ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 105

  • 39 284
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 564
Мерси Тиси. Значи си на 50/30/20 - В/М/П.
Аз съм на 40/25/35, но ми е мъка да достигам протеините.
Добре си бях, докато нямах приложение за макроси Grinning

# 316
  • София, България
  • Мнения: 812
pepa57, това процентно съотношение ли е? Предполагам, защото общо е 100. Някаква определена цел ли гониш с макросите? Като ти помня обиколката на прасчето се чудя дали има нещо, което не си харесваш.

Иначе аз ползвам MyFitnessPal. По дефолт дава такова съотношение на макросите и можеш да го смениш, ако си платиш членство, което аз нямам намерение да правя. Така и така съм за по-високо въглехидратно хранене по простата причина, че преобладават в зеленчуците и плодовете. Засега съм на 540 калории... какво да изям за вечеря се пита в задачата - нещо за около 500 калории... май ще хапна днес месце, за да направя калориите.

З: Протеинови палачинки с бисквитен вкус с протеинов крем с бисквитен вкус + 2 супени лъжици зехтин - 471 калории

О: Виталис овесени ядки със семена чия с вкус на шоколад - 68 калории.

В: ????

# 317
  • Мнения: 2 564
Да това са проценти, изчислих ти ги.
Ами, и аз не знам, за сваляне нямам, от суета 1-2 кг може... Инсталирах приложение за пръв път, исках да видя как съм с макросите, пък и с калориите. Заложих 1526 за бавно сваляне, но се удивих, че не ги достигам, вечер ми остават неизядени поне към 300 калории. А така се храня от години.
Иначе мазнините бързо ги достигам, въгл.съм към 120 при 150 заложени. Но протеините, много съм далеч.

# 318
  • София, България
  • Мнения: 812
Ооо, да! Мазнините са лесни за достигане, че даже и за подминаване. И аз се опитвам за бавно сваляне по 250гр, но се учудих като видях на колко малко калории седя като съм на плодове и зеленчуци - единствено да си покрия мазнините. Купих си протеин с вкус на бисквити, а също и протеинова смес за палачинки с вкус на бисквити, отделно и протеинов крем със същия вкус. Днес направих една доза от палачинките с малко от крема...., еми пак не мога да си направя протеина..., а мазнините ми остава 3 само... Тази вечер ще надмина мазнините и ще си хапна въздушни яйца като хлебче, с 3 телешки кюфтета и малко зеленчуци - да си го направя като домашен бургер. Каквото - такова. Поне калориите ще догоня.

# 319
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Ти си, и на безплатната версия можеш да си нагласиш процентите както ги искаш, не е нужен абонамент за тях.

# 320
  • София, България
  • Мнения: 812
Мерси, сега го намерих. Това, с което съм се заблудила е там, където пише, че Премиум членовете могат да виждат и проценти и грамове. (We display a macronutrient breakdown for each meal you log in your diary. MyFitnessPal Premium members can easily switch between grams and percentages by clicking the diary header.) Завърших деня с 1 грам протеин повече, но и с 40гр повече мазнини Grinning Оставащи 104 калории. Разпуках се. Утре е нов ден! Simple Smile

# 321
  • Мнения: 3 387
Добро утро!

Яйчният фаст, който не беше по правилата, просто минах два дена на варени яйца с много малко зехтин, даде резултат около 1кг, но определено този тип диета не е за мен.

Връщам се на моите си зеленчуци и плодове и ще гледам с още един кг да се разделим скоро.

Лек ден Simple Smile

# 322
  • Мнения: 25 736
Привет.
Аз избутвам короната на крак. Не съм се тесвала,  но 99% съм сигурна че с ММ го прекарахме. Той зле,  а само с 2-3 симптома и загуба на апетит.
Съвземам се,  утре ще се тегля.
Мисля петъчно да се поглезя с режимни храни на корем.

Пазете се,  и много минуси.

# 323
  • Мнения: 3 267
Аз постя, но понеже съм предимно на въглехидрати, изобщо не съм отслабнала 56 кг съм. За тези, които кърмят, трябва да приемате +800 калории дневно при изключително кърмене, освен нужните ви калории извън периода на кърменето.

# 324
  • Мнения: 539
Дух, честита рожба, да е много здраво и щастливо бебче! Hug Аз броих калории през почти цялата бременност (с изключение на 2 месеца в началото, когато много повръщах и не ядях почти нищо) и сега докато кърмя също броя. 800 допълнителни калории са страшно много, не знам с какво трябва да се тъпче човек, за да ги достигне. Аз първият месец след раждането бях на +500, после +400, сега съм на +250-300ккал. Сега съм по-слаба от колкото бях на сватбата, а малката е много пухкава, въпреки моите ограничения.

# 325
  • Мнения: X
Неви, нещо си се объркала. Препоръките са между 300-500 калории, това с 800 е прекалено много

Мама-Ураган, и аз се опитвах, но просто бях адски гладна. Хем до 7 месец имах треньор, с който консултирах храненето, беше ми изготвила и тренировъчен режим, тренирах два дена преди да вляза за операция. Ама на... Стана каквото стана и как стана и аз не разбрах Simple Smile

Аз не кърмя изключително. Каквото имам давам, но основно е на АМ

# 326
  • Мнения: 3 267
Аз бях качила сравнително малко лг около 10. 30 дни след раждането имах да свалям около 2 кг. Много са ви 800 калории, аз докато кърмех сигурно удрях 3000-4000 Cry Толкова съм срещала в различни източници. Ето затова съм на тоя хал +  стоенето вкъщи, а детето е почти на 2 години. Влача си ги тези 4 кг отгоре, а уж от 3 - 4 месеца не кърмя. Очаквам скоро да стартирам работа и се надявам да има положителен ефект. Никога не съм била толкова кг 56 кг на 163, без да съм бременна.

# 327
  • Мнения: 3 387
Здравейте момичета,

Какво е това затишие? Кажете как вървите. Ще си мълчим по празниците 😊
Аз чакам тия дни да ми дойде МЦ, за да се претегля. Сега буквално не смея...

# 328
  • Мнения: 6 622
Никак не върви при мен. Върнах си изгубеният килограм от яйчният фаст. Явно е било вода. Сега си стоя на 63 и не мърдам.

# 329
  • София
  • Мнения: 5 138
Аз съм в някакво плато - движа между 83,4 и 82,4. Бях заковала на 83,9 кг, обаче рязко мръднах надолу и то след прием яко на въглехидрати под формата на картофи и грах. После ту нагоре леко, ту надолу - пак много леко. Обиколки не меря, но по дрешките усещам, че почват да ми стоят хлабаво.
Отделно търся някаква химера тип домашни упражнения, ама да не са много сложни, ама да са и натоварващи, ама, ама, ама...

Общи условия

Активация на акаунт