Трудови отношения при напускане

  • 2 150
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 050
Ако може някакъв телефон , да попитам повече
Препоръчвам телефона на работодателя ти да ползваш. Обясни, че искаш да напуснеш и попитай дали ще се съгласят да се разделите по взаимно съгласие. Тогава датата е въпрос на договорка. Ако не се съгласят, трябва да пуснеш предизвестие и или да го отработиш, или да заплатиш тази част от него, която няма да отработиш.

# 16
  • по света
  • Мнения: 1 587
Здравей ,
Ако си в изпитателен срок не дължиш нищо независимо в чия страна е оказан договора ,за това е изпитателен и двете страни могат да го прекратят без предизвестие

# 17
  • Мнения: 9 050
Здравей ,
Ако си в изпитателен срок не дължиш нищо независимо в чия страна е оказан договора ,за това е изпитателен и двете страни могат да го прекратят без предизвестие
И подновихте приключила тема, за да напишете тази глупост? Преди да давате трудово-правни съвети, е добре поне да сте прочели законодателството. Написаното от Вас не е вярно. Само страната, в чиято полза е уговорен изпитателния срок, не дължи предизвестие. Другата страна дължи такова.

# 18
  • Мнения: 3 250
Ока брашно да имаш...

# 19
  • по света
  • Мнения: 1 587
Здравей ,
Ако си в изпитателен срок не дължиш нищо независимо в чия страна е оказан договора ,за това е изпитателен и двете страни могат да го прекратят без предизвестие
И подновихте приключила тема, за да напишете тази глупост? Преди да давате трудово-правни съвети, е добре поне да сте прочели законодателството. Написаното от Вас не е вярно. Само страната, в чиято полза е уговорен изпитателния срок, не дължи предизвестие. Другата страна дължи такова.
Хубаво е когато човек коментира нечие мнение да не дава оценки !
Аз също толкова смело мога  да заявя ,че говорите глупости

# 20
  • Мнения: 9 050
Здравей ,
Ако си в изпитателен срок не дължиш нищо независимо в чия страна е оказан договора ,за това е изпитателен и двете страни могат да го прекратят без предизвестие
И подновихте приключила тема, за да напишете тази глупост? Преди да давате трудово-правни съвети, е добре поне да сте прочели законодателството. Написаното от Вас не е вярно. Само страната, в чиято полза е уговорен изпитателния срок, не дължи предизвестие. Другата страна дължи такова.
Хубаво е когато човек коментира нечие мнение да не дава оценки !
Аз също толкова смело мога  да заявя ,че говорите глупости
Разбира се, че можете. Само че моите "глупости", освен в поста ми, ги пише и в чл.71, ал.1 от Кодекса на труда.
А Вашите глупости могат да заблудят някого, той да Ви повярва, да не се появи на работа и да се вкара в сериозни проблеми. Дали е редно да пишете подобни, откровено неверни неща в тема за трудово-правен съвет? Ами ако питащият Ви повярва?

# 21
  • Мнения: 184
Здравейте!Може ли някой да ми отговори кой е най-добрия вариант в моя случай.?
Работя в общинска  детска ясла от 10 месеца.Бих желала да напусна работа. Майка съм на 3 деца ,като най-малкото е на 2 год.и 3 месеца. Не знам как да постъпя.И при кой вариант обезщетението на борсата ще е в моя полза?

# 22
  • Мнения: 9 050
Нямате вариант, в който да напуснете по Ваше желание и да взимате повече от минималното обезщетение. В допълнение, попадате под защитата на майка с дете до 3 години и не могат и да Ви съкратят. А и по принцип, не смятам, че ще Ви съкратят, защото тогава нямат право 6 месеца да наемат друг на Ваше място.

# 23
  • Мнения: 184
Нямате вариант, в който да напуснете по Ваше желание и да взимате повече от минималното обезщетение. В допълнение, попадате под защитата на майка с дете до 3 години и не могат и да Ви съкратят. А и по принцип, не смятам, че ще Ви съкратят, защото тогава нямат право 6 месеца да наемат друг на Ваше място.
Не биха ме съкратили и според мен. Забравих да каже,че записах да уча висше преди 1 месец,т.е.1 курс съм в момента ,редовно обучение. Не знам дали е от значение. Какво е обезщетението за моя случай тогава?

Ако ме уволнят,какво ще е обезщетението?Може би зависи  и какво е уволнението?!Дали дисциплинарно иле не.

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 18:50 от AnMary

# 24
  • Мнения: 9 050
Не могат да Ви уволнят. Имате защита.
Можете да напуснете на осн. чл.327 щом учите редовна форма. И имате право на пълно обезщетение. Какво ще бъде - не мога да кажа. Не знам нито осигурителния Ви доход, нито общия Ви стаж.

Общи условия

Активация на акаунт