Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №5

  • 50 840
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 29 307
Разбира се, нали е за материали и помагала за децата.

# 331
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 274
Инициира го учителя естествено. Искат ти, даваш, какво да правиш.

# 332
  • София
  • Мнения: 2 716
Класната не, официално няма право да събира пари.
Миналата година каза за помагала 40 и няколко 50 лв, имаше и пари в касата на класа, но активни родители казаха - хайде да съберем 60 лв. Хайде. При условие, че сега не се харчат пари за тържества Нова година и др.  Празниците бяха на ДО.

# 333
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбира се, нали е за материали и помагала за децата.
Щом сте решили, че не можете сами да си ги купите, то - ОК.
Инициира го учителя естествено. Искат ти, даваш, какво да правиш.
Не даваш и питаш какво да купиш само за твоето дете. За консумативи, какъвто беше въпросът, училището трябва да осигури.

# 334
  • Мнения: 29 307
Разбира се, нали е за материали и помагала за децата.
Щом сте решили, че не можете сами да си ги купите, то - ОК.
Инициира го учителя естествено. Искат ти, даваш, какво да правиш.
Не даваш и питаш какво да купиш само за твоето дете. За консумативи, какъвто беше въпросът, училището трябва да осигури.

И защо да го правя?
30 деца учат по еди си какви помагала. Защо да не се купят заедно, а трябва всеки да се занимава с това. Дори съм доволна, че не ме занимават да обикалям да ги търся. Помагалото струва примерно 10 лв. Дали ще ги дам в книжарницата или на госпожата, какво е значението? Дори е възможно за 30 бр. да се получи някаква отстъпка.

# 335
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз написах ОК, щом ви е по-удобно така, но по отношение на помагалата. Но за мен не е ОК да осигурявам листи, маркери и други консумативи, които ще използва учителя в часовете си в училище.

# 336
  • София
  • Мнения: 8 638
119лв. Застраховка, помагала, хигиенни материали, някакви украси за първи учебен ден, пластика карта за стола. 
Не е минала още родителската среща, бяха го написали в качен файл с информация за първи клас. След 2 дни файлът беше редактиран без тази сума, явно някой им е обърнал внимание, че не е законно да събират пари.
Лиляна е права, те нямат право да събират пари, но се правят на ударени и минават по тънката лайсна "това е за вашите деца". Ако не желаете да плащате-просто отказвате. Ако са настоятелни или заплашват, ощетяват по някакъв начин детето-подавате жалба.

# 337
  • Мнения: 29 307
Ами, тогава откажете да дадете по 5 лв. допълнително. За мен е ОК учителят да ползва, каквото е необходимо за нормалното протичане на урока и да не се налага да дава свои средства за това.
Понеже урокът би могъл да се проведе и без помагало/маркер/карта и т.н., но много по-добре и по-лесно е за моето дете това да се случва с тях. А на учителката съм благодарна, че се старае да провежда уроците по този начин - лесни, разбираеми, дори забавни за децата и не 5, ами и 55 лв. ще дам, ако трябва...

# 338
  • София
  • Мнения: 8 638
Точно на това мислене се разчита. Ако всички родители откажат и учебният процес се затрудни, ще изникнат пари много бързо. Учителите, разбира се, не са виновни. От по-горното ниво идват тези неща-директори и тези, които отпускат пари за училищата.
Въпросът е принципен и не важи само за училищата. Докато ни изнудват и разчитат на "няма да се цепим, ще дадем едни пари", ще продължава да си е така.

# 339
  • Мнения: 29 307
Той учебният процес ще си върви, както си е вървял 100 години преди това /и повече..../
По мое време нямаше събиране на пари, нямаше карти и помагала, повечето учители влизаха и изпяваха урока, кой разбрал - разбрал... Е, айде, няма нужда да го причинявам и на детето си.
Като не желаете да давате пари за допълнителни материали, просто не давайте. Но не ми обяснявайте, че моето мислене спъва това да се отпускат пари за училищата. С моите 5 лв. или без тях бюджетът е спуснат и няма да се развърже кесията им, ако откажем да дадем.

ПС: Каква е тая драма, все едно не ги давате за собствените си деца....!?!?!? Една кутия цигари е 5 лв., едно кафе в заведение е вече 3-4 лв., вие правите драма за 5-10 лв. за обучението на децата си.....Изумявам направо!!!!

# 340
  • София
  • Мнения: 5 284
Бихте ли споделили, ако вече имате дата за родителска среща (и кой клас е детето)?

# 341
  • Мнения: 7 110
Класната ни писа да си почиваме спокойно. След 15-ти ще бъде. То и няма какво толкова да научаваме сега. Имат един сменен учител, но децата бяха предупредени от самият учител.
 

# 342
  • София
  • Мнения: 1 363
Драмата е, че липсва отчетност. Никой не ни казва как точно го изчислиха, че са нужни по 100 лв от дете. Това не ме кефи. За помагала ще дам, за консумативи ще дам, но искам прозрачност, както и всеки нормален човек ще иска, след като допълнително си се ръсим за униформи, тетрадки и прочие.
Нашата родителска е на 15-ти, а до тогава да са събрани парите.

# 343
  • София
  • Мнения: 1 391
Бихте ли споделили, ако вече имате дата за родителска среща (и кой клас е детето)?
Обикновено качват датите на страниците си. При нас има обявена за 13.09.2021 - 127 СУ 8клас

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Синът ми е 5 клас. РС ще е присъствена на 7.09.
Дъщеря ми е 2 в същото училище. РС ще е онлайн на 8.09.

Общи условия

Активация на акаунт