Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 16

  • 34 270
  • 764
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 20 162
А с какво се намаза?

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Къна+ индиго на Хеннафокс, в сместа сложих малко масло от авокадо само.

# 107
  • Мнения: 39 311
Странно. Едва ли е от номера с тениската. То, дали тениска, стар парцал или хавлия- все тая. Направи си тест със същите съставки на ръката и виж дали пак ще имаш такива реакции.

# 108
  • София
  • Мнения: 3 166
niditop3 Аз също получавам ужасен сърбеж от билкова боя на Хенафокс. Тук имаше и други момичета, споделили същото. Прегледай предишната тема. Явно е чувствителност към някоя от съставките. Ти си използала къна+ индиго. Предполагам, че индигото ти прави проблем. Пробвай да успокоиш скалпа с отвара от коприва, лайка, може и с гел или сок от алое да се намажеш. Към отварата  може и някакво масло да сложиш, но все пак да не е много агресивно.

# 109
  • Мнения: 10 602
Цяла нощ с индиго ми се струва доста.
Аз мисля да се къносам с чиста къна, а след няколко дни да сложа билковата боя на хенафокс или индиго с малко къна. След неприятния ми опит с Биовитал, трябва някак да изравня корените с дължините.

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Да, може би е от това, от индигото . Незнам, де за първа вечер престоявам с къна. Измих си още веднъж косата и е доста по-добре.

# 111
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Може да се сложи сок от алое на скалпа - успокоява и не е нужно косата да се мие след това.

# 112
  • Мнения: 250
Аз също получих адски неприятен сърбеж от готова смес къна + индиго, хем не стоях дълго.
И ме държи вече доста време .. Чак се изнервям.
Преди години имах сърбеж пък съвсем ниско към тила, защото добавях киселина (оцет, лимонов сок ..)
За мен явно най- добрият вариант е чиста къна без нищо вътре. Ставам рижа,но няма никакви странични ефекти.

А в миналата тема дадох и отзив за готови " изцяло 100% растителни" смеси по дрогериите, който после се потвърди и от други момичета - има нещо съмнително, защото косата става черна за нула време.
А всеки, който има по-дълъг опит с мазане с билки, знае,че не са така лесни нещата.

# 113
  • Мнения: 10 602
Момичета, какво алое използвате за успокояване на скалпа?
Сега съм решила да си купя една бутилка за пиене и се чудя с него мпга ли да си намажа скалпа.
Видях, че хена фокса, а и други, предлагат на прах.

# 114
  • Мнения: 20 162
Аз съм се мазала с едно за пиене, бях го купувала от Ремедиум.

# 115
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Алоето може да е точно за пиене - да. Може и с гел - има за козметични цели.
А също може и с листо от растението алое - имам си в саксия, късам едно листо, разцепвам го и мажа с гелчето и течността отвътре.

# 116
  • Мнения: 20 162
Момичета, в една група за фермерско пазаруване попаднах на обява за билкова смес за измиване на коса, как ви се струва състава и цената, сравнени с на някоя друга фирма?

# 117
  • Мнения: 9 861
Леми, предвид грамажа, за мен тази цена е висока. Цената на повечето съставки, ако не бъркам, е 6-7 лв/100 грама.
Имам в къщи останала билкова смес за коса на Хенафокс. Не останах впечатлена.

# 118
  • Мнения: 340
Здравейте, някой знае ли, дали и къде в Пловдив може да се намери билкова боя Bio Organic или само чрез онлайн поръчка. И още един въпрос, /макар, че неотдавна бях питала за мнения/: някой може ли да даде личен отзив за билковата боя Phytocare - покритие, дразнене на кожата, трайност.
Преди 1 седмица се намазах за втори път с кестеняво на Хенафокс. Първия път белите коси станаха златисти, втория път червеникаво златисти. Може би с времето и нанасянията да се покрият корените, но въпреки това ми се струва, че няма да стане пълно кестеняво покритие. Затова се чудя, дали да пробвам с някоя билкова боя, която има и малко химия /да кажем еднократно заради покритието/ и после пак с Хенафокс или Био Органик или Култиваторс. Не ми се ходи червеникава. Благодаря!

# 119
  • Мнения: 490
Здравейте, извинявам се, ако не е по темата. Боядисвам се с къна/два, три пъти годишно, заради десетина бели косми/. Никога не съм се боядисвала с хим. боя и ми щукна  да пробвам боята на Phyto PHYTOCOLOR. Някой има ли отзиви за нея? Чудя се дали ще се отрази пагубно върху моята коса?
https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/12039

Общи условия

Активация на акаунт