Запек при кърмачка

  • 569
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте!
Родих преди 4 месеца и сега мисля че имам химориди и запек. Доста е некомфортно... Кърмя и не знам какво мога или не мога да приемам. Моля за съвет.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Много неща:
Сутрин на гладно - чаша топла вода; 1-2 кивита; 1 лъжица кокосово масло и пак чаша топла вода; накиснато ленено семе и пак топла вода.

Много течности, храни с фибри, хуск, чия, цял сусам.

# 2
  • Мнения: 13 540
Да, възможно е да имаш ХЕМОРОИДИ. Овесени ядки, накиснати от вечерта, овкусени според твоят вкус, но не с мед. Киви е добре, но започни всеки ден по едно и наблюдавай как ще се отрази на бебето ти.. Кисело мляко със смляно ленено семе,добре е семето да се смила непосредствено преди ядене, семена от чия с кисило мляко също.  Сега е сезона на тиквите, под всякаква форма можеш да си хапваш, но не прекарявай и с нея.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 15:16 от Пролетно цвете

# 3
  • Мнения: 3 480
Повече вода, супи, движение и пробиотик.
Киви на гладно сутрин е много удачно, но не съм убедена, че е подходящо за кърмеща жена, ако бебето реагира.
Сладко от рози също е добро решение, а ако комбинирате порция печена тиква с чаша кисело мляко Ви гарантирам чудесен резултат.

# 4
  • Мнения: 12 747
Круши, грозде. Варено жито с водата - то и за кърма помага. Много течности, кисело мляко.

Като ходиш до тоалетната, не сядай като на трон, а се наведи напред върху коленете си и стъпи на пръстите на краката. Tака положението на червата става по-благоприятно за лесно излизане. Може и да движиш тялото напред -назад. Тези съвети са от книгата "Червата с чар" (Darm mit Charme) от Джулия Ендерс.

# 5
  • Мнения: 2 883
Аз имах такъв период. Беше ужасно. Спаси ме хуска, нищо друго не помогна.
Иначе горните съвети са страхотни за "нормален" период, но поне при мен, не бяха достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт