Кюретаж и забременяване след това - тема 85

  • 41 791
  • 856
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 616
Благодаря ви за пожеланията!
Ще следя темата и се надявам скоро всички да се похвалите с две чертички или здрави бебоци! ❤🌸🌸🌸

# 586
  • Мнения: 786
Здравейте момичета,

Няколко пъти съм писала в тази тема, имам неуспешни бременности август и януари.
Сега отново съм бременна, би трябвало да съм в началото на 6 г.с. Да попитам, тъй като знам, че тук сме станали специалисти по неволя:
Миналият понеделник мерих чхг 247 и прогестерон 34.7. Днес чхг е 4671, но прогестерон е 29.3. Чхг се е удвоявало над 2 пъти за 48 часа, което предполагам е добре, но за прогестерона трябва ли да направя нещо, че е паднал? И двата пъти преди лабораторията съм пила по няколко глътки кафе, от лабораторията казаха, че няма да окаже съществено значение.

Благодаря предварително и ми стискайте палци третият път да е успешен Kissing Face

# 587
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Гебура, първо честито! Второ, задължително моментална консултация с АГ - намаляващия прогестерон може да е причина за неуспешните бременности тъй като не успява да задържи плода.
Трето, изследвала ли си факторите за тромбофилия? Ако не си, настоявай АГ да ти изпише утрогестан, а не дуфастон, защото при евентуална тромбофилия дуфастонът може да причини тромбоза.

Ако си от София, консултирай се с Елислава да ти препоръча читав АГ, потребителка тук във форума, тя имаше сходен проблем в началото на бременността, но с правилната терапия успя да я задържи.

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 16:27 от АА

# 588
  • Мнения: 923
Гебура, първо честито! Второ, задължително моментална консултация с АГ - намаляващия прогестерон може да е причина за неуспешните бременности тъй като не успява да задържи плода.
Трето, изследвала ли си факторите за тромбофилия? Ако не си, настоявай АГ да ти изпише утрогестан, а не дуфастон, защото при евентуална тромбофилия дуфастонът може да причини тромбоза.

Ако си от София, консултирай се с Елислава да ти препоръча читав АГ, потребителка тук във форума, тя имаше сходен проблем в началото на бременността, но с правилната терапия успя да я задържи.
Д-р Вецев! И Елислава се следи при него. Ако искаш ми пиши да ти пратя телефон, за да говориш директно с него, а да не минаваш през регистратури и сайтове за часове.
Честито и много успех до финала!

# 589
  • Мнения: 703
Здравейте момичета,

Няколко пъти съм писала в тази тема, имам неуспешни бременности август и януари.
Сега отново съм бременна, би трябвало да съм в началото на 6 г.с. Да попитам, тъй като знам, че тук сме станали специалисти по неволя:
Миналият понеделник мерих чхг 247 и прогестерон 34.7. Днес чхг е 4671, но прогестерон е 29.3. Чхг се е удвоявало над 2 пъти за 48 часа, което предполагам е добре, но за прогестерона трябва ли да направя нещо, че е паднал? И двата пъти преди лабораторията съм пила по няколко глътки кафе, от лабораторията казаха, че няма да окаже съществено значение.

Благодаря предварително и ми стискайте палци третият път да е успешен Kissing Face

Стискам палци!
При мен случаят беше същия, удвояващо ЧХГ, но намалящ прогестерон.От проченето до тогава, веднага започнах с прием на дуфастон, докато дойде деня за преглед.След което бях дълго на Утрогестан, така че споко.
Пази се, бъди спокойна, и много внимателна тъй като първите 2-3месеца са най-важни!
Приемай фолиева киселина-в метилирана форма и б12 (метилколабамин)(най-добрия случай), тъй като един он факторите на Тромбофилия, е неусвояването на обикновенна форма фолиева
Но задължително пусни и тромбофилия, може да е скъпо, но пък си е много много важно.
Успех и до финал!

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 17:39 от Sunshine202

# 590
  • Мнения: 786
Благодаря за подкрепата, момичета! В тази тема е много топло и уютно, въпреки болезнените поводи, които ни събират. Имам си тромбофилия, и нк клетки, и неправилна матка коригирахме, въобще пълна програма.
Бях се насочила към Вецев благодарение на форума и преди да разбера, че съм бременна, бях на преглед при него. Просто се притеснявам да го безпокоя и му писах на вайбър за прогестерона, но явно е зает и не отговаря. Благодарение на вас се престраших и му звъннах, пак не вдига, но почвам от довечера утрогестан на своя глава. Надявам се да няма последици от това, че е паднал

Редакция: д-р Вецев върна обаждане и каза, че в първия месец е нормално да пада и да се качва и че засега няма нужда от прием на медикаменти. Проблемно било, ако падне под 15. Пиша го за сведение, иначе аз за себе си реших, че ще пускам прогестерон по-често за да съм спокойна.

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 19:46 от Gebura

# 591
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Чудесно, Гебура! Благодаря за уточнението за границата за прогестерона, сега се сетих че съм чела някъде тук това за под 15, но въобще не ми хрумна изначално. Стискам палци всичко да е наред! Имаш ли терапия за тромбофилията?

# 592
  • Мнения: 137
Здравейте момичета!
Чета ви от известно време и доста неща научих от вас.
Моята история в следната: направих спонтанен аборт в 6-7 г. с. - виждаше се само плоден сак и започна едно зацапване което премина в силно течение. Много тежко го приех, не знаех колко голяма се усеща загубата. Сега съм пред дилема дали да правя генетични изследвания. Двама лекари ми казаха, че няма нужда - ако има втори тогава. Вторият лекар каза, че ако много държа може да ги пуснем, но според него няма нужда. Сега ми препоръчаха да изчакам 4-6 месеца и ако после се случи отново ще ме е яд, че не съм ги направила. Исках да ви питам колко горе-долу излизат като цена?

# 593
  • Мнения: 703
Здравейте момичета!
Чета ви от известно време и доста неща научих от вас.
Моята история в следната: направих спонтанен аборт в 6-7 г. с. - виждаше се само плоден сак и започна едно зацапване което премина в силно течение. Много тежко го приех, не знаех колко голяма се усеща загубата. Сега съм пред дилема дали да правя генетични изследвания. Двама лекари ми казаха, че няма нужда - ако има втори тогава. Вторият лекар каза, че ако много държа може да ги пуснем, но според него няма нужда. Сега ми препоръчаха да изчакам 4-6 месеца и ако после се случи отново ще ме е яд, че не съм ги направила. Исках да ви питам колко горе-долу излизат като цена?

Основния пакет-200-300лв, може в Майчин Дом или Геника.
Вместо да го мислиш, ако имате възможност, направете ги, въпреки че до тези изследвания има и доста други който трябва да се направят.
Успех и следващия път до финал.

# 594
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Съжалявам за загубата, но с 6-7гс само с плоден сак звучи като кухо яйце. Мисълта ми е че не е задължително да има скрита причина в този случай.

Иначе основния пакет в МД е към 100 лв, в Геника 160, а пълния в Геника е 320 лв.

# 595
  • Мнения: 648
На мен в Геника за пълен пакет ми взеха 300 лв + 5 лв за разчитане, ако не ме лъже паметта. Той е и най-добрият вариант, защото така или иначе, ако излезе нещо, за да пуснете допълнителен пакет, ще Ви излезе по-скъпо.
Това първа бременност ли е била? На колко години сте? Понякога, поради възрастта, докторите не считат за необходимо да се пускат изследвания за тромбофилия, понеже по презумпция са приели, че не се отключва при по-млади.
На първа страница в темата има много информация, която може да Ви е от полза.

# 596
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
5 лв не е за разчитане, а такса за пробовзимане. За 5 лв никъде не съм чувала който да е лекар, още по-малко генетик да прави консулт/разчитане. 320 лв е пакетът, на сайта им има цени.

# 597
  • Мнения: 648
Добре, прощавайте, че съм забравила за какво е била таксата.

# 598
  • Мнения: 137
На 31 г. съм и това беше първа бременност.
Сега разгледах в Майчин дом и там има основен пакет за 80 лв и разширен за 100 лв. Предполагам, че в Геника повече показатели са включени и оттам идва разликата в цената.
Благодаря на всички за информацията.

# 599
  • Мнения: 2 638
Влезте в ценораьписа или се обадете и питайте. Аз направих и двете. Пусках в Геника.

Общи условия

Активация на акаунт