Потниците

  • 3 889
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 18
Здравейте
 Стана ми интересно дали слагате потници на вашите деца. Моля споделете като отговор и кажете пола и годините на детето ви за да разберем дали слагате потници на по-големите деца.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Да! Момиче на 5.

# 2
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Никога не съм обличала детето с потник под дрехите, момче на 9.
Потник само лятото и то като единствена горна дреха.
За мен няма смисъл да се навлича някой с потник, тениска, блуза и т.н. едно върху друго.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Щом има уточнения ...
Дрехите винаги са максимум 2 слоя /потник и една блуза/ няма тениски, няма повече блузи, суитчъри, пуловери, жилетки и т.н.
Навън има яке или в неотопляеми помещения може да има вместо яке грейка без ръкави.

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Момиче на 11г.-да,винаги.
Като беше по-малка -потник,сега носи корсаж.

# 5
  • Мнения: 3 589
Потник, когато отгоре е блуза с дълъг ръкав.
Тениска, когато отгоре е суичър.
Без потник или тениска само ако навън не е за дълъг ръкав.

# 6
  • Мнения: 447
Да по препоръка на детската градина,да се обличат топло с повече дрехи че проветряват и ще са колкото може повече навън

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Момиче на 8 години. Потник и не много дебела блуза. Каза ми, че в училище редовно проветряват стаята и й било хладно, така че сама изяви желание да се облича така.

# 8
  • Мнения: 12 738
Тениски, не потници. 2, 4, 6 г.

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 009
Да,момче на почти 12 и половина.Зимата и термоклин му давам да обуе под дънките/анцунга.

# 10
  • Мнения: 4 754
Да, момче на 8 години. Детето ходи на училище с потник, риза и сако (със задължителна униформа е). През останалото време е с потник и памучна блуза. От 25 градуса нагоре и ако не е на училище, махаме потника.

Тъй като аз съм зиморничава и го отчитам като голям недостатък по принцип и особено в държавата, в която живеем, детето от бебе го обличам като себе си минус един слой дрехи.

# 11
  • Мнения: 4 411
От втори клас спрях войната за потниците, просто защото вече нямам нерви за това. В момента ходи с бюстие, тениска и суичър на училище. От 01/11 трябва да е със зимната униформа, която е риза. Ще ходи само с бюстие и риза, отгоре яке. Вкъщи цяла зима е по къс ръкав и къси гащи. Дебели пуловери не носи, чорапогащи също. Късметлийка съм ако въобще сложи шапка и ръкавици, ама трябва да е поне -10 на вън.
Или и мрази, ако има как да ходи без тях, ще ми е много благодарна.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 751
Да, момчета на 14г и 11г. Малкият протестира и отказва да носи в дните, когато има физическо. Големият сам ги търси. Аз също в това време ходя с боди задъжително, иначе ми е студено.

# 13
  • Мнения: 460
Момчета на 2 и 5,5г, не носят. На малкия съм обличала веднъж, дваж, по настояване в яслата. Иначе ходят с тениска/памучна блуза и горнище + яке навън. Есен и пролет само блуза и яке.

# 14
  • Мнения: 3 461
Момче, 13-годишно.
Като мъничък слагах, от години вече не.
Тениска и суитчер, ако е зима - отгоре яке.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 609
Да, и на двете деца. Момиче на 9 и момче на 3. Потник и отгоре блуза с дълъг ръкав, повечето са сравнително тънки. За навън - яке. Ако времето е топло и е само за по тениска + евентуално суитчър/жилетка, тогава и потник няма. И двамата си ги искат, студено им е иначе.

# 16
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 848
Момиче на 11  и момче на 4 - и двамата са с потници откакто захладня. Отгоре според времето и според наличието на отопление в училище/градина - по-тънка или по-дебела блузка. Сега като сутрин е хладно , а по обяд топло  често са  с тънка блуза и елече или сучър за да може да се съблече или облече.

# 17
  • Мнения: 6 278
Да, само когато е студено. Зимата обикновено са потник+блуза.
На тоя етап все още не. Ходят с тениска + суитчер, който махат през деня. 4 клас.
Вярвам че това с потниците ще продължи още 1-2 години макс, имайки предвид големия, който ги отказа категорично към 6 клас.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 532
Да. Момиче на 7 г.

# 19
  • Мнения: 15 020
Не, момче на 8. Вече даже не купувам, не иска да ги носи.

# 20
  • Мнения: 346
Момиче на 13. Слага корсаж или боди, отгоре с памучна блуза от униформените.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 363
Потник не, тениска да, винаги освен когато времето е за къс ръкав. Момче 7 г, момиче 4 г. И аз съм почти винаги с боди.
Не се борим с обличането, и двамата сами си търсят да са с тениска отдолу.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 471
Да, на малкия, който е на 9. Потник, памучна блуза с дълъг ръкав, суичер, яке. В училище да си съблича каквото му е удобно.
Аз също нося тип камизолка. Голямата - не.

# 23
  • Мнения: 29 307
Да, момче на 9 г. В училище е с потник, плътна блуза и суитшърт. Дори съм дала елек там да го облича, понеже седят цял ден на отворен прозорец.

# 24
  • Мнения: 6 992
Не, потник носи само лятото като горна дреха.
Сега носи униформена тениска и униформен зимен суичър през седмицата. 7г, момче.

# 25
  • Мнения: 10 373
Баткото носеше потник до 8-9 годишен само есен-зима. После абсурд да сложи, цяла зима е само по тениска и яке отгоре, пуловери не носи (на 14 е), дълъг ръкав мнооого рядко, почти няма такива дрехи в гардероба си.
Дребната е на 8, носи камизолки винаги, освен лятото в жегата, като гледам няма намерение да ги отказва скоро, сама си ги търси...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 446
Потник само лятото, като единствена дреха (момчета, тийн и малък ученик).
И в градината, и сега в училище са по тениска и блуза или суичър.

Общи условия

Активация на акаунт