Котаракът го е страх

  • 3 286
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5
Здравейте на всички. Преди един месец имаше инцидент с котарака на приятелката ми. Живеем в един много малък апартамент с близък до нас човек и въпросният руско-британски син котарак. Един ден докато минаваше покрай леглото котарака  го одра. Като човек от старото поколение не се поколеба и го понаби. До този момент, котарака не му беше налитал. Преди време съскаше на друг наш близък и на различни приятели, които са идвали да го хранят, когато сме отсъствали .
Явно с нещо е провокиран, защото и погледа му се промени.
Котарака е на 9 години, кастриран от поне 7г. В момента човекът е постоянно в къщи и го оставяме с котарака, който се крие щом го види и го съскал. Когато сме в къщи обаче това поведение го няма почти. Всеки жест или преместване от стая в стая провокира котарака и той наостря уши и го поглежда с омраза готов за атака. Като цяло езика на тялото му е като на демон. Притесняваме се и за двамата дайте някакъв съвет, защото ситуацията е като "бомба със закъснител".

# 1
  • Мнения: 3 250
Притеснявате се, че котаракът може да изяде човека?

# 2
  • Мнения: 2 998
Цитат
той наостря уши и го поглежда с омраза готов за атака
Ако някой понабие вас, как ще го гледате?

Котаракът най-вероятно е уплашен и затова напада. Няма ли си свое местенце където да не го притеснява въпросният близък?

# 3
  • Мнения: 5
Притеснявате се, че котаракът може да изяде човека?
Донякъде...
Цитат
Котаракът най-вероятно е уплашен и затова напада. Няма ли си свое местенце където да не го притеснява въпросният близък?
Наистина апартамента е доста малък и единственото място е под дивана.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 13:23 от AnMary

# 4
  • Мнения: 2 998
Под дивана не е добре, така се стресира още повече. Купете му висока катерушка или сложете рафт, на който да може да се качва. Котките обичат да гледат отвисоко и там им е спокойно. Намерете му място в някой ъгъл или където не се минава често. Точно при разминаване може да се уплаши и да нападне.

Скрит текст:






Също може да помогне, ако вашият близък почне да дава храната на котарака и да си играе с него. Най-добре с някоя въдичка за котки, за да е на разстояние.

# 5
  • Мнения: 5
Под дивана не е добре, така се стресира още повече. Купете му висока катерушка или сложете рафт, на който да може да се качва. Котките обичат да гледат отвисоко и там им е спокойно. Намерете му място в някой ъгъл или където не се минава често. Точно при разминаване може да се уплаши и да нападне.

Скрит текст:






Също може да помогне, ако вашият близък почне да дава храната на котарака и да си играе с него. Най-добре с някоя въдичка за котки, за да е на разстояние.
Благодаря за изчерпателния отговор, тъкмо си мислехме да му взимаме катерушка, но си мислехме, че ще го мързи да се катери. А има ли опасност да нападне от нея? Надявам се да няма нещо "леопардовско" в него.

# 6
  • Мнения: 3 732
Котарака на кой е? Кой се грижи за него?

# 7
  • Мнения: 5
Котарака на кой е? Кой се грижи за него?
Приятелката ми и отвреме на време аз.

# 8
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
За мен притеснително е, че намирате за нормално да се бие животно. WTF ?
Нормално е да го е страх и да реагира така, след като от въпросния "човек" нищо хубаво не е видяло и е жертва на подобно отношение. Вас някой ако ви набие да не ходите после да търсите внимание от същия или по-скоро ще го отбягвате ? Животното е стресирано и  има нужда от свое си място, където да е на спокойствие и никой да не го закача. Имате ли висока котешка катеружка на която може да се катери? Играйте с него всяка вечер , ангажирайте вниманието му с игри и му обръщайте достатъчно внимание, котка има нужда от повече от храна и вода. Котка с бой не се възпитава !!!

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
Намерете предаването Моята котка от ада и изгледайте поне 5 епизода. Осигурете място на котарака нависоко, а не под дивана. Ако трябва наковете дъски по стената. Въобще място, което си е само на котарака. Желателно е там да има и растения.

# 10
  • Мнения: 1 073
Ако някой ми удари котката ще го ударя аз! Това е котка, тя драска....Виновен е човекът! Инче както каза потребител по-горе, му измислете някакви рафтове, по които котката може да се катери. Чувства се адски несигурен и стресиран, а като има къде да се крие и катери нещата, колкото и да не вярвате, коренно ще се променят. Доказано не само от моята котка, но и на приятели. Ние живеем и с котка, и с куче. От както има къде да се катери котаракът не се карат с кучето, не се нападат и всичко е много по-спокойно. Дори когато му се караме, покатери ли се на "сейфти мястото" спираме. За да знае, че там е сигурен и недосегаем. Котката ни е 100 пъти по-спокоен така.

# 11
  • Мнения: 8 949
Какво очаквате след случилото се?
По-скоро трябва да Ви притеснява този Ваш близък.
Инструктирайте го повече никога да не посяга на котарака.
Ако наистина искате да сработят нещата и да се възстановят в известен смисъл, нека близкия да се опита да контактува лека полека с котарата - да му говори, да му дава храна и да играе с него, за да възстановят връзката си. Пак не е гаранция, че ще се получи. Явно доста го е понабил, за да има такава реакция....

Уважавайте любимците си, ако искате и те да ви уважават!

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Имам 4, много кротки котки и въпреки това, когато дойдат гости ги предупреждавам - това са животни, не може да предвидиш реакциите им. Пък как ли някой ще ми удари котката и пак ще дойде у нас!
Катерушката е добра идея, но явно котарака си обича стопанката, много различни хора да се грижат за него не е добре. Освен това котките да териториални животни и си пазят територията.

# 13
  • Мнения: 828
Като човек,пострадал от котка,мога да кажа,че котките са с много силно развити инстинкти,приемат един човек за "свой" ,териториални са и това поведение към възрастния роднина едва ли ще се промени. Начина за мен да се оправят нещата е да осигурите на котката своя територия,с която въпросния човек да се съобразява.Все пак котката е част от вашето семейство и без значение колко малка е тази "част", тя има право на свое място в него. На мен ми е ясно какво имате предвид с "демон" и въпреки насмешката на някои хора мога да им гарантирам,че нараняванията от котка са също толкова сериозни колкото и тези от куче.И да,боят не е начин за възпитание на котка,тя няма как да преодолее инстинкта си.

# 14
  • Мнения: 275
Котката се нуждае от пространство и места(в мн.ч.), където да се крие и НИКОЙ да не я достига.Не стига, че е затворник цял живот в апартамент, ами и я принуждавате да живее вече постоянно с мразилник 100кила и животното няма къде да се дене от него.Щом пред вас си позволява да бие, представям си като останат сами заедно.Това е котка, не е кокошка да забрави, винаги ще го помни.Те са и териториални животни, не може всеки да им се вре и те да търпят това.Според мен няма да има мир, един от двамата трябва да си тръгне.Аз помирих кучето ми със старата котка, после вземахме и млада и живеем спокойно с тях, но това изисква в началото контрол и ред, налагане на правила.Това го постигам с безсловесни същества, които по природа са врагове.Вашият "човек" щом за толкова години не се е научил, няма сега вие да му влеете акъл.

# 15
  • Мнения: 3 732
Жал ми е за котката. Защо сте я взели като грам не разбирате същността  й? Само я мъчите ...
Интернет е лесно достъпен. Има толкова много информация за поведенчески проблеми при котките и как да се отстранят.

# 16
  • Мнения: 8 803
Здравейте на всички. Преди един месец имаше инцидент с котарака на приятелката ми. Живеем в един много малък апартамент с близък до нас човек и въпросният руско-британски син котарак. Един ден докато минаваше покрай леглото котарака  го одра. Като човек от старото поколение не се поколеба и го понаби. До този момент, котарака не му беше налитал. Преди време съскаше на друг наш близък и на различни приятели, които са идвали да го хранят, когато сме отсъствали .
Явно с нещо е провокиран, защото и погледа му се промени.
Котарака е на 9 години, кастриран от поне 7г. В момента човекът е постоянно в къщи и го оставяме с котарака, който се крие щом го види и го съскал. Когато сме в къщи обаче това поведение го няма почти. Всеки жест или преместване от стая в стая провокира котарака и той наостря уши и го поглежда с омраза готов за атака. Като цяло езика на тялото му е като на демон. Притесняваме се и за двамата дайте някакъв съвет, защото ситуацията е като "бомба със закъснител".

Изгонете роднината. Не се шегувам. Ако дойде някой и си позволи да удари котката ми, повече никога кракът му няма да стъпи в моя дом.

# 17
  • Мнения: 5
Като човек,пострадал от котка,мога да кажа,че котките са с много силно развити инстинкти,приемат един човек за "свой" ,териториални са и това поведение към възрастния роднина едва ли ще се промени. Начина за мен да се оправят нещата е да осигурите на котката своя територия,с която въпросния човек да се съобразява.Все пак котката е част от вашето семейство и без значение колко малка е тази "част", тя има право на свое място в него. На мен ми е ясно какво имате предвид с "демон" и въпреки насмешката на някои хора мога да им гарантирам,че нараняванията от котка са също толкова сериозни колкото и тези от куче.И да,боят не е начин за възпитание на котка,тя няма как да преодолее инстинкта си.
Бил съм в болница заради сиамска котка, когато бях на 12г. Различното от тази ситуация тогава беше, че онзи котарак "мразеше" собственика си и просто полудя и започна да дере всеки един в стаята в която бяхме. И затова, може би не исках да преживявам това отново и реших да споделя, ситуацията, в която се намирам. Благодаря ви много за разбирането. Знаете, че понякога сме поставени пред "чука и наковалнята"  и трябва да се оправяме с възникнала ситуация.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 16:49 от svet35

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
А вие как така сте му натресли котката тогава? И то котката на гаджето? Поемете си отговорността за гледането на животното.

# 19
  • Мнения: 3 488
Животното е право.
Човекът да се маха (ако е възможно).
Вземете катерушка, осигурете спокойствие на детето.

Котката е царицата у дома, това е важно да се разбере.

# 20
  • Мнения: 1 951
Животното е право.
Човекът да се маха (ако е възможно).
Вземете катерушка, осигурете спокойствие на детето.

Котката е царицата у дома, това е важно да се разбере.
Царица ,ама в собствен дом,а не в чужд.

# 21
  • Мнения: X
Котка никога не напада безпричинно. Първоначалното уж одиране със сигурност е следствие на по-старо малтретиране от страна на човека. Ако не можете да разкарате човека, дайте котарака на някой, който ще му осигури спокойствие.
П. П. Поколението няма нищо общо. Някои хора, без значение на 10, 25 или 75, просто и в червата не търпят животни. Този у вас е от тях.

# 22
  • Мнения: 1 951
Котка никога не напада безпричинно. Първоначалното уж одиране със сигурност е следствие на по-старо малтретиране от страна на човека. Ако не можете да разкарате човека, дайте котарака на някой, който ще му осигури спокойствие.
П. П. Поколението няма нищо общо. Някои хора, без значение на 10, 25 или 75, просто и в червата не търпят животни. Този у вас е от тях.
Да се разкарат те,защото човекът е в дома си.

# 23
  • Мнения: X
Е, то това - кой у чие жилище живее - е съвсем друг проблем. В тази връзка, авторът и половинката му да имат предвид, че т.нар.по-старо поколение не се поколебава да понабие и изнервящо-ревящи бебета, пък за деца на 4+ годинки и прилага и терапия с колан. Засега са само на етапа с котката и най-хуманно е, ако никой от хората не може да си събере багажа и да се разкара - да намерят по-добър дом за животното. Тоя дом очевидно не е.

# 24
  • Мнения: 1 951
Е, то това - кой у чие жилище живее - е съвсем друг проблем. В тази връзка, авторът и половинката му да имат предвид, че т.нар.по-старо поколение не се поколебава да понабие и изнервящо-ревящи бебета, пък за деца на 4+ годинки и прилага и терапия с колан. Засега са само на етапа с котката и най-хуманно е, ако никой от хората не може да си събере багажа и да се разкара - да намерят по-добър дом за животното. Тоя дом очевидно не е.
По-младото поколение направо убива бебето и майката,и е готово да изхвърли родител на улицата заради котката,ама това е друга тема.Некадърни са дом да си осигурят,ама се натрисат в чужд,че и правила налагат.

# 25
  • Мнения: X
Може и вуйчо да е, не пише да е родител. Въпросът точно за момента не е в собствеността, а че са събрали животно и агресор и трябва да ги разделят. Котката не заслужава да бъде бита, само защото е по-дребна и се защитава по единствения възможен за нея начин от агресор. А пък собствеността не прави от агресора повече човек.

# 26
  • Мнения: 1 951
Може и вуйчо да е, не пише да е родител. Въпросът точно за момента не е в собствеността, а че са събрали животно и агресор и трябва да ги разделят. Котката не заслужава да бъде бита, само защото е по-дребна и се защитава по единствения възможен за нея начин от агресор. А пък собствеността не прави от агресора повече човек.
Пише ,че котката е одрала човека и той я понабил.Трябваше да се зарадва,че го дерат ли?Реагирал е инстинктивно,за да се защити,но това не го прави агресор.Собственноста дава право на стопанина, да посочи вратата на гостите ,щом го притесняват и нараняват.А те да си създадат собствен дом и да осигурят комфорт на любимеца си.

# 27
  • Мнения: X
Отново ще повторя, че котка не напада безпричинно, а само когато се чувства заплашена. Минаване наблизо очеизвадно не е заплахата, нужна за такава атака. Котките реагират по описания начин, когато са били системно ритани, бутани, блъскани, скубани, удряни, гонени с шут или по друг начин физически малтретирани от човека, когото нападат. Не знам тази двойка-с-котка защо е в дома на този човек, предполагам, че нямат парите да се изнесат. Затова съветвам да дадат котарака другаде. Ако могат и те да се изнесат заедно с него, разбира се ще е най-добре.
П. П. Човекът бил реагирал инстинктивно, за да се защити, и е набил котарака? Това някакъв майтап ли е? Зрял хомо сапиенс е 70+ кила, зрял котарак е 5-6 кила. Е*аси инстинктивното защитаване.

# 28
  • Мнения: 3 488
Не съм агресивен човек, но инстинктивно ми идва да понабия този човек Simple Smile.
Животното живее в постоянен стрес, когато въпросния човек е там и аз бих потърсила решение за животното - спокоен дом.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 476
Когато свекърът ми беше у нас, с 4 очи пазех кучето да не му направи нещо и не съм ги оставяла сами, доколкото помня.

# 30
  • Мнения: 8 949
Оф, самозабравихте се просто!
Най-любимо ми в този форум е като почнете да раздавате "правосъдие" на базата на три изречения и половина, споделени от автора на темата.

Общи условия

Активация на акаунт