Не искам никой да страда..

  • 10 100
  • 262
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте, ще карам направо:
на 26 год. съм, в 10-годишна връзка с първата ми любов. Мъчи ме нещо страшно напоследък..
Всички ми казваха да не се задълбавам, че рядко тези връзки оцеляват, но аз изпитвах огромна любов към приятеля си и на инат направих и преглътнах много неща, за да сме заедно. В интерес на истината, и тогава, и сега, след всички тези години, ние сме различни хора. Бяхме почти деца, пораснахме заедно, минахме през много, но винаги у мен се таеше чувството, че инат,инат ама.. не е добре да сме чак толкова различни, мъчим се един друг така. Но дума не ставаше за друг, не си представях да съм с друг.
Искрено вярвах, че всички двойки минават през период на напасване и няма несходства в характерите, които да не могат да се преодолеят, колкото и време да отнеме.
Караме се често и епично, не гледаме да се разберем по-бързо, а сме горделиви и даже в спора забравяме за какво спорим, всеки гледа да вземе надмощие с тежки думи. След последния скандал той ми каза, че не може да ми осигури спокойствието, за което мечтая, и е по-добре да го намеря в друг, а него да оставя да е сам. Натъжих се много, как така ще го оставям, та той е мой спътник вече 10 години! Не се разделихме, не пожелах да си тръгна, приехме го като ново начало и така и до днес, но...
В мен се пречупи нещо. Вече нямам този ентусиазъм, който имах преди, ако ми се разсърди за нещо не тичам да му оправям настроението, не ме бърка дали ще закъснее, не ми пречи и да не правим секс цял месец.. Мил ми е, но сигурно от година насам не ми се полагат повече усилия. Красива любов имахме, но след като свалихме розовите очила всичко стана усилия и вече се уморих.
---
Срещнах преди месец нов мъж.
Той е всичко, което мислех, че не съществува. Можем да си прочетем мислите и да си довършим изреченията, можем да говорим с часове, можем да се смеем на черен хумор с часове, ако някой настъпи единия, другия веднага се намесва, търсим се постоянно. Изказът ни е еднакъв, възгледите ни за важните за мен неща са еднакви. Никой не флиртува открито, но всички тези сходства създават огромно привличане, на което не знам докога ще устоя. Привличане на всички нива, харесва ми да говоря с него, да стоя с него, да вървя с него, за друго не ми се мисли. Чувствам се толкова на място, сякаш се познаваме цял живот.. И това чувство много ми харесва. Не съм прекрачила границата още, но съвестта ми ме изяжда.
Много ми е интересен този човек, аз на него също.
Но струва ли си заради такива изпепеляващи чувства да загърбя 10 години? Как да разбера и да постигна мир със себе си?
Излиза, че приятеля ми е бил прав и съм му загубила времето, ако го оставя сега...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 668
Никой не е собственост на друг, и не губи времето на другия. Особено пък в 20те. Не е като да сте на 40.
Ти си знаеш най-добре. Винаги има доза емоция, която замъглява преценката. Но в конкретния случай старата връзка няма бъдеще. Дали ще е тази нова или друга нова, ще се случи.
Дали трябва веднага да се хвърлиш в нова връзка. Кой знае.
Все пак, хубаво е и да се посъбере малко опит, да се излиза и с други мъже. Може и да не спиш с тях. Но да се усети какви хора съществуват.
Така или иначе, гледаш само себе си. Така както всеки прави.
Иначе броят на страдащите ще е повече. Въпрос на математика.

# 2
  • Мнения: X
Като цяло не си струва да седиш с някой, само защото ти е ученическата любов и сте били "заедно" 10 години.

Можеш да се напаснеш с човек, след като и двамата сте възрастни хора, имащи идея какво искат и очакват от живота и от партньора. Със сегашното ти гадже сте заедно, от както сте били "деца", тоест тогава може би сте се събрали, ей така, за кефа, за да е интересно, тийн глупости. Нормално е като пораснете, да тръгнете по различни пътища. Нищо лошо не е станало. Дайте си свобода и бъдете щастливи поотделно.

# 3
  • Мнения: 158
Като цяло не си струва да седиш с някой, само защото ти е ученическата любов и сте били "заедно" 10 години.

Можеш да се напаснеш с човек, след като и двамата сте възрастни хора, имащи идея какво искат и очакват от живота и от партньора. Със сегашното ти гадже сте заедно, от както сте били "деца", тоест тогава може би сте се събрали, ей така, за кефа, за да е интересно, тийн глупости. Нормално е като пораснете, да тръгнете по различни пътища. Нищо лошо не е станало. Дайте си свобода и бъдете щастливи поотделно.
Имахме 2-3 кратки раздели пак като по-малки, през които, повече от яд, си пробвах късмета с други, но естествено не се получи. До 20-21 год. пък прощавах какво ли не, за да натъртя колко съм лоялна и че въпреки, че съм малка, не съм глупава и неблагонадеждна. Постепенно така станах най-голямата му опора, защото съм тази, която е видяла всичко лошо в него и не е избягала. Много разчита на мен като проверена във времето и обстоятелствата и това ме кара да се самоизяждам.

# 4
  • Мнения: 233
Със спътника ти от 10 години насам вече сте и други хора. Пораснали. Дали сега, дали след година - две ще се случи раздяла, щом от сега си отегчена.
Когато човек не те кара да се чувстваш по-добре с него, отколкото, когато си сам, значи не е за теб. Любовта е лека, не усилия. Компромисите са ясни.
Наистина е добре да се натрупа опит. Така имаш база и се формулират критерии. А и пада ограничението, че няма риба в морето. Напротив. Бъка. Според мен се притесняваш повече дали ще намериш твоя си човек, отколкото за 10-те години. Ти вече не си в тая връзка, щом пишеш тук.
Следвай сърцето си! Flowers Sunflower

П. П. А и говориш в минало време.
Също има разлика от "мил ми е" до "той е моят мъж".

# 5
  • Мнения: 1 000
Не си му загубила времето. И двамата по нещо сте си дали и по нещо взели. Щом той е готов да тръгнете по пътя си, направете го. Нямате деца, което да утежнява ситуацията. Седнете, разберете се и това е. На тези години е нормално да искате страст, а не битовизми и скандали. Кой знае, някой ден може отново да се върнете един към друг.

# 6
  • Мнения: 6 930
Трябва да затвориш една врата, за да отвориш друга. Иначе става течение. Ако и двете са затворени - задушно.

# 7
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Никой не е собственост на друг, и не губи времето на другия. Особено пък в 20те. Не е като да сте на 40.
Ти си знаеш най-добре. Винаги има доза емоция, която замъглява преценката. Но в конкретния случай старата връзка няма бъдеще. Дали ще е тази нова или друга нова, ще се случи.
Дали трябва веднага да се хвърлиш в нова връзка. Кой знае.
Все пак, хубаво е и да се посъбере малко опит, да се излиза и с други мъже. Може и да не спиш с тях. Но да се усети какви хора съществуват.
Така или иначе, гледаш само себе си. Така както всеки прави.
Иначе броят на страдащите ще е повече. Въпрос на математика.
Нямах си на идея, че загубата на време е по някакъв начин зависима от това на какъв етап от живота се намираш....

И дали сте на 20, 30, 40, 50, няма никакво значение. Когато не сте на едно мнение, особено когато единия е с твърда нагласа, че търси връзка, която с времето да прерастне в семейство (което обаче не значи, че търси такава връзка точно с този човек, както много хора си мислят, а всъщност грешат), а другия е с нагласа да се "пробва, пък каквото излезе", е ясно кой на кого е загубил времето.

Тия работи обаче е хубаво да се казват от самото начало, а не да се премъчават. Спестява се прилично количество драма.

# 8
  • Мнения: 1 000
Phoenix Wright, на 26 можеш да започнеш от начало, сякаш нищо не е било. На 40 вече се предполага, че по-трудно би си тръгнал от удобството на старата връзка. Което не е правило, разбира се.

# 9
  • Мнения: 158
Никой не е собственост на друг, и не губи времето на другия. Особено пък в 20те. Не е като да сте на 40.
Ти си знаеш най-добре. Винаги има доза емоция, която замъглява преценката. Но в конкретния случай старата връзка няма бъдеще. Дали ще е тази нова или друга нова, ще се случи.
Дали трябва веднага да се хвърлиш в нова връзка. Кой знае.
Все пак, хубаво е и да се посъбере малко опит, да се излиза и с други мъже. Може и да не спиш с тях. Но да се усети какви хора съществуват.
Така или иначе, гледаш само себе си. Така както всеки прави.
Иначе броят на страдащите ще е повече. Въпрос на математика.
Нямах си на идея, че загубата на време има значение на какъв етап от живота се намираш.
И дали сте на 20, 30, 40, 50, няма никакво значение. Когато не сте на едно мнение, особено когато единия е с твърда нагласа, че търси връзка, която с времето да прерастне в семейство, а другия е с нагласа да се "пробва, пък каквото излезе", е ясно кой на кого е загубил времето.
Тия работи обаче е хубаво да се казват от самото начало, а не да се премъчават. Спестява се прилично количество драма.
Ето това е проблема, сега разбирам колко е важно тези неща да се изговарят навреме, но по-рано нямаше как да знам.. На 16 не тръгнахме с идеята да се женим, нито на 20 го мислехме, но така се завъртяха нещата неусетно, че вече станахме на възраст за други неща. Аз толкова години бях напълно сериозна, уверено играх на семейство, от мен сега се очаква да поработя още малко и да минем на нов етап от връзката си. Да, ама .. мисля за друг мъж.
Защото връзката ми се е изчерпала без да разбера в ината си, че на, този ще е.
Ужасно си е както и да го погледна..

# 10
  • Мнения: 304
Нов! Мъж... Ей това ми се навря в очите!
Не, интересен, различен, висок,а... Нов!
Неудобните обувки се сменят!

# 11
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Аз лично разсъждавам така:

1. Не каня жена да живее вкъщи, ако не съм решил, че имам желание да правя семейство с нея. За да сме гаджета, не е необходимо да живеем заедно
2. Казвам си очакванията още от самото начало. Ако нямаме съвпадение, не очаквам това да се промени с времето. Отдавна съм се научил да не вярвам на приказки от вида "Ще видим какво ще стане....".
3. Аз лично не бих тъпкал на едно място 10 години с човек, без да знам какви очаквания имам към него.

Ако с твоя човек имате разминаване на интересите, тоест ти искаш семейство, а на него му се живее, имаш пълното право да си потърсиш мечтата другаде. Ако обаче връзката се е "изчерпала", е редно да се замислиш дали не се е изчерпала само при теб и каква е причината, защото такъв случай нещото има голяма вероятност да се случва само в твоята глава. Дори в такъв случай имаш право да си потърсиш късмета на друго място, само дето ако съм на мястото на твоя човек и съм мъж на място, няма да ти дам гаранция, че ще можеш да се върнеш, както няма гаранция за нищо в този живот.

Неудобните обувки се сменят!
"Неудобните" в такива случаи се сменят при фундаментално различие в интересите. Във всички останали случаи е просто прищявка на човек, който има претенциите, че е зрял, но всъщност не е.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 14 536
В такива критични периоди стават най- грубите грешки с нов, атрактивен, забавен и т.н..мъж. Всяко ново начало е интересно. За настоящия, често употребяваш било е. Нещо е приключило и всеки има право на нов шанс. Важно е и какви са неговите намерения. Неговите конкретни желания, не думи. Думите понякога са фалшиви, завоалирани захаросани, успокоителни фрази. Липсва ти тръпката, но ти липсва сигурност за нов старт. Ако и двамата сте нерешителни натури, може да агонизирате с години. Коректно е свободна жена да търси нов партньор. Останалото е егоизъм.
Сега се постави на мястото на приятеля ти. И той среща някоя привлекателна жена, но иска да запази предвидената жена. Устройва го да е и с двете ви. Не ти допада, нали?
Точният мъж, не натоварва, не дразни и не вменява угризения. С него, понасяш с лекота и най- тежките житейски травми. Ако сте в конфронтация от сега, с времето споровете и скандалите ще растат.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 09:57 от Viviana91

# 13
  • Мнения: 6 930
По навик ли сте във връзка? Нещо не  разбирах ти как си си ги представяла нещата със сегашния ти, както и той какво смята за в бъдеще?

# 14
  • Мнения: 4 239
Видяла си всичко лошо в настоящия и не си избягала? Опора си му за какво? Той има ли нужда от твоята опора, иска ли точно ти да му бъдеш опората. Явно не и ти го е казал. Търпението било добродетел, казват. А дали не е мазохизъм във вашия случай...
По-горе много хубаво е написано за отворените и затворени врати.
Според мен ти вече духом си извън старата връзка. По-добре се разделете спокойно, без драми, упреци и обвинения, в името на хубавите моменти, които сте имали заедно, и продължете всеки по пътя си.
Дай боже всекиму да срещне в живота си голямата любов!

# 15
  • София
  • Мнения: 7 990
Авторке, силно стискаш очи и отказваш да видиш очевидния факт, че старата песен е изпята. Излишна мелодрама, при положение, че единственият довод "За" връзката са годините. Вие не можете две изречения да си кажете, без да се сръфате като кучета, ти за връзка и опора говориш. За мазохизъм тиквени медали не дават.

# 16
  • Мнения: 10 993
Тангра, ама не ги отписвай ти 40 сет годишните, баш тогава е най-голямата криза, на 26 нищо не е.
Авторке: не те разбирам, как така си си загубила времето 10 години. Няма нищо загубено в тоя живот. На твое място сменям мъж, това цял живот с един мъж на мен лично ми се види голяма мъка. Голяма.

# 17
  • Мнения: 6 577
Това, губенето на време май излиза с едни гърди пред всички останали въпроси във форума. Аз ще отговоря с виц, който разбрал - разбрал.

Две комшийки си говорят:
- Не мога да си намеря партньор в живота ма, Марче!
- Как не можеш! То е като пътуването с градския транспорт - чакаш, чакаш твоя номер, пък накрая се качваш на който дойде!
- Как тъй, ма! Ами после какво ще правя?
- Прекачваш се! Какво толкоз...

# 18
  • Мнения: 12 473
Не ти е бил спътник, а дразнител, чиято цел е била да израснеш и да се развиеш/промениш. А това включва и да можеш да взимаш и отстояваш решенията си.
Егото ти иска напук да докаже, че може да се получи след години мъки, а душата ти знае, че не е редно и че когато има истинска любов - всичко се случва с лекота, без скандали и его-надмощия.  И си го търси - съвсем в правото си е.
От теб зависи кого ще послушаш.

# 19
  • Мнения: 282
Аз от 8ми клас, до втори курс в университета бях с едно гадже. Примерно 8 години.  Аз поисках да се разделим по горе долу подобни причини.  Бяхме станали много близки като приятели, но иначе само разправии и на никъде не вървеше. Много ревност от негова страна, драми....
Бих те посъветвала  съсредоточено да си представиш живота ти след 10...15 години със същия този човек. Ако само мисълта те задушава и подлудява, няма какво да го мислиш. В противен случай няма да загърбиш 10 години а много повече.
Има и друго.... не се занимавай с нов мъж, преди хубаво да се опомниш коя си. Не казвам да не излизаш, да не флиртуваш, но не започвай връзка. Дай си време..... човек дори не се познава добре себе си, след подобни дълги отношения.
Аз направих тази грешка и започна катастрофа след катастрофа. След дълга връзка, в която ни е липсвало нещо, сме склонни видим ли го у друг човек, да забравим да гледаме какво друго ни предлага същия човек. В моя случай това беше романтичното отношение, това да ме кара да се чувствам жена с дребни, но значими жестове.  Попадайки на мъж, който това го умееше добре, проспах колко за друго нищо не става.....  И колко за да разбира толко добре жените, явно има общо с доста от тях....
Клиширано, но вярно - поживей си, научи се да цениш и обичаш себе си, опознай се.... 
А връзка която изисква подобни усилия, не е ОК.... няма какво да се разсъждава изобщо.

# 20
  • Мнения: 18 494
Била си му опора, разчитал е на теб, това-онова - кажете си сега благодаря за 10-те години заедно един на друг, и продължавайте напред. Теб тази връзка не те удовлетворява, нищо чудно и за него да е така.

# 21
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Това, губенето на време май излиза с едни гърди пред всички останали въпроси във форума. Аз ще отговоря с виц, който разбрал - разбрал.

Две комшийки си говорят:
- Не мога да си намеря партньор в живота ма, Марче!
- Как не можеш! То е като пътуването с градския транспорт - чакаш, чакаш твоя номер, пък накрая се качваш на който дойде!
- Как тъй, ма! Ами после какво ще правя?
- Прекачваш се! Какво толкоз...
Хахахаха, това ми хареса. Grinning

Прав си, Джеймс, сравнението с градския транспорт е много уместно в случая, но "губенето на време" е по-скоро свързано с предходен момент : необходимостта да чакаш на опашка за точно този влак/рейс и това дали си наясно защо го правиш и къде смяташ да отидеш, когато се качиш.

Надявам се, че правиш разлика, че да се качваш на точно този транспорт с ясната нагласа накъде си тръгнал и защо искаш да стигнеш там е едно, а да се качваш на кой да е транспорт, за да пътуваш накъдето и да е, само и само да си в движение, е съвсем друго. Simple Smile

Вярно, във втория случай губиш основно собственото си време, за което никой не може да ти каже как да си го губиш точно, но покрай това ще загубиш и времето на други хора.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Понякога хващат маршрутката за Царево, с илюзията, че може да стигнат и до Венеция....

# 23
  • Мнения: 158
Не ти е бил спътник, а дразнител, чиято цел е била да израснеш и да се развиеш/промениш. А това включва и да можеш да взимаш и отстояваш решенията си.
Егото ти иска напук да докаже, че може да се получи след години мъки, а душата ти знае, че не е редно и че когато има истинска любов - всичко се случва с лекота, без скандали и его-надмощия.  И си го търси - съвсем в правото си е.
От теб зависи кого ще послушаш.
Така е на 100 %, но го осъзнах късно.
Много ми е съвестно за всичко, и за приятеля ми, и за другия мъж, който не заслужава да бъде разиграван, и за мен, че докато умувам си минава още време, и че не ми стиска от раз да кажа край и да се оттегля.. приятеля ми заслужава да бъде обичан, добър човек е, просто аз не се разбирам с него както ми се иска. Не мога да повярвам, че след всичките ми приказки за доверие и лоялност точно на мен се пада да обмислям раздяла. Бях си пожелала някога от безсилие в яда си да срещна някой или той някоя, за да е по-лесно да се пуснем. Ето на, ама не е по-лесно.. За седмица отслабнах и съня ми замина.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 668
Между другото, по темата, колкото повече си дал, толкова повече обичаш.
Авторката е търпяла някакви лошотии. Има го за геройство, но реално е точно обратното. Сама се прецаква.
Човек цени това, за което е дал повече. Независимо каква му е реалната стойност.

Далеч съм от мисълта да не се правят компромиси с хора или във връзка. Но за всяко нещо си има мярка. А и има значение за кой го правиш. В смисъл, заслужава ли.

Някак ми убягва патоса, че мъжът си показал цялото зло, и това било основен аргумент, че връзката трябва да продължи.
Асал, както се каза, жив мазохизъм си е това.

# 25
  • Мнения: X
Като вземеш решение, ще ти олекне. От теб зависи колко време ще се мъчите.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Авторката твърди, че мъжа заслужава да бъде обичан. А той какви намерения има?
Огромна заблуда е, да чакаш някой да те направи щастлива. Решения взимаме сами, за нашия живот и емоции. След последния скандал, мъжа ти е казал да намериш друг и да го оставиш сам. Друга мотивация нужна ли е? Пребори нерешителността си, лош житейски спътник е.

# 27
  • Мнения: 1 008
След последния скандал той ми каза, че не може да ми осигури спокойствието, за което мечтая, и е по-добре да го намеря в друг, а него да оставя да е сам.
..
Излиза, че приятеля ми е бил прав и съм му загубила времето, ако го оставя сега...

Еманципат тоя пич, браво на него.

Жените използват същия прийом "Искам за известно врема да остана сама".  Trollface

Писнала си му. Хващай се с другия, че като гледам как го боготвориш, ако не се натаковате цял живот ще си мислиш, че е бил идеалния за теб, което си е илюзия, но още не го знаеш.

# 28
  • Мнения: 40 796
Не се тревожи за приятеля си, все едно връзката ви е изчерпана и колкото по-рано формализирате края, по-добре. А и не изпускай новия шанс, защото точна половинка трудно се намира.

Освен това за мъжете е много типично да не обичат раздели, сълзи, сополи, да ги одумват после какви са и пр. И затова много често се чудят как да направят така, че тях да ги зарежат, но да не са те тези, които ще обявят края. Много е вероятно гаджето ти също да иска да се разделите, но да не му стиска да ти го каже, защото го е страх от усложнения. Даже май ти е намекнал за това и просто чака ти да поемеш инициативата.

Та не губи време, късайте и никой няма да страда. Или поне страданията ще са по-малко, отколкото ако се мъчите.

# 29
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Понякога хващат маршрутката за Царево, с илюзията, че може да стигнат и до Венеция....
Хахахаха, да! Grinning

Знаеш ли кое е по-трагичното в случая? Четейки мненията в темата, се убеждавам, че има хора, които си мислят, че след като те са "Вървях един следобед, без цел и посока", всички останали също са така. Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 10:33 от Phoenix Wright

# 30
  • Мнения: 5 270
Решенията в живота се вземат в конкретната ситуация. Не защото дължиш нещо някому, не защото си му обещала да си до него. Обстоятелствата в твоята ситуация вече са различни. Щом си "видяла" друг мъж, това вече коренно променя отношенията ви. Понякога точно това е катализатора на една отиваща си връзка. Ти обаче продължаваш да живееш с представата, която си създала у "бившия" за това, че си стойностен и сериозен човек и не искаш да излезеш от нея. Разбира се, можеш да останеш в нея, да продължиш да живееш през неговите очи и да се осъзнаеш след 3-4-5 години, с едно-две деца и да се чудиш тогава как да откъснеш децата от баща им и да разрушиш семейството.
Според мен е добре да се откъснеш от призмата на "бившия" и да започнеш да живееш за себе си. Не да се доказваш пред някого, а да си пълноценна за себе си. Пък щом новият е толкова подходящ, може и той да е мъжът за теб.

# 31
  • Мнения: 12 473
Не ти е бил спътник, а дразнител, чиято цел е била да израснеш и да се развиеш/промениш. А това включва и да можеш да взимаш и отстояваш решенията си.
Егото ти иска напук да докаже, че може да се получи след години мъки, а душата ти знае, че не е редно и че когато има истинска любов - всичко се случва с лекота, без скандали и его-надмощия.  И си го търси - съвсем в правото си е.
От теб зависи кого ще послушаш.
Така е на 100 %, но го осъзнах късно.
Много ми е съвестно за всичко, и за приятеля ми, и за другия мъж, който не заслужава да бъде разиграван, и за мен, че докато умувам си минава още време, и че не ми стиска от раз да кажа край и да се оттегля.. приятеля ми заслужава да бъде обичан, добър човек е, просто аз не се разбирам с него както ми се иска. Не мога да повярвам, че след всичките ми приказки за доверие и лоялност точно на мен се пада да обмислям раздяла. Бях си пожелала някога от безсилие в яда си да срещна някой или той някоя, за да е по-лесно да се пуснем. Ето на, ама не е по-лесно.. За седмица отслабнах и съня ми замина.


Не е до съвест, пак егото те разиграва..))
Ти си най-важна. Какво чувстваш,  искаш и заслужаваш.  И докато не си станеш важна за себе си - все ще се чувстваш длъжна някому за нещо. А си длъжна единствено за себе си да се грижиш.
Звучи трудно, а не е.
Наблюдавай се  - ако ти е леко и се получава (комуницация, връзка, работа, идея или каквото и да е) с лекота - на прав път си и действай смело.
Ако има "ако", "ама", "трудно" и тн - ми не, не е твоето и трябва да смениш посоката/мястото/човека.
И колкото по-рано и навреме се научиш да го правиш. толкова по-малко "грешки" (уроци) ще трябва да преминеш докато пак стигнеш до този извод на стари години..))

# 32
  • Мнения: 18 298
Авторке, силно стискаш очи и отказваш да видиш очевидния факт, че старата песен е изпята. Излишна мелодрама, при положение, че единственият довод "За" връзката са годините. Вие не можете две изречения да си кажете, без да се сръфате като кучета, ти за връзка и опора говориш. За мазохизъм тиквени медали не дават.
Много точно.

# 33
  • Мнения: 19 835
Няма губене на време. И двамата сте се променяли през времето. Дошъл е моментът да продължите един без друг. Ти не го обичаш вече, явно и той, щом си крещите и се обиждате, за мен това не е от дълбока любов. Не си представям да обиждам и крещя на любимия си. Може някой път в яда си да го засегна, но перманентни скандали и крясъци не означават любов. Съжителство и крепене на 2 ега не е любов, а някаква симбиоза.
Започни на чисто.

Раздели се със сегашния човек и тогава си дай малко въздух, пък може и с новия мъж да пробваш. Защо не?

# 34
  • Мнения: 12 738
Ти не живееш, за да е доволен приятеля ти. Живееш, за да си доволна и щастлива ти лично.
Не сте си губили времето, това е животът. Доста усилия сте положили и двамата, и сякаш няма какво повече да се случи. Явно и той го е осъзнал, след като е предложил раздяла. 10 години стигат.
Разберете се, хващай си пътя и кой знае каква панорама ще ти се открие по този път. Дали новият мъж, дали някой друг - продължението следва.

# 35
  • Мнения: 10 993
Ако една връзка не ти дава това, което искаш, поне ти показва това, от което имаш нужда.

# 36
  • Мнения: 158
Всички сте прави и ми помагате много да мина по-леко през това. Благодаря!
Много е трудно като толкова време е командвал разума да се даде път на чувствата. Аз действително винаги съм усещала, че нещо ми липсва, че не е наред, но го притъпявах и си казвах, че не съм добре и си търся драма.
Мисля, че приятеля ми също усети нещо, тъй като изведнъж стана много мил с мен и започна да се старае.. още по-гадно да ми стане.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 990
Проблемът е, че не разумът е командвал, а чувства и инат, присъщи на младостта. С годините човек се учи кога да слезе и да признае, че се опитва да язди мъртъв кон.

# 38
  • Мнения: 4 949
Според мен ти вече си взела решение, но ти липсва смелост.
Никак не е лесно да сложиш край на дългогодишна връзка, но още по-трудно е да отлагаш, да се самоизмъчваш и да заблуждаваш партньора си.

# 39
  • Мнения: 248
С цялата история разказа, че искаш да се разделите , защото си срещнала друг, който ти носи тръпка , сходство и всичко. Окей- върви. Бих те качила на първия влак на мястото на приятеля ти. След години тръпката ще затихне и ще лъснат кусурите. Дали пък тогава няма да те гложди за дългогодишния партньор, който си е намерил готина мацка и не му е никак зле.
Между другото, понеже на доста места си писала, да кажа - няма лошо да сте различни с партньора ти.  Важно е да гледате в една посока.
 Ако не го обичаш вече обаче ,нещата стоят по съвсем различен начин и се съгласявам с останалите.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 14:56 от pastolina

# 40
  • София
  • Мнения: 4 668
Абе не знаем кой е с повече кусури. Авторката не споделя инфо.
Иначе е възможно и да е заслепена и да не вижда всички кусури на новия. Но пък е възможно и точно обратното.

# 41
  • Мнения: 248
И още нещо да вметна , че сега се сетих. Никога не ме е кефил партньор, който на първия спор се съгласява с мен и айде всичко е точно. Напротив- все са ме привличали мъже с гордост , инат и достойнство, които знаят кога са прави и не ходят буквално да се молят на жена за всяка дума и сръдня. Не харесвам зависими и обсебващи мъже и мъже лепки за жените си също. Това само, за да си свери авторката часовника, че нещо много я мъчи еднаквост и различия между партньорите , забелязах.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 15:54 от pastolina

# 42
  • Мнения: 4 949
Няма вина,когато едни отношения се изчерпат.Пък било и някой да се влюби.
Протакването и отлагането на решения, заблудата не водят до нищо добро.Обикновено само влошават ситуацията.

# 43
  • Мнения: 10 993
Може ли като жена, женена за мъж, дето никога не се моли на жена си и не е лепка, а го играе алфа мъжкар, да кажа, че искам емоционално зависим мъж-лепка. Айде да оставите авторката да си намери там каквото търси и да не я плашите след години какво щяло да бъде. След години я камилата я камиларя. Едно време на 19 години и аз зарязах един дето много му знаеше устата, не знам какво е намерил, ама след 16 години ми писа, че най-голямата му грешка е, че не ме е задържал в живота си. Имам още истории за кофти мъже, дето се сещат за мен в последствие, така че не се знае кой какво ще намери. Най-обичам един мъж, да ми се прави на мъж.

# 44
  • Мнения: 248
Може ли като жена, женена за мъж, дето никога не се моли на жена си и не е лепка, а го играе алфа мъжкар, да кажа, че искам емоционално зависим мъж-лепка. Айде да оставите авторката да си намери там каквото търси и да не я плашите след години какво щяло да бъде. След години я камилата я камиларя. Едно време на 19 години и аз зарязах един дето много му знаеше устата, не знам какво е намерил, ама след 16 години ми писа, че най-голямата му грешка е, че не ме е задържал в живота си. Имам още истории за кофти мъже, дето се сещат за мен в последствие, така че не се знае кой какво ще намери. Най-обичам един мъж, да ми се прави на мъж.

Искаш мъж лепка и ако беше с такъв- гаранция да си го зарязала. (Доколкото ми е позната женската психология ((жена съм))). Да му знае устата на даден мъж няма нищо общо с умерената гордост мъжка, която аз имах предвид.
Не плаша никого и не виждам смисъл да го правя, а насочвам авторката да обмисли добре нещата и от друг аспект, преди да сложи чертата. То е ясно ,че може и да постъпи правилно, може пък и да не. Въпросът е да не съжалява по-късно. Но ако не го обича няма смисъл, както писах и по-рано. Всеки си има мнение.

# 45
  • Мнения: 19 835
Абе, то и на мъжа май му се е поизчерпала пеперудата и хич няма да е крайно нещастен ми се струва. Сякаш и той иска да излезе от тази връзка, но предпочита да прехвърли решението на другия. Ако обичаш и искаш да си с някога, не се храните постоянно с караници и скандали за надмощие, а се вслушвате един в друг и се търси консенсус. А тук по описаното си изглежда една изчерпала се ученическа любов. Нормално, пораснали са и са лъснали различията. Всеки поема по пътя си и си остават с уважението за времето, което са били заедно и им е било хубаво. Не е нужно да има виновни.

# 46
  • Мнения: 6 577
Много добро мнение на Танграта, за това си позволявам да го цитирам:

Между другото, по темата, колкото повече си дал, толкова повече обичаш.
Авторката е търпяла някакви лошотии. Има го за геройство, но реално е точно обратното. Сама се прецаква.
Човек цени това, за което е дал повече. Независимо каква му е реалната стойност.

Далеч съм от мисълта да не се правят компромиси с хора или във връзка. Но за всяко нещо си има мярка. А и има значение за кой го правиш. В смисъл, заслужава ли.

Някак ми убягва патоса, че мъжът си показал цялото зло, и това било основен аргумент, че връзката трябва да продължи.
Асал, както се каза, жив мазохизъм си е това.

Единствен недостатък има - не казва категорично на авторката как да постъпи. По-скоро я приканва към размисляне преди решението.
А не това се търси. Все пак евала, Танграта.

Кристина, за пореден път ти свалям шапка за умението да извличаш полезното и доброто от всяка ситуация.

Purr, присъединявам се към мнението за раздяла. Явно си колеблива личност и ти е нужно външно одобрение за решение, което вътрешно си взела. А, Рози и Бодли го е казала вече.
Ей, много умни жени в тоз форум!

# 47
  • Мнения: 2 375
Компромис е това, което е неизбежно при всяка връзка. Но разбирам, че авторката си има нова. Казват, че трябва да съжаляваме за това, което не сме направили, а не за това, което сме. Мисля, че и в двата случая можем да сгрешим. Не прави грешка, която сама няма да си простиш. Новото е интересно, но и там няма винаги да е по мед и масло.

# 48
  • Мнения: 496
Действай. И без угризения. Нищо страшно не се е случило. Като не си щастлива с човека до себе си, и 50 години да си била с него, тръгваш си.
Някой от потребителите по-горе каза нещо, което ми е мото за връзките: Щом нещата не вървят гладко и от самосебе си, а трябва постоянно да полагаш усилия, не е ОК. Нито пък има някакъв смисъл.
Не съжалявай за тези 10 години, научила си куп неща.

# 49
  • Мнения: 1 189
Ще получиш хиляди отговори и още толкова мнения. Но най-верният отговор за теб самата е този, който ще намериш вътре в себе си. Вечер, когато е тихо, далеч от шума на хората и най-близо до себе си. И той е най-верният.
Който и път да поемеш - не се обръщай назад и не съжалявай никога за избора си !
За жалост или щастие, животът е низ от вътрешни борби и кръстопътища.
Вътрешната борба е доста опасна, дори понякога по-опасна от грешен избор.

# 50
  • Мнения: 4 949
Norry, толкова вярно. Това е..



# 51
  • Мнения: 4 403
Мисля, че много истина има тук.
Такава грешка и аз съм правила - нещо мноого да ми е липсвало, да съм го видяла в някой, и да съм пропуснала всичко останало, което няма този човек като качества..
Има и друго.... не се занимавай с нов мъж, преди хубаво да се опомниш коя си. Не казвам да не излизаш, да не флиртуваш, но не започвай връзка. Дай си време..... човек дори не се познава добре себе си, след подобни дълги отношения.
Аз направих тази грешка и започна катастрофа след катастрофа. След дълга връзка, в която ни е липсвало нещо, сме склонни видим ли го у друг човек, да забравим да гледаме какво друго ни предлага същия човек. В моя случай това беше романтичното отношение, това да ме кара да се чувствам жена с дребни, но значими жестове.  Попадайки на мъж, който това го умееше добре, проспах колко за друго нищо не става.....  И колко за да разбира толко добре жените, явно има общо с доста от тях....
Клиширано, но вярно - поживей си, научи се да цениш и обичаш себе си, опознай се....  

# 52
  • Мнения: 17 407
И още нещо да вметна , че сега се сетих. Никога не ме е кефил партньор, който на първия спор се съгласява с мен и айде всичко е точно. Напротив- все са ме привличали мъже с гордост , инат и достойнство, които знаят кога са прави и не ходят буквално да се молят на жена за всяка дума и сръдня. Не харесвам зависими и обсебващи мъже и мъже лепки за жените си също. Това само, за да си свери авторката часовника, че нещо много я мъчи еднаквост и различия между партньорите , забелязах.

Ти може и скандалите да обичаш, и наказанията за провинения.
Като искаш и те влече, спори и по една седмица, предполагам, че е голяма тръпка и поддържа там огън ли, пеперуди ли, каквото е.
Допълвам Кристина в последното ѝ изречение - радвам се, че има  жени, като pastolina,  да не им убиваме ние мъжкото на таквиз мъже.

# 53
  • Мнения: 248
И още нещо да вметна , че сега се сетих. Никога не ме е кефил партньор, който на първия спор се съгласява с мен и айде всичко е точно. Напротив- все са ме привличали мъже с гордост , инат и достойнство, които знаят кога са прави и не ходят буквално да се молят на жена за всяка дума и сръдня. Не харесвам зависими и обсебващи мъже и мъже лепки за жените си също. Това само, за да си свери авторката часовника, че нещо много я мъчи еднаквост и различия между партньорите , забелязах.

Ти може и скандалите да обичаш, и наказанията за провинения.
Като искаш и те влече, спори и по една седмица, предполагам, че е голяма тръпка и поддържа там огън ли, пеперуди ли, каквото е.
Допълвам Кристина в последното ѝ изречение - радвам се, че има  жени, като pastolina,  да не им убиваме ние мъжкото на таквиз мъже.

Дренка ,   изобщо  не ме познаваш, нито пък партньора ми, та да хвърляш боб виртуално кой какъв е.  Само това ще ти кажа.  Останалото - чие мнение следваш или допълваш си е твоя работа. Така , както си е моя аз какво мнение имам по дадена тема.

# 54
  • Мнения: 17 407
Не следвам мнения, а ги споделям. Не го приемай лично, просто не всички жени са като теб, не всяка търси и иска това, което ти. Щото различията между партньорите си споменала.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 668
Принципно и аз обичам обстановки без спорове и скандали.
Но нагаждачи, без мнение, които се съгласяват със всичко също не обичам. А за мъж е наистина доста отблъскващо качество. За жена, как да е.
Това са изцяло различни неща.

# 56
  • Мнения: 248
Не следвам мнения, а ги споделям. Не го приемай лично, просто не всички жени са като теб, не всяка търси и иска това, което ти. Щото различията между партньорите си споменала.

Така е , съгласна съм. Но аз говорех между другото, а не , че обичам мъже пуяци и скандалджии.

# 57
  • Мнения: 17 407
Принципно и аз обичам обстановки без спорове и скандали.
Но нагаждачи, без мнение, които се съгласяват със всичко също не обичам. А за мъж е наистина доста отблъскващо качество. За жена, как да е.
Това са изцяло различни неща.

И аз. Това далеч не означава мъж без мнение. Някакви достойнства, гордост и отстояване коментирах. Той нека си ги има, за мен по-важно е как ги проявява в отношенията.
Не знам кво значи между другото.

# 58
  • Мнения: 12 473
Аз съм тези, всезнаещите и вечно правите..)
И това в предишни връзки вечно е водело до яко спорене и его-надмощие.
С ММ не е така. В почти всички  случаи се вслушва и изпълнява, но винаги добавя нещо свое и крайният резултат е още по-добър. Та, няма как да го възприема за послушен и безгласен, напротив.
Така хем ме е послушал (уважил), хем и аз съм се обогатила с нещо и доброволно съм се съгласила с нещо негово..)

# 59
  • Мнения: 18 494
Всеки има нужда от различни неща. Ако някого споровете и ината на партньора го карат да се чувства добре, нормално е да се събере с такъв партньор, вместо да се събере с някой кротък и да му мели, че е лепка.

# 60
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами това би трябвало да се изчисти при свалката.
За едни е по-кротка и лежерна. Други пък се закачат и флиртуват. Трети се заяждат и дори обиждат. Четвърти може и да се бият, знам ли Simple Smile
И така се събират според вкуса. Лошото е, че изборът е подсъзнателен. А рационалното понякога иска друго.
Ако ти иде отвътре да хапеш, бъди готов/а да се събереш с партньор, на който не му пука, и са му спец скандалите и боищата. А не го вълнуват точните науки и кариерно издигане.

# 61
  • Мнения: 1 000
Да стоиш във връзката от съжаление към другия не е много яко. На някалко пъти долових такова. Ако вече не обичаш, въпреки че е добър човек, наречи го така. Освен това съвсем не е нужно за раздяла да има сериозна причина. Не трябва да чувстваш вина, че искаш промяна. Това не е липса на лоялност към настоящия или пък неспазване на обещание. Не коментирам само намирането на друг, преди да си приключила, но да кажем, че се случва.

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 09:31 от Monet

# 62
  • Мнения: 3 505
Авторке, направи ми впечатление, че си си загубила и съня, и апетита, което никак, ама никак не е добре. Не смятам, че вече си взела решение и ти липсва само кураж, за да си тръгнеш. Вероятно те тормози нещо на подсъзнателно ниво. Струва ми се, че поставяш интересите на гаджето си над твоите. От любов ли е, от чувство за дълг ли е, от бъг във възпитанието ли е, не мие във възможностите да определя, но не е добре тая работа и колкото и да ти пишат тук, че трябва да поставяш на първо място себе си, файда няма да има. Усещам някаква борба между „искам да съм бяла и добра” и „искам най-доброто за себе си”. Ако е така, не е зле и да поработиш с психолог, защото едно е да знаеш нещо на интелектуално ниво, съвем друго е да усетиш и на емоционално.

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 10:10 от +-123

# 63
  • Мнения: 248
Принципно и аз обичам обстановки без спорове и скандали.
Но нагаждачи, без мнение, които се съгласяват със всичко също не обичам. А за мъж е наистина доста отблъскващо качество. За жена, как да е.
Това са изцяло различни неща.

И аз. Това далеч не означава мъж без мнение. Някакви достойнства, гордост и отстояване коментирах. Той нека си ги има, за мен по-важно е как ги проявява в отношенията.
Не знам кво значи между другото.

Явно се опитваме да кажем едно и също нещо, но по различен начин.

# 64
  • Мнения: 17 407
С цялата история разказа, че искаш да се разделите , защото си срещнала друг, който ти носи тръпка , сходство и всичко. Окей- върви. Бих те качила на първия влак на мястото на приятеля ти. След години тръпката ще затихне и ще лъснат кусурите. Дали пък тогава няма да те гложди за дългогодишния партньор, който си е намерил готина мацка и не му е никак зле.[
Между другото, понеже на доста места си писала, да кажа - няма лошо да сте различни с партньора ти.  Важно е да гледате в една посока.
 Ако не го обичаш вече обаче ,нещата стоят по съвсем различен начин и се съгласявам с останалите.

Не знам, аз нищо такова не казвам Simple Smile

# 65
  • Мнения: 248
С цялата история разказа, че искаш да се разделите , защото си срещнала друг, който ти носи тръпка , сходство и всичко. Окей- върви. Бих те качила на първия влак на мястото на приятеля ти. След години тръпката ще затихне и ще лъснат кусурите. Дали пък тогава няма да те гложди за дългогодишния партньор, който си е намерил готина мацка и не му е никак зле.[
Между другото, понеже на доста места си писала, да кажа - няма лошо да сте различни с партньора ти.  Важно е да гледате в една посока.
 Ако не го обичаш вече обаче ,нещата стоят по съвсем различен начин и се съгласявам с останалите.

Не знам, аз нищо такова не казвам Simple Smile

Говорех конректно за качествата на мъжете или партньора, а не за цялостното мнение по темата.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Има риск, когато послушните мъже се ръководят от горделиви и глупави жени. Във спора се раждала истината, казват.А спора с такт и различна гледна точка е полезен. Различни дискусии и опониране има и с приятели. Дресиран, инфантилен мъж, без мнение е отблъскваща пародия. Ако съжителствам с подобно същество, ще имам нужда от дузина любовници.
Жена със силен характер, не би търпяла мистър Yes, за партньор.

# 67
  • Мнения: 3 505
Има риск, когато послушните мъже се ръководят от горделиви и глупави жени. Във спора се раждала истината, казват.А спора с такт и различна гледна точка е полезен. Различни дискусии и опониране има и с приятели. Дресиран, инфантилен мъж, без мнение е отблъскваща пародия. Ако съжителствам с подобно същество, ще имам нужда от дузина любовници.
Жена със силен характер, не би търпяла мистър Yes, за партньор.
Петият велик евреин е казал, че всичко е относително и е бил прав. Има двойки, които си се обичат, но крякат за глупости и на тях това им е начин на комуникация. Има такива, които спокойно обсъждат и най-наболелите проблеми. Мисля, че опира до темперамент, а не толкова до любов и уважение между партньорите. Виж, ако често си съскат, вероятно е друга бира.
Няма риск за послушните мъже, а някои от тях са само привидно послушни. Ако един мъж иска да прокопса, е хубаво да си слуша жената.

# 68
  • Мнения: 6 577
Скрит текст:
Има риск, когато послушните мъже се ръководят от горделиви и глупави жени. Във спора се раждала истината, казват.А спора с такт и различна гледна точка е полезен. Различни дискусии и опониране има и с приятели. Дресиран, инфантилен мъж, без мнение е отблъскваща пародия. Ако съжителствам с подобно същество, ще имам нужда от дузина любовници.
Жена със силен характер, не би търпяла мистър Yes, за партньор.
Петият велик евреин е казал, че всичко е относително и е бил прав. Има двойки, които си се обичат, но крякат за глупости и на тях това им е начин на комуникация. Има такива, които спокойно обсъждат и най-наболелите проблеми. Мисля, че опира до темперамент, а не толкова до любов и уважение между партньорите. Виж, ако често си съскат, вероятно е друга бира.
Няма риск за послушните мъже, а някои от тях са само привидно послушни
. Ако един мъж иска да прокопса, е хубаво да си слуша жената.

За такова прокопсване мерси ще кажа аз.
Trollface

# 69
  • Мнения: 12 473
E, хайде. Всеизвестна истина е.
Една жена може да те въздигне, както и да те срине..)

# 70
  • София
  • Мнения: 4 668
Всеизвестно клише е. Не истина. Simple Smile
Някаква безумна генерализация.

То има и друга приказка.
Може ли една жена да направи един мъж милионер?
Отговор: Може!
... ако е бил милиардер ...

# 71
  • Мнения: 17 407
Не знам за какви дресирани и инфантили приказвате, ама мен и кучето невинаги ме слуша.

# 72
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
E, хайде. Всеизвестна истина е.
Една жена може да те въздигне, както и да те срине..)
В една друга тема, зададох въпрос дали на тази логика мъжете, които не са имали жена до себе си, когато са стартирали бизнесите си, трябваше досега да са фалирали в сравнение с тези, които са имали такава, когато са стартирали бизнесите си.
Отговор не получих тогава, макар, че всички много добре знаем какъв е той....

Последно изречение е вървежно основно сред хора с ниска до средна степен на интелигентност. Simple Smile

Тангра, това с милиардер в милионер е единствения случай, който може да бъде официално регистриран по всяко време и навсякъде. Всякакви останали твърдения се съмнявам, че могат. Grinning

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 18:37 от Phoenix Wright

# 73
  • Мнения: 3 505
Скрит текст:
Има риск, когато послушните мъже се ръководят от горделиви и глупави жени. Във спора се раждала истината, казват.А спора с такт и различна гледна точка е полезен. Различни дискусии и опониране има и с приятели. Дресиран, инфантилен мъж, без мнение е отблъскваща пародия. Ако съжителствам с подобно същество, ще имам нужда от дузина любовници.
Жена със силен характер, не би търпяла мистър Yes, за партньор.
Петият велик евреин е казал, че всичко е относително и е бил прав. Има двойки, които си се обичат, но крякат за глупости и на тях това им е начин на комуникация. Има такива, които спокойно обсъждат и най-наболелите проблеми. Мисля, че опира до темперамент, а не толкова до любов и уважение между партньорите. Виж, ако често си съскат, вероятно е друга бира.
Няма риск за послушните мъже, а някои от тях са само привидно послушни
. Ако един мъж иска да прокопса, е хубаво да си слуша жената.

За такова прокопсване мерси ще кажа аз.
Trollface
Прокопсията не е за всеки и не всеки има чувство за хумор.

# 74
  • Мнения: 12 473
Феникс, още там ти казах, че и да са успешни, като срещнат правилната - стават още по-успешни.
Изобщо не е клише, просто малко хора разбират смисъла му.

# 75
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Уинг, ти още там явно не разбра въпроса. Никога не е ставало дума дали успешните могат да станат по-успешни, това е тема на съвсем друг разговор. Simple Smile

Освен ако жената няма професионални компетенции в точно този бизнес, за какво "издигане" и за какви 5 лева говорим?

# 76
  • Мнения: 12 473
Едно време им викаха “Музи”..Wink

# 77
  • Мнения: 845
Уинг, ти още там явно не разбра въпроса. Никога не е ставало дума дали успешните могат да станат по-успешни, това е тема на съвсем друг разговор. Simple Smile

Освен ако жената няма професионални компетенции в точно този бизнес, за какво "издигане" и за какви 5 лева говорим?
Морална и емоционална подкрепа чувал ли си?
Твоята майка не ти ли е помагала за училището?
Малцина са децата, които са завършили без никаква подкрепа от родителите си.

# 78
  • Мнения: X
Хубаво е да имаш редовен секс, приятна компания, смях, подкрепа, топлина, обич вкъщи... Това ти позволява да се фокусираш спокойно върху работата и да си постигаш целите, но без да си губиш човещината. Пожелавам го на всеки. Simple Smile

# 79
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Морална и емоционална подкрепа чувал ли си?
Твоята майка не ти ли е помагала за училището?
Малцина са децата, които са завършили без никаква подкрепа от родителите си.
Муза "родител" и муза "жена/мъж - партньор" НЕ е едно и също. Освен това, едното в над 98% от случаите е безусловно, а другото не. Бъркаш доматите с краставиците.
Чисто хипотетично, когато имам бизнес идея и тя е успешна, бизнеса ми ще върви със или без твоята морална подкрепа. Simple Smile
Пак повтарям, освен ако нямаш професионални компетенции в точно този бизнес.

Уинг, с клишета като онова предното се поставяте в позиция да правите грешката да съдите за емоционалната устойчивост и влиянието на мъжете от "музи", ползвайки за база вашата женска такава.
Да, има и такива, но не са всемирно правило. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 17 407
Ех, ако не бях аз....
Simple Smile

# 81
  • Мнения: 12 473
А, не. Аз говоря за себе си и при мен как. Добре е и че ММ е на същото мнение и че определено (за нас) този модел работи. Ама всички двойки, на които искрено се възхищавам - са по същия начин.

# 82
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Може би вместо да си говорим празни приказки, трябваше да дадем някой други пример кой колко хора е "издигнал" в живота си.
Така можем да си ляляме до утре. Grinning

# 83
  • Мнения: 845
Да, мъжът развива бизнеса си благодарение на другите мъже. Сиреч разчита на конкуренцията.
А нататък се валидизира като мъж благодарение на жените около себе си.

# 84
  • Мнения: 17 407
Как стои въпросът с мъжете, които не развиват бизнес? Нямат муза или?

# 85
  • Мнения: 12 473
Развиват си в работата или областта, в която са избрали..)

# 86
  • Мнения: 10 993
Моят не развива бизнес, иска аз да развивам, обаче и мен ме е страх и си стоя на заплата. И двамата нямаме муза.

# 87
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Да, мъжът развива бизнеса си благодарение на другите мъже. Сиреч разчита на конкуренцията.
А нататък се валидизира като мъж благодарение на жените около себе си.
За валидация на един мъж говорят неговите постижения.
Тези, чиято валидация става благодарение на жените, си имат друго наименование. Grinning

# 88
  • Мнения: 17 407
Ейнджъл, при теб не беше ли двустранно? Как така ти си му муза, а той на теб - не?

# 89
  • Мнения: 845
В гимназиите има два интересни явления едно след друго.
Първо сравнения между момчетата, после търсене да се утвърждават сред момичетата. И обратната версия.
Защо да е различно при възрастния живот?

# 90
  • Мнения: 19 835
Защото може би израстват? Всички порастваме. Някои на акъл, други само на години. Това е валидно и за мъжете, и за жените.

# 91
  • Мнения: 845
Защото може би израстват? Всички порастваме. Някои на акъл, други само на години. Това е валидно и за мъжете, и за жените.
Да, но има определени мъже и жени, които са отхвърлени още в гимназията и те не се справят с това. Следователно имат проблеми във всичко - отношения, работа и социалния живот.

# 92
  • Мнения: 19 835
Е, да се оправят. Няма да спрем заради тях всички сега. Smile

# 93
  • Мнения: 17 407
Чудя се па на тез, неотхвърлените и безпроблемните защо им са жени/мъже да ги въздигат.

# 94
  • Мнения: 19 835
Нали? Кой туй чудо да търсиш постоянно одобрение?

# 95
  • Мнения: 845
Е, да се оправят. Няма да спрем заради тях всички сега. Smile
Ами опитвам се да обясня на Феникс как жените помагат на мъжете в бизнеса. И се сетих за гимназиите като пример. Там е такава микросреда - готините момчета, неудачниците, зубрачате и т.н.
Ама не се получи моя опит.😆

# 96
  • София
  • Мнения: 4 668
Една жена може да те въздигне, както и да те срине..)
Последно изречение е вървежно основно сред хора с ниска до средна степен на интелигентност. Simple Smile
На мен ми изглежда като извадено от текст на чалга песен.

"Убий ме, изпепели ме, въздигни ме, за теб ще страдам и тн"

Не съм запознат отблизо, така че не мога да дам конкретни примери на текстове Simple Smile

# 97
  • Мнения: 19 835
Тц, не се получи, Драки!
В училище е друго, даже много попадат в графа "ох, колко е сладък такъв нескопосан. Докато после в живота тези не работят даже и с мощна женска подкрепа "ох, колко ми е сладък".
Женската подкрепа работи при мъж, който има потенциал и какво да развие. При другите е просто заравяне на главата под килима.

# 98
  • Мнения: 845
Тц, не се получи, Драки!
В училище е друго, даже много попадат в графа "ох, колко е сладък такъв нескопосан. Докато после в живота тези не работят даже и с мощна женска подкрепа "ох, колко ми е сладък".
Женската подкрепа работи при мъж, който има потенциал и какво да развие. При другите е просто заравяне на главата под килима.
Само че има един интересен момент.
Когато мъжът се е издигнал в бизнеса, той сменя жената, която му е помагала и подкрепяла с друга, често по-млада жена.
Например този Джеф Безос с Амазона.
Пак се връщаме към гимназиите.😆

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 22:04 от Дракарис

# 99
  • Мнения: 12 473
Ейнджъл, при теб не беше ли двустранно? Как така ти си му муза, а той на теб - не?

Дренче, ама и той ми е "муз" - знаеш ли как ме вдъхновява да го вдъхновявам..Wink

Босилке, много точно.

# 100
  • Мнения: 18 298
Ех, тез гимназии... В университета какво става? Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 19 835
Драки, ами нека бе. Щом така му идва на човека. Кои сме ние та да го учим. Бек ту дъ скуул.

# 102
  • Мнения: 845
Ами повечето мъже  (и жени) не са готови да бъдат нещо друго освен да са готини.

# 103
  • Мнения: 2 353
  Аз па ако съм мъж ще ми е много приятно даже да имам муза. По-добре муза, отколкото пещерилка. Ама не съм. Ни муза, ни мъж.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 668
Много философско стана. А аз философията вече не я разбирам.

# 105
  • Мнения: 17 407
Струва ми се, че една муза не афишира това, че е муза. Карай, да върви приказката.

# 106
  • Мнения: 10 993
Тангра, искат да кажат, че зад всеки успял мъж, стои жена. И тези, чийто мъже не са успели е защото те не стават като жени. Абе вари го, печи го, все жените са виновни. Мъжете целите в бяло. Аз за това исках момчета и момчета имам, де.

# 107
  • Мнения: 18 298
Аз разбрах, че готините са преуспели в живота. Sunglasses

# 108
  • Мнения: 4 347
Не прочетох всичките споделяния на авторката. Само първото.
Ако все още се чудиш Pur, бих ти казала че от инат се  правят много грешки. Понякога тези грешки струват пари или време, струват психически проблеми. Понякога това не се вижда веднага, а чак след време. В един момент ще се обърнеш и ще видиш каква глупост си направила, робувайки да се доказваш на инат.
Следвай твоето желание. А това дали някой ще страда - това ще е неговата история. Не твоята. Ще те преболедува. Бъди щастлива.

# 109
  • София
  • Мнения: 4 668
Стига с тия успели мъже Simple Smile

И не си права, мъжете са винаги виновни.

Да се придържаме към темата.

# 110
  • Мнения: 10 993
Ами то си е към темата: авторката не може да предразположи настоящият й мъж, да и отговори на нуждите и е намерила друг, който според форума ще се окаже по-неприятен и от настоящия.
Ти не си прав: все жените са виновни. Не четеш форума достатъчно. А някоя се оплаче от мъж и се почва, къде ги намирате тия, ти защо му роди деца на тоя и прочие обвинения, които да те накарат да се почувстваш хептен зле, то защото си била много добре, преди да създадеш дадената тема.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами кобилкина да пусне едни курсове по музене. Та белким повече жени музят мъжете, и вместо да търсят образован и богат, сами да го направят такъв. А де!

# 112
  • Мнения: 2 353
Аз ще пусна курсове по пещерилкане. Кобилкина ще ми диша прахта Grinning

# 113
  • Мнения: 10 993
Извинете невежеството ми, но какво е пещерилкане.

# 114
  • Мнения: 845
Музата означава вдъхновителка.

# 115
  • София
  • Мнения: 4 668
Това обяснение за кого беше необходимо? Simple Smile Satisfied

# 116
  • Мнения: 2 353
Извинете невежеството ми, но какво е пещерилкане.

  Пещерилкане е обратното на Муза. Леля Пещерилка винаги е с тигана напред, не вдъхновява, а принуждава, не радва, а заплашва... изобщо доста отрицателна героиня, но... такъв е животът, не може само с Кобилкина да се живей.

# 117
  • Мнения: 17 407
Още една точка от списъка с критерии за избор на мъж - да я разпознае и признае за муза. Публично - най-добре.

# 118
  • Мнения: 845
Това обяснение за кого беше необходимо? Simple Smile Satisfied
За теб. Не ми харесаха думите "музене" и "музят".😷😷

# 119
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами то аз трябва да се обиждам, че се експлоатира думата "муза".
Аз просто илюстрирах това.
Не съм ги употребил случайно.

# 120
  • Мнения: 84
Авторке, от личен опит ти говоря - такава дълга връзка без развитие се разпада.
Нямах навършени 16 , когато срещнах бившия. Бяхме заедно 9 години. Отначало ученическо- студентска любов, завърших гимназия и си поиграхме на семейство 6 години. Скандали, инат, безразличие и същата мисъл- той е добър човек, нека дам още един шанс. Да, той е добър, но ще бъде по- добър за друга.
Много изживяхме и си тръгнах от раз. Той не можа да повярва. Бях на 24, почти 25. Само след 2 месеца във фейсбук( какво клише, като се замисля) се запознах с настоящия ми съпруг и баща на дъщеря ми. Леле майко, тръпка, сродни души, взаимност. Докато на вратата почука ежедневието, рутината, проблемите... С него само година след запознанството ни бях бременна. Луда работа. Не съжалявам за прекрасното си дете, съжалявам само за прибързаността.
Моят съвет към теб е- оттърви се от това, което те тегли надолу, но и не разчитай много на онова, което те кара да летиш.
Има нов мъж- супер. Карай го ларш. Срещи, опознаване. Само на 26 си, време за срещи бол. Аз ако имах акъл за 2ст така щях да постъпя Wink
Успех каквото и да решиш

# 121
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Женската подкрепа работи при мъж, който има потенциал и какво да развие. При другите е просто заравяне на главата под килима.
А при мъжете, които нямат жена до себе си, но имат потенциал и какво да развият, няма да работи защото:
1. Няма подкрепа, защото все пак няма жена. Логично. Няма едното, няма и другото.
2. Ако няма жена, мъжът няма да може да си развие въпросния потенциал, защото не може.

Желязна логика! Laughing
Но пък става за приписване на заслуги определено. Заслуги с неясен произход и съмнителен резултат. С такава "логика", мъжът излиза, че е един смотльо, който без жена нищо не може да направи.

Май наистина трябваше да се дадат някакви реални примери от жените тук за това колко мъже са "издигнали" по този начин, защото дотук всичко за това са празни приказки и опити да се вадят някакви постулати от тях. Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 01:30 от Phoenix Wright

# 122
  • Мнения: 10 993
-Скъпи, как щеше да живееш без мен?!
- Ами, по-евтино!

Горе-долу, това е мотивацията.

# 123
  • Мнения: 12 473
Е как да ти дадем реални примери, като не познаваш хората?

# 124
  • Мнения: 17 407
И да ги познава, пак не ви сработват примерите. Коя пък може да каже какво би било без нея.

# 125
  • София
  • Мнения: 4 668
Както вече казах, ако наистина "работеше" такава система, Кобилкина щеше да води курсове как да мотивираме един мъж да стане богат и образован, а не направо да ги търсят такива.

Просто всеки, с поне малко мозък вижда, че няма такова животно. Освен ако някой не иска да се самоизтъква и хвали, вече 5та страница. Simple Smile
Последното не исках да го пиша, ама .. аман вече! Simple Smile

# 126
  • Мнения: 17 407
Възможно е на някои жени да им харесва да повтарят - отде те намерих такъв смотан, ама гледай как се издигна.

# 127
  • Мнения: 12 473
Всъщност, Кобилкина точно това преподава - как да го направиш него богат и да те заведе на Малдивите..)

# 128
  • Мнения: 17 407
По-изгодно е такъв да си го намериш. Цял живот - учителка, как не.

# 129
  • Мнения: 12 473
Да, ама са по-малко бройките.
А така всяка има шанс..)

# 130
# 131
  • Мнения: 10 993
Значи Ейнджъл, ако със с@ирки се ходеше до Малдивите, аз /извинявам се за простотията/, щях да ходя всяка седмица.
Прав е Тангра, важното е на кого ги правиш.
Сега ако заради този пост ме изхвърлят от бг мамата, няма да ви го простя, но просто ме предизвиквате да простея от сутринта. Че средата ми е такава, че не позволява подобни приказки. Та при вас си наваксвам, така да се каже.

# 132
  • Мнения: 12 473
Ама не те ще те заведат там, за другите уроци на Наталка говоря.
“Св” са да ви хванат вниманието, а урока е друг в курсовете..Wink

# 133
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Е как да ти дадем реални примери, като не познаваш хората?
В "молбата" ми за примерите имаше немалко ирония и сарказъм. И то няма как да няма, за пореден път се случва с единични примери, които някога някъде са сработили за конкретен човек, да се правят всемирни постулати вече не знам коя си тема подред.
Честно казано, въобще не съм очаквал подобни примери. Simple Smile

За Кобилкина - "учението" и, най-кратко казано, е да се правиш на нещо, което не си и не ти идва отвътре, за да получиш нещо, което според теб заслужаваш, и ключовото тук е "според теб".

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 09:44 от Phoenix Wright

# 134
  • Мнения: 19 835
О, говорим какво е, когато са двамата. Какъв щял да бъде сам, без мен, не ме интересува. Както и него каква ще съм сама, без него.
Когато сме заедно, важно е как си взаимодействаме. А отговорът е прост – допълваме се, пълноценни сме като хора. Имаме любов, топлота, семейство, удоволствието, че сме заедно и ни е добре.
Външната част – кариера, социални контакти за мен не са основната същност на човешкия живот, те са неговата повърхност, лице, но не и дълбока същност.

# 135
  • Мнения: 1 000
Всъщност Кобилкина учи как да използваме
 "Тайната". Толкова е просто.

# 136
  • Мнения: 17 407
Какво има да говорим когато са двамата. Не е ли ясно, че хората си въздействат един на друг. Позитивно, надявам се, в повечето случаи. Останалото са празни приказки, колкото да си затвърдим там някаква много важна  роля в живота на мъжа.

# 137
  • Мнения: 10 993
Значи последното, което чух от Кобилкина /не я харесва и не я следя/ е, че св. предпазват от Корона - вирус. Тоест трябва да се употребяват със здравно-профилактична цел.
Това разбрах, чак тайнства не. Предполагам, че ти обират болестотворните бактерии от гърлото.

# 138
  • Мнения: 17 407
Да, да. Това колеги го коментираха въодушевени още в началото на пандемията. То малко късно за профилактика, ама по-добре късно. И все пак е важно дали жените им са информирани и какво мислят по въпроса, че не е хубаво човек да си остава с надеждата, че някакъв метод работи Simple Smile

# 139
  • Мнения: 1 000
Ей за тая ваксина не бях чула. Усмихна ме искрено, Кристина.

# 140
  • Мнения: 19 835
Е, Дренче, кое не е ясно, че има и благотворно и отровно взаимодействие. Говорим за благотворното, градивно влияние на жената върху мъжа и обратното. Това кой какви фантазии има и какви принадени стойности си измисля, си е извън нормата. И си е негова работа. Както и манипулиране на партньора с цел личностно надмощие.
Аз говоря лично за добрите примери. Сега, каквото и да мижате тука всички – едно е мъж, който се чувства добре вкъщи, обичан, спокоен, подкрепян от жената до себе си. Друго е свободен електрон, който е като самотно кученце – хапва, спинка, разходка, добре де и страхотна кариера даже да има и после айде пак саминко в къщичката (или недай Боже при мама). То елементарно – да нямаш 2 приказки вкъщи с кого да си размениш, баси готиния и успешен живот, ще ме спукате от смях тази сутрин.

# 141
  • Мнения: 17 407
Ако на жената мъжът въздейства също така благотворно, къде точно е мястото на нейното самоизтъкване, питам.

# 142
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Босилке, по-смешно от това е само някой да седне да прави анализ на чужд успех на база единствено личната си представа за такъв. Simple Smile

# 143
  • Мнения: 18 298
Бази, а ако жената само му мрънка, изземва му парите, ангажира го с разни неща, които му пречат да работи И да почива качествено, няма ли да съжали лирическият герой, че не е ерген? Wink
Не всеки брак е идилията, която описваш. Joy

# 144
  • Мнения: 3 505
Бази, а ако жената само му мрънка, изземва му парите, ангажира го с разни неща, които му пречат да работи И да почива качествено, няма ли да съжали лирическият герой, че не е ерген? Wink
Не всеки брак е идилията, която описваш. Joy
Да се разведе, ако му е толкова непоносимо положението. Оптималният вариант е онова, което Босилка отписва горе, поне за повечето хора. Тотално оспамихте темата на момичето.

# 145
  • Мнения: 10 993
Ама Дренчи, как да е късно за профилактика. Никога не е късно за профилактика. Другарки съфорумки, нека се предпазваме: сутрин мием си ръцете и правим св. Вечер мием си ръцете и правим св.
И преди модератора да каже че спамим и заключи темата:
Където има св., липсва страдание!

# 146
  • Мнения: 18 298
Баш неангажираните хора правят най-големи скокове в кариерата си, защото се  посвещават изключително на нея.
Другото е много сладко, ама не е вярно. Защо смятате работодателите искат да наемат свободни електрони?

# 147
  • Мнения: 18 494
Simple Smile Кариера може да се прави и във връзка.
А това, че някой ерген предпочита да стои на работа, вместо да се прибира сам вкъщи, не мисля, че е точно реклама за ергенлъка.

# 148
  • Мнения: 19 835
Който се чувства измамен, "минат", отровен в отношения/брак търси начин да излезе или да балансира. Наричат го работа/семейна терапия. Това ми се струва естествено, другото е някаква мъка с "аз търпя заради децата, заради жилище/ипотека, семеен бизнес" и т.н. причини, които много лесно ни вкарват в ролята на удобни жертви, самосъжаление и собствено приемане под формата на мазохизъм. Хубо, лошо няма, ама е собствен избор. Важи и за "горките" мъже, и "горките" жени в подобни отровни отношения.

Ако беше супер кеф човекът като биологично и съзнателно същество да съществува сам, нямаше да има семейства, двойки, а всеки щеше да живее сам и да си гледа кариерата. Явно повечето хора са някакви безумни идиоти щом се стремят да създават семейства и да търсят признание, обич, грижа в лицето на друг човек. Изумявате ме някои, честно. Това са базови човешки ценности.

# 149
  • Мнения: 3 505
Работодателите може и робити да предпочтат, но не всеки живее, за да работи. Опитвала съм го, не е за мен бачкане по 10-12 часа на ден, понякога и през уикендите, амортизацията е страшна.

Ама Дренчи, как да е късно за профилактика. Никога не е късно за профилактика. Другарки съфорумки, нека се предпазваме: сутрин мием си ръцете и правим св. Вечер мием си ръцете и правим св.
И преди модератора да каже че спамим и заключи темата:
Където има св., липсва страдание!

Да не го докараме до „Не, скъпа, това не е изневяра, това е профилактика”.

# 150
  • Мнения: 18 298
Не бе, семейството е ценност /ако е хубаво семейство/, но да се отразява прекрасно на кариерата - не е баш така.

# 151
  • Мнения: 19 835
Е защо не, Лори? Ако имаш до себе си човек, който те обича, няма ли да си и на психическо ниво по-спокойна, сигурна, уверена и респективно по-градивна в професията, кариерата си? Семейството не е тегоба, ако се приема само за тежест, то естествено, че ще пречи. То тогава всичко ще пречи.

# 152
  • Мнения: 18 298
Абе то и детето ме обича и ми е безкрайно ценно, ама не е точно помощ в кариерата. Simple Smile

# 153
  • София
  • Мнения: 6 308
Викаш, дали да смениш удобния, но малко поизтъркан и познат диван с нов, на вид лъскав луксозен стол. Simple Smile
Зависи, дали плануваш да се установиш трайно на него или ще посядваш само за по едно питие. Simple Smile
А и месец е твърде къс срок. Чекай малко повече. Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 19 230
Аз съм размишлявала по въпроса. От една страна - бих се радвала на някой "муз", който да ме дърпа нагоре, защото трудно започвам нещо и съм колеблива, не че ми липсва акъл.
Но от друга страна - муз с такива качества сигурно ще е властен и алфа мъжкар, а аз мразя да ми нареждат. Хем сърби, хем боли...

# 155
  • Мнения: 12 738
Някой (мъж или жена), ако може да направи успешен бизнес, защото има добър бизнес модел, той ще го направи със или без подкрепа в семейството и със или без семейство.
Музата или музът може и да имат място в ежедневието на успешния човек в бизнеса, но те може да не са от семейството.
А това с милионера и милиардера е толкова дразнещо, защото внушава идеята как жената основно харчи парите на мъжа. Ако някой си е избрал такава жена сред всичките 3,5 милиарда жени на планетата, си е негов проблем, а не всеобщ.

# 156
  • Мнения: 19 835
Абе то и детето ме обича и ми е безкрайно ценно, ама не е точно помощ в кариерата. Simple Smile
Ами това е коренно различно. Отношенията мъж-жена и майка-дете са на съвсем различна основа. Децата са ангажимент, отговорност преди всичко. Ако и мъжа се чувства от жената като ангажимент, както детето, за какво са ти 2 деца? Е, има и такива дето нямат против, но всеки си намира зоната на комфорт. Ако те са си ок всички в картинката, мен ни най-малко не ми пречат.

И да се върнем на темата. Да, когато някой започне да чувства зорлем във връзката, да ги мисли, върти, да му тежат, да се тормози, ами, да – по-добре е "никой да не страда" и всеки да немари отново зоната си на комфорт с друг човек.

# 157
  • София
  • Мнения: 4 668
Извинявам се за вица с милиардера, просто търсех нещо реципрочно и не се сещам да има друго подобно. Иначе е краен случай. Виц е все пак, не се дразнете толкова.

За зор във връзката, за комфорт, за тежест никога не е ставало въпрос!
Говореше се обратната крайност:
Жената те въздига, жената те сляга в земята.
Нещо като Господ.
Никой не е отрекъл, че е хубаво да има подкрепа.

Но ако работеше тая формула, по бизнес сградите щеше да има равен брой бизнесмени и мажоретки. Като на баскетболните мачове. Да се мотивират хората.

# 158
  • Мнения: 6 114
Е защо не, Лори? Ако имаш до себе си човек, който те обича, няма ли да си и на психическо ниво по-спокойна, сигурна, уверена и респективно по-градивна в професията, кариерата си? Семейството не е тегоба, ако се приема само за тежест, то естествено, че ще пречи. То тогава всичко ще пречи.

Не съм чел други коментари, отговарям на този.
Естествено, че когато имаш човек до себе си, който те обича и държи на тебе, имаш стимул да действаш и да се развиваш. Защото особено гадно е когато си постигнал нещо значимо, а вечерта се прибереш в празен дом и няма с кой да споделиш успеха си и радостта от него.
От друга страна обаче семейството иска отговорности, иска усилия да се поддържа връзката, да се споделят грижите особено по децата. Така че за големи кариеристи семейството би било пречка. Нужен е баланс между двете неща.

# 159
  • Мнения: 18 298
Приятелите не стават за нищо?
Родителите? Брат, сестра, който има?
Човека, с който излизаш, но още не сте семейство? Smiley
За споделяне и празнуване с тях де.

# 160
  • Мнения: 6 114
Приятелите не стават за нищо?
Родителите? Брат, сестра, който има?
Човека, с който излизаш, но още не сте семейство? Smiley
За споделяне и празнуване с тях де.

Така е, но не е същото. Определено си е липса, приятелите в един момент се оформят по двойки, родителите до известна степен компенсираш, а като имаш пълноценна връзка дори на ниво гаджета, пак е съвсем друго. Явно е според индивидуалните нагласи и за всеки различно.

# 161
  • Мнения: 158
Така.. направих крачката. Казах на приятеля ми, че нещата вече не са същите от моя страна, натрупали са се горчилки които не мога да преглътна и това е довело до изстиване..
Приема го ужасно тежко. Ама УЖАСНО. Аз го изоставих.. самичък като сираче е. Със или без другия мъж, тези неща ги усещах и преди, но не си ги признавах пред себе си твърдо.. Мъжът се яви като катализатор.
Много ми е мъчно, къса ми се сърцето, знам, че пак щеше да се стигне дотук, но ми е тежко. Той ме моли от все сърце да му дам последен шанс, но не смея.. Искрен е, вярвам на всичко, което ми каза, но ме е страх, че ще стигнем пак до тук .. че вече няма да го гледам по онзи начин. Все още се чувствам като предателка. Много ме боли за него, искам да е щастлив без мен..

# 162
  • Мнения: 18 298
Ще се оправи.

# 163
  • Мнения: 3 505
Ако имаш възможност да говориш с читав психолог за тези си чувства, направи го.

# 164
  • Мнения: 18 494
Не си му майка, та да е останал сираче... Нормално е зарязаният да приема ситуацията по-тежко от този, по чиято инициатива е станала.

Гледай със следващия да не повториш пак този модел - много държа да се докажа колко съм лоялна, той разчита за всичко на мен, без мен е сираче и т.н.

# 165
  • Мнения: 18 526
Животът се обръща като палачинка. Няма как да се стои с някого от съжаление. Утре може теб да те зареже някой мъж и да страдаш. Може и никога никой да не те зареже. Никой не знае Simple Smile Това е живота.

# 166
  • Мнения: 12 473
Сираче ли?
Да не си му майка??

Нормалните хора не се изоставят, те се разделят, защото са преминали на друго ниво в отношенията си. Това не значи, че ще спрат да се познават и тн.

Знам, че те боли, но спри да го съжаляваш него, а мисли за себе си и се поздрави, че си направила правилното за мтеб.

# 167
  • Мнения: 6 166
На 26 си. От една година изстиват в теб и чувства и ентусиазъм. Не е като да си си загубила времето - 10г си тествала колко можеш да търпиш докато ти дойде до гуша.

 Сега свали малко престилката на Майка Тереза спасителката и прояви малко здравословен егоизъм. А на вече бившият ти приятел му прочети приказката за лошата дума.

# 168
  • Мнения: 6 930
Ей затова детските връзки трябва да се прекратяват овреме.

# 169
  • Мнения: 3 505
На 26 си. От една година изстиват в теб и чувства и ентусиазъм. Не е като да си си загубила времето - 10г си тествала колко можеш да търпиш докато ти дойде до гуша.

 Сега свали малко престилката на Майка Тереза спасителката и прояви малко здравословен егоизъм. А на вече бившият ти приятел му прочети приказката за лошата дума.
На мен ми се струва, че не го умее номера със здравословния егоизъм. Напъните да си по-светец от светците не се преодоляват нито с посане по форуми, нито с разговори с приятелки.

# 170
  • Мнения: 158
На 26 си. От една година изстиват в теб и чувства и ентусиазъм. Не е като да си си загубила времето - 10г си тествала колко можеш да търпиш докато ти дойде до гуша.

 Сега свали малко престилката на Майка Тереза спасителката и прояви малко здравословен егоизъм. А на вече бившият ти приятел му прочети приказката за лошата дума.
На мен ми се струва, че не го умее номера със здравословния егоизъм. Напъните да си по-светец от светците не се преодоляват нито с посане по форуми, нито с разговори с приятелки.
А как се преодоляват? Аз съм е*ати самоотвержения човек и никой не ми е виновен че съм такава, сама се усещам, но все така правя.. мило и драго давам и без да ми е искано. Не го умея изобщо здравословния егоизъм, така е.

# 171
  • Мнения: 1 008
Само не разбрах пробва ли го новия или още сте на етап "горещи погледи".

# 172
  • Мнения: 158
Само не разбрах пробва ли го новия или още сте на етап "горещи погледи".
Неее, няма и да го пробвам скоро. Не искам да го баламосвам и си караме на разговори. Главата ми е твърде объркана за да пускам фандъци на някой. Той определено се яви катализатор, дали ще излезе нещо времето ще покаже.

# 173
  • Мнения: 1 008
Лошо Пур, лошо. Ама нищо, така се учи човек.

# 174
  • Мнения: 6 114
Ми не е лошо, нека се отърси малко от всичко. Не е добра идея за човек като нея да действа на принципа на маймуната и клонът. Много добре знам как се прекратява връзката, с която си израснал, дори и последната да не струва. Така че правилно е да не избързва, да не стане хептен каша.

# 175
  • Мнения: 3 505
На 26 си. От една година изстиват в теб и чувства и ентусиазъм. Не е като да си си загубила времето - 10г си тествала колко можеш да търпиш докато ти дойде до гуша.

 Сега свали малко престилката на Майка Тереза спасителката и прояви малко здравословен егоизъм. А на вече бившият ти приятел му прочети приказката за лошата дума.
На мен ми се струва, че не го умее номера със здравословния егоизъм. Напъните да си по-светец от светците не се преодоляват нито с посане по форуми, нито с разговори с приятелки.
А как се преодоляват? Аз съм е*ати самоотвержения човек и никой не ми е виновен че съм такава, сама се усещам, но все така правя.. мило и драго давам и без да ми е искано. Не го умея изобщо здравословния егоизъм, така е.
На мен ми трябваше една година ходене при психолог, за да го преодолея.

# 176
  • Мнения: 18 298
Ми не е лошо, нека се отърси малко от всичко. Не е добра идея за човек като нея да действа на принципа на маймуната и клонът. Много добре знам как се прекратява връзката, с която си израснал, дори и последната да не струва. Така че правилно е да не избързва, да не стане хептен каша.
А междувременно новият да си намери друга, докато тя търси себе си. People Eyes

# 177
  • Мнения: 10 993
Пур, аз съм на принципа клин клин избива и нищо не лекува така както нова любов. Не съм аз страдалческа натура. Отделно смятам, че няма какво да чакаш. Живота е кратък. Пробвай новия, ако не става, търси друг.

# 178
  • Мнения: 2 638
Крис, субективно е. Ти знаеш какво искаш, знаеш кога “ не става”. Тя измъчва времето. От друга страна няма опит, за да знае какво търси, от трета опит сама няма да натрупа. Ами, действай, както те кара да се чувстваш добре.

# 179
  • Мнения: 10 993
Аз като цяло гледам да не страдам. Не става с тоя, търся следващ. То по принцип за мен всички мъже са еднакви де, ама няма лошо човек да пробва с няколко, за да се убеди сам. Иначе живееш с мисълта, че с другия можеше и да си по-добре. Ако нямаш деца с един мъж винаги съветвам да се сменя. Ако имаш деца обаче винаги съветвам да си ги изгледате заедно, независимо какво ти коства това. Така го разбирам аз живота, но с уговорката, че не съм интроверт и със сложна душевност, по-скоро съм повърхностна жена.

# 180
  • Мнения: 18 526
И аз не страдам дълго, признавам си. Като не върви, гледам напред.

# 181
  • Мнения: 2 638
Аз не. Давам всичко, дотолкова, че накрая на двете си връзки, аз ненавиждах другия. След раздялата се отвращавах, чак съм се чудила на себе си отде е идвало привличането. Трябва ми много, ама много разочарование, но краят е край. Не разбирам приятелствата с бивши( ако няма деца).

# 182
  • Мнения: 1 008
Ми не е лошо, нека се отърси малко от всичко. Не е добра идея за човек като нея да действа на принципа на маймуната и клонът. Много добре знам как се прекратява връзката, с която си израснал, дори и последната да не струва. Така че правилно е да не избързва, да не стане хептен каша.

Не говоря за маймунския принцип, а за това, че новия мъж също има някакви очаквания.
Ако Пур смята, че я сваля само за да не му е скучно, уверявам я, че е в грешка.
Дори да е само физическо привличане, което е доста вероятно, едва ли ще му е приятно да разбере, че са го ползвали за "катализатор" и видиш ли "да си останат "само приятели".
Стане ли така от двама, които я харесват ще станат двама, които я мразят. 

п.п. Винаги съм се чудел какво значи "току що приключих една връзка и не съм готова за друга".
Какво има толкова да се готви ? То да не е туршия, че да я чакаш да втасва ?

# 183
  • Мнения: 19 835
БъндЕ, ами примерно малко да се поотръскаш от преживяното, да си осмислиш емоциите, ситуациите, да останеш ако щеш сам с мислите си, да свикнеш с мисълта, че си човек извън двойка, да си припомниш навиците на човек, който е сам отново. Демек  да се върнеш малко към себе си. Па после като свериш компаса, давай пак напред.

# 184
  • Мнения: 6 114
Бънди, провалял съм много обещаваща връзка точно защото бях приключил току що първата си връзка или по-точно ме бяха зарязали. Влюбих се в новото момиче, ама много приказвах за бившата, не можех да я забрава. Е все пак бях на 21, било ми е простено.
Също когато в главата ти е пълна каша, каквото е в момента на авторката, не е добра идея да я разбъркаш допълнително. Защото новия може да се впрегне и той, а тя днес да иска едно, утре друго, третия ден на съвсем друг кеф. Не е хубаво да си играе така с хората, по-добре е да му каже да изчака известно време или да си излизат без някакви големи очаквания. Ако си намери друга или избяга, ще намери друг, не е толкова сложно.

# 185
  • Мнения: 1 008
БъндЕ, ами примерно малко да се поотръскаш от преживяното, да си осмислиш емоциите, ситуациите, да останеш ако щеш сам с мислите си, да свикнеш с мисълта, че си човек извън двойка, да си припомниш навиците на човек, който е сам отново. Демек  да се върнеш малко към себе си. Па после като свериш компаса, давай пак напред.

Аха, нещо като в сауната. Грееш се, излизаш за един студен душ и пак на топло.

Явно аз съм нещо дефектен, 'щото нямам нужда от подобни преходи, а ако секса с новата е на ниво, забравям даже името на старата. Trollface

# 186
  • София
  • Мнения: 4 668
по-добре е да му каже да изчака известно време или да си излизат без някакви големи очаквания. Ако си намери друга или избяга, ще намери друг, не е толкова сложно.
Ако момиче ми каже "объркана съм, защото излизам от връзка, и не искам нищо за сега", го тълкувам "не те харесвам достатъчно, и те слагам на резервна писта.
А тъй като емоцията е нетрайна, и към новите познанства ще е по-отворена, за мен изявлението е еквивалентно на "хайде да си останем приятели". Т.е. това е отказ. И момчето отива да търси другаде.

# 187
  • Мнения: 6 114
по-добре е да му каже да изчака известно време или да си излизат без някакви големи очаквания. Ако си намери друга или избяга, ще намери друг, не е толкова сложно.
Ако момиче ми каже "объркана съм, защото излизам от връзка, и не искам нищо за сега", го тълкувам "не те харесвам достатъчно, и те слагам на резервна писта.
А тъй като емоцията е нетрайна, и към новите познанства ще е по-отворена, за мен изявлението е еквивалентно на "хайде да си останем приятели". Т.е. това е отказ. И момчето отива да търси другаде.

Принципно е така, но не е по-добре ако го врътне едно хубаво, изклатят се няколко пъти, пичът хлътне здраво и тогава да му ги снесе тези неща. Личен опит и наистина си е кофти тръпка.

# 188
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
rf22, може би в такива ситуации трябва да се изчака с очакванията и да се види известно време как ще се развият нещата. Познавам хора, които след като си легнаха два-три пъти, смениха статуса си във фейса на In Relationship. Чак се чудиш дали да се смееш или какво....

Тангра, тия неща аз ги тълкувам по абсолютно същия начин. Simple Smile

Бънди, ако ти си повреден, значи ставаме двама. Grinning

# 189
  • Мнения: 17 407
Други пък са във връзка или се стремят към такава, но пък не щат да си лягат.
Живот, какво да се прави.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 23 649
rf22, може би в такива ситуации трябва да се изчака с очакванията и да се види известно време как ще се развият нещата. Познавам хора, които след като си легнаха два-три пъти, смениха статуса си във фейса на In Relationship. Чак се чудиш дали да се смееш или какво....
Добре де, кога е нормално да се смяташ във връзка? 2-3 лягания не са ли връзка?

# 191
  • Мнения: 2 638
Явно, че не са. Друго си е вече, като си смениш статуса във ФБ, пак след 2-3 лягания, де...

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 23 649
Явно, че не са. Друго си е вече, като си смениш статуса във ФБ, пак след 2-3 лягания, де...
То първо си мислиш, че си във връзка и затова сменяш статуса във ФБ. Това е последствието според мен. Ама може и да бъркам. Затова питам - 2-3 секса не са ли връзка?

# 193
  • Мнения: 2 638
Аз ФБ нямам, но мисля, че първо си сменят статуса и едва тогава е връзката. Това идва пак след ляганията, евентуално.

# 194
  • Мнения: 4 949
Така.. направих крачката. Казах на приятеля ми, че нещата вече не са същите от моя страна, натрупали са се горчилки които не мога да преглътна и това е довело до изстиване..
Приема го ужасно тежко. Ама УЖАСНО. Аз го изоставих.. самичък като сираче е. Със или без другия мъж, тези неща ги усещах и преди, но не си ги признавах пред себе си твърдо.. Мъжът се яви като катализатор.
Много ми е мъчно, къса ми се сърцето, знам, че пак щеше да се стигне дотук, но ми е тежко. Той ме моли от все сърце да му дам последен шанс, но не смея.. Искрен е, вярвам на всичко, което ми каза, но ме е страх, че ще стигнем пак до тук .. че вече няма да го гледам по онзи начин. Все още се чувствам като предателка. Много ме боли за него, искам да е щастлив без мен..

Пур, всички емоции, които изпитваш са нормални. Но не поддавай. Минаваме през тях, когато прекъсваме връзка без натрупан гняв. Време трябва.

# 195
  • Мнения: 10 993
Аз след като си легна с някой, считам че вече съм във връзка. За да правя секс, трябва да съм влюбена, иначе не става.

# 196
  • Мнения: 1 008
А как рзбираш, че си влюбена ? По мокрото петно на стола ли ?

Бънди, ако ти си повреден, значи ставаме двама. Grinning

Според мен по-повреден е този, който отказва нещо безплатно, което ще му достави удоволствие, ама никой не ме пита. Trollface

Розбирам ги донякъде.  Все пак едно е да ти предлагат, а съвсем друго да си искаш. Спомням си темата на Сетлиоси, където се чудеше как може тя да му е навита, пък той да се дърпа. Жени.

# 197
  • Мнения: 3 505
Явно, че не са. Друго си е вече, като си смениш статуса във ФБ, пак след 2-3 лягания, де...
Форумът знае по-добре от засегнатите дали са във връзка или не са.

# 198
  • Мнения: 2 638
Коментара ми няма нищо общо с конкретната връзка на авторката. Може и да се приема като офтопик, спам.
 Авторката никъде не споменава за лягания и фейсбук статус. Приемам, че не сте изчели темата. И на мен ми се е случвало.

# 199
  • Мнения: 6 114

Според мен по-повреден е този, който отказва нещо безплатно, което ще му достави удоволствие, ама никой не ме пита. Trollface


Много зависи какво ти се предлага и дали наистина е безплатно. Защото ако ти се предлага нещо некачествено, или просто мацката не ме кефи, толкова и удоволствие ще ми достави. А за безплатното, не си падам и по драмите след такива изпълнения, когато същата мацка реши, че като сте си легнали вече сте някакви си. Така че никога не съм се възползвал от такива "безплатни" предложения, пък нека съм повреден.

# 200
  • Мнения: 17 407
Що, ти как си плащаш за интимност с жена?

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 14:49 от Дренка

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 23 649
Що, ти как си плащаш за интимност за жена?
Явно с кеш.

# 202
  • Мнения: 6 114
Как ли?
Всеки ден като стана сутринта в 7.00, ученикът ми трябва да е на училище преди 8.00, след това да закарам другия до градината, после жената на работа, след това отивам да бачкам и аз целия ден. По късна доба се прибирам, вкъщи целият панаир е наличен, една биричка не мога да изпия на спокойствие без да ми се скача на главата, и да има "тате, той ме удари, тате той ми взе играчката". После като се укроти цирка, жената вече е толкова скапана, че последното което иска е секс. Почивен ден, когато и ако имам протича горе долу по същия начин, от сутринта се почва с панаира, излизане семейно с децата, евентуално към вечерта някакво лично време, когато и ако остане за нещо или евентуално да се видя с някой приятел на по бира. Секс отново като се укроти панаира, и евентуално жената ако има желание и сили.
Ей така си плащам за въпросните интимности с жена. Ако има още нещо неясно или искате още подробности за кое как и по колко, ще отговарям допълнително.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Уикенда подкупвай бабите или някоя съседка. Умората за секс не я разбирам. Не се изискват коремни преси или джогинг. Напротив, тонизира и успокоява.

# 204
  • Мнения: 10 993
РФ, всички имаме деца и работим, ама пък толкова от това не се изтъкваме. Това е нещо нормално. хората и по 4-5 деца имат, ти саво две.

# 205
  • Мнения: 17 407
Е, тя малко не си спазва договорките, пък ти плащаш за всеки ден, кат гледам.

# 206
  • София
  • Мнения: 6 308
След една възраст, да си добър в леглото, означава да не хъркаш. Joy

# 207
  • Мнения: 12 473
След една възраст, да си добър в леглото, означава да не хъркаш. Joy
Точно коя възраст визираш?))

# 208
  • Мнения: 2 375
Ох, това с хъркането си е проблем. Тапи за уши си купих и пак го чувам. По сто пъти нощем или го потупвам или му казвам да се обърне, а понякога даже се изнасям в другата стая. Не е шега. Simple Smile Как е при вас?

# 209
  • София
  • Мнения: 19 230
Ох, това с хъркането си е проблем. Тапи за уши си купих и пак го чувам.
Опитай силиконови или восъчни тапи, стига да ти понасят. Много хора казват, че са им неудобни. Аз вече 13 години само с такива спя,  с тях си чувам мислите. Дунапренените не ми вършат работа. И номерът е да заспиш първа.
Смешното е, че ММ се захвана сериозно с колоездене, отслабна малко и доста намали хъркането, за разлика от мен. Сега той се оплаква, особено ако съм настинала.

# 210
  • Мнения: 7 399
Аз след като си легна с някой, считам че вече съм във връзка. За да правя секс, трябва да съм влюбена, иначе не става.

Криси,каква връзка щом си женена и не искаш да си разваляш семейството?Това е едно мимолетно увлечение

# 211
  • Мнения: 10 993
Хепи, аз съм фенка на драмата. Не мога с тия мимолетни увлечения, при мен нещата са мега крайни. За това и не се занимавам с такива неща, не е моето. Абе с една дума досадна съм и не ставам.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Аз след като си легна с някой, считам че вече съм във връзка. За да правя секс, трябва да съм влюбена, иначе не става.
Ето това е разковничето, но мнозина не го осъзнават и карат през просото...

# 213
  • Мнения: 158
Пак съм аз!
Имам нужда да споделя развитието на нещата.
Минаха 10 дни откакто се разделихме, вече си събрах нещата, останали са някакви единични бройки, които просто са били завряни и не съм забелязала. Разделихме се относително мирно, той страда много, но в крайна сметка ме пусна и го прие.
С другия мъж сме в озадачаващо добри отношения, не можем да спрем да се търсим и да си говорим, все така внимателен и кавалер е, дори дойде с мен при моята компания и всички много го харесаха, а все още не сме си никакви.
Мисля, че въпреки желанието ми да не се хвърлям след толкова години в друга връзка, нещата отиват натам. Просто всичко е така естествено и приятно, чувствам огромна близост и ми е много интересно какво би станало. Сякаш си идвам на мястото..
Благодаря на всички, че ме подкрепихте и дори и да не вярвате, ми бяхте много полезни в тази стъпка от живота ми.

# 214
  • Мнения: 12 473
Супер, успех ти желая! Heart

# 215
  • София
  • Мнения: 19 230
Мисля, че въпреки желанието ми да не се хвърлям след толкова години в друга връзка, нещата отиват натам. Просто всичко е така естествено и приятно, чувствам огромна близост и ми е много интересно какво би станало. Сякаш си идвам на мястото..
Ти си във възраст да се хвърляш и не виждам нищо толкова лошо. Интересът "какво би станало" е нормален, в крайна сметка често така се започва. Подкосяването на краката и пеперудите невинаги присъстват в самото начало.
Предостатъчно години си била в серизна връзка, сега може и малко по-леко. Като стане–ОК, като не – кой откъдето е.[/size]

# 216
  • София
  • Мнения: 19 230
Аз след като си легна с някой, считам че вече съм във връзка. За да правя секс, трябва да съм влюбена, иначе не става.
Ето това е разковничето, но мнозина не го осъзнават и карат през просото...
Повечето жени сме така, докато при мъжете не е необходимо условие. Само затова понякога ми се иска да съм мъж.

# 217
  • Мнения: 3 505
Не ти трябва да си мъж, за да поддържаш чисто сексуална връзка или да си намираш секс без да се забъркваш с връзки.

# 218
  • София
  • Мнения: 19 230
Без да абсолютизирам, смятам, че при мъжете става много по-лесно.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Повечето жени сме така, докато при мъжете не е необходимо условие. Само затова понякога ми се иска да съм мъж.
И много мъже са така, но повечето жени явно не го знаят или не искат да го повярват. Последното е разбираемо, особено ако жената се е занимавала все с по-свободолюбиви и себични мъже, които преследват основно своя интерес.
 И обратното: Много жени си имат по някой и друг "приятел за забавления", без да са в сериозна връзка. Нали се сещаш, че за да има много мъже, които си "лягат" лесно с някоя жена без сериозна връзка, все пак насреща имат и жени, намесени в цялата работа.

# 220
  • София
  • Мнения: 19 230
Така е, не отричам женското либидо. Но ми се струва, че водещите мотиви са различни. Имаше една такава приказка:
Жените умеят да имитират оргазъм в името на връзката, но мъжете умеят да имитират връзка в името на оргазма

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Така е, не отричам женското либидо. Но ми се струва, че водещите мотиви са различни. Имаше една такава приказка:
Жените умеят да имитират оргазъм в името на връзката, но мъжете умеят да имитират връзка в името на оргазма
Това е изтъркано и не е съвсем правилно написано. Тези жени, които ти описа в удебеления текст, се самобичуват. В истинския живот обаче е така:
 Жената иска да получава внимание и издръжка от мъжа (в повечето случаи: с когото иска да се люби), а мъжът е готов на отстъпки и семейство, за да получава полов живот от жената, която харесва физически.

# 222
  • София
  • Мнения: 19 230
Обаче сексът е инстинкт, а семейство/връзка – не е.
Мъжът не си мисли, че ще се мине, ако прави секс на първа среща, докато жената - доста по-често.
Жалко, че я няма Сирената с идеите за 6-месечно въздържание.

# 223
  • Мнения: 3 505
Без да абсолютизирам, смятам, че при мъжете става много по-лесно.
По-лесно им е, защото не им е набивано от малки, че не е редно. Жените също имаме сексуални потребности, чието неглижиране води до кофти физически и емоционални състояния.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Обаче сексът е инстинкт, а семейство/връзка – не е.
Мъжът не си мисли, че ще се мине, ако прави секс на първа среща, докато жената - доста по-често.
Жалко, че я няма Сирената с идеите за 6-месечно въздържание.
Имам друго мнение по въпроса. Случвало ми се е да се дърпам от жена, която е искала интимности, именно защото съм считал, че по-скоро ще загубя време и може да не се получи нищо сериозно, ако прибързано си легна с нея, без дори да я познавам доколко нормална е като поведение извън обхвата на първата среща, когато по принцип всеки е усмихнат и се опитва да се покаже в най-добрата си светлина. Това усещане и желание да не се прибързва не е запазено единствено за жените. За някои мъже доброто опознаване и сигурността в отношенията е задължително условие, преди да продължат по-нататък с дадена жена. Фактът, че е красива, сам по себе си не е никакъв показател за нищо друго, освен за това, че би могла да привлече чисто физически мъжа. Останалото в жената, което тя е способна или не да покаже пред мъжа, е: ум, присъствие на духа, ценностна система, обща култура, умение за разговори на разнообразни теми и прочее.

 Но при други жени причината да се дърпат доста дълго време (дори и при наличието на месеци опознаване и срещи) и да имат усещането за страх, че ще "загубят", се корени в това, че самите те изначално считат половия живот за своята разменна монета в отношенията с мъжа. Мислят, че той е "награда" за мъжа, ако изпълнява и се държи така, както жената очаква от него. И там е грешката им. Защото това е удоволствие и за жената, стига тя да си позволи да се отпусне и да помисли и за себе си по този начин, а не да се вкарва във филми тип "Какво ли ще се случи, ако... ?". От много мислене на различни теории и сценарии някои жени изпадат в паника и постъпват не според желанията си, а водени от страх и предубеждения.

# 225
  • Мнения: 6 930
Противоречиш си. Значи жените много премислят, преди да се хвърлят, защото "Какво ще се случи , ако...", но за теб е ок да ѝ отказваш секс, защото "Какво, ако...".

# 226
  • Мнения: 1 000
Аз пък мисля, че е съвсем нормално да откажеш секс, от който ще получиш само задоволяване на нагона и...нищо повече. Че то и сам можеш да свършиш тая работа.

# 227
  • София
  • Мнения: 19 230
Но при други жени причината да се дърпат доста дълго време (дори и при наличието на месеци опознаване и срещи) и да имат усещането за страх, че ще "загубят", се корени в това, че самите те изначално считат половия живот за своята разменна монета в отношенията с мъжа.
Скрит текст:
Мислят, че той е "награда" за мъжа, ако изпълнява и се държи така, както жената очаква от него. И там е грешката им. Защото това е удоволствие и за жената, стига тя да си позволи да се отпусне и да помисли и за себе си по този начин, а не да се вкарва във филми тип "Какво ли ще се случи, ако... ?". От много мислене на различни теории и сценарии някои жени изпадат в паника и постъпват не според желанията си, а водени от страх и предубеждения.
Значи на жената й се ...., та две не вижда, обаче от срам и предразсъдъци не го прави.
Извинявай, но това има и малко по-хард вариант: "Какво се прави на недостъпна, и тя си го иска, ама не казва", придружено със съответни действия.
Да, жената може да има кофти опит (както и мъжът). Но живият живот показва, че за мъжете това не е причина да размишляват много върху следващия сексуален контакт. Пък нека е само за секс...
Не казвам че мъж никога няма да откаже на коя да е жена, чувала съм един израз за такива случаи.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Но при други жени причината да се дърпат доста дълго време (дори и при наличието на месеци опознаване и срещи) и да имат усещането за страх, че ще "загубят", се корени в това, че самите те изначално считат половия живот за своята разменна монета в отношенията с мъжа.
Противоречиш си. Значи жените много премислят, преди да се хвърлят, защото "Какво ще се случи , ако...", но за теб е ок да ѝ отказваш секс, защото "Какво, ако...".
Не си противореча; просто ти си пренебрегнала това синьото в предходното ми мнение. Wink
  Едно е жена да не прибързва да си ляга с непознат на първа-втора среща (което е съвсем в реда на нещата), друго е да се дърпа и страхува да не загуби своето предимство, поради което държи мъжа "на сухо" след цели месеци излизания заедно или дори живеене заедно.

# 229
  • Мнения: 10 993
Жребче, не си прав за жените. Всичките ми приятелки /с малки изключения/ умираме за секс и основно за това си говорим. Къде ги намираш тия фригидни, бе.
Мои приятелки са нападали /буквално/ екскурзоводи по екскурзиите.

# 230
  • София
  • Мнения: 4 668
Жребче, не си прав за жените. Всичките ми приятелки /с малки изключения/ умираме за секс и основно за това си говорим. Къде ги намираш тия фригидни, бе.
Мои приятелки са нападали /буквално/ екскурзоводи по екскурзиите.
Га бяхте на 20, къде бяхте!?
Малко късно сте се сетили Simple Smile

# 231
  • Мнения: 6 930
Скрит текст:
Но при други жени причината да се дърпат доста дълго време (дори и при наличието на месеци опознаване и срещи) и да имат усещането за страх, че ще "загубят", се корени в това, че самите те изначално считат половия живот за своята разменна монета в отношенията с мъжа.
Противоречиш си. Значи жените много премислят, преди да се хвърлят, защото "Какво ще се случи , ако...", но за теб е ок да ѝ отказваш секс, защото "Какво, ако...".
Не си противореча; просто ти си пренебрегнала това синьото в предходното ми мнение. Wink
  Едно е жена да не прибързва да си ляга с непознат на първа-втора среща (което е съвсем в реда на нещата), друго е да се дърпа и страхува да не загуби своето предимство, поради което държи мъжа "на сухо" след цели месеци излизания заедно или дори живеене заедно.


Аха, значи 1-2-3 срещи е ок да се дърпа, после я слагаме в графа "тая тръгува със секс и се прави на интересна".
Ако не се дърпа, значи всичко е точно.
Но е ок да ѝ резнеш мераците на първа среща и да я преценяваш повечко, щото иначе може  (ама може и да не) да ѝ липсва туй онуй, присъствие на духа, интелигентност и каквито там са ти критериите.

# 232
  • Мнения: 19 835
Те добре са се сетили. Женската сексуалност се разкрива с пълна сила след 30-те като осъзната, опозната. Да му мислят мъжете дето след 40 не им става. Или им става само от 20-годишни. Е те това пък вече е хептен за ожалване.

# 233
  • Мнения: 10 993
Тангра, аз и на 20 сет съм правила секс /по-рядко от сега, защото не ми вървеше с мъжете/ и две деца съм родила, въобще не съм се сетила сега?!
Въобще не ти разбирам въпроса, ако искаш да кажеш, че не ставаме, аз не го оспорвам, ама щом намираме и не си плащаме /все още/. Говоря в множествено число от името на приятелките ми.

# 234
  • Мнения: 2 323
Къде, к-ъ-д-е ги срещаш тия, дето се дърпали след живеене заедно? Joy Joy Това са пълни фантасмагории и абсурди! Спри си боклучавите риалитита малко, те НЕ са real life и представителна извадка, в нормалния живот такива неща се случват 1 път на милион.

Иначе също е много яко как се лансира "тя се дърпа и използва секса за разменна монета", а в другата тема  - "жените си прикриват бройката, което не е ок, но честно казано, и аз си изграждам негативно впечатление, че не е подбирала, ако е голяма". Топ логика, никакво лицемерие.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 11:52 от bambinnah

# 235
  • София
  • Мнения: 4 668
Със сигурност намирате. И вероятно ставате.
Просто леко ме дразни тази реклама, на жени около 40, че много им се прави секс. То на всички хора им се прави.
Но това, че ти се прави повече, не те прави по-привлекателен. Няма връзка, та да служи като реклама.

2та биологични пола са доста различни. Имат различни предимства и недостатъци, които са динамични спрямо времето.

# 236
  • Мнения: 1 008
Обаче сексът е инстинкт, а семейство/връзка – не е.
Мъжът не си мисли, че ще се мине, ако прави секс на първа среща, докато жената - доста по-често.
Жалко, че я няма Сирената с идеите за 6-месечно въздържание.

По тази логика проститутките са мъже.

Да си мъж не значи да правиш секс без чувства.

Чувства винаги има, но са по-различни.

Скрит текст:
Един мъж например, може да пожелае една жена в първата секунда в която я види, без да го интересува на колко
години е, колко е образована, какво минало има и.т.н.
Нещо те удря като гръм и си забравяш даже името.
Първично, знам, но е уникално чувство. Не виждам как жена ще изпита нещо подобно.
От друга страна това, че в началото си изпитал нещо първично или инстинкт, както се изрази, не ти пречи да живееш с тази жена 20 и кусур години (личен опит).

Чувствата на жената, според мен, в повечето случаи са неопределени дори за самата нея.
Влюбена ли е, не е ли, истински ли са чувствата, които изпитва или е моментно увлечение, а неговите дали са истински или е само секс, има ли пеперуди, пеперуди ли са или бръмбари, този ли е човека за нея, друг ли е, ще я бъде ли връзката, ако я обича колко пъти трябва да и го казва, ако го казва искрен ли е, ако не го казва дали я обича и т.н.

При повечето мъже ( и мен в частност) не е така. Ако харесваш една жена и получаваш взаимност, не си задаваш никакви други въпроси.
Чувството пак може да се нарече първично, но е достатъчно за да живееш и да си щастлив с тази жена.
Промяна може да настъпи (болест, недоимък), но не си задаваш въпроса дали ще настъпи или не, преди да настъпи промяната.

Малко объркано стана, но се надявам да ме разберете.

В кратце - лично аз не съм срещал в живота си жена, която да умее да изпитва подобни чувства.

Иначе за секс без чувства - да можете го, но само това не е достатъчно.

# 237
  • Мнения: 10 993
Е така е Тангра, мъжете сте влюбени в себе си, жените сме влюбени в себе си. Не виждам разлика в пола. Единствената разлика е, че жените избираме с кой да си легнем, тоест мъжът трябва да бъде избран. Сега който не го избират, да си промени тактиката и да стане приятен за забавление.

# 238
  • Мнения: 2 749
Ами аз мога - виждам мъж и го пожелавам, само секс без предварителни мераци за връзка. И жените могат да гледат на мъжете като парче месо. 😂

# 239
  • София
  • Мнения: 4 668
Е, то и мъжът избира.

Нещата не са толкова прости.
Може да има много момичета, които са те "избрали" но да не е ясно дали ще ги устройва само секс, или искат непременно връзка.
А и ако попиташ, ще развалиш всичко. Е, ако са на 40 и да ги питаш, няма да развалиш нищо, но този вариант не го разглеждаме Simple Smile

# 240
  • Мнения: 10 993
Тангра, с много малки изключения, жените винаги искат връзка и отдаденост, ако ще правят секс с някой мъж. Има и такива за една вечер, но като цяло са рядкост. Около мен жените поддържат любовници с години, все едни и същи. Аз не съдя хората и чуждия живот не ме интресува, ама това за една вечер може би е при младите, при старите са чувства и емоционални нужди.

# 241
  • Мнения: 1 000
И на жените се случва.
Седейки  до даден мъж , или общувайки, просто да усещаш ток по тялото, сексуално привличане.
Но осмисляме нещата по-често, да.
Минава.

# 242
  • София
  • Мнения: 4 668
Ех, то ясно че искат връзка. Въпросът е, ще ги устройва ли и само секс. Защото аз примерно предварително знам, че няма да се женя за тях. Но и на сухо не бива да се стои. А и съм твърде добър, за да ги наранявам. Не говоря за възрастни жени. Там не търся нищо.

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Жребче, не си прав за жените. Всичките ми приятелки /с малки изключения/ умираме за секс и основно за това си говорим. Къде ги намираш тия фригидни, бе.
Мои приятелки са нападали /буквално/ екскурзоводи по екскурзиите.
Вероятно съдиш за теб и твоите приятелки от гледната точка на 40-годишни жени (ти си и омъжена, а за тях не си споменала). Може да попиташ много мъже и повечето ще ти отговорят, че немалка част от жените в живота им още от младини насам са отлагали възможно най-много половия живот помежду им, поради страхове от различно естество, но основното е винаги страх тези жени да не изгубят преимуществото си, тъй като считат своя полов орган като начин на въздействие над мъжа или като награда за нещо вече свършено от него за нея (което си е пак вид въздействие).

 Танграта го е написал много точно горе. Това е, защото в своята младост, покрай по-голямата си свежест и красота жените получават внимание от много мъже и усещат как тогава имат удобството да избират повече и да има кой да им угажда и да ги чака (особено по-младите и недотам опитни мъже). На по-късна възраст жените усещат как вече не са така заобиколени от обожатели и най-вече секват склонните да им угаждат продължително време мъже, без да има нищо помежду им. Тогава тези вече по-зрели жени изведнъж "се сещат" (или по-точно осъзнават, поради неволята), че нещата не стоят като преди 10-20 години и малко по малко започват да стават привидно по-земни, бидейки наясно, че от прекомерно високи изисквания ще си останат сами.

# 244
  • Мнения: 1 000
И за мъжете важи.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Прекомерно високите изисквания, несъобразени с това какви сме и какво преди всичко можем да дадем в една връзка, са в ущърб и за жените, и за мъжете, които ги прилагат. Не е до пол това.


Аха, значи 1-2-3 срещи е ок да се дърпа, после я слагаме в графа "тая тръгува със секс и се прави на интересна".
Ако не се дърпа, значи всичко е точно.
Но е ок да ѝ резнеш мераците на първа среща и да я преценяваш повечко, щото иначе може  (ама може и да не) да ѝ липсва туй онуй, присъствие на духа, интелигентност и каквито там са ти критериите.
Малко преекспонираш нещата. Къде залитна от 1-2-3 срещи и после в другата крайност? Има и междинни периоди на опознаване и желание за интимности, различни от 1-2-3 срещи или няколко месеца срещи и дори съжителстване без полов живот.
 Иначе аз съм добър човечец и веднъж угодих на една мацка да си легнем на втората нощ у тях, а първата нощ само си спахме кротко.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 12:24 от Жребчe

# 246
  • Мнения: 6 930
Жребче, не си прав за жените. Всичките ми приятелки /с малки изключения/ умираме за секс и основно за това си говорим. Къде ги намираш тия фригидни, бе.
Мои приятелки са нападали /буквално/ екскурзоводи по екскурзиите.
Вероятно съдиш за теб и твоите приятелки от гледната точка на 40-годишни жени (ти си и омъжена, а за тях не си споменала). Може да попиташ много мъже и повечето ще ти отговорят, че немалка част от жените в живота им още от младини насам са отлагали възможно най-много половия живот помежду им, поради страхове от различно естество, но основното е винаги страх тези жени да не изгубят преимуществото си, тъй като считат своя полов орган като начин на въздействие над мъжа или като награда за нещо вече свършено от него за нея (което си е пак вид въздействие).

 Танграта го е написал много точно горе. Това е, защото в своята младост, покрай по-голямата си свежест и красота жените получават внимание от много мъже и усещат как тогава имат удобството да избират повече и да има кой да им угажда и да ги чака (особено по-младите и недотам опитни мъже). На по-късна възраст жените усещат как вече не са така заобиколени от обожатели и най-вече секват склонните да им угаждат продължително време мъже, без да има нищо помежду им. Тогава тези вече по-зрели жени изведнъж "се сещат" (или по-точно осъзнават, поради неволята), че нещата не стоят като преди 10-20 години и малко по малко започват да стават привидно по-земни, бидейки наясно, че от прекомерно високи изисквания ще си останат сами.

Глупости 😂
Току що нарече по заобиколен път по-възрастните по-лесни.
Пък аз имам други наблюдения.
Да не кажа, че колкото повече време минава, толкова повече "подбирам". Не търся валидация чрез секс, нито пък той ми е за запълване на емоционални липси.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 13:05 от tuali

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Глупости 😂
Току що нарече по заобиколен път по-възрастните по-лесни.
Пък аз имам други наблюдения.
Да не кажа, че колкото повече време минава, толкова повече "подбирам". Не търся валидация чрез секс, нито пък той ми е запълване на емоционални липси.
Така си го преиначаваш ти, според твоите възгледи. Simple Smile Ако аз исках да напиша, че "възрастните са по-лесни", бързи сигурна, че точно така щях да го напиша! Smiley Писах какво се случва при много от някога красивите и заобиколени от сляпо угаждащи им през младостта им жени, които вече далеч не са така хубави, млади и желани като преди. А и по-зрелите мъже вече са се понаучили от грешките си в своите младини и също подбират повече, като по-малко от тях са склонни да ходят продължително време без никакви резултати подир прищевките на някоя жена.
 Едни подбират повече на по-зрели години, други не чак толкова. При всички мъже и жени е различно и няма как да се слагат под общ знаменател в това отношение.

# 248
  • Мнения: 6 930
Ами не аз слагам мъже и жени под общ знаменател. Ти ръсиш формулите  и общите заключения тука. По заобиколен начин.

# 249
  • София
  • Мнения: 4 668
Гледа се общите тенденции, общият пазар. (И да, това е пазар ...)
Индивидуални случаи са просто изключения.

Аз съм имал случаи (не в България), появя се в бар, и жена на средна възраст ми предлага директно "да отидем някъде да се забавляваме". 20-30 годишните не са така директни. Дори и да те харесват. Всъщност, такава директност плаши независимо от възрастта. Но ако ми го каже 20г момиче ще сметна, че нещо не е нормална. А ако ми го каже 40г, просто ще сметна, че е отчаяна за нещо свежо. И да, със сигурност също не е нормална.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Ами не аз слагам мъже и жени под общ знаменател. Ти ръсиш формулите  и общите заключения тука. По заобиколен начин.
Отново грешиш и прибързано слагаш твои неверни твърдения в моята уста (образно казано). Точно аз съм човекът, който не слага хората под общ знаменател и неслучайно уточнявам със следните думи: някои, определен брой, мнозина, повечето, част от... Wink Винаги зная какво пиша.

# 251
  • Мнения: 3 505
Ех, то ясно че искат връзка. Въпросът е, ще ги устройва ли и само секс. Защото аз примерно предварително знам, че няма да се женя за тях. Но и на сухо не бива да се стои. А и съм твърде добър, за да ги наранявам. Не говоря за възрастни жени. Там не търся нищо.
Ако си почтен и не успееш да се ориенираш, питаш и я оставяш на мира, ако ѝ се жени.

# 252
  • Мнения: 1 008
И на жените се случва.
Седейки  до даден мъж , или общувайки, просто да усещаш ток по тялото, сексуално привличане.
Но осмисляме нещата по-често, да.
Минава.

Че може да те тресне ток, може. По-важното е какво правиш след като те тресне.

Седиш като тресната или ставаш и го хващаш за "щепсела". Trollface

Ако само си седиш, няма значение треснал ли те е тока или не.

# 253
  • Мнения: 6 930
Ами не аз слагам мъже и жени под общ знаменател. Ти ръсиш формулите  и общите заключения тука. По заобиколен начин.
Отново грешиш и прибързано слагаш твои неверни твърдения в моята уста (образно казано). Точно аз съм човекът, който не слага хората под общ знаменател и неслучайно уточнявам със следните думи: някои, определен брой, мнозина, повечето, част от... Wink Винаги зная какво пиша.
Не врат, ами шия.

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Къде, к-ъ-д-е ги срещаш тия, дето се дърпали след живеене заедно? Joy Joy Това са пълни фантасмагории и абсурди! Спри си боклучавите риалитита малко, те НЕ са real life и представителна извадка, в нормалния живот такива неща се случват 1 път на милион.

Иначе също е много яко как се лансира "тя се дърпа и използва секса за разменна монета", а в другата тема  - "жените си прикриват бройката, което не е ок, но честно казано, и аз си изграждам негативно впечатление, че не е подбирала, ако е голяма". Топ логика, никакво лицемерие.
Няма нищо за чудене и не е толкова трудно за разбиране, когато се опиташ да четеш не по диагонал, а дословно това, което съм написал. Wink Една и съща жена от едни мъже може да иска сериозност, отговорност, да се грижат за нея, да ѝ угаждат, да ѝ отделят внимание и въобще - да са годни за семейство и тя да е в центъра на вниманието, а от друг тип мъже може да иска тя да им е прислужницата и мръсницата, като дори е склонна и да бъде унижавана и да търпи, ако е хлътнала твърде силно по някоя мъжка кифла или силно въздействащ на психиката ѝ обигран играч, без да е задължително той да е хубавец (има и недотам красиви и стройни мъже, но с умение с приказки да завъртат нечии женски глави). В тези случаи мъжът е центърът на вниманието, а жената се раздава за него. Естествено, има и жени, които искат всичките тези качества като грижовност, себераздаване и тръпка да са съчетани в един и същи мъж.


Е така е Тангра, мъжете сте влюбени в себе си, жените сме влюбени в себе си. Не виждам разлика в пола. Единствената разлика е, че жените избираме с кой да си легнем, тоест мъжът трябва да бъде избран. Сега който не го избират, да си промени тактиката и да стане приятен за забавление.
Кристина, аз обаче съм на мнение, че както има избиращи жени, така има и избиращи мъже. А също така, има и жени, които никой мъж не би желал да погледне, както и такива мъже. Просто далеч не всички жени и мъже са привлекателни. Хора има всякакви.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 12:49 от Жребчe

# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Двойно мнение. За триене.

# 256
  • Мнения: 1 000
И на жените се случва.
Седейки  до даден мъж , или общувайки, просто да усещаш ток по тялото, сексуално привличане.
Но осмисляме нещата по-често, да.
Минава.

Че може да те тресне ток, може. По-важното е какво правиш след като те тресне.

Седиш като тресната или ставаш и го хващаш за "щепсела". Trollface

Ако само си седиш, няма значение треснал ли те е тока или не.
Нали писах, че осмисляме по-често, докато мъжете си действат директно.
Казала съм, че минава. Стоиш си просто 😀

# 257
  • София
  • Мнения: 19 230
По тази логика проститутките са мъже. Да си мъж не значи да правиш секс без чувства. Чувства винаги има, но са по-различни.
Скрит текст:
Един мъж например, може да пожелае една жена в първата секунда в която я види, без да го интересува на колко години е, колко е образована, какво минало има и.т.н. Нещо те удря като гръм и си забравяш даже името. Първично, знам, но е уникално чувство. Не виждам как жена ще изпита нещо подобно.
От друга страна това, че в началото си изпитал нещо първично или инстинкт, както се изрази, не ти пречи да живееш с тази жена 20 и кусур години (личен опит).

Чувствата на жената, според мен, в повечето случаи са неопределени дори за самата нея.
Влюбена ли е, не е ли, истински ли са чувствата, които изпитва или е моментно увлечение, а неговите дали са истински или е само секс, има ли пеперуди, пеперуди ли са или бръмбари, този ли е човека за нея, друг ли е, ще я бъде ли връзката, ако я обича колко пъти трябва да и го казва, ако го казва искрен ли е, ако не го казва дали я обича и т.н.

При повечето мъже ( и мен в частност) не е така. Ако харесваш една жена и получаваш взаимност, не си задаваш никакви други въпроси.
Чувството пак може да се нарече първично, но е достатъчно за да живееш и да си щастлив с тази жена.
Промяна може да настъпи (болест, недоимък), но не си задаваш въпроса дали ще настъпи или не, преди да настъпи промяната.

Малко объркано стана, но се надявам да ме разберете.

В кратце - лично аз не съм срещал в живота си жена, която да умее да изпитва подобни чувства.

Иначе за секс без чувства - да можете го, но само това не е достатъчно.
Наистина ли сравняваш с проституцията, която е средство за изкарване на препитание?
Ще се повторя от други теми - Виагра, като Сам Колт, направи всички равни, т.е. и мъжете могат да проституират наравно с жените. Не че и преди не е имало стимуланти, иначе как Екатерина Втора е щяла да има толкова млади любовници?
Именно, говоря за т.нар. от теб "чувства", което си е живо либидо. То кара мъжа да му "стане" след секунда. Малко са жените, на които се случва по този начин, така ми се струва. И им завиждам.
В социален аспект съм ЗА всякакво равенство на мъже и жени, но в биологичен - няма как. Да, съгласна съм с връзки с по-възрастна жена, подкрепям всякакво равенство, обаче от биологията си трудно ще избягаме. Разбира се,стимулантите действат и на жени, и то не от вчера. Казват, че дрогиран става съвсем различно, но не съм пробвала и едва ли ще го направя някога.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 13:34 от Cuckoo

# 258
  • Мнения: 10 993
Ами не знамза вас, ама аз исках да правя секс с мъжа ми, още същата вечер, когато се харесахме. Аз го бях виждала 2 години по-рано на една вила, ама тогава той нещо имаше резерви. След две годни ме погледна с други очи - говоря ви за 2003 година, когато съм бил на 23 години, той на 28 години. Сега сме 2020 г. и спя само с него, но ако остана сама и си харесам някой, действам по същия начин.
Сега в интерес на истината не съм очаквала да ми предложи брак, аз тогава повече исках да имам жилище и да обикалям света, ама съм на принципа животът като ти поднесе лимон си направи лимонада, че може и да няма втори шанс.

# 259
  • Мнения: 1 008
Наистина ли сравняваш с проституцията, която е средство за изкарване на препитание?
Ще се повторя от други теми - Виагра, като Сам Колт, направи всички равни, т.е. и мъжете могат да проституират наравно с жените. Не че и преди не е имало стимуланти, иначе как Екатерина Втора е щяла да има толкова млади любовници?
Именно, говоря за т.нар. от теб "чувства", което си е живо либидо. То кара мъжа да му "стане" след секунда. Малко са жените, на които се случва по този начин, така ми се струва. И им завиждам.

Това с равенството и виаграта не работи, защото връзката между ерекцията и първичните пориви е еднопосочна, тоест првичните пориви пораждат ерекция, но предизвиканата ерекция не поражда нищо. За разлика от жените мъжете не могат да излъжат за чувствата си, или поне не за дълго.

# 260
  • София
  • Мнения: 19 230
Защо да не работи? Преди нея мъжете бяха ощетени в това да продават секс срещу облаги.
Ти бъзикаш ли се, та да ти обяснявам елементарни неща от анатомията?

# 261
  • Мнения: 1 008
Защо да не работи? Преди нея мъжете бяха ощетени в това да продават секс срещу облаги.
Ти бъзикаш ли се, та да ти обяснявам елементарни неща от анатомията?

Който се чувства ощетен да взима виагра и да продава секс.
 
Аз предпочитам да изкарвам пари по друг начин и да получавам ерекция от жени, които харесвам, пък нека съм ощетен. Trollface

# 262
  • София
  • Мнения: 19 230
Амиии...и да не е така, едва ли точно тук ще си признаеш.
И аз не предпочитам така да си изкарвам облаги, но човек не трябва да се зарича (особено при наличие на деца)

Общи условия

Активация на акаунт