Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Рисуване за начинаещи и не само - 9

• 6 337
  • 104
  •   1
Отговори
Добре дошли в новата ни тема!
Пожелавам на всички муза, радост от творенето и реализация  Hug
Линк към старата тема.

Стиловете като намигване:

# 1
  • на острова на мечтите
Благодаря за новата тема Hug

Нещо върху керамика....

# 2
  • München, Deutschland
Не смогнах да отговоря в старата тема.

С темпера е, първа темпера досега, та ми беше малко странно. 😃

# 3
Не смогнах да отговоря в старата тема.

С темпера е, първа темпера досега, та ми беше малко странно. 😃
Получило се невероятно!
В първият момент помислих, че си снимала някаква есенна декорация и търсих де е картината Joy и очилата нанизах
Успя да ме заблудиш Hands Plus1

# 4
Я, сега виждам, че съществува такава тема.
Аз рядко рисувам с цветове, а в последните 10 години изобщо рядко и рисувам. Но като загрявка за изпълнение на специфична молба на приятел, на когото не мога да откажа, имам един Тодор Живков Grinning Хич не е някакъв връх, ама само това имам да кача, не съм рисувала от много, много време. Поизтупах малко ръждата и взе, че ме хвана пак старата тръпка. Току-виж съм намерила малко време за това хоби.

# 5
  • В градината...
Старите тръпки са най-яките. Ако ни затворят пак, аз също започвам да рисувам, за да не се чудя какво да правя по цял ден.

# 6
  • София
Здравейте,
Аз съм фенка на акрилните бои. Запалих се след като една колежка ме кани да идем на рисуване и вино. Миналата седмица пробвах за първи път да рисувам сама.  Обаче ми липсват още мнооого неща , за да направя нещо сносно.  Поръчала съм си платна и ще правя втори опит.  При първия въобще не се усетих, че първо трябва да изчакам да изсъхне боята на фона и тогава да продължа да рисувам.  Ще се радвам на съвети.

# 7
Здравейте! Започнах да рисувам усилено по време на карантината. Искам да ви покажа първите ми произведения на платно:
Първата ми рисунка на платно с темпер

Иии нещо прясно

Взела съм си сега да пробвам с акрил, надявам се да се справя, че досега не съм работила с такива бои. Лека вечер Simple Smile

# 8
И аз рисувах по време на карантината Grinning
По видео уроци стъпка по стъпка.
Зайка с акварел и темперни бои:

# 9
може ли линк на уроците

# 10
Пепина, във фейсбук са. Не знам кои страници са ги оставили и кои са ги изтрили.
Следях Нива Арт, Flo Art and Wine, Rosso, и др.

Ето някои линкове,  надявам се още да работят:

https://www.facebook.com/438706843535639/videos/2881058012121561/

https://www.facebook.com/102733987929994/videos/221628432277825/

https://www.facebook.com/RossoPaintWineBar/videos/573238066875730/

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 14:41 от Витаминче_

# 11
  • на острова на мечтите
 https://pin.it/oQDOfWo  
Ето един линк...
И още...
  https://pin.it/7cfft8o   

# 12
Ооо, вижте този YouTube канал!!

# 13
Преди време, нарисувах с моливи един анимационен герой, ето го:

Вече много рядко ми идва вдъхновението да рисувам.

# 14
Фландър Heart Eyes
А ти се получава, давай Ариел сега Simple Smile

# 15
Каква интересна темичка. Включвам се с удоволствие. Simple Smile
Ето някои мои "драсканици" от последните дни.
Тук упражнявах перспектива с 2 убежни точки:

А това детето да оцветява 😁 мнооого се кефи да ми оцветява произведенията:

# 16
  • София
slavina713, много сладки Simple Smile

Пробвах си тънкописците Talentus. Жълтото и оранжевото са еднакви или поне аз не виждам почти никаква разлика.

# 17
Много искам да се пробвам с акварела, но нямам явно подходящите четки и картони.
И боичките са на синът ми уж  Фабер Кастел, ама не се получава.
Четки първо трябва да си закупя хубави.
Тук в темата такива красоти видях, че......

# 18
И аз да се включа, преди месец, два се запалих, но за сега ми мина мерака. Доста посредствени ми се виждат резултатите и ще ви следя за вдъхновение.

# 19
На мен много ми харесва втората Simple Smile, но и първата е хубава, тя е по-абстрактна.

# 20
Иванов, благодаря. Първата предпочитам. Втората исках да е само фон, но ми казаха, че изглежда като едно нищо и насила доомазах за 10 тина минути, нещо като върба 😂😂😂 и цветя.

# 21
Хайде и аз да се престраша с един акрил.

# 22
  • В градината...
Все искам да имам време да рисувам, някой ден, може би.

# 23
  • София
Една акварелна жълто-розова роза от мен

# 24

Да се включа и аз на малко коледна тематика.
Днес ми беше тегаво и този снежко доста ме развесели Grinning

# 25
Страхотен е! Браво!

# 26
Щастлива мама, прекрасен Снежко! Като илюстрация от детска книжка е! Heart Eyes
С акварел ли е направен?

# 27
С акрил в/у картон Grinning А5 формат.
Трябва да направя още 2бр. На коледна тематика и по детски да са. Идеята ми е да ги сложа в рамки(или да изработят такива) , допълнение за коледни подаръци за три фантастични мънички принцеси.

Да се отчета  и с едно джудже

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 20:02 от bubanka

# 28
Опитах се да нарисувам Ариел, но в лице не е съвсем като нея Grinning

# 29
и торсът е повече рибешки отколкото женски

# 30
Добър вечер! Искам да ви покажа моето ново творение за подарък на близка приятелка. Почнах я вчера, от яд че не ставаше в началото я зарязах и днес над 5 часа рисуване се получи това:

Възможно е утре да пипна някой друг детайл пак.

# 31
Все искам да имам време да рисувам, някой ден, може би.
Скрит текст:

Perunika, моля те, покажи и други твои неща Simple Smile
Така ме заплени тази твоя рисунка!

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 18:34 от bubanka

# 32
  • В градината...
О, благодаря. Аз, всъщност не рисувам, просто миналата година за малко.

# 33
Перуника, тази картина много ми харесва.
Има нещо магическо....не знам съчетанието на цветовете ли, преплитането на линиите....
Страхотна е!

# 34
Благодаря ти, Perunika!
Бях сигурна, че и други твои неща ще ми харесат, имат характер.
Показвай ни по-често, да ни радваш очите!

# 35
  • В градината...
От вчера децата не са на градина и смятам да започвам отново.
При мен характер да искаш. Упражнения ми трябват доста.
Щастлива мама, рисуването е магия, само по себе си. Който не го е правил, само той не знае какво е да се усетиш все едно си на сърф.

# 36
Момичета, разгледах подфорума, но не съм сигурна, че се ориентирам правилно, стори ми се, че тук може да попитам: търся тънък маркер/химикал, с който мога да рисувам върху порцеланова чаша (тоест, да не се измие след първата употреба). Съществува ли такова нещо и къде да го търся?

# 37
Не съм много веща, но продават перманентни маркери за целта. Но за да не се изтрият след измиване, мисля че порцелановите изделия се изпичат след като се изрисуват.

# 38
bambinnah, има боя за керамика която може да е в тубичка с тънък писец накрая. Много лесно се рисува с нея. Трябва обаче да се изпече след това.
Ако няма онлайн в нашите магазини, пробвай в ибей или амазон.

# 39
  • München, Deutschland
Момичета, разгледах подфорума, но не съм сигурна, че се ориентирам правилно, стори ми се, че тук може да попитам: търся тънък маркер/химикал, с който мога да рисувам върху порцеланова чаша (тоест, да не се измие след първата употреба). Съществува ли такова нещо и къде да го търся?

Eто тук може да разгледаш, както и в Слънчоглед. Обаче нз какво работи в момента като магазини.

https://www.google.de/maps/place/Impression+-+Shop+for+art+and+h … 5445,20.42z/data=!4m5!3m4!1s0x40aa8575e6bab83b:0xc136560aedff0552!8m2!3d42.692509!4d23.336384

# 40
Слънчоглед си работи.

# 41
  • на острова на мечтите
Да, има такива маркери. Има и боички в тубички с тънък накрайник за керамика. Виж и в интернет.

# 42
  • München, Deutschland
Изпратиха ми снимка на последната ми рисунка вече в рамката. Не е поднесена още и е още опакована от ателието за рамки, та само тази снимчица имам. Допада ми каква рамка избрах в крайна сметка, 40 минути я гласих и тествах, горката продавачка сигурно вече се отчая. Grinning

# 43
Изпратиха ми снимка на последната ми рисунка вече в рамката. Не е поднесена още и е още опакована от ателието за рамки, та само тази снимчица имам. Допада ми каква рамка избрах в крайна сметка, 40 минути я гласих и тествах, горката продавачка сигурно вече се отчая. Grinning

Чудна е ! 😍

# 44

Страхотно се е получило Grinning
Ах, тази картина дето ме заблуди Joy

# 45
Преди време щастлива мама качи една невероятна рисунка. Сега попаднах на урок в ю туб. Така че, ето и моя "прочит"

# 46
  • В градината...
Пробвах се със сухи пастели. От Лидъл, твърди са, а хартията ми е тънка и супер неподходяща, протрива се, беше много трудно.

# 47
Разкош!!!
Витаминче, много коледно настроение създава тоя снежко Heart Eyes
Перуника, много хубаво е станало с пастелите

# 48
Весела Коледа, художници Grinning
Живи, здрави и много щастливи моменти с четка и палитра Heart

Тематично от мен
Наздраве!

# 49
  • В градината...
Честито Рождество Хрисово и от мен!

# 50
Добро утро!
Аз днес се събудих в 5:00ч. И ме изби на творчество Joy

Явно днес ще се твори Grinning
Първият ми поп арт.....може би
 има нещо което ме дразни и не мога да го определя какво е. Сякаш ми е недовършена
Вие сте.....мнения

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 13:54 от щастлива мама

# 51
Едно масълце от мен, 100×80. Влачих го 2 години, но с 00 четки- толкова Grin

И малко детайли

Дядо Коледа ми донесе още материали (не, че си нямам, ама пусто- все още искам).
Хрис, рамката пасва идеално!

# 52
  • София
Здравейте и от мен. С дъщеря ми, която е на 8, решихме да си направим женска вечер и отидохме на рисуване и вино. Като малка обичах да рисувам, но последноте 10години не намирах време за това. По принцип винаги съм рисувала графика, сега за пръв път се реших да пробвам с бои.
Прекарахме си страхотно. Това са нашите произведения.

След това решихме да рисуваме по уроци в ютуб:

Хареса ни и мислим да продължим.

Който не е ходил на рисуване и вино - горещо препоръчвам. Има какво да се научи Blush

# 53
  • София
Здравейте, може ли линк към уроците в ютуб? Благодаря предварително!☺

# 54
  • на острова на мечтите
Ами отидете направо в ютуб и търсете каквото ви интересува. Акварел, пастели,маслени бои...

# 55
И аз се уча с ютуб, само дето си наливам чаша вино, но като се улисам с четките и забравям да я пия Joy
Днес щях да рисувам, но не можах да си избера какво......та така си остана само идея

# 56

Ето едно подробно видео, рускинята е супер и камерата е от много добър ъгъл и много леко се следва.
https://www.youtube.com/watch?v=zwAAI_cjLSA

# 57
  • София
Благодаря Ви!🤗

# 58
Тук слагам по три линка рисуване с акрил и рисуване с масло. Харесвам тези видеа, защото художниците работят с няколко основни цвята, обясняват много добре стъпка по стъпка,  защото са подробни и се вижда много добре смесването на цветовете. Успех!

акрил:

https://www.youtube.com/watch?v=QN5uHrE8vMY

https://www.youtube.com/watch?v=zoink5-sJ7c

https://www.youtube.com/watch?v=aLjS98OhFyQ

масло:

https://www.youtube.com/watch?v=Ey2bzLBMw0g

https://www.youtube.com/watch?v=Fx0u_VIMPbw

https://www.youtube.com/watch?v=bXB8ZrJAPic

# 59
Скрит текст:
Здравейте и от мен. С дъщеря ми, която е на 8, решихме да си направим женска вечер и отидохме на рисуване и вино. Като малка обичах да рисувам, но последноте 10години не намирах време за това. По принцип винаги съм рисувала графика, сега за пръв път се реших да пробвам с бои.
Прекарахме си страхотно. Това са нашите произведения.

След това решихме да рисуваме по уроци в ютуб:

Хареса ни и мислим да продължим.
Който не е ходил на рисуване и вино - горещо препоръчвам. Има какво да се научи Blush

Картините са страхотни! В кое студио отидохте? Вече има много и се чудя, къде да отидем?

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 12:24 от bubanka

# 60
И нещо малко от мен. Графика, Фабер Кастел Монохром на хартия canson 180 г/м2

И графичният вариант в "негатив" - бяла креда ФК отново на canson тонирана хартия 150 г/м2

# 61
  • София
Здравейте,
Ние ходихме първо в Dali Vino в Хладилника, опитахме едно онлайн и после в Paint me в МОЛ България. От Paint me останахме много доволни и след това още няколко пъти ги посетихме преди да затворят мола. Обясняват много подробно там и не им е само за отбий номер, колкото да мине часа. Правят и мастър класове - реплики на известни шедьоври.
Определено им станахме фенове 🙂

# 62
Мария Кюри, разкошна графика!
Тази тема е толкова хубава
Хора, радвам се, че споделяте такива красоти!
Ето нещо и от мен

# 63
  • В градината...
И в нашия град веднъж гостуваха вино и рисуване, ама го изпуснах, а ми се ще да отида...

# 64
  • София
В момента го провеждат онлайн. Изпращат платно, бои и четки, или от каквото имате нужда 🙂

# 65
  • на острова на мечтите

Един недовършен акварел.
А освен четки и боички, вино пращат ли Stuck Out Tongue Winking Eye Шегувам се!
Комплименти ,уважаеми!

# 66
Дани, ако пращат вино се записвам веднага Bowtie платна и боички си имам.
Още една графика, този път на любимият ми Фреди. Фабер Кастел Монохром/ креда на торирана хартия Strathmore 118г/м2.

# 67
Marie_curie, всичко което показваш е прекрасно! Работиш с различните медии еднакво добре. Професионално ли се занимаваш с рисуване?

# 68
Благодаря, Александра Hug Като дете много обичах да рисувам, но спрях в пубертета, започнах отново преди 5  години, при това съвсем между другото. Изцяло самоука съм и много обичам да експериментирам с материали и техники Blush Така, че е просто хоби, но вече инвестирам в качествени материали.

# 69
Мария Кюри, адмирации!!!

# 70
  • на острова на мечтите
Дани, ако пращат вино се записвам веднага Bowtie платна и боички си имам.
Още една графика, този път на любимият ми Фреди. Фабер Кастел Монохром/ креда на торирана хартия Strathmore 118г/м2.
Много добър портрет!

# 71
  • München, Deutschland
Днес между 2 срещи. 😃

Опитах се да нарисувам нещо с неприсъща за мен техника, както се рисува с маслени бои, цветовете едни върху други (нз как да го опиша иначе). Много куцо стана и даже не го и завърших и дооправих, защото "дооправянето" се изразяваше в това да се върна към преливания както си ги правя, а целта беше да тествам друго... Стана като "творба" на петокласник Angry Joy.

За да не остана с неприятно чувство, реших да нарисувам едни елхички, макар че не съм успявала досега да нарисувам хубави такива. Върнах се и към начина, по който си рисувам по начало - с опитда е по-прецизно като контури и с преливания, вместо с наслагване на цветове.

Определено ми донесе повече удоволствие на мен лично.

Може още нещо да се добави, но между срещите толкова. 😃

# 72
  • на острова на мечтите
С какви бои е опитът! Темпера? Аз много обичам  да рисувам с темпера. Само времето не ми стига.

# 73
  • München, Deutschland
Да, темпера са и двете.

Досега имам може би 2-3-4 рисунки с темпера, не ми бяха любими като дете, много страшно ми изглеждаше с тази силна покривност (спрямо акварела). Чудех се какво правиш като сбъркаш. 😃😃 Тогава само с акварел рисувахме в училище. Но ги получих като подарък и бяха доста по-качествени от акварелите за 2 евро от магазина за левче и сега си ги ползвам.

# 74
  • Sofia
Здравейте, страхотни неща показвате - много вдъхновяващо действа 🙂.
Аз съм абсолютен любител, от години нищо не съм рисувала, но днес направих първи опит с акварел и ще се престраша да го покажа. Слагам и линк към видео урока.

https://youtu.be/HmBcZm12DcI

Утре може да пробвам нещо с акрил, както ми е дошла музата. За съжаление нямам много качествени материали. Ще се радвам да споделите марки и видове четки да акрил и акварел, както и бои, от които сте доволни 🤗

# 75
Скарлет, с акрилните бои на Амстердам не можеш да сбъркаш- добър пигмент, богата палитра, много добро качество.
С акварел нямам голям опит, пробвала съм само Олд Холанд ( досега не съм имала разочарование с марката, абсолютен фен съм ), но ако мога да съдя за фирмите по маслените им бои, то Шминке са с добро качество и прилична цена (имат различни серии- професионални, за студенти и пр.), Уиндзор и Нютън се ползват също с много добро име, Сенелие, Даниел Смит... От среден къмто нисък клас-Рембранд, Ван Гог, Лукас, Гоя ( богат избор на цветове, Рембранд имат и профи серия, която е доста добра). Мисля, че Йаксел имат също акварели, на тях съм ползвала само сухите пастели- останах много доволна- добра консистенция, наситен цвят.
Оносно четките- аз съм привърженик на естествения косъм- Да Винчи, Леонард и Рафаел имат чудесни серии за масло/ акрил / акварел. Обикновено  Колински- с Ротмардерхаар или с косъм от тибетска коза... Имат и серии с изкуствен косъм и добро качество. Изабей са френски, невероятни са- меки и дълги, но и цената им не е за пренебрегване. Уиндзор и Нютън също правят добри четки, Daler Rowney са от среден клас и не са никак лоши.
Мои фаворити от по- нисък клас, но с добро качество и добър избор- Роял & Лангникъл мини маджестик. Не оставам без скосените им No 12/0, 0 и 4- чудесни са и за акрил, и за масло. Като форма освен споменатите скосени плоски, редовно ползвам от възможно най- тънките кръгли, плоски прави и много любимите ми- котешко езиче. Тип ветрило също намират приложение, но ги използвам различно при маслото (бленд/ хайлайт) и при акрила (хайлайт). Имам и нови ценни придобивки на Розмари и ко - Серия 32.
Темата е обширна и донякъде субективна ( затова и пиша какви материали съм използвала), но накратко това е моят опит Hug

# 76
  • В градината...
Еха, че изчерпателно. Хабер си нямах от тези неща. Май ще трябва да се ограмотим.

# 77
След тези картини, които сте качили горе, ме е срам да покажа моето последно произведение. Ужасно много имам желание като махнат извънредното да посетя рисуването с вино, отдавна му се каня...
Това се мъчих преди 1-2 седмици да направя, исках да пробвам акрилните бои, които бях взела от Лидл (признавам си, че съжалявам за тази покупка, не са наситени хич, тези от Джъмбо са сто пъти по-добри). За първи път рисувам с акрилни бои, досега темпера ми беше любим и май така ще остане още време.
Правена е по клипче от ютуб, не обръщайте на кривите форми. Реших да си я кръстя "Момичето и пианото".

# 78
Тази картина и аз много и се чудих Heart Eyes
В сравнение с боичките на Джъмбо, тези на Лидъл са доста по ниско качество. Не покриват добре и като наситеност не са ок. И от платната им също не съм доволна, но имам още от тях...... ММ реши да ме зарадва и купил три комплекта с по пет платна Joy
Тези от Джъмбо пак да с по добро качество.
Аз като основни цветове акрилна боя купих от *слънчоглед* на dealer rowney  бюджетни са ми.
250мл. за 10 лв. и хубавото е че не засъхват така бързо като тези на Джъмбо (тях ползвам за по специфичните цветове, ако ме мързи да смесвам)
Последно време рисувам с основни цветове и нюансите ги меша сама. Е, не винаги ми се получават цветовете, като на клипът в ютуб, ама ....Joy

# 79
"акрилна боя купих от *слънчоглед* на dealer rowney "
- и аз купих от там, същата марка. Харесват ми, но не съм имала други акрилни до сега и не мога да сравня. Единствено бялата не е хубава, някак е като на зрънца, не е гладка, и с вода не се оправя съвсем. Докато другите цветове са гладки и блестящи. Купих от физически магазин някаква друга бяла, и тя си е ок.

Четки ДаВинчи изкуствен косъм. За моите (не)умения, май са добре.

На мен с акварел ми е най-трудно. Не успявам да прелея и се дразня. Предпочитам акрил, ако няма - темперни.

А ме чакат едни неразопаковани комплекти моливи (всичките черни Rolling Eyes ) Не съм рисувала с моливи, ако не броим съвсем детски рисунки.

# 80
Здравейте, начинаеща съм с акварел. Съпругът ми подари комплект за акварел за Коледа, включва всичко необходимо за старт, включително четки, те обаче ми се виждат ниско качество, не че много разбирам, но синът ми счупи едната без много зор, а след няколко видео урока, където обясняват как четките трябва да са меки, ми стана ясно че моите са добре заострени, но са твърди и вероятно не са подходящи за акварел.
Моля за съвет какви четки да си купя, към коя марка да се насоча?

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 01:24 от anbibian

# 81
  • на острова на мечтите
Не е много трудно рисуването с акварели. Ето едно видео , в което е показано добре, как да се полагат цветовете, като първо е необходимо да се размият върху капачето на акварелите,или ако имате палитра. Но практиката е по-важна от всякакви съвети.
  https://pin.it/iNaBGiW 
Дано да съм помогнала.

# 82
  • София
Ние си купихме четки Джоконда и останахме много доволни от качеството. Нищо общо с обикновените четки Grinning, които се продават навсякъде.
Използваме ги за акрил, но май стават и за другите бои. Не падат косми от тях.

# 83
Ние си купихме четки Джоконда и останахме много доволни от качеството. Нищо общо с обикновените четки Grinning, които се продават навсякъде.
Използваме ги за акрил, но май стават и за другите бои. Не падат косми от тях.
Това с падането на косми е малко божа работа... Имам 4 четки на Джоконда за акрил ги ползвам, едната се разпадна чисто нова преди първата употреба.
Никой нищо не казва за четките за акварел - тук гледам Невская Палитра и Давинчи, в чужди сайтове оглеждам четки на Princeton и Winsor & Newton. В Слънчоглед ми допаднаха и Rosa
При мен проблемът е, че не мога да отида на място да си избера, а само като ги гледам по картинки в интерент ми е трудно да предценя най-малкото размера на четката.

# 84
  • München, Deutschland
Anbibian, в София ли си? Ако да, иди на Шипка 6 и докато си там, мини и покрай онзи магазин в първата пресечка на Шипка, който е точно долу срещу старата виенска сладкарница. Там са даже 2 магазина през 2 врати, доста заредени, ама не отивай с пълно портмоне. Grin Grin В двата магазина са само синтетични косми, имат с различна твърдост. На Шипка 6 трябвало да има и естествени, но така и не успях да ги хвана в работно време.

Аз предпочитам естествения косъм, но там момичетата ми казаха, че много предпочитат изкуствения, защото бил общо взето по-твърд и по-лесно се рисувало с него. Аз именно понеже като дете съм рисувала с мек, исках пак мек, но по мое лично впечатление, дори най-мекият синтетичен не е толкова мек като естественият и е друго усещането при рисуване, натискът и как се поема боята от четката. Може само аз да имам подобни впечатления, не рисувам чак толкова, за да имам обективен поглед.

Дописвам, чак сега видях, че гледаш и чужди сайтове. На мен ми подариха с естествен косъм от Rotmarder, това е някакво сборно наименование на катерици, невестулки... някакви такива животинки, т.е. смесени косми от тях. Много съм доволна, почти като моите с катеричи косъм от дете. Думата е немска, да не търсиш по англ. сайтове. Simple Smile

Размерите са стандартни, в магазините, които написах, можеш да ги видиш.

# 85
  • В градината...
Аз си харесах тези, ама като не мога да ги видя на живо...
https://www.artservicebg.com/magazin/chetki/komplekti-chetki/van … br-profesionalni/

# 86
В София съм и в крайна сметка след като нахаресах един тон четки онлайн днес се замъкнах до книжарниците.
Първо отидох в Слънчоглед и от там си купих четките - взех колински на Да винчи 2 бр 1 и 4 + 6 на Колос, защото на Да Винчи вече ставаха доста скъпи за по-големите размери. Определено има разлика в номерацията не само между отделните марки, а и между различните им серии. Купих Да Винчи Касанео 2 размер и това е най-голямата четка, която имам.
После отидох и до книжарниците около университета, едната е Импресия там имаше много малко четки, вкичките синтетични, в близост има една малка книжарница в нея продават българските Арт и четки на Сонет - от там си взех няколко със синтетичен косъм и се прибрах супер охарчена, но много щастлива Simple Smile Сега остава да си открадна малко време от дечурлигата и да сядам да се уча Laughing
Относно избирането на място - добре че отидох иначе онлайн щях да поръчам четки 0,1,2,4,6 а на практика те са с толкова близки размери, че част от тях са просто излишли. Това, което се надявах обаче да пипна косъма и да предценя кои четки ще ми харесат - няма как да стане, те са покрити с някакъв твърд филм за предпазване на косъма, който се отмива преди първата употреба и са доста твърди на пипане.

# 87
  • София
Моите като изсъхнат пак стават така твърди 😉 май не е еднократно това покритие

# 88
Моите на Роял, които не харесахм, също се втърдяват като изсъхнат. Другите - не. На Да Винчи ученическите са меки.
ПС тези, които купих днес след първото миене останаха меки, само на Art's са по твърди.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 22:27 от anbibian

# 89
  • München, Deutschland
Ан, много странно, че не са с еднакъв размер. Аз си мислех, че са, защото имам различни и са много близки/еднакви на дебелина.

Важното е, че си си намерила 😃. Можеш да започваш занимавката, когато времето/детето го позволява.

Аз си харесах една снимка в интернет и се чудя дали да я започна.

Скрит текст:
Все още не съм на нивото, което имах във втори клас Joy, когато можех сама да измислям композициите. Сега вече съм свикнала да наблюдавам всичко аналитично и виждам навсякъде в композициите patterns и повтаряемост, съответно се опитвам да изграждам моите като технически проект, което в случая не помага. Frowning1

# 90
Избягах от вкъщи Joy и рисувах. Едното ми се получи много добре. Другите все пейзажи мъка, мъка, тънките линии пълен мираж. Далеч съм от нивото си, когато бях 4ти клас, рисувах с прости боички и четки на блокче и имах рисунка, участваща в изложба. Сега...срамота, но явно счетоводството е убило всичко артистично в мен Joy

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 20:26 от anbibian

# 91
Здравейте, момичета! 🌺
И аз рисувам, хоби от дете е рисуването за мен. Показвате големи красоти!
Мога ли да питам-знаете ли откъде да си купя голяма рамка (евтино) или как да си направя такава?

# 92
  • София
Голяма рамка /в смисъл голям размер на платното, а не ширина на профила/ можете да вземете от Юск или Икеа. Разбира се, зависи и какво разбирате под "голяма".

# 93
Търся 115 x 75 рамка за платно. Нещо подобно като това на снимката

# 94
  • София
В Икеа намерих тази рамка - няколко размера са - ако ще слагате паспарту, може и да стане:
https://www.ikea.bg/products/decoration/frames-pictures/frames/b … 8x118-sm/80326778

Иначе в рамките.бг можете да видите точно по размер и с избор на профил.

# 95
  • München, Deutschland
Нещо съвсем дребно от мен, имах ден и малко да го измисля, нарисувам и изпратя на приятелка, така че имаше още къде и какво да пипна, но не остана кога. Аз не мога да рисувам бързо, така че тази скорост доста ме затрудни...

# 96
  • София
Да се похваля с днешното Рисуване и вино Онлайн 🙂 Много си я харесвам! 🌺

# 97
Да се похваля с днешното Рисуване и вино Онлайн 🙂 Много си я харесвам! 🌺

Страхотна е!
Аз ходих в събота в ателие.
Сега в събота май пак ще съм сама и се чудя какво да подхвана, да си упражнявам акварела, че съм гола вода или да се възползвам от липсата на децата и смело да извадя акрила от килера, че нали не се пере и не смея когато децата са в къщи:joy:

На мен 3 часа не ми стигат, никога не съм доволна и ще си търся нещо на запис.

Това е последният ми акварел. Харесвам си го Blush

# 98
Леле, каква красота! Браво, момичета! Прекрасни картини!

# 99
Днешният следобяд неочаквано се освободи и реших да разнообразя с малко акварел. Накрая ми омръзна и я попретупах.... За пръв път ми се случва да ми писне толкова бързо, но може би съм наистина болна, а не просто уморена  🤧 🤒

# 100
Бих искал да е по-добре, но колкто-толкова.

# 101
  • През девет планини в десета...
Привет, ето нещо от мен, акрил върху платно.

# 102
Чудесни картини!
Plm, много харесвам тази техника, но така и не съм опитвала... Според мен се е получило страхотно, бих си я окачила на стената! Blush
Камъче, как ми залипсва морето и лятото! Hug Какви са размерите?
Да ви попитам- имате ли картини в дома си и какви са? Собствено творчество или...? Ако искате може и снимки да приложите Blush Аз имам само една в коридора и ми се иска да сложа още една голяма или 2 по- малки в трапезарията.

# 103
  • През девет планини в десета...
Размерите са 26х26 с рамката. Всъщност са две картините и са с еднакви размери и рамки. Ето това е втората

# 104
Много красоти сте нарисували, момичета Heart Eyes аз напоследък не съм рисувала нищо. Не е от липса на време, просто нямам муза.....
А относно картините в дома, всичко което съм нарисувала е окичено или подарено. ММ държи да са по стените, нищо че е такъв миш маш. Различни теми, техники, ама той много им се радва.

Общи условия

Активация на акаунт