За името на форума

  • 3 284
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 324
По предложение на Boo и със съгласието на mamma пускам анкета за името на форума. Ще бъде активна до 15.03.2004 г.

От Вас зависи как ще се казва форума.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 688
гласувам за
искам да забременея - звучи готино и неподтискащо!
гласувай, народе!
сега му е времето Wink

# 2
  • Мнения: 4 324
Текста под името на форума, също може да се смени. Давайте предложения и за това.

# 3
  • Мнения: 3 634
Аз като много умна искам да попитам какъв текст под форума??? Нещо не разбрах за какво става дума...

# 4
  • Мнения: 4 324
Разяснявам  Simple Smile Така го бях обяснила първия път, че думи нямам  Imp

Значи на главнта страница "Форуми към BG-Mamma Форуми", нали излиза лист с имената на всички форуми.  Simple Smile На будещи и нсатоящи, смеен, татковци, продава, предлагам , подарявам и т.н . Та там под името на нашият форум пише

"Форум за обсъждане на проблемите на репродуктивното здраве, обмяна на опит, информация и съвети за профилактика и преодоляване на стерилитета.
Модератор Tania79"

Този текст се променя. А сега Вие мислете. Приемаме и обсъждаме всички предложения. Нали  Wink

# 5
  • Мнения: 539
Този текст на мен лично много ми харесва но ако някой има идея - да сподели

# 6
  • Мнения: 3 634
И на мене ми харесва... Ако някой смята че може да измисли нещо по- обощително, нека го измисли.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 688
аз предлагам да не издребняваме много...
като човек се интересува от темата - може да погледне и да види лично за какво става въпрос, интересно ли му е и дали ще го посещава отново.

лично мен - тук си ме кефи и то заради хората и темите на обсъждане, не заради името и текста под него

# 8
  • Мнения: 539
Питанка, ние също сме тук заради хората но излизаме плагиати защото има клуб проблемно забременяване в дир-а

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Здравейте!
Аз лично смятам, че "Проблемно забременяване" е натоварено с много психологически негативи. Не всички жени, които очакват забременяването имат проблем, а не мисля, че дори тези, които имат, биха искали това да им се напомня непрекъснато.
Аз предлагам - "В очакване на забременяването" или нещо такова...
Какво мислите?
Аз много бих искала да се присъединя към вас, защото още не съм бъдеща майка, а само кандидат-такава. Опитваме съвсем от скоро, но ме тресат подобни на вашите чувства... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 324
Зъхи и аз опитвам не много отдавна. Тук не се делим на такива спроблеми и такива без проблеми  Simple Smile Всички опитваме да си помагаме, доколкото можем  Simple Smile Ти също си добре дошла тук - без значение от колко време опитваш и имаш ли или не проблеми. От значение е само дали искаш съвет и помощ от нас.

Приятен уикенд на теб и на всички момичета  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 539
Приятен уикенд и от мен и действайте  Wink   Grinning  Grinning  Grinning

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 199
аз лично гласувах за проблемно забременяване, защото точно такава е идеята на форума.
1. ако е зачеване, то тук ще влизат и хора, които опитват от месец и ще четат доста стресиращи статия и неща
2. ако е зачеване ще има момичета, които след 2 месеца са забременели и като се похвалят без да искат ще наранят другите, а това наистина става и е много разтройващо, изпитвала съм го.
3. знам, че не заглавието прави форума, но мисля, че трябва да си остане нещо, което все пак е за момичета, които имат някакви проблеми със забременяването
аз съм и в клуба на дир. бг, но тук се чувствам по-добре

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Гласувах погрешка за 'Забременяване', а исках за 'Искам да забременея'.
Проблемно забременяване не ми харесва... Дали след 2 месеца или 2 години (макар че второто наистина е изпитание за нервите), и в двата случая важното е желанието за бебе.

# 14
Ако трябва да сме съвсем коректни нека изясним първо целта на форума и тогава да решим.Таничка би ли ни светнала- този форум за жени с проблеми ли е или за всички желаещи да заченат?

# 15
  • Мнения: 4 324
Това пак общо трябва да решим.

Цитат на: Teoдора
Таничка би ли ни светнала- този форум за жени с проблеми ли е или за всички желаещи да заченат?


Моето лично мнение е че форума трябва да е за всички, които желаят да забременеят. Но както казва wa_wa

аз лично гласувах за проблемно забременяване, защото точно такава е идеята на форума.
1. ако е зачеване, то тук ще влизат и хора, които опитват от месец и ще четат доста стресиращи статии и неща

Това е много вярно.

2. ако е зачеване ще има момичета, които след 2 месеца са забременели и като се похвалят без да искат ще наранят другите, а това наистина става и е много разтройващо, изпитвала съм го.

Знам, че е трудно да се чуе подобна новина, но пък лично аз се радвам на повече такива.

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 199
само да попитам при положение, че анкетата се запази така какво ще последва?
знам, че името не прави форума, но ми се искаше той да си остане такъв, защото идеята първоначално е била такава, а гледам, че ако някой се опитва да има бебе пита и в Бъдещи майки

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Мисля, че Таня трябва да пусне още една анкета за това, какъв да бъде форумът - за всички, които искат да имат бебе, или за тези с проблеми (но тогава какъв ще е критерият? за опити над 1 година? за доказани медицински проблеми?).
Аз лично смятам, че трябва да е за всички, но мнозинството ще реши.
Привети!

# 18
  • Мнения: 4 324
Момичета, давайте с мненията по въпроса за предназначението на форума тук в тази тема.
Но ако подкрепяте идеята на boo ще пусна нова анкета

# 19
  • Мнения: 539
Taня, аз лично мисля че не трябва да се изолираме така
Според мен форумът трябва да е достъпен за всички които искат бебта без значение колко време опитват. Нито аз нито ти сме с доказани медицински проблеми нали така
 Да извиняват всички които се чувстват обидени

# 20
  • София
  • Мнения: 754
Би било хубаво да е за всички, защото всеки би си намерил нещо полезно за себе си. Например ние с мъжа ми като решихме да започнем с опитите (срам несрам ще си призная) аз толкова неща не знаех и кой знае до кога щях да си карам така наслуки Embarassed  Не съм предполагала, че толкова време ще се забавя и няма да стане от раз, пък за това, че трябва да се пие фолиева киселини - никаква представа си нямах. А колко неща научих ... едва ли бих могла да науча от друго място.
За това нека да е за всички и да си помагаме, както можем Simple Smile  

# 21
  • Мнения: 3 634
Дайте сега да си останем както сме... След това по- късно като сме повече от 10 човека постоянни в този форум може да се мисли за ново име и други неща...

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Цитат на: Мама от Финландия
Дайте сега да си останем както сме... След това по- късно като сме повече от 10 човека постоянни в този форум може да се мисли за ново име и други неща...

Ето това ми хареса! Bulb [/color]

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Хм...
Затворено общество ли? Гласувалите за името на форума дотук са 19, значи - повече от 10...
Не се обиждайте, но мислех, че форумът трябва да е по-общ и да обхваща повече теми и хора.

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 199
boo,  само недей така за затворенето общество. аз лично изказах моето мнение защо гласувах така и какво искам. най-малко имаме нужда да се хванем за косите. първоначално идята на Таня е била точно проблемно забременяване, не виждам какъв е проблемът.
но за даима мир, нека тогава да бъде както решат хората.
с риск да ми се се нахвърлят мисля, че решението трябва да е на хората, които пишат сега тук, а не на всички!
ако някой иска да ми каже нещо, моля да го направи с лично съобщение!!!!

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Не съм искала да обидя никого. И аз само пиша каквото мисля. Не искам спорове, в другия форум са предостатъчно, нали.
Тук сме, за да споделяме и да се подкрепяме най-вече, поне така смятам аз.
Поздрави и усмивки.

# 26
  • Мнения: 3 634
Вижте сега... а какво мислите за 2 форума? Единият е Забременяване, където могат да ходят жени които биха искали да забременеят и имат стаж в опитите за забременяване под 1 година... а другият форум да е вече Проблемно забременяване, където се намират жените със стаж над 1 година, ин витро опити и подобни...

Тъй като в момента сме доста нови тук, а и сме нови в опитите да забременеем (тоест, аз не съм... но говоря общо...) в момента май няма нужда от втория форум, но като се натрупаме повече народ и може и да стане... Как мислите?

Уточнение: Горепосочените са просто ПРИМЕРИ...


Ако не е ясно нещо мога да се опитам да обясня по- късно

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Цитат на: Tania79
Това пак общо трябва да решим.

Цитат на: Teoдора
Таничка би ли ни светнала- този форум за жени с проблеми ли е или за всички желаещи да заченат?


Моето лично мнение е че форума трябва да е за всички, които желаят да забременеят.

# 28
  • Мнения: 920
Като цяло да попитам...защо тръгнахме изобщо да правим промени? Аз лично не съм гласувала за име на форума - защото нямам претенции как ще се казва...стига да се запази добрият тон и подкрепата която си даваме от както се намерихме тук.
Обаче така както се е развила дискусията ви подкрепям и wa_wa  и rosi. Ние тук сме и такива и онакива.
Също обаче хайде да не се делим на "под година" и "над година", защото аз например нямам и половин година опити...но проблеми имам.

И сега да обобщя мнението си (че тъкмо ми се изясни мисълта докато пишех) - значи нека да сменим името на форума (щом такива са желанията на повечето хора - спрямо резултата от анкетата) с такова, което да го отвори към непроблемни кандидат мами...но нека да има и думичка подсказваща, че тук има и такива, които имат направо казано здравословни проблеми пречещи на забременяването. Така ще избегнем притесненията на wa_wa и ще станем по-приветливи както предлага boo.

Далеч съм от мисълта моето предложение да приключи спора ви но все пак.....
предложението:
"искам да забременея" придружено със сегашния текст (Форум за обсъждане на проблемите на репродуктивното здраве, обмяна на опит, информация и съвети за профилактика и преодоляване на стерилитета) обясняващ целите на форума ми се струва мнението, което удоволетворява всички ни.

Благодаря че ме изчетохте. (да уточня за протокола) нямам лоши чувства или помисли. Търпя критики за мнението от всякъде.

цЪнки

# 29
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Тиа, много добро мнение, мисля, че е време да се приключи с тази тема.
колкото до година и под година това за съжаление не е никакъв критерий.

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Напълно подкрепям Тиа!

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
И аз съм за "Искам да забременея".
Независимо кой откога опитва и има ли проблеми или няма, всички имаме едно желание - да си имаме бебче.

# 32
Здравейте всички!
Първо да ви пожелая успех, защото поне вече опитвате!!!!
А аз искам бебе, но дори не съм започнала с опитите,защото
 не можем да се решим заради липса на средства.
А иначе имам две слънца, но ужасно ми се иска още едно бебче!!
 Та се питам , за тук ли съм или не?!

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Цитат на: Anonymous
Здравейте всички!
Първо да ви пожелая успех, защото поне вече опитвате!!!!
А аз искам бебе, но дори не съм започнала с опитите,защото
 не можем да се решим заради липса на средства.
А иначе имам две слънца, но ужасно ми се иска още едно бебче!!
 Та се питам , за тук ли съм или не?!

благодаря за пожеланията, дано се сбъднат,. колкото дали си за тук, "вратата" на форума  е отворена за всички!!!

# 34
  • Мнения: 539
Подкрепям wa_wa
Благодарности за пожеланията и си добре дошла при нас  Grinning

# 35
Благодаря ви за топлото посрещане!А ако стигнем с таткото до решение- ЗА бебо, ще ви се похваля веднага!Пък ако започнем да опитваме, тогава да видим какво ще става.
 УСПЕХ на всички ви !

# 36
Все забравям да се озаглавя някак!! Wink Нали само това ми е в главата !Аз съм госта от последните два постинга.Готово ,вече се идентифицирах!

# 37
  • Мнения: 4 324
Срока за гласуване в анкетата изтече. ПО късно през деня ще изпрате на мамма резултатите от гласуването. От постингите Ви момичета се вижда че повечето са на мнение името на форума да бъде "Искам да забременея" а текста под него да си остане същия. Ако имате още мнения по темата давайте сега иначе после ще е късно.

# 38
здравей,  вече съм потребител в този сайт в 13.00 ще съм чата до скоро.Поздрави Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 269
Цитат на: Teoдора
Ако трябва да сме съвсем коректни нека изясним първо целта на форума и тогава да решим.Таничка би ли ни светнала- този форум за жени с проблеми ли е или за всички желаещи да заченат?
И аз това питам? Simple Smile  Close-mas:

# 40
  • Мнения: 7 716
За всички, УВАЖАВАЩИ тъгата, породена  от трудността на забременяването.

# 41
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Товва беше анкетата за преименуването на форума преди месеца. Мисля, че описанията на двата форума сега са повече от ясни. Всеки решава къде да пише

Общи условия

Активация на акаунт