Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 68

  • 34 150
  • 748
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 144
След болничния от родилнито има такъв от педиатъра.На работа попълваш една декларация и една молба за отпуск по майчинство,декларацията от счетоводството ти я придвижват към НОИ и ти се изплаща майчинство.
От личния лекар се издава

# 211
  • Мнения: 555
Момичета, писах и в друга тема, но да питам и вас, в 32г.с. съм и от седмица ме мъчи изтръпването на ръце през ноща. Направо ще ме докара до лудост това нещо идва ми да се разплача, всяка ръка по 3-4 пъти на нощ. Масажирам, разтърсвам, поливам със студена вода, с вряла абе нищо не помага, ако ме отпусне за малко и след малко усещам пак как на ново изтръпва. Пия всички витамини+магнерот. Четох че е нормално при бременност, но има ли нещо, което ви е помогнало на вас, дори и малко.

# 212
  • Мнения: 1 659
Момичета, писах и в друга тема, но да питам и вас, в 32г.с. съм и от седмица ме мъчи изтръпването на ръце през ноща. Направо ще ме докара до лудост това нещо идва ми да се разплача, всяка ръка по 3-4 пъти на нощ. Масажирам, разтърсвам, поливам със студена вода, с вряла абе нищо не помага, ако ме отпусне за малко и след малко усещам пак как на ново изтръпва. Пия всички витамини+магнерот. Четох че е нормално при бременност, но има ли нещо, което ви е помогнало на вас, дори и малко.

Аз съм така, основно ми изтръпват ръцете от китката до върха на пръстите. Казах на ЖК, нищо не ми препоръча. Пия магнерот 2*1т.; вит.В12; вит.за бременни; Ще изчезне с раждането.
Предполагам, че професията ти е свързано с натоварване на ръцете, поне моята е такава и четох, че има връзка.

# 213
  • Мнения: 3 124
Просто трябва да се изтърпи.

# 214
  • Мнения: X
Здравейте. Днес си направих тест за бременност и е положителен. Утре ще си взема направление за гинеколог , за да потвърдя бременността си.
Нещо друго ще ме посъветвате ли? Тепърва ще чета и ще се информирам.

Хубав ден 🌻

# 215
  • Мнения: 1 685
Здравейте. Днес си направих тест за бременност и е положителен. Утре ще си взема направление за гинеколог , за да потвърдя бременността си.
Нещо друго ще ме посъветвате ли? Тепърва ще чета и ще се информирам.

Хубав ден 🌻
Вземете си направление, но изчакайте десетина дена с прегледа. И започвайте фолиева киселина, ако не сте.
Успех! Simple Smile

# 216
  • Мнения: 4 144
Изчакайте 2 седмици закъснение и тогава отидете на преглед. Няма смисъл по-рано, едва ли ще се види нещо.

# 217
  • Мнения: X
Ами ще изчакам , вече имам 5 дни закъснение.
 Това , което ме тревожи е , че имам много силни болки в корема и кръста.

# 218
  • Мнения: 1 038
Дами ,на някоя следели ли са размера на тимуса (тимусната жлеза на бебенцето  ) до момента ?

# 219
  • Мнения: 1 381
Оххх, преди малко чухме тоновете на бебчето. И видяхме как бие сърчицето. Голямо вълнение 😁 Мислех, че ще е рано /6 г.с/, но явно добре се развиваме.
Имам дискомфорт долу..АГ каза че е нормално и ми изписа крем. 🤷‍♀️

# 220
  • Мнения: 471
Добро утро, момичета. Моите хемоглобин и желязо не се вдигат,  вчера ги изследвах пак.
Хемоглобин 110 при реф. стойности 120-160 и желязо 15 при реф. стойности 5-25. Пия билкова кръв, сорбифер два пъти по едно, но никаква промяна. Ще пускам другата седмица допълнителни изследвания за т.нар.таласемия. Досега никой не ми беше казал за такъв вариант. Четох из нета за разни добавка като спирулина и водорасли, които много вдигали. Някой има ли запознат дали се препоръчват и при бременност? В 27ма седмица съм. На мен винаги ми е бил хемоглобинът 115-120, но никога не съм се притеснявала, но бях при Сигридов и той малко ме наплаши. И виждат сянка на лявата митрална клапа на сърцето на бебето и когато той ми каза, че има връзка с моята "анемия", за която също за първи път чух, направо се притесних.....

# 221
  • Мнения: 846
Здравей, аз също съм с много нисък хемоглобин, даже до 98 беше паднал. Правих и изследване за таласемия, но беше отрицателен резултатът. Бях на консултация с хематолог няколко пъти. Нещата, които ми предписа бяха фолиева киселина, сорбифер и витамин В12. Ако приемаш магнезий е важно е сорбифер да се приема с поне 2 часа разлика, също и с кафето. Имаше ефект, но хемоглобинът се вдига много бавно, поне при мен. Знам, че сок от цвекло също помага, за спирулината не знам.
Добро утро, момичета. Моите хемоглобин и желязо не се вдигат,  вчера ги изследвах пак.
Хемоглобин 110 при реф. стойности 120-160 и желязо 15 при реф. стойности 5-25. Пия билкова кръв, сорбифер два пъти по едно, но никаква промяна. Ще пускам другата седмица допълнителни изследвания за т.нар.таласемия. Досега никой не ми беше казал за такъв вариант. Четох из нета за разни добавка като спирулина и водорасли, които много вдигали. Някой има ли запознат дали се препоръчват и при бременност? В 27ма седмица съм. На мен винаги ми е бил хемоглобинът 115-120, но никога не съм се притеснявала, но бях при Сигридов и той малко ме наплаши. И виждат сянка на лявата митрална клапа на сърцето на бебето и когато той ми каза, че има връзка с моята "анемия", за която също за първи път чух, направо се притесних.....

# 222
  • Мнения: 15 356
И моя беше нисък,пиех феретаб.Не се вдигна,но и спря да пада,като родих падна още и ми даваха ферофолгама в родилното.
Спирулина не се препоръчва при бременност и кърмене.

# 223
  • Мнения: 15
Здравейте отново,днес бях на гинеколог каза ми плоден сак 17мм 5гс+5рано е за ембрион да отида към 7 декември. Последната менструация ми беше на 11.10.2020.
Дали е нормално според вас ,защото по мои изчисления съм в 6 седмица ,а тук показва друго.Каза ми че всичко е наред
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 12:26 от Не се сърди, човече

# 224
  • Мнения: 1 685
Дали е нормално според вас ,защото по мои изчисления съм в 6 седмица ,а тук показва друго.Каза ми че всичко е наред
Скрит текст:
5+5 е шеста седмица. Всичко ми се струва нормално.

Общи условия

Активация на акаунт