една рекламна, която дадоха с кафемашината и не мога да я сложа дори леко легнала, защото 2 чанти попивах от кафе, тече през резбата на капачето... Не държа да е коледна, защото и в другите сезони си нося кафе. Искам обаче да събира 0,5л и да е някаква изолираща, доколкото може (сегашната е пластмасова, но все пак двустенна).

Ще кача чаши по-късно, че не съм вкъщи в момента. Wink

Елинор, благодаря за темичката. Simple Smile

# 25
такива с капаче има в пепко и не бяха скъпи.
на мен май ми харесват повече термосчетата със скрит ръб - иначе все се чуда дали не се е допряло до нещо и ... Simple Smile

# 26
  • Австрия
И аз благодаря за темата - не съм активна в писането, но редовно и с удоволствие следя Hug

През декември пия кафето в тази чашка:

пп. Лъжичката не я ползвам Smile

Не е истина, как се стреснах внезапно Scream Laughing

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 13:04 от DimS.

# 27
  • Под Сините камъни
Благодаря и аз за новата тема.
Това е чашката ми в офиса, ползвам я целогодишно 😁 Вкъщи още не съм ги извадила, ама май е време 😉

# 28
Каква уютна тема🌹!Тази година трябва да украсявам хола след ремонт и ще ъпгрейдвам украси и т.н. И ще ви следя за идеи,ние нямаме коледни чаши,всичките за кафе и чай са ни традиционно бели,но скоро ще снимам малките коледни сфери,които при разклащане сипят сняг,понеже купувам по много:).

# 29
  • Mars Hotel
Благодаря за новата тема!
Сърбят ме ръцете да почвам вече, но ще изчакам до ноември поне. Вчера си актуализирах списъка с коледни сладки обаче и ще започвам да пазарувам за тях. Simple Smile
Миналата година купих доста нова украса, но съм далече от мисълта, че ще устискам само с нея.

# 30
  • Пловдив
Благодаря и аз за новата тема.
Това е чашката ми в офиса, ползвам я целогодишно 😁 Вкъщи още не съм ги извадила, ама май е време 😉
Такива и аз имам, но нещо не са ми по вкуса и стоят забутани в един шкаф Joy

# 31
chrissy, има отвор на капачето и от там се пие, в този смисъл - може да изтече, иначе покрай самото капаче не пропуска. Дали е хубава? Ами керамична е, добра изработка, фина картинка, капачето е силиконово и прилепва плътно. Но не е термо чаша, която държи напитката топла за дълго. Аз лично за навън (по-скоро в колата) предпочитам бамбукова, че не е чуплива, пак така с капаче. Тази е подарък на дъщеря ми и не знам от къде е купувана, но не вярвам да е проблем да намериш подобна. Снимам ти и силиконовия капак и дъното, ако нещо може да те ориентира.
Скрит текст:

Дали пък някаква термо чаша няма да ти свърши по-добра работа?

DimS, твоята е направо произведение на изкуството!

# 32
  • DE
В духа на темата, чаша, но нещо не докарах осветлението или камерата ми смотана, май трябваше с телефона Thinking

Кьолн дом, от тамошния Weihnachtsmarkt.

# 33
Благодаря за темичка! Трябва да се разровя и да потърся нашите коледни чаши ))).

# 34
  • München, Deutschland
Еделвайс, благодаря ти много. Simple Smile Поръчала съм си за коледен подарък, та ще препратя идеята, т.е. сайта. Simple Smile

# 35
  • Bарна, морето, сините вълни
Благодаря за новата тема! 🥰

# 36
И аз имам няколко Коледни чаши, но не съм ги извадила все още.

Днес бях в Джъмбо Пловдив за еленче. Ами ако отивате за коледни неща недейте. Почти нищо не е изкарано все още.

# 37
Благодаря за новата тема!
Почти всяка година някой ми подарява коледна чаша. Тази ми е любима:

# 38
  • под тепетата
Despi, в твоите подозирам, че може да се пие и глювайн Yum Много са хубави, особено първата с джинджифиленото човече! Аз моята също си я ползвам целогодишно за чай, заради капачето отгоре.
jey, много изънчено и аристократично изглежда твоята.
 Досега не ми беше хрумвало, че за човек може да съдиш по чашата му, ама защо пък не Wink

# 39
Despi, в твоите подозирам, че може да се пие и глювайн Yum
Миналата година през декември обикаляхме коледните базари във Виена и греяното вино и детският коледен пунш бяха точно в такива чаши (за всеки базар - различен дизайн), като цената включваше и чашата, пък който не иска да я задържи - я връща и му връщат паричка. Чудех се тогава дали да не си вземем едни ботушчета, ама какво ли не взехме, та само чаши ни липсваха. Останаха си само на снимка:

# 40
  • Mars Hotel
Коледните пазари са ми толкова любими! Heart Нямам търпение вече. Последните няколко години все сме поне за няколко дни в Берлин през декември и винаги посещаваме поне 3-4 различни. Атмосферата е неповторима! Това ми е любимата чаша оттам - за глювайн.

# 41

Днес бях в Джъмбо Пловдив за еленче. Ами ако отивате за коледни неща недейте. Почти нищо не е изкарано все още.

Миналата седмица като бях подреждаха централния коридор с разни коледни неща, не са ли ги подредили още? Бавничко работят, шефката им сигурно я няма.

# 42
  • Sofia
Благодаря и аз за вълшебната тема,Елинор!

Не са ми наай-любимите чаши,но са най-достъпни за снимане в момента.Smiley
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 18:20 от avi10

# 43
Толкова красиви чашки 💕 Темата я направихте вие! Благодаря! Моите неща все още не са извадени.
Много харесвам този вид декорации и мисля тази година да измисля нещо подобно.
https://pin.it/6oYFNQT

# 44
# 45
Красиви коледни чаши.

Аз дарих всичките си излишни домакински потреби и сервизи и коледните чаши заминаха и те.

Пия кафето си в червена голяма чаша целогодишно .

# 46
  • Видин
Имам няколко любими зимно-коледни чашки с различно предназначение Grinning

Лявата за капучино/топл шоколад, средната за еспресо и дясната за чай.

# 47
Похвалвам дръвчето от 5 лв, много симпатично. Още не съм разбрала как работи таймера, после ще гледам. Другите дръвчета ще ги включа утре.
Коледната сценка е приятна, лампички малко в повече светят. Обаче не са измислили добре мястото за изключване. На дъното е. Докато го обръщах откъснах едното хлапе, утре ще го залепя за пързалката ))).
Скрит текст:

# 48
Снощи заявих и аз Коледната сцена от Юск.  Днес цената е вече 40 лв, запазих я за 15. Утре ще я взема от магазина.

# 49
  • Балчик
Да ви покажа и моята любима чаша от Джъмбо.

# 50
Да, не само на сценката от 15-т лв. и върнаха цената. Но и на дръвчето от 5 лв, сега  е 11,50 и пише - изгодна цена ))).

# 51
И в Айко да изкарали Коледните неща. Мисля след средата на Ноември правеха добро намаление. Във Виена е просто приказно през зимата. Коледните базари в Германия са ми много любими. Ние през половината зима сме във Франция, но тази година ще сме си тук и това ме радва. Затова следя коледни предложения из магазините с интерес. Не подминавайте и тези жълъди от Юск. Големички са и двата са общо 5 лв (взех 4 😉)

https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=194
Майка ми ми каза, че малко преди Коледа всичко в Юск е на -70%. Нещата, които бяха намалени сега били от миналста година.

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 20:07 от Ellinor*

# 52
  • Euskal Herria
При нас няма коледни базари, но в Испания повече тачат и празнуват 6 януари - Рейес Магос. Миналата зима бяхме във Виена (след Нова година), видях я украсена за пръв път. Обикновено през лятото ходим.

# 53

Миналата седмица като бях подреждаха централния коридор с разни коледни неща, не са ли ги подредили още? Бавничко работят, шефката им сигурно я няма.

Тц не са. Имаше изложени чаши, наченки на коледни чинии, покривки и на друго място, до бебешките неща, коледни шапки и диадеми. Казаха, че до края на месеца трябва вече да са изкарали всичко коледно.

# 54
  • София
Благодаря и аз за темата, доста чашки имам, но не съм ги изкарала още. Simple Smile Тази година с детето сме решили да си украсим за Хелоуин и после ще минем на коледна вълна. Simple Smile

# 55
Прекрасни са коледните базари, наистина! Във Виена единият е до огромната ледена пързалка, която правят пред Ратхаус, като заледяват самите паркови алеи и се пързаляш между дърветата, отрупани със светлинки. Толкова е приказно и уютно! Обаче никак не си ги представям тази зима ... дали изобщо ще ги отворят, а и да ги отворят - с маски, дистанция, посоки на движение - ще се загуби атмосферата. Да не говорим, че не бихме тръгнали на път, дори да е възможно.

# 56
  • София

Малко снимки от Верона от миналата година. Съжалявам, че не са в скрит текст, но съм от телефона.

# 57
  • München, Deutschland
На 4-тото оплетено кълбенце, вече проиграх всички комбинации на прекарване на конец, лицево и опако, развалях, правих, но имам първо изплетено кълбенце с що-годе прилична форма. Освен това след 20 изплетени реда, скоростта ми силно се покачи, току виж до Коледа 2022 приключа. Joy

Нямаше игли с по-дълга връвчица, ще плета на парчета и после ще съшивам някакси, поне с шиенето не съм с две леви ръце. 😃

Иначе много ви се радвам на чашите Heart, давайте още.

Засега пожелавам спокойна вечер. 😃

# 58

А ето и моята коледна чашка.Използвам я от ноември до март.Ползвам я за горещ шоколад,не с кафе с мляко,какао с мляко и за чай.Най много обичам да я ползвам през студените съботни и неделни следобеди пред тв,или компа,или като чета книжка.Аз на топло вътре и обута с коледните си чорапи,а навън вали ли ,вали сняг.

# 59
  • София
Записвам се при вас. От миналата година почнах да дкорирам у дома и имам нужда от идеи

# 60
  • София
И моята коледна чаша Blush
Малко поочукана, петнайсет годишна, но много обичана Blush

# 61
  • София
А да попитам само дали има вече тема за коледните подаръци и къде да я търся?

# 62
chrissy, като мъниста си ги нанизала тия бримки! Виж колко по-равномерно се получва с игли. Обаче и иглите са ти късички и връвчицата, а голям проект си захванала - ще се измъчиш. Като сме на темата за чаши и плетки - който си няма коледна чаша или просто си няма друга работа Simple Smile, може да си изплете "дрешка" за чаша. Има безброй идеи в нет-а, но ето нещо примерно:
Скрит текст:

# 63
Включвам се и аз в темата. Едва  се удържам вече да не започна с украсата, но при нас е още топло и слънчево, изчаквам да застудее и се захващам. Simple Smile
Тази година не знам колко ще мога да украсявам, защото малката ми дъщеря е голяма фурия и вероятно ще трябва всичко да е далеч от ръчичките й.
Предимно висящи декорации ще направя. Това съм си харесала

# 64
  • В страната на бурите
Вдъхновихте ме, ето и моите любими чашки - едната е от Берлински Коледен базар и ми е спомен, а другата е подарък и ми е много удобна (лятото даже си пия кафето в нея) Simple Smile

# 65
Здравейте, да се включа и аз в темата с моите 3 коледни чаши Blush
Аз съм голям фен на стъклените играчки, много ми хареса идеята да си купим с кауза, задължително ще ги уважа.
Ние сме с бебе на година и 4 месеца и за съжаление стъклените ми играчки ще си останат в кашона, ще трябва да си набавя хубав комплект пластмасови за следващите няколко години.
Просто елхата ни е два метра висока и няма къде да я качим за да ги запазим.

# 66
  • München, Deutschland
Еделвайс, благодаря ти, много мило. 😃 Взех последните игли в магазина, всички са се отворили на плетене явно Grinning. Снимките от блога на Лулу ме жегват в сърцето, от години искам да си изплета такива дрешки за чашки, но не мога Frowning1. Надявам се сега като понапредна малко, да успея...

Софт, много хитро си се сетила с висящите декорации Wink, а и предложението ти изглежда супер. Не те ли притеснява обаче, че ще увехне така?

Вчера грабнах една пиафлора пътьом, да не вземат да свършат. 😃

Ето ги и моите коледни чаши, които са достъпни в момента. Средната я раздаваха по Коледа преди 2г в местната аптека Flushed, следващите две са от майката на моя приятел - този английският порцелан, който се продава в едни красиви кутии, а външните две ми донесе милото, когато един ден казах, че искам ГОЛЕМИ чаши, за да събират МНОГО горещ шоколад. 😃

Иначе най-най-любимата ми чаша не е коледна, купих си я от една тукашна верига за домашни потреби и арт неща. Все пак я слагам в скрит текст 😃. Усмихвам се като я погледна.

Скрит текст:

# 67
chrissy ,увяхва, да, но пак зависи. Обикновено около 3 седмици ми се задържат. Сега рових за снимки от предните години но не откривам.
Намерих от миналата Коледа разни неща.
Ето този буркан си бях взела от Джъмбо и си го направих коледен:

Едно чекмедже боядисах и също използвах за декорация:

# 68
  • София
Затова искам и съвет - (не съм в София) - къде другаде онлайн, освен в алиекспреса,  продават ето такива дебели гирлянди?
Скрит текст:

Ето тук предлагат https://kolednielhi.com

# 69
И аз да не се мина си взех дръвче за 5 лв. от Юск, обаче сега се чудя как да го сложа да стои право. В кутията има едно пластмасово нещо за забиване в земята, но аз искам да го сложа вътре.
Иначе на частта с батерията под копчето пише, че като се натисне 1 път се включва програмата за он и офф, два пъти - е само включено, а 3тия път се изключва.

# 70
Моята  коледна чаша, любим спомен от Коледен базар от миналата година. Още като ми наляха греяното вино и не исках да се разделям с нея.

С удоволствие ще следя и черпя идеи от темата Hug

# 71
  • München, Deutschland
При нас пък се появи нашествие на прилепи и буболечки...

Ще ги боря идните седмици с Райд и като ги разкарам, започвам с коледните. 😃 Не е много мой този празник, затова е и скромна украсата.

Скрит текст:

# 72
На мен много ми харесва украсата.

# 73
  • Под Сините камъни
Хахаха. Днес ударих джакпота. Поразходих се до Юск и гледам дръвчето от 5лв с етикет 5лв. Взимам аз набързо и на касата хоп 11,50. Да ама не. Викам на етикета пише 5лв, че така вече и аз съм горд собственик на дръвчето от 5лв.

# 74
Хахаха. Днес ударих джакпота. Поразходих се до Юск и гледам дръвчето от 5лв с етикет 5лв. Взимам аз набързо и на касата хоп 11,50. Да ама не. Викам на етикета пише 5лв, че така вече и аз съм горд собственик на дръвчето от 5лв.

В кой Юск това? Искам и аз такова дръвче, но късно се включих в темата Simple Smile
Снощи си поръчах жълъдите и две колички коледни и днес ще ги взема от магазина.

# 75
  • София
Аз ето това съм си харесвам, но не знам как да стане

# 76
Колко е високо дръвчето от Юск?
И аз се чудя какво да правя с елхата тази година, защото малкия за сега търчи с проходилката и пипа всичко, бута, тегли.. Нашата е висока 1,80м и трябва да я задигна доста, мисля че ще опре в тавана.. Май ще имам предпоставка за ново коледно дърво хихи. Мъжа ми хич не обича да купувам такива неща, защото съм се напълнила с украса. Но малка елхичка нямам. Имам и една бяла елха, взех я за спалнята, но сега няма да я слагам.

# 77

В кой Юск това? Искам и аз такова дръвче, но късно се включих в темата Simple Smile

и аз си взех от скай сити.  Simple Smile за 5 лЪва Simple Smile

на опаковката пише 1,10 +50см, предполагам 1,10м е височината на клонките, които могат да се гънат, а 50 см е ствола.
няма основа, ще го "бодна" в една саксия. Simple Smile

# 78
Прекрасна тема! Ще следя с интерес.
Ето я моята любима чаша.

# 79
Ето ги и моите коледни чаши:

# 80
  • München, Deutschland
Жълто момиче, на този принцип се прави, по който и този тип торти, снимката ми е на няколко години и нямам по-добра.

Взимаш дебела тел, дори за този случай ако има кой да ти нагрее и огъне с елекрожен един профил ще е по-добре. Огънатия профил забиваш стабилно в изкуствената елха и скриваш с кичестите клонки. Върху профила закрепваш нещо, което да увеличи диаметъра на профила - най-евтино ми хрумва дебела канална тръба от ПВЦ (тези сивите), че са по няколко лева. Оттам нататък с пистолет за силикон залепваш каквито топки искаш по тръбата и завършваш или с чувалче от юта, пълно с вестници или с каквато имаш торбичка или чувалче, от което да изпадат топките 😃

Само топките са скъпички, понеже със силикона после сиг ще се повредят и нз ще стават ли за повторна употреба... Но всеки по-щадящ закрепващ метод няма да е така здрав и ще е по-скъп. Останалото за до 12-15 лв ще го накупиш в практикер и/или строителен склад.

Слънце, дали не са ви вариант висящите елхи?

Доста по-лесно е и това:

Също много харесвам и това, но са ужасно много топки..

Оттук: http://www.notmartha.org/archives/2010/12/21/christmas-tree-orna … nt-mobile-how-to/

# 81
Ох, момичета, вижте каква сладурска коледна чаша: https://englishhome.bg/products/product/202269!
chrissy, ако това ти е "скромната" украса за празник, който не тачиш особено, за Коледа направо не знам какво да очаквам Simple Smile

Моето голямо дърво от Юск има поставка, обаче аз с все поставката го държа в един плетен кош - просто си е грозновата тая посавка. Тъй че да се забие в някоя красива коледна саксия/кашпа е по-удачно така или иначе.

Нервен_Хамстер, от миналата година търся такъв гирлянд и аз така гледах онлайн, но понеже съм в София, реших да ги видя и на живо, преди да купувам. Не помня в Баухаус или Бриколаж бяха ... ами толкова хартиени и смачкани се оказаха на живо, че ми се отщя. Натуся е пратила много добър линк, но и цените са доста над алиекспреса ... и аз ще го мисля още.

Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 16:49 от EdeIweiss

# 82
не мога!
искам ги, но купя ли ги в къщи ще настане война.

# 83
Натуся е пратила много добър линк, но и цените са доста над алиекспреса ... и аз ще го мисля още.

Абе честно казано не е чак толкова над алиекспреса, там най-евтините варианти излизат по 15 долара, а и не е много сигурно като качество какво точно ще дойде... Иначе да, украсеният идва малко в повече като цена Grinning

# 84
  • München, Deutschland
Момичета, такъв огромен гирлянд купих миналата година за вилата от София, беше 12 лв, директно взех 2 броя. Неукрасен, но аз такъв исках, за да му сменям украсата.

Взех го от един магазин Euroland / Евроленд на спирката на трамвая в посока Халите на Женския пазар.

Имам само тази снимка и го посплесках малко, за да се събере, но острани се вижда, че е перест. Това са двата гирлянда, на живо бяха доста по- пищни, но това е минутки след изваждането от опаковката...

# 85
Dobri, аз бих рискувала. Разкошни са!
Това ми харесва. Изглежда ми лесно.Първото става и за подарък.

# 86
Днес се разходих до Айко и S-Gifts. Има хубави декорации, играчки, фигурки и в двата магазина. Но ще изчакам да изкарам моите неща и тогава ще купувам. А и идеите ми още не са съвсем избистрени.

Дълги, обемисти гирлянди взех миналата година от Практикер. Имаше такива и с шишарки залепени по тях. Ако си спомням добре бяха под 20 лв за брой.

# 87
  • София
не мога!

Къде са тези? И аз искам.

Криси, няма как да стане вкъщи това с елхата, защото купувам жива. Но пак не пречи да ми харесва 🙄😍

# 88
https://desito.eu/4570-25-76.html

ооооох. най-долу излизат едни....

# 89
Пробно боднах дръвчета в градината. Тези от 15-т лв светят изненадващо силно, харесват ми

# 90
като моето за 5 лЪва ли е? или е имало други за 15?
Simple Smile

# 91
За 5 лв е боднато в саксия, дръвчета тип плачеща върба са от 15-т
https://jysk.bg/koleda/vnshno-osvetlenie/svetescho-drvo-galena-150sm-120led

# 92
Днес си взех поръчката от Jysk, но не видях дръвчетата от 5 лева. Утре ще проверя в още един. Харесаха ми много и тези от 15 лева, така че си запазих едно Simple Smile
Ето и снимка на днешната ми покупка Simple Smile

# 93
  • в сърцето на един мъж...
Много готини чаши видях, оказа се, че и аз съм май луда на тема коледни такива Simple Smile Снимах част от тези, които са лесно достъпни Simple Smile
Това са от един коледен базар, бяха пълни с коледен детски пунш

Тези са от различни коледни базари

Тази с еленчето много си я обичам, от другата страна има коледна снимка на племеничките ми, подарък ми е за коледа

Това също е от коледен базар, средната чаша ми е любима, пия в нея целогодишно кафе и чай

А всъщност всичко започна с тази чаша Simple Smile Имам подобна и в червено Simple Smile Сега се използва за традиционното пиене на мляко с бисквитки от дядо Коледа Simple Smile

# 94
cvetinkka, вдигнаха цената, вече не са 5-т лв
https://jysk.bg/koleda/vnshno-osvetlenie/svetescho-drvo-fulgurit-110sm-s-led

# 95

Късно се включих в темата, за жалост. Но и 11.50 ми се струва добра цена, така ли е, заслужават ли си за толкова пари?

# 96
Според мен са готини.  Имай предвид, че са с три батерии.

# 97
[quote author

Нервен_Хамстер, от миналата година търся такъв гирлянд и аз така гледах онлайн, но понеже съм в София, реших да ги видя и на живо, преди да купувам. Не помня в Баухаус или Бриколаж бяха ... ами толкова хартиени и смачкани се оказаха на живо, че ми се отщя. Натуся е пратила много добър линк, но и цените са доста над алиекспреса ... и аз ще го мисля още.
[/quote]

Качествени гирлянди - елхови клонки търся и аз ! Да , скъпички са ми, уви , от този сайт . Иначе си имам достатъчно уж , обаче много изкуствени ,  не особено плътни....... ще ми се да ги сменям вече малко по малко ! Ако се сетите и за друго място на ,което предлагат хубави , моля , споделяйте !

По-рано се коментираше как и къде съхрявате коледната украса . Аз в къщи , което е проблем , заради ограниченото пространство . Налага се доста да тъпча .
От няколко години ми се ще да изпробвам чисто нова концепция , но това означава всичко трупано до сега да стане излишно и да натрупам още багаж . А си имам чудесна класическа украса....... правя , струвам , всек към блясък и светлинки ме влече ! Смятах да сменя цветовете , обаче , клоня към бонбонени!
Имам и чудесни светещи коледни венци от Юск , с таймер . Слагам ги на всеки прозорец . Нещо такава се получава -
Скрит текст:

# 98
  • София
Ау, La_Valletta, много ми хареса твоята градина! Направо е станала enchanted forest с тези дръвчета Heart
И тези, които са тип плачеща върба, и те ли са на батерии?

# 99
Благодаря, Happy Mijjj ツ! Не, върбички са на ток и те си имат таймер.

# 100
La_Valletta, прекрасна ти е градината.
Като от приказка за елфи 😊

# 101
Оска няма да хвърля украсите.Класическите цветове са си класически. Ако ти се иска смяна малко-просто украси една малка елхичка в бонбонени цветове или в различен стил. Аз всяка година правя така.
 В хола ми е голямата елха-в традиционните цветове. В спалнята-малка бяла кичозна елха, в лилави, сребърни, цикламени и бонбонени цветове, изкуствени цветя и рози от креп хартия. Правила съм и елха с пера и перли за украса.
На мен ми създава страхотно настроение една такава разкошна и кокетна елха.

# 102
на рафта над бюрото имам няколко чаши, любими и красиви, ползвам ги рядко, но ги гледам ежедневно
една от тях е коледна

в кухнята имам коледни на милка и подобни масовки, които ползвам ежедневно, но не ги приемам за празнични

# 103
Значи, ще ме накарете да извадя чашите ей😉😁

# 104
  • München, Deutschland
La Valetta, настина прекрасна градина! Вчера 5 пъти отворих темата, за да разглеждам снимката, а после и на майка ми я пратих, да купи такова дръвче за баба, че аз съм малко далечко в момента. 😃

Мис Бингли, аз извадих само най-лесните за снимката, порадвах се и ги прибрах. Така че вади и ти 😃.

# 105
Ами то трябва да ги извадя, са са си готови щото не знам и къде са точно.

# 106
La Valetta, чудна градина! И имаш възможност и за още лампички по кипарисите и едно много симпатично дръвче вляво (дали не е и то някаква върба?). Или ще стане твърде претрупано? Тези кипариси и с топки могат да се украсят или с гирлянди и само малко сняг да поръси ... ееех, обещай да пуснеш снимка със сняг Simple Smile

oska, претенциозна съм към гирляндите, имитиращи елхови клонки и елхите и аз. Тези фолийните, да не говорим за хартиените, не ми харесват. Хубавите са много скъпи. Миналата година, понеже беше първата Коледа в нов дом, сменяхме елхата. Тази, която харесах, си беше скъпа. При нея вътрешните клонки до стеблото са фолийни (качествено направено, но си е фолио), а стърчащите са пластмасови, които са най-добрата имитация на истинска елха, която мога да си позволя. Подозирам, че и хубавите гирлянди са на същия принцип. Пък моят гирлянд ще стои в близост до елхата и не върви едното да е като истинско, а другото - хартиено. Иначе като се украсят и им се сложат лампички не стоят лошо.

# 107
От няколко дни все ще показвам едни одеалца, които мама изплете за малката и все забравям. Мисля, че са подобни на одеалцето, което chrissy/b] плете.

Малки са, за дете. Не, че не съм се намятала с двете. Grinning Толкова са мекички, обожавам ги.

# 108
  • Под Сините камъни

В Сливен, но вече е на 11.50лв

# 109
  • Под Сините камъни
не мога!

Аз имам от миналата година 😁

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 13:06 от bubanka

# 110
  • Beyond the stars
Kik са заредили многооо коледно и има много симпатични неща на добри цени, ма още ми е рано като че ли Blush Но пък взех на дребен коледен аутфит от Пепко, че ще ги снимат в яслата, пък и по принцип ме изкефи Bowtie

# 111
  • София
А в Джъмбо дали има нещо вече?

# 112
  • München, Deutschland
Ооо, деспикабъл, майка ти си е плетачно про направо, я гледай какви шарки, какви оплитания, какви са равни, разбирам защо ти е кеф сам да се завиеш с тях... Да ти е жива и здрава 😃.

Аз купих едни миналата година от тукашния Юск (Dänisches Bettenlager), но исках да не са коледни, а общо зимни, за да им се радвам по-дълго. Много разточително ми се видя да купя чаршафи за 5-6 седмици в годината, макар че и аз много ги харесвам и много ги гледах. 😃

Малко за вдъхновение, опаковките на част от миналогодишните подаръци. 😃

Вкъщи подреждаме подаръците когато се купят, за да си ги гледаме повече преди Коледа.

Като деца ни ги оставяха пред вратата и молеха някой съсед да звънне на външната врата, все едно е минал дядо Мраз (тогава беше този дядо още), по-късно ги слагаха на 24-ти вечерта под елхата, за да се отворят на 25-ти, но сега вкъщи съм възприела може би американския метод с отрупаната елха с подаръци отрано, хем не се чудя къде да ги слагам.

Няма малки деца при нас и нямам проблем с разбутване и разваляне, но си имам един голям, който обикаля като малко дете покрай елхата като се появи ново подаръче отдолу Heart.

# 113
  • в сърцето на един мъж...
Леле, Криси, много са красиви, то сърце няма да ти даде да ги отвориш Simple Smile

# 114
EdeIweiss, благодаря! Обещавам, само сняг да има.

# 115
Много ми допада идеята за подаръци около елхата отрано, но малкото джудженце ще им види сметката. 😁
Вчера пристигна колет от баба ѝ, с такъв кеф му се нахвърли да разопакова. Поне съм сигурна, че с удоволствие ще си разопакова коледните подаръци.
Скрит текст:

# 116
  • Beyond the stars
И при нас тази година не са опция подаръци под елхата. Ще ги остави дядо Коледа на 24ти вечерта Grinning

# 117
chrissy , добро попадение с коледното спално бельо ! И опаковките са супер ! Чудесен начин за допълване на декорацията , особено ако се съобразят с цветовете и темата . Дано тази година успея да приготвя подаръците по-рано със същата цел , но не знам котките дали няма да им видят сметката !
Подаръците като част от декорация примерно така :
Скрит текст:

Гирлянди-клонки видях снощи в ЮСК , не са особено кичести , цената не беше сложена още , но май са двайсетина лева ! Все-пак ще ги държа под око . Харесах миналата година изкусвена елха в мосю Бриколаж , забравих името - някак френски звучеше , около 120 и нагоре лева , но ние винаги сме с естествена малка елха в саксия .

Относно смяната на стила на коледната украса . Мисля , мисля и май по-скоро ще трупам по намаленията за другата година , а тази ще включа някаква част , доколкото може се вгради сред червено-бялото .Идеята е наистина шантава , някаква откачена шарания , но с блясък , ще бъде закачливо и с виц - твърде голяма промяна е , ама вече колко години се каня.....  Нещо такова :
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 18:53 от oska

# 118
  • София
И аз ги слагах едно време по-рано под елхата, ама вече не може, защото ги носи Дядо Коледа. Grinning

# 119
  • София
Мисля тази година сама да опобаковям всичко. Приемам всякакви идеи, защото съм доста нескопосана в ръцете

# 120
Наканих се и аз да извадя и снимам ежедневните ни чаши за зимно време- първите са на над 14 години ( тогава бяхме само трима...дребен сега е на 14,5)

Тази е любимата на дребния-  от класната му в първи клас

От "милките" имаме по две-всяка година свеки подаряваше на децата

# 121
Значи ... преди седмица в Пепко в Ринг мол вече предлагаха коледна украса. Днес влизам в друг Пепко - нищо, ама абсолютно нищо. Трети Пепко - нямаше украса, но имаше коледни дрешки и чорапки. Много странно ми се стори. Аз нямам какво толкова да купувам, де, ама ми се зяпа Simple Smile За пръв път посетих и Кик - доста коледни неща са заредили. Приятно съм изненадана и от материалите за творчество (не само коледни). Жалко, че не ми е хич наблизо. Взех си една къщичка и една шейна:
Скрит текст:

Гледах ги клонките-гирлянди в Юск, добре са изработени. Не са много кичести, но за моята цел биха свършили работа. Обаче са ми къси. На мен ми трябва поне 220см, а тези са по 180см. Набелязвам ги като опция, ако решат да им намалят цената да взема два и да снаждам и режа.

# 122
Криси, запали ме отново да хвана куките и да изплета нещо. 😘
Преди мнооого години, когато бях по майчинство с голямата щерка нямаше какво да се прави (нямаше интернет и бг мама), плетях. 🙂
Потърсих клипчета с коледни плетива и попаднах на едно с камбанки. Плете се на една кука. Потърсих моите, пробвах , лесно е, но иглата ми е тънка , ще си купя тези дни по-дебела. По-късно ще дам линк за камбанките.
Днес ще ходя до Пепко в Делта планет мол във Варна, дано има коледна украса.

# 123
Девойки, моля да ми кажете къде има магазин на КиК... Че явно тази информация съм я пропуснала.
Редактирам се: видях, че имат в Мега мол и The Mall. Само там ли е?

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 08:37 от Pulitash

# 124
Аз търсих КиК във Варна, но не намерих. Sad

# 125
  • Munich
Благодаря за темата.
Купих  от Лидл една картина за прозорец, с лампички. Нямам търпение да дойде средата на ноември и да започвам с украсите.

# 126
Момичета,
Вие кога започвате да украсявате?
Аз винаги на 01.12 ,но сякаш ми се иска и по-рано да започна.
А малкия ни вади душата ,отсега ,че иска да украсява 🤣

# 127
  • Munich
Докато живеехеме в България, традиционно украсявах на 6-ти декември. Тук, в Германия се съобразявам с адвентите, неделите преди Коледа. Тази година първият адвент се пада на 29-ти ноември, значи предишната седмица трябва да съм украсила. Сега си изнамерих две нови играчки за елхата, подарък са ми за миналата Коледа, с удоволствие ще си ги сложа на елхата. Едната е с българска шевица.

# 128
Ние  - в края на ноември.  Най-нетърпеливият в къщи е съпругът ми ))).

# 129
  • София
Началото на декември. Не искам по-рано, някак ще претръпна. Декември е време за декорациите и непрекъснатите коледни песни

# 130
  • Beyond the stars
Края на ноември. Обикновено по това време си правим и коледни снимки, та вече съм в подходящо настроение Grinning

# 131
Съгласна съм с Yellow_girl за "претръпването". Бих украсила и още днес, но до Коледа ще свикнем, че е част от ежедневието и няма да ни е толкова празнично и различно. Предпочитам после украсата да остане по-дълго. В много алпийски хижи съм виждала коледна украса до края на зимата. Пък и да дадем шанс на есента - толкова е красива и колоритна.
Скрит текст:

# 132
Аз започвам с украсата през ноември. Но нямам точно определен период. Обикновено като си взема нещо ново и го слагам върху някой шкаф и след известно време започвам да вадя кашони. При мен е невъзможно украсяването за един ден, дори и уикенд. Коледният град го развалях два-три пъти, което отнема доста време.
Видях много хубави елени на снимката от Кик. Точно такива ми трябват и дано да ги има на Бриколажа. По спомен имаше подобни и там. Някой знае ли дали вече има изкарана украса?

# 133
И аз украсявам на 1 декември. И пак успява да ми втръсне до нова година, след това максимум седмица-две държа и свалям.

# 134
  • Под Сините камъни
До рожденият ден на синчето, който е на 4.12 гледам да е украсено вече. Украсата стои до Атанасовден 18.01 😁. Съпружеското тяло не дава по рано да я махам.

# 135
Миналата година украсих на 30.10. Рано, ама не успях да се сдържа. Тази ми се украсява още от сега, ама опитвам да поизчакам още малко.... Докога ще видим

# 136
А аз укрясявам на Игнажден и я държа до Иванов ден

# 137
  • София
Ето ги и моите любими коледни чаши  .

# 138
  • München, Deutschland
Криси, запали ме отново да хвана куките и да изплета нещо. 😘

Давай 😃. Ти щом си плела преди, ще си много бърза и ефективна.

Аз напредвам, на около 1/3 съм. Квадратчетата са със страна около 45см, с други думи над метър са готови при мен. 😃

Различно украсявам, аз искам още ноември, но милото иска д ае все пак по-късно. Все пак се преборвам обикновено да украся малко преди първия адвент, тази година ще е на 29.11. Всеки път водим и дискусия кога да купим елхата, защото аз искам да е веднага след като ги пуснат, обикн това е към 30.11, но пък и той е прав, че завяхва до Коледа и иска да е по-късно...

Махаме елхата според това на коя дата ще минават да събират елхи от фирмата за боклук, обикновено това е 4-6.01, но някои зимни украси оставям до февруари. 😃

# 139
Края на ноември - началото на декември украсява. По-рано ще ми омръзна да я гледам и няма да е същото.
Махам на Йорданов ден, Иванов ден след празниците някога.
Сега съм на Хелоуин вълна, че ще имат карнавал децата и ще се занимавам с това. 😊

# 140
  • Австрия
Тази година първият адвент се пада на 29-ти ноември, значи предишната седмица трябва да съм украсила.

Точно така, Пипи Simple Smile Тази година още в края на ноември ще украся - е, силно казано, де.. не слагам по много, нито на всякъде: венец на входната врата, на стената трите "живи" картини, трапезната маса, в единия кухненски ъгъл коледното селце от миналата година и тук-там по някоя свещичка с клонче.. А! И на ниските шкафове под прозореца в кухнята искам, за тази година, от споменатите в темата големи гирлянди (ще добавя лампички) Blush За четящите от Австрия и Германия, има такива в Butlers:

имитация на борови

и

на елхови клонки