Кралски работи и клюки - ноември 2020

  • 60 786
  • 1 697
  •   1
Отговори
# 1 530
  • Мнения: 1 539
Според мен е добре, че резултатите по различните елементи са в отделни видеа, иначе би станало досадно.
Може би Катито е емоционална дълбоко в себе си и това прозира когато трябва да говори. Една зодия сме и ми трябваха години докато гласът ми спре да трепери, когато говоря пред публика. Казвали са, че не ми личи, но аз си знам колко ми е притеснено.

# 1 531
  • Мнения: 13 187
Жалко, че е дошъл 9 септември. Сега държавата ни можеше да е много по-различна в положителен смисъл. И като се сетя как цялата ни интелигенция и аристокрация е заличена, нищо чудно, че сме на това дередже сега. Да му се не знае как още има хора, дето милеят за онзи строй. Съжалявам за отклонението...
Живяли са в него, харесват си го. Не е ясно какво щеше да е. Приятно е отстрани да обсъждаме чуждата аристокрация. Донякъде добре, че не зависим от нашата.

Малко шарени красоти.


Скрит текст:




















# 1 532
  • Мнения: 8 578
И според мен много се притеснява като говори пред камери и гласа и започва да подскача на места. Иначе ми е приятно да я слушам.

# 1 533
  • Мнения: 1 539
За това питам какви са резултатите и поуките и какво ще правят с тях.
Не искам да гледам, защото не ми е приятно да я слушам
По принцип не обичам ролята на този, дето поднася на готово, но ето:
1. Повечето хора не смятат, че съдбата на детето се предопределя от това къде е родено, но мнозина не разбират значението на първите години
2. Трудностите в живота не позволяват на родителите да се погрижат за самите себе си
3. Чувството, че другите те осъждат, прави ситуацията още по-лоша
4. Родителите се чувстват още по-самотни в резултат на пандемията, а същевременно търсят по-малко помощ за менталното си здраве
5. По време на пандемията общността е помогнала на много, но не на всички
Предполагам, че следват инициативи по тези 5 направления

# 1 534
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Да де, както е било винаги - мъжът, кралят, принцът може да си чука която си поиска, даже това го прави мъжествен и го издига в очите на народа, а жената трябва да е вярна, скромна и търпелива, да мълчи и да понася забежките на мъжа си и да ражда законни наследници.
Само дето жената в случая не е вярна, скромна и търпелива, нито пък мълчи.
Чарлс е принуден да се ожени за Даяна, иначе си е обичал Камила. След сватбата е спрял връзката, всеки е вървял по своя път до едно време. Даяна още след самата сватба вече е била сърдита, защото на корабчето е имало и други с тях. Мразела е разходките на Чарлс по поляните, постоянно и е било скучно, не е проявила желание да се адаптира и да разбере мъжа си. Много добра майка, която се мята бременна, за да предизвика внимание, после споделя с детето си за любовните си драми... Според мен тя поставя винаги своите нужди над другите, дори на децата си. Самия факт, че след развода се отказва да се занимава с организациите, на които е патрон, говори много за личността и`.
Иначе кралицата я е харесвала и подкрепяла доста повече, от която и да е друга снаха. Личи си даже от усмивките и държанието и` към Даяна при тяхната сватба, на другите гледа доста резервирано.
За мен грешката не е нито в Даяна, нито в Чарлс, а във времето, в което са живели и изискванията, с които е трябвало да се съобразяват.
Камила и Чарли са си един за друг, любов, изтърпяла бракове с други, обиди и подигравки, сравнения с визуално по-красива жена и какво ли още не.
Виж, аз не съм голям привърженик на Даяна. Намирам я за превзета и лицемерна. Но според мен Чарлс е  с по-голяма вина за да се издъни така грозно техния брак.

# 1 535
  • Мнения: 4 962
За това питам какви са резултатите и поуките и какво ще правят с тях.
Не искам да гледам, защото не ми е приятно да я слушам
По принцип не обичам ролята на този, дето поднася на готово, но ето:
1. Повечето хора не смятат, че съдбата на детето се предопределя от това къде е родено, но мнозина не разбират значението на първите години
2. Трудностите в живота не позволяват на родителите да се погрижат за самите себе си
3. Чувството, че другите те осъждат, прави ситуацията още по-лоша
4. Родителите се чувстват още по-самотни в резултат на пандемията, а същевременно търсят по-малко помощ за менталното си здраве
5. По време на пандемията общността е помогнала на много, но не на всички
Предполагам, че следват инициативи по тези 5 направления
Благодаря!
...както и че ми го спести Simple Smile
На мен ми звучат много общи и недостатъчно задълбочени тези проучвания. Особено точка 5...наистина ли? А не трябва ли да се направи проучване до кои категории хора не е достигнала помощ и защо?
Единствено точка едно е интересна, но и тя отдавна е ясна, знаете онази народна мъдрост за първите седем. Всичко останало ми се струва пълнеж.

# 1 536
  • Мнения: 16 871
Есме, страхотна Кейт, благодаря за снимките.

Бени, мегън споделила някъде, че преживяла спонтанен аборт, като изнесла подробности къде,как,какво и защо е почувствала, правила и мислила.

# 1 537
  • Мнения: 13 187
Млади, зелени



Скрит текст:




# 1 538
  • Мнения: 5 993
Красива си е Кейт, но изгуби онова свое младо излъчване, вижда ми се състарена. Може би животът им не е толкова лек, както много хора си мислят.

Интересно е да се помисли какво би станало в България, ако не беше дошъл 9-ти септември и България беше останала монархия. Но според мен в развитото общество, няма как да оцелее монархическия модел на управление и след време в страните, в които съществува, най-вероятно изцяло ще бъде премахнат. Та дори и сега в UK ролята на Елизабет е просто да бъде представител на една традиция, с която не може да се скъса, но изцяло ненужна. Затова аз ги виждам и малко като паразити днешните кралски холограми.

# 1 539
  • Мнения: X
И аз не мисля, че щяхме да сме монархия сега, но според мен щяхме да имаме много по-добра позиция в политическите среди в Европа сега, най-вероятно икономиката ни щеше да е много по-развита и щяхме да имаме интелигенция и аристокрация.

# 1 540
  • Мнения: 2 937
Ами тва е, за мен Максима е любима роялка с всичките и недостатъци, като чорлава коса, някой килограм отгоре, някой гаф - има живот в нея, огън, чувство, шармантност. Малко е над нещата, по човешки, не се е издялкала, като Рания и Летисия, нито е глътнала бастуна, като Кейт, сакън да не направи една грешна стъпка, нито е пренавита, като Мери. Мога да я сравня само с шведите и норвежците, които също ми изглеждат спокойни и приятни, с всички нормални човешки качества, без излишна фамозност. С монако няма да я сравнявам, че там са ми "живите мъртви" направо. Нито е най-красивата, нито най-перфектната, ама всеки път, като я видя ме кара да се усмихна.

# 1 541
  • Мнения: 5 993
И аз не мисля, че щяхме да сме монархия сега, но според мен щяхме да имаме много по-добра позиция в политическите среди в Европа сега, най-вероятно икономиката ни щеше да е много по-развита и щяхме да имаме интелигенция и аристокрация.

Щяхме да имаме добра политическа позиция в Европа, ако и в Европа бяха оцелели монархиите и имаха власт, което в днешно време не е така. Нали именно затова България е имала нужда от Фердинанд, за да имаме политическа и икономическа комуникация с другите европейски страни. Но пък Фердинанд сам по себе си е бил един пишман аристократ, който с майка си само са се отглеждали къде да паразитират и да се кичат с титли...Мързеливи и недотам образовани хора, само защото са от кралско потекло и отминали системи, решават, че трябва кротко да не правят нищо и да тънат в изобилие. Същия е и Филип, който ако не беше се докопал до Елизабет, щеше да гладува и да разказва как е от кралско потекло...

# 1 542
  • Мнения: 16 871
Снимка от 2007


Честно казано малко ми е смешно така натрюфени като ги видя

# 1 543
  • София
  • Мнения: 5 011
Не мога да сравнявам Мери, Катрин, Летисия или Максима като роялки, защото те са жени, които не са израснали в обкръжението на рояли, не са били подчинени на дворцовите обноски, етикет, маниери и протокол. Те са красиви, успешни , всяка една от тях се присособява не само към живота в кралско семейство, но и към спецификите на съответното кралство. Максима е шармантна и непринудена и чудесно пасва при толерантните холандци, на нея най-малко й личи да прави усилия да се впшие, поведението й е естествено и не толкова протоколно. За разлика от нея другите три роялки се опитват да отговарят на определен образ и във всяка от тях малко или много прозира съобразяването с имиджа, който трябва да има. София Шведска ми прилича в този смисъл повече на Масима. Ако изобщо ще се правят сравнения, то това ще е между младите принцове и принцеси. Наример Хари, колкото и да е бил развей прах преди години, винаги е бил с добри маниери, облекло, осанка и изказ. Тази рафинираност сега я виждам и в испанските принцеси.

Последна редакция: нд, 29 ное 2020, 09:49 от Prizma

# 1 544
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Щяхме да имаме добра политическа позиция в Европа, ако и в Европа бяха оцелели монархиите и имаха власт, което в днешно време не е така. Нали именно затова България е имала нужда от Фердинанд, за да имаме политическа и икономическа комуникация с другите европейски страни. Но пък Фердинанд сам по себе си е бил един пишман аристократ, който с майка си само са се отглеждали къде да паразитират и да се кичат с титли...Мързеливи и недотам образовани хора, само защото са от кралско потекло и отминали системи, решават, че трябва кротко да не правят нищо и да тънат в изобилие. Същия е и Филип, който ако не беше се докопал до Елизабет, щеше да гладува и да разказва как е от кралско потекло...
Да оставим миналото, сега е същото. Например този Майкъл ъф Кент и жена му. Хайде останалите поне режат лентички и се влачат по събите. Този си живее супер, с нищо не се занимава, има персонал, хубаво жилище, не го знам има ли някакво образование, просто се е родил в правилното семейство.

Общи условия

Активация на акаунт