Кюретаж и забременяване след това - тема 85

  • 41 807
  • 856
  •   1
Отговори
# 465
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Категорична хиперфункция е това. Пропицилът е добро решение, само дето горчи. Да се следи дозата и ако няма промяна докторът да я коригира. Антителата са много високи обаче. Да пита доктора дали може да пие селен и цинк - те подпомагат смъкването на антителата, бременността също успокоява имунната система.

Пропицил е тиреостатик и се дава при ХИПЕР-, а не хипофункция. Пропицил се пие през първи триместър, след това се минава на метизол. Да си следи хормоните всеки месец (на 30 до 45 дни) и да ги коментира с ендокринолог, ако се налага да коригира дозата.
Ето още инфо по темата: https://www.puls.bg/bremennost-i-razhdane-c-36/bremennost-i-khip … te-optsii-n-36813
Благодаря за отговора това са резултатите

# 466
  • Мнения: 471
Категорична хиперфункция е това. Пропицилът е добро решение, само дето горчи. Да се следи дозата и ако няма промяна докторът да я коригира. Антителата са много високи обаче. Да пита доктора дали може да пие селен и цинк - те подпомагат смъкването на антителата, бременността също успокоява имунната система.

Пропицил е тиреостатик и се дава при ХИПЕР-, а не хипофункция. Пропицил се пие през първи триместър, след това се минава на метизол. Да си следи хормоните всеки месец (на 30 до 45 дни) и да ги коментира с ендокринолог, ако се налага да коригира дозата.
Ето още инфо по темата: https://www.puls.bg/bremennost-i-razhdane-c-36/bremennost-i-khip … te-optsii-n-36813
Благодаря за отговора това са резултатите

Да  написа и Оксибор форте по 1×1на ден сигурно за антителата

# 467
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Много миниатюрни са дозите на този оксибор. Аз приемам по 100 мг селен на ден, НО извън бременността. Ако докторът така е преценил, ок.

# 468
  • Мнения: 471
Много миниатюрни са дозите на този оксибор. Аз приемам по 100 мг селен на ден, НО извън бременността. Ако докторът така е преценил, ок.
Много ви благодаря за ценните отговори,значи пропицил може да се ползва жена ми е бременна на 7г.с.

# 469
  • София
  • Мнения: 7 482
Да, както ААндреева е написала по-горе, при хиперфункция (ниско ТСХ) в първия триместър се пие пропицил.

# 470
  • Мнения: 60
Здравейте, момичета! В понеделник ми беше мисед аборта в 9г.с. Изчистена съм с вакуум. Но от днес съм с хрема, най-вероятно ще се включи и синузита. Притеснително ли е? Приемам антибиотик, заради аборта. Мога ли да си приемам обичайните лекарства за хрема, повечето хомеопатични?

# 471
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Съжалявам за загубата!
Хомеопатията не би трябвало да има проблем с антибиотика. Антибиотикът, ако е широкоспектърен не би трябвало да позволи синузита да се обостри, мисля. Но ти препоръчвам геломиртол да пробваш, има чуден ефект за такива възпаления, само го пий след ядене, че иначе дразни стомаха.

# 472
  • Мнения: 210
Здравейте, момичета! В понеделник ми беше мисед аборта в 9г.с. Изчистена съм с вакуум. Но от днес съм с хрема, най-вероятно ще се включи и синузита. Притеснително ли е? Приемам антибиотик, заради аборта. Мога ли да си приемам обичайните лекарства за хрема, повечето хомеопатични?

Съжалявам за загубатата ти. Първия ми кюретаж беше февруари. След него и аз бях със запушен нос. Операционните зали са доста студени. Затоплена морска сол на челото и чайчета, според мен ще помогнат. Бързо възстановяване.

# 473
  • Мнения: 811


Момичета, дали е окей микробиологията? Ще се консултирам и с АГ естествено, но чак в понед,  че я изпуснах днес.

# 474
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Хубаво е, че няма патогени, но няма и лактобацили. А това може да докара проблеми. Питай да ти изпише някой гел за локално приложение + пробиотик през устата.

# 475
  • Мнения: 811
Хубаво е, че няма патогени, но няма и лактобацили. А това може да докара проблеми. Питай да ти изпише някой гел за локално приложение + пробиотик през устата.

Благодаря! Ще попитам. А дали трябва да се въздържам от секс още?

# 476
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Ако смяташ, че партньорът ти е здрав, по-скоро не. Все пак се посъветвай с гинеколожката. Аз лично съм си взимала гелче (Гинофит, Мултигин) за намалени лактобацили и съм  го ползвала според указанията след съгласуване с АГ. Много подобряват овлажняването и генерално усешането долу. Не са гелове за секс, да уточня - ползват се в дни когато не правиш секс.

# 477
  • Мнения: 252
Здравейте, след 3 неуспешни бременности и изкаран Ковид ноември решихме да подновим опитите. Във вторник, ден на овулация пробвахме ( досега и трите пъти се е получавало от първи път), а в сряда се оказах с ужасни болки в гърлото от днес и хрема. Притеснявам се ако все пак се е получило много ли е рисково да се пие нещо още в първите дни? Засега пия само мултивитамини, смуча за гърло таблетки, също чайове и мед.  Реално дори още няма имплантиране/ембрион, може и нищо да не е станало, но все пак.. притеснено ми е. Ако се усложнят нещата мога ли да пия някакви по-силни хапчета? Не искам да губя евентуално вече четвърта бременност. Също така съм с тромбофилия.

# 478
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Препоръчате ми док, който да се отнесе с разбиране. И да ни назначи изследвания. Да видях ги на първата страница, но мъжа ми иска да ни ги назначи някой. От Стара Загора сме,, но тук няма сериозни. Имам 4 аборта и според последният ми док да поднови опитите след 6м. Имам някаква стара инфекция, не можела тя да е причината, защото е от2013.

# 479
  • Мнения: 210
Здравейте, след 3 неуспешни бременности и изкаран Ковид ноември решихме да подновим опитите. Във вторник, ден на овулация пробвахме ( досега и трите пъти се е получавало от първи път), а в сряда се оказах с ужасни болки в гърлото от днес и хрема. Притеснявам се ако все пак се е получило много ли е рисково да се пие нещо още в първите дни? Засега пия само мултивитамини, смуча за гърло таблетки, също чайове и мед.  Реално дори още няма имплантиране/ембрион, може и нищо да не е станало, но все пак.. притеснено ми е. Ако се усложнят нещата мога ли да пия някакви по-силни хапчета? Не искам да губя евентуално вече четвърта бременност. Също така съм с тромбофилия.

Парацетамол можеш да вземеш. Не пречи при бременност. Мен хематолога ми каза, че мога да пия парацетамол при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт