Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 16

  • 34 265
  • 764
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 246
Благодаря за отговора. Наистина ще опитам.

# 271
  • Мнения: 1 400
Злодеида, аз бих ти препоръчала тази боя: https://makasa.org/bio-boia-za-kosa-kesten-cultivator-s.html
Не съм използвала точно този цвят, но изглежда без никакви червени оттенъци. Аз се боядисах с кафявото и няма червеникав нюанс, а кестенявото е още по-студено. Ето тук има ревю кестена, но в по-тъмния нюанс: https://blog.hennafox.com/2016/03/mymakeup2013-%d0%be%d1%82%d0%b … rs-deep-chestnut/
Дори обаче след боясисването цветът да е без червени оттенъци, имай предвид, че различните билки от боята се измиват с различна скорост. Индигото и другите билки, които придават студен оттенък падат по-бързо от къната. Затова по някое време червените оттенъци вероятно ще избият.

# 272
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Точно кестена на Култиватор'с е много тъмен.
Може да се смеси 50/50 с касия + амла. Амлата дава студен нюанс, а касията ще намали интензитета на индигото. Simple Smile
Но всичко е въпрос на проба - грешка, честно казано и освен това наистина топлите нюанси почти винаги "цъфват"...
Аз затова се отказах от билките за боядисване - просто оттенъците от къната не ми подхождат на тена.

# 273
  • Мнения: 4 433
Някой, слагал ли е сок от цвекло към къната?

# 274
  • Мнения: 5 246
Много добрв изглежда този кестен.
А цвета на тази снимка даки е кестен?

# 275
  • Мнения: 1 751
Прилича ми на кичури и боядисано с боя.

# 276
  • София
  • Мнения: 758
Здравейте. Билковата боя на Хена дали би хванала върху пяна за коса или да не рискувам?

# 277
  • Мнения: 1 400
Преди къносване косата трябва да се измие и да не се слагат стилизиращи продукти.

# 278
  • Мнения: 340
Злодеида, аз бих ти препоръчала тази боя: https://makasa.org/bio-boia-za-kosa-kesten-cultivator-s.html
Не съм използвала точно този цвят, но изглежда без никакви червени оттенъци. Аз се боядисах с кафявото и няма червеникав нюанс, а кестенявото е още по-студено. Ето тук има ревю кестена, но в по-тъмния нюанс: https://blog.hennafox.com/2016/03/mymakeup2013-%d0%be%d1%82%d0%b … rs-deep-chestnut/
Дори обаче след боясисването цветът да е без червени оттенъци, имай предвид, че различните билки от боята се измиват с различна скорост. Индигото и другите билки, които придават студен оттенък падат по-бързо от къната. Затова по някое време червените оттенъци вероятно ще избият.

Култиватор покрива ли добре белите коси и колко бързо се отмива цвета, с него има ли сърбеж по скалпа? С Хенафокс ужасно ме сърби до следващото миене.

# 279
  • Мнения: 485
Здравейте. След две години пауза реших пак да започна с къната. Последните шест месеца  ползвам безамонячна боя, но много ми изсуши косата. Спрях  се на култиватор тъмен кестен с идеята да не става точно черно. Но след много четене видях, че индигото се измива лесно, след колко миенета, при повторно боядисване пак с индиго не се ли натрупва? Дали е възможно след отмиване цветът отдолу да си остане по-нерижавеещ червен и плътен?

# 280
  • Мнения: 139
Здравейте. След две години пауза реших пак да започна с къната. Последните шест месеца  ползвам безамонячна боя, но много ми изсуши косата. Спрях  се на култиватор тъмен кестен с идеята да не става точно черно. Но след много четене видях, че индигото се измива лесно, след колко миенета, при повторно боядисване пак с индиго не се ли натрупва? Дали е възможно след отмиване цветът отдолу да си остане по-нерижавеещ червен и плътен?

Klarheit, какъв цвят ще се получи след като започне да се отмива индигото, много зависи от основата и типа коса. На тъмна основа няма как да има рижавеене, то се наблюдава само върху много светли или бели коси.  Но едва ли някой може да ти отговори точно, защото косите ни реагират индивидуално, в зависимост от много фактори (дали е суха или мазна, дали е със светла или тъмна основа, дали е с тънък или плътен косъм, дали и колко време е третирана с химически бои, наследство, здравословно състояние, възраст,  лесно или трудно хваща боя,  има ли натрупан цвят, бързо или бавно се отмива и т.н.). Затова единствено ти можеш да разбереш какъв би бил твоят резултат, ако пробваш:) (най-добре върху малка част от косата, която не се вижда).

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 14:21 от nellira

# 281
  • Мнения: 485
Здравейте отново. Боядисах се, мих косата два пъти, но когато е влажна остават черни петна по ръцете ми, очевидно е от индигото. Възможно ли е да не съм го измила добре и винаги ли така ще цапа. Косата ми също е доста суха след миенето, очаквах да е мека и предполагам пак се дължи на не доброто измиване, макар че не пуска цвят при изплакване, а само на ръката ми

# 282
  • Мнения: 4 433
Аз слагам ръкавици и кокосово масло, за да не е суха.

# 283
  • Мнения: 2 629
Здравейте, искам да попитам. Казаха ни за някаква билка за къдене на къщата, струва около 25лв тя се смесва с тамян. Прави се 21 дни, като 3 дни в седмицата се къди и после се скрива в дупка в земята. Моля ако някой я знае да сподели.

# 284
  • Мнения: 492
Здравейте отново. Боядисах се, мих косата два пъти, но когато е влажна остават черни петна по ръцете ми, очевидно е от индигото. Възможно ли е да не съм го измила добре и винаги ли така ще цапа. Косата ми също е доста суха след миенето, очаквах да е мека и предполагам пак се дължи на не доброто измиване, макар че не пуска цвят при изплакване, а само на ръката ми
На мен от индигото ръцете ми стават първо зелени,после сини. Черни-никога .Освен това индигото ми придава плътност и гладкост на косъма и в никакъв случай не ми изсушава косата. Но аз нанасям в две стъпки- първо къна, след 2-3 дни -индиго.

Общи условия

Активация на акаунт