Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 24

  • 20 895
  • 724
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 2 896
Относно питането ми от преди няколко страници, мисля, че май намерих нещото:

https://bazar.bg/obiava-23363119/profesionalna-sadomiialna-mashi … g7783-multitronic

има цикли по 3 минути и ще ми върши работа за купи и бъркалки, тави няма, за тях имам голяма мивка.

Някой мнение да даде, да ги давам ли тия 800 лв. за Miele втора употреба.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Имате ли трифазен ток в обекта?

# 377
  • София
  • Мнения: 2 896
Имате ли трифазен ток в обекта?


имам, да

# 378
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
На мен ми изглежда супер и точно това, което ти търсеше! Никаква гаранция ли не й дават? Пише, че е нов внос, дали не е с профилактика и гаранция?

# 379
  • София
  • Мнения: 2 896
На мен ми изглежда супер и точно това, което ти търсеше! Никаква гаранция ли не й дават? Пише, че е нов внос, дали не е с профилактика и гаранция?

да! точно това търсех! и е Miele!!!

опитвам да се свържа с автора на обявата точно с тези въпроси, но не ми вдига. Ще пиша като го чуя. При всички положения, ще отида да я видя.


Edit: чухме се, помолих да провери дали работи (внесена е преди 2 години и никой не бил проявил интерес да я купи); бил я тествал веднъж и работила. Казах му, че ако доказано работи, имам интерес да я взема.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 11:53 от Гуш

# 380
  • София
  • Мнения: 12 006
Това професионално Миле, вероятно е смазано от работа, йонообенника не е ясно дали работи, т.к. някои потребители казват "ааа те ли ше ми кажат сол да слагам - само разходи на вятъра" или пък слагат готварска/морска, с което само хабят солта и все едно няма сол (тя не се слага за осоляване все пак Simple Smile ). Дали да я вземеш - ти си преценяваш дали да рискуваш да хвърлиш 800лв. в канала.

# 381
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте! От около месец имаме съдомиялна Бош, изключително съм доволна как мие, няма никакъв проблем, но ме притеснява индикаторът за сол.Заредихме я първоначално със сол Сомат като е нагласена на най- висока степен на твърдост на водата, защото е много твърда наистина, но символът за липса на сол започна да свети твърде често.За този един месец съм употребила един пакет и започнала втори.Съдомиялната работи почти всеки ден.Не зная дали е нормално да харчи толкова сол.

# 382
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Мисля, че за най-високата степен е нормално. Лидълската също е хубава Wink

# 383
  • Мнения: 2 959
Здравейте! От около месец имаме съдомиялна Бош, изключително съм доволна как мие, няма никакъв проблем, но ме притеснява индикаторът за сол.Заредихме я първоначално със сол Сомат като е нагласена на най- висока степен на твърдост на водата, защото е много твърда наистина, но символът за липса на сол започна да свети твърде често.За този един месец съм употребила един пакет и започнала втори.Съдомиялната работи почти всеки ден.Не зная дали е нормално да харчи толкова сол.
Нормално е не се принеснявай .

# 384
  • Варна
  • Мнения: 78
Много ви благодаря, явно ще си зареждам сол за твърдата вода повече и така.

# 385
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Имам най-простото и евтино Беко. Купена е преди 2 години и активно ползвана около 3 месеца. При последните 3-4 измивания забелязвам следното - кратката програма свършва и започва наново да отброява времето, но вместо 30 мин, започва от 25-24.
Малко на софтуерен проблем прилича.
Vasil Vasilev 676271, вие правите ли разлика между софтуер и хардуер?
Бг-леля, ако обичате напишете модела на съдомиялната.
Може би влиза в "авариен" режим.
Пресостата не отчита, че е изпомпено необходимото количество вода.
Пресостата отчита, че има вода и започва наново програма(обратно броене) без да пълни.
 (блокирала помпа или задействана защита от преливане)
Проверете маркуча за мръсната вода дали не е прегънат.
Проверете маркуча за чиста вода(филтър) да не е затлачен с пясък, което е обвързано с дебитомер и клапани.
И не на последно място кабелни връзки. Simple Smile

# 386
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Обеждавам те, че е платката за която, сме говорили си е забравила програмата.

# 387
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Обеждавам те, че е платката за която, сме говорили си е забравила програмата.
Хм, паметта(не платката) е получила комоцио. Anguished Преинсталира се дъмп.
Обаче, би трябвало да може да се изтрият натрупаните грешки с ресетване (Hold Start/Stop button for seven sec. to reset the unit)
И все пак трябва да се отстрани причината за тези грешки, която е хардуерна.

# 388
  • Мнения: 2 418
Здравейте, купихме си съдомиялна Hotpoint-Ariston нямам оплакване как измива и суши, но от време на време започва да звучи зверски шум (малко след старта на програмата 5-10мин от началото). На равни интервали, заглъхва и се усилва. Нещо като вибрация.
Понеже ми е първа съдомиялна и не зная дали е нормално това стържещо бучене?
Перките не се удрят и съдовте са стабилно поставени.
Има ли смисъл да викам майстор да я погледне?

# 389
  • Мнения: 2 959
Здравейте, купихме си съдомиялна Hotpoint-Ariston нямам оплакване как измива и суши, но от време на време започва да звучи зверски шум (малко след старта на програмата 5-10мин от началото). На равни интервали, заглъхва и се усилва. Нещо като вибрация.
Понеже ми е първа съдомиялна и не зная дали е нормално това стържещо бучене?
Перките не се удрят и съдовте са стабилно поставени.
Има ли смисъл да викам майстор да я погледне?
Моля пусни запис на шума.

Общи условия

Активация на акаунт