ДЕВЕТИ клас. Все по-трудно стига времето на домашните за бремето.

  • 34 446
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 922
Да са живи и здрави именниците! Още много години да празнувате с приятели и близки!

За Коледа моя си пожела MP4, което одобрявам, сега е наказан без РС, а телефона само за училище. Миналата седмица беше и без телефон и без колонка за музика. Днес пак имаше повод, ама мина само с конско. По негови думи, днес по математика със заместващия учител играли Белот, а в Школо пише друго Imp . Имаме съобщение, че се предвижда преминаване на ДО от 29.10 до 13.11 и като заваляха едни включвания от ученици ... Обещах на моя хубостник, че това ДО ще му е най-пълноценното до сега - без слувалки, на високоговорител, за да слушам и аз.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 055
Flowers Bouquet Честит Димитровден на всички празнуващи днес!!!
В 18-то карантинираните паралелки продължават да се умножават .... Болните от корона приятели и колеги също - да се надявам, че леко ще се изкара от всички.
Само да са добре децата и ние покрай тях, че вече май и аз искам дистанционно обучение.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 166
С малко закъснение, но от сърце честитя вчерашния празник на всички именници и им пожелавам здраве и по-малко притеснения от ситуацията.

Сънчо, на въпроса ти за ЛЛ и направленията за PCR тест.
Не издават такива. Щяха да могат да дават за бързи тестове, но не съм сигурна дали не беше само предложение.
В предишния си пост написах за моята ЛЛ, която по телефона прецени, че е необходимо да ми бъде направен такъв и ме прати да си търся частна лаборатория, с температура и на опашка с поне още сто човека, при положение, че съм потенциален заразоносител.
И после защо вече разпространението е дифузно. Ще спират протестите, но не и събирането в баровете и на стадионите, ще те призовават през 5 мин. в метрото да стоиш на 2 м дистанция, а влаковете ще се движат през 10 минути...
Станала съм много негативна и вече и на себе си ставам досадна. Ретроградният Меркурий е виновен! Close

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 09:43 от Mrs Jan

# 48
  • София
  • Мнения: 6 175
Mrs Jan, дано излезеш по-бързо от тези настроения, че единствено себе си тровиш. На никой друг няма да му накривиш шапката. Поне съдейки по себе си, така се случва.

Аз съм днес с толкова потънали гемии заради двамата тийнове у дома, че ми иде да се запиша доброволец в ковид отделение и да се свърши с тая мъка. Този път изплискаха легена и двамата - и с лоши оценки и с нетърпимо поведение. И аз, и ММ сме втрещени и го преживяваме, задавйки си екзистенциалния въпрос "Къде сбъркахме?" А те двамата, половин час след като си крещяха на най-високата октава, която подрастващия глас може да достигне, си се кискаха приятелски и съучастнически.

Някои твърдят, че кризата на средната възраст е вследствие на разочарование от собствените житейски провали. Хайде това го преглътнах, но как боли от сгромолясването на дечицата пфууу. Хайде дано е временно. Надеждата умира последна Wink

# 49
  • Мнения: 1 919
А ние днес сме се подредили за ТЕЛК комисия, извикали са над 20 човека, всички в 9 часа, възрастни хора повечето.

# 50
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Спунк, благодаря за темата!

Честито на празнувалите! Здрави и щастливи!

Мислех да пиша вчера, но беше адски куц ден... ама куц та знае ли се. Каквото и да подхванех... се омазваше. Накрая обърсах и колата за капак. Финално реших, че няма да работя, за да минимизирам щетите.
Днес съм с настройка да е по-добър ден.

За Коледа... голямото дете нищо никога не иска. Ще го мисли. Спрягахме нов телефон за рождения ден, но се отказа. Може да го пренасочим за Коледа.
Малкото... това вредно диване, вече си е написала писмото.
Под т. 1 пише: "Дядо Коледа, много искам да знам - ти колко пари имаш?"
Май нещо се мъти.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 020
Малкото... това вредно диване, вече си е написала писмото.
Под т. 1 пише: "Дядо Коледа, много искам да знам - ти колко пари имаш?"
Май нещо се мъти.
Drina, Smiley съобразително детенце, много е право, как иначе да знае до къде може да иска, ох много ме разсмя.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 361
Май всички сме на вишката😁

# 53
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 757
За първа година ми се отразява така смяната на времето. Сутрин се будя към 5 и после цял ден едва си държа очите отворени...

# 54
  • Мнения: 249
За 2АЕГ, имаме съобщение от класната в Школо, че са взели решение за преминаване към ДО от 3.11 за определен период от време😕

# 55
  • София
  • Мнения: 11 692
Току що казаха по новините,че се очаква заповед от МЗ с нови по-строги мерки.Доклкото разбрах учениците от гимназиален курс минават на ДО от четвъртък за дее седмици.
Всъщност ето и самата заповед,която се очаква да излезе официално:
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/10/27/rd-01-626.pdf

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 19:30 от Ali97

# 56
  • Мнения: 1 919
Естелиана, и аз съм така, между 5:30 и 6 се събуждам. После ми се спи половината ден.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 326
Излезе заповед на здравния министър.
Това е номера й. В гугъл излиза директно. Няма линк, или поне не намирам.
Заповед № РД-01-626/27.10.2020
Редактирам се.
Заповед

# 58
  • София
  • Мнения: 478
Мда. Каквото си бяха решили, това и направиха. Нищо, че само преди час и нещо в интервю образователният министър си поддържаше тезата, че не се очаква едновременно минаване на всички ученици и студенти онлайн. Процент заразени ученици- под един процент. Сигурно сега вирусът ще бъде преборен.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 819
Сигурно сега вирусът ще бъде преборен.
Не само ще бъде преборен, а и напълно ще изчезне 😂. Като се има предвид колко "голям" процент заразени ученици има.
Голям трън в... им бяха гимназиите. Е, сега сигурно са много доволни. Няма ученици, няма коронавирус. И така до... не се знае кога 😡
Моя син е много разочарован и много се надява наистина да са само до 12 ноември на ДО. Аз и ММ си мислим, че поне до март ще са, но не посмяхме да споделим с него нашите прогнози.

Общи условия

Активация на акаунт