Искам да кажа ... (176) през ноември 2020

  • 53 873
  • 1 291
  •   1
Отговори
# 810
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Мид, дай рецепти с кус кус, че тъкмо днес мрънках на мъжа ми че ми се приял и трябва да купим.
Аз бивам. Пак опитвам да намаля болкоуспокояващите. Утре ще видим дали ще успея. Реално не са ми казали до кога да ги пия, но е хубаво да ги намаля. Само аналгина ми е останал, като 1во го пиех 4пъти по 2, после 3 пъти по 2 и сега опитвам 3 по едно. Знам, че не е хубаво да се пие дълго време, но ако ме боли ще кача пак дозата, защото иначе се залежавам, а ходенето ми е много важно. Отивам да прилегна с книжка в ръка. Лека нощ!

# 811
  • Мнения: 14 770
Мерси,момичета. То не личи да е болна малката фурия. 😆 Сега ми готви,аз се правя,че ям нарязани хартийки,пластмасови плодове и зеленчуци.. 🤣 Веселба! Почнахме с инфлуцида и витамините и се надявам да пресечем.
Тути,щом можеш,купувай! 🤗

# 812
  • София
  • Мнения: 18 685
Мони,аз от арабите купувам,фин като пясък е,ситен съвсем.Сол,масло и заливам с вряла вода за 10 мин.
Слагам сирене,царевица вътре.

# 813
  • Мнения: 11 003
Али, честито Simple Smile да минава бързо и без усложнения.

# 814
  • Мнения: 14 770
Подсетихте ме за салата с кус кус,царевица,майонеза и колбас. 😄 Ще забъркам тези дни,много си я обичам.

# 815
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Але, дано с това се разминеш!
Аз знам, че истинският кус-кус е различен и няма общо с нашия, но...тази сутрин варих нашенски кус-кус за закуска. Децата го ядат със сирене и захар.
Досега не съм яла от другия. Трябва да пробвам, но...
Няма и начин да го пробутам за основно ядене, евентуално за гарнитура може.

# 816
  • Мнения: 2 622
Кус кус, та кус кус! Доообре, утре ще СИ направя. Любима закуска, която моите деца не харесаха. Варя, измивам, в тиган загрявам олио, запържвам залъчета хляб и с тях заливам кускуса. После според вкуса - пудра захар или сирене. А някой и с двете.

# 817
  • Мнения: 3 417
Кус -кус не откривам отдавна. То и не съм търсила .
Има ли такъв в Кауфланд или Била

# 818
  • София
  • Мнения: 18 685
Такъв ситен има и пълнозернъст.Във Фантастико има.

# 819
  • Мнения: 5 296
Има в Кауфланд, аз от там купувам.
От вас чувам за кус кус със захар.
Аз го готвя, както баба ми го правеше, варя в подсолена вода, добавям сирене и масло и с лъжичка;)
Добавяла съм в супи, за да заместя ориз или фиде, ако са ми на свършване, ама все солен е;)

# 820
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Децата много често закусват кускус /или разните му варианти на звездички, буквички, цифрички/. Варя, малко масълце и сирене и са готови. Утре е ясно какво ще закусват, не може всеки ден гофрети/палачинки.

# 821
  • Мнения: 3 417
Има в Кауфланд, аз от там купувам.
От вас чувам за кус кус със захар.
Аз го готвя, както баба ми го правеше, варя в подсолена вода, добавям сирене и масло и с лъжичка;)
Добавяла съм в супи, за да заместя ориз или фиде, ако са ми на свършване, ама все солен е;)

Мисля Мид говори за марокански кус -кус , а не за паста - макаронено изделие кус- кус . Има разлика.
В Лидл преди години в постоянен асортимент имаше и си купувах .
 А отдавнашна мечта ми е тажин.
 Арабският кус - кус е много как да кажа нежен и фин и не е нужно да се вари . Просто се запарва с вряла вода - слагаш масълце и задушаваш . Става бързо . Инак се вари на пара мисля - в специални тенджери или в гевгир над задушаваните месо и зеленчуци . 
А аз съм го правила и като салата . Харесва ми и като табуле / ама без булгура /  .

# 822
  • Мнения: 39 227
От вас чувам за кус кус със захар.
Само така съм го яла като малка, щото млечни проядох насила едва при първата бременност.
Кус-куса, който описва Мид съм правила за гарнитура.
Рир, записвай филма Ребека.

# 823
  • Мнения: 2 622
Рир, записвай филма Ребека.
На Хичкок ли, Мари?

# 824
  • Мнения: 14 285
Добро утро!

Мериан, и аз не очаквах да намеря Авирон, но имаше.

Добре съм,  снощи Т падна сама и за момента още нямам.

Селесте, Бубе, при вас как са нещата?

Мони? Ети?


Кус кус не обичам в нашенския вариант и варива като цяло.

За днес съм си съгласила едно жоланче, после ще го омагьосам и ще си го опека за вечеря. Може  да не усещам баш вкусове,  но ми  се яде 😁

Общи условия

Активация на акаунт