Форумски КИНО липси

  • 3 447
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 872
Всичко, което сте казали за Зелената книга е вярно. Филмът отразява исторически отрязък по един чисто човешки начин без да си позволява назидателен тон, морални тиради и т.н. Актьорската работа е великолепна.

Не си спомням вече къде героят на Махершала се беше научил да свири толкова добре класика, но пък развръзката накрая си беше естествена - в крайна сметка човекът беше действително привлечен от джаза Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 27 160
Уф, много хубава тема.
Малко тъжна, ама... За съжаление аз съм го писал и преди, фейсбука уби всичко. Много хора които ми липсват, те сега са в някакви групи във Фейса и там пишат. Джой е една от тях, а тя е една от причините да дойда навремето в Бг мама. Мяч не е така активна също, за Бумър знаем какво стана, Сарказъм изчезна, тя последно имаше здравословни проблеми, моля се всичко с нея да е наред. Хъшпъпи гледам се е появила. Simple Smile Чудя се какво ли ще стане след 5 години тук? Ами след 10 години?
Младите нещо не ги виждам много, много... Когато и ние изчезнем форумите съвсем ще загинат. Аз се пробвах да пиша по-активно в най-голямата фесйбук кино група, но някак си не мога да се ориентирам и не мога и не мога да свикна с начина по който се публикуват нови мнения, обновявания, щуротии После търся нещо, не мога да го намеря и какви ли не дивотии.
Имаше една много яка тема, мисля че бе на Мяч и Джойчето, за младата' новата генерация (вече не са млади) на 30 годишните, всяка тема бе посветена на един от тях, представяше се тяхната автобиография и ние бяхме 'задължени' да гледаме филмите и после да пишем за тях. Когато тя замря, а то ставаше последователно и константно ми бе ясно, че и темата майка върви към този път. То и аз в нея не пиша толкова често, а даже съм и авторът в момента, но аз напоследък съм повече на сериалите и някак си за филмите почти не остава време. Не че не се интересувам. Все така си свалям, правя си списъци и класации, но заглавията се трупат ли трупат и не знам, хах. В момента съм на вълна хоръри, че наваксвам там малко.
Темата за Оскарите, също една знакова/култова тема за форума позамира и върви по стъпките на темата за 30 годишните левенти за която споменах.
Та така, уф.

# 32
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Ами 30-годишните пораснаха Simple Smile Хубава тема беше, изгледах страхотни филми покрай нея.

# 33
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Здравейте, Two Hearts
Стана като в рекламата "еййй, събрахме се" /или почти  /
Хубава тема беше /и не само тя/, но социалните мрежи натикаха форумите в ъгъла. И скоро съвсем ще се изгубят в превода.
Продължавам да гледам много филми, черпя идеи от "Препоръчай филм" във ФБ и от руски форуми. За съжаление, във ФБ-групите няма тази топлина и непосредствен контакт, но които бях свикнала в старата тема тук. както е тръгнало покрай царствеността скоро ще се чудим що е това контакт и има ли почва у нас Rolling Eyes Но... panta rhei

Иначе  изгледах "Отмяната" /The Undoing ; The Queen's Gambit, поредния сезон на Короната /The Crown.
Наградените филми също не изпускам от поглед, не се напъвам да гледам повсеместно всичко, не бързам да съм в първия час, не всичко ми харесва /нормално/, но ще пиша повече друг път.

Благодаря, Джуд Flowers Hibiscus

И гледам все по-разтоварващи филми и сериали напоследък.
От както бяхме локдаун изгледах един тон руски филми и сериали. Много доволна останах и мога да препоръчам.

Hushpuppy, препоръчай, моля! Аз съм отявлен фен на рускот кино)))

Уютна вечер от мен Blue Heart

# 34
  • Мнения: 2 051
Много благодаря за включването, Лени!

За съжаление, идвам с тъжна новина - Ким Ки-Дук е починал от вируса. Sad Именно от форума научих неговото име преди 11 години. Да почива в мир!

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Ох и аз сега видях Sad Много тъжна новина Sad  Да му е светъл пътя!

# 36
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Много благодаря за включването, Лени!

За съжаление, идвам с тъжна новина - Ким Ки-Дук е починал от вируса. Sad Именно от форума научих неговото име преди 11 години. Да почива в мир!

Изпревари ме, Джуд, да е лека срещата му със Създателя!
Аз много пишех за Ким Ки Дук и харесвам и до сега творчеството му! Мисля, че е любов завинаги...

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ей, много тъжна новина. И аз много го харесвах. Тези дни почти нямам време за нищо, сега научавам. Cry

# 38
  • София
  • Мнения: 27 160
Все още можем да върнем доброто старо време, когато филмите значеха нещо и бяха водещите в цялата секция. Дори и без някои знакови форумни фигури. А и тези хора рано или късно винаги могат да се върнат. Аз съм оптимист. Тежка е борбата с фейсбук групите, с липсата на млади наследници и с апатията завладяла повечето хора, но от нас си зависи да се борим дори и на инат.
Всъщност Бг мама остана последната истинска алтернатива на тях у нас.
И в този ред на мисли, бе върната една забравена тема за филм за годината. Темата с изгледаните филми все така си стои на върха, а също така мисля да върна и играта за оскарите.

А специално за филм на годината, има още месец време за гласуване.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1283376

С една дума, донякъде и от нас самите зависи... Simple Smile

# 39
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Не знам дали е удачно, може и на ЛС, но може ли някой да ме насочи към групи, в които има дискусии по игрални филми, както преди тук. Ще бъда много благодарна! Имам непоносимост към коментари от рода "Супер е", "Не струва". Искам да чета стойностни мнения.

# 40
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Тук съм, от време на време.
И аз, като Гея изгледах един тон филми покрай "живота" ми в бг мама. И се запознах с изключително интересни хора, които в известна степен са ми повлияли по различен начин.

Вярвам че пак ще пишем активно, въпрос на време и ангажименти...

За Мячик не знам как е, пише ли?
За Сарказъм, също моля да споделите как е, и аз съм в течение като Дяволо....дано да е добре!

# 41
  • София
  • Мнения: 3 880
Здравейте, радвам се да видя всички ви отново🤗
Тъй като все гледам сериали напоследък и бих искала да ви препоръчам Bonus family. Не е нов сериал, но е възможно да сте го пропуснали, тъй като е шведски.
Изключително е занимателен, прекрасна актьорска игра и кастинг, забавен, тъжен, шарен като живота. За мен, която живея с швед и живо се интересувам от шведската народопсихология и култура бе изключително интересно да гледам тази история на две семейства, така преплетени едно в друго и всички останали около тях. Великолепно представяне на шведите - освободени, забавни, разкрепостени, за мен абсолютно различни от нашите патриархални семейства.
С удоволствие бих обсъждала с вас и филми, не само сериали, стига да върнем духа на темата от едно време. Толкова много научихме една от друга!
Прекрасен ден ви желая, мили дами🌷

# 42
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Тук съм, от време на време.
.....
За Мячик не знам как е, пише ли?
...
И аз съм тук от време на време. Hug
Благодаря, че се вълнувате за моята скромна личност!
Добре съм. Влизам рядко във форума. Предимно чета и почти не пиша.
Но Джуд беше много мила да ми изпрати ЛС, когато е създавала темата и да ме покани да се включа.
Ще го направя непременно, само не знам кога ще е ... Flushed

И аз се радвам да "видя" всички, които са се разписали в темата.

# 43
  • Мнения: 2 051
Радвам се, че пишете, момичета! Aurora, много интересно предложение, винаги ми е било интересно какъв точно е темпераментът на скандинавските народи.
Притеснява ме малко някой модератор да не реши, че темата припокрива "Гледах... хареса ми... препоръчвам" и да я закрие.
Иначе бих искала да ви помоля да ми препоръчате любими исторически филми, независимо за кой период от историята. Този жанр ми е един от най-малко познатите, защото винаги съм избягвала такива истории, но напоследък искам да си опресня малко паметта  и да се присетя за важни събития.

# 44
  • Мнения: 2 241
Доста време не бях писала във форума и наскоро с любопитство си изчетох стари мнения (отпреди 10-11 години) и установих колко много съм писала в темите за кино, с друг ник тогава. Това е било в азиатския ми период, когато 2-3 години не бях гледала други освен корейски, китайски, японски филми.... Запомнила ми се е потребителка с ник Tsugumi, сигурно защото е японско.
Доста сме обсъждали Ким Ки Дук (лека му пръст), Уон Кар Уай, Пак Чан Ук, Корееда, Бон Джун Хо, последния дори преди Холивуд да е чул за него сигурно. Радвам се, че проби така ударно, макар че Паразит далеч да не е най-добрият му филм, но поне се надявам, че някои хора са открили със задна дата Mother или Memories of Murder.

Вчера гледах, впрочем, последния на Корееда, La vérité (The Truth) (2019) и първи не-японски, с Катрин Деньов, Жюлиет Бинош и Итън Хоук https://www.imdb.com/title/tt8323120/?ref_=nm_flmg_dr_2
Някак си странно френски по дух, но по неговия си обичаен начин разплита сложните семейни отношения. Не ми подейства толкова разтърсващо като Shoplifters или други по-стари негови филми, но си заслужава гледането.

Ще надничам тук за вдъхновение.

Общи условия

Активация на акаунт