Вегетарианска тема - 14

  • 23 959
  • 794
  •   1
Отговори
# 255
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Кроасани (от пекарна), намазах ги с масло и сладко; грозде, киви и портокалов сок за закуска.
Обяд - бъркани яйца; препечени филии с хумус; броколи и гъби на тиган. Доматена салата със сирене и зелен лук.
Правя една много богата баница с котидж сирене, спанак и яйца - ще се яде за вечеря и утре ще се дояжда.
Тиквички на грил тигана, които ще подлуча  с кисело мляко.
Салата айсберг, моркови, червено зеле и зелен лук.

# 256
  • София
  • Мнения: 5 247
Яхния карфиол с елда моркови лук и босилек. Само че ги разварих.
От вчера имах праз с ориз и гъби на фурна лук и морков с черен пипер.
Отделно разни добавки като лешници, ябълки, соево какао, чай, джинджифилов сироп, халва, солети, хлебчета с маслини, локум.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 21:00 от Мигла

# 257
  • Мнения: 12 473
Ризото с гъби, карфиол и пармезан днес.



може ли рецепта
Ще питам готвача ни утре и ще пиша..)

# 258
# 259
  • Мнения: 3 994
Здравейте!
Може ли да споделите рецепти за праз, но без ориз или картофи, защото имам инсулинова резистентност и не мога да ги консумирам.
Много ще съм благодарна 🌺

# 260
  • Мнения: 9 152
Lale_Lili, с киноа, просо, елда  и др. зеленчуци? Дали би било подходящо за теб?
Слагам праз на много места, по фантазия. В омлети, в чушки, със зеле, на запеканка с настъргани моркови, червено цвекло и смлени ядки.

За днес: елдени кюфтета със зеленчуци.

# 261
  • Мнения: 3 994
Катерица подходящо е задушено и запечено, защото имам И гастрит.
Ядките са ми забранени, пържено също.
В небрано лозе съм, защото за инсулиновата резистентност това което мога да ям, ми е забранено за гастрита, който беше наскоро установен и сега трябва да си обърна диетата генерално и да бъде още по-строга. Спомням си че тук често цитирате ястия с праз и реших да попитам. Разчитам да ям основно сезонни неща и готвени задължително. Няма вече свежи салати и пресни плодове. Истината е че откакто започнах да се съобразявам с гастрита, спя нормално и пълноценно, а преди не можех, така че това ми е вече приоритет за живота.
Извинете че малко се отплеснах 🌺

# 262
  • Мнения: 9 152
Ми тогава вместо смлени ядки, сложи малко елдено брашно или яйца, каквото ти е позволено.

# 263
  • Мнения: 3 994
Питам за рецепти с праз, ако имате задушени или на фурна.

# 264
  • Мнения: 1 178
Аз замествам с праз всички ястия, в които по принцип се слага лук, защото ММ не понася лук. Любимо му е омлет с праз, или рулца с китайските оризови кори и плънка от задушен праз и моркови. Въобще, всякакви задушени зеленчуци с праз стават вкусно.

# 265
  • Мнения: 363
Карфиол с праз на фурна ми е много любимо.Или с малко чесън и подправки на фурна/грил

# 266
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лале, пиша ти идеи, което не става за гастрита го прескачаш.

Праз с гъби и сметана, аз го правя в тиган
Омлет с праз, задушавам праза и изсипвам разбити яйца отгоре.
Задушен праз с яйце и сирене

Картофи, ориз и спагети можеш да ядеш, но трябва да ги свариш, да престоят една нощ и тогава да ги ядеш. Претоплени, не студени.
Нишестето се капсулира до resistent starch  и не се усвоява от тялото , но е добра храна за чревните бактерии.
Аз сварявам само ориз/картофи/паста, ден-два издържат в хладилника и правя към тях зеленчуци със сос.

Карт.бухтички, варено броколи, зеле с майонеза

Имам два патладжана, ще отидат на яхния с нахут, че не ми се умирисва с печене.
Или ще направя имам байълдъ.

# 267
  • Мнения: 3 994
Много ви благодаря за идеите!
Записах всичко и се захвашам да ги вкарвам в менюто. 🌺

# 268
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
запеканка с праз - слагаш каквото се сетиш и можеш да печеш в купа/гювече с капак, подправки на вкус. Като е полуготово всичко заливаш с яйца само, или яйца и малко кисело мляко смешани и поръсваш със сирене/кашкавал. може и без сирене/кашкавал.

Ако ядеш някакъв вид хляб, може от брашното да направиш тесто, и го пълниш със задушен праз с гъби, чесън и подправки. Става подобно на кемерка, но без месо. Можеш да сложиш соева кайма ако искаш.

Праз само с домати (от консерва или минати през блендъра) на студена супа - става и като салата и като супа, на нас много ни харесва, даже го сервирам и като сос с някакви вегетариански кюфтета.  Последните 3 дни това ядем Simple Smile и може би и утре ще е това.

Праз с тиквички и патладжани, заляти с доматен сос на фурна, чесън и подправки като черен пипер, чубрица, босилек.

Черен ориз или див ориз с праз на фурна - не е проблем за инсулинната резистентност.

супа от праз, моркови, лук и чесън с малко олио и малко царевично брашно да не е съвсем на вода. Тази супа може да и слагаш каквото искаш като например соева кайма, можеш да и направиш затройка или не, да добавиш какъвто зеленчук се сетиш!

боб, леща и другите подобни с праз.

Настъргани тиквички и много праз, с яйце и малко галета, сирене и подправки на кюфтета и печене във фурната.

Запечени гъби и праз във фурна под капак с подправки.

Тофу с праз и зелен тънък боб запечени или задушени със соев сос и чесън.

# 269
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Карфиол с праз на фурна ми е много любимо.

Това звучи чудесно! Моля за рецепта!

Общи условия

Активация на акаунт