Отговори
# 2 865
  • Мнения: 18 298
Мии, Тайче... то и в Гърция не е зле, в Малта, в Испания... Wink И по-топло.

# 2 866
  • Мнения: 8 937
Да, но Германия е един вид вкъщи.

# 2 867
  • Мнения: 18 298
Ей сега ще дойде Холдъна да те скастри, че има друго вкъщи освен София... Joy

# 2 868
  • Мнения: 19 835
В Испания много обедняха, много е трудно, не е добре, за Малта не знам.
И ми е много смешно като чуя тук как се възмущават, че ги карали да си дупчат билетче в градския транспорт или да носят маски. Дъщеря ми беше в най-голямата сеч през септември в Париж и каза, че не си поплюват там, пред очите ѝ глобяват 300 евро за без маски, а тогава там бяха задължителни и на открито. Да, тук е беднотия, затова глобите ще са по-малки, няма да са 300 евро, но и 50 лв. ще сгъсти а@ито на смелчагите. Общество без ред няма благоденствие.

Тайче, отложи ли ти се Германията? Основните европейски държави яко затегнаха мерките.

# 2 869
  • Мнения: 8 937
Регистрираха ме за 16-18.12, но ако няма промяна... Четох за всякакви възможни варианти - или поне пет дни карантина и негативен PCR, или десет дни. Ръководството е готово да ме изпрати по-рано, но стои въпросът дали в хотел някой ще се съгласи да ме настани под карантина.

# 2 870
  • София
  • Мнения: 6 308
Имаме идея, ама нямаме.
В моята хасиенда е пелетно котле - модерни времена.
Пелетно котле - глезотии. Не е ли котел на дърва и въглища не ми го хвали!
Треба да има от сичко! Simple Smile Само едно не е опция. Simple Smile

Ей сега ще дойде Холдъна да те скастри, че има друго вкъщи освен София... Joy
Че, има. Сещам се за няколко, само около София. Simple Smile

# 2 871
  • Мнения: 10 686
Германци, австрийци, французи не ми ги хвалете за дисциплина.Вижте японците. Там не се е възпитавало с глоби а с директно рязане на глави.
Санирането и панелите са хубаво нещо но и скъпо.
Иначе българина разбира по два начина: като му бръкнат в здравето или дълбоко в джоба. Иначе не му пука за нищо.

# 2 872
  • Мнения: X
Северозападна Европа не е това, което е била 70-те и 80-те. В момента са супер деградиращо общество. Социалистите са ги окупирали яко, защото парите са в тях.
По бедно, но много по-добре се живее в южните народи. Не мога да си представя да си заключвам боклука, защото таксата е висока и друг да не си изхвърли неговия в моя контейнер. Или да надигат данъците на предприемчивите и да раздават на мързеливите и некадърните. Да плащаш необосновано висока такса за тоалетна, защото няма къде да се изпикаеш.
Ако не можем да избегнем програмираното производство, поне да избегнем програмираното заплащане.  И още една камара неща не ми харесват в така наречената стара Европа.
Въпреки, че членството ни в ЕС ни помага политически от ситуации като в Украйна и Беларус съм евроскептик.
За първи път дарих кръв, когато жена със стотици приятели не можа да събере трима да дадат от най-разпространената кр. група. Тогава се ядосах и отидох на стотина км. да дам. За това пък имам и кръвна сестра. И ми е мила, и ми е вдъхновителка.

# 2 873
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Топлинката за едни е смог за хиляди. Такъв аромат ме лъхна отвън, на горени гуми. Източната философия е в основата, Лан. Назиданията търпят преврати.

# 2 874
  • Мнения: 19 835
Браво, Дидко!
За кръвната сестра.
Иначе не знам как не можеш да си представиш за боклука, ама аз моя го прибирам, чак не го заключвам, но си има собствен кофа за смет, за която плащам и  ми я откраднаха пишлеметата от дома. Изваждам я само 1 ден от седмицата да я вземе камиона за смет и през нощта я прибрали барабар с боклука ми. Ей на, да видиш колко ми е ценен и боклука даже. Съседът вика, тя хубава, нова, чиста, пластмасовка, някой си я е взел за кисело зеле. Не ги щадя хич, ако хвана, ръчички ще режа.

# 2 875
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Взехме наскоро горелка на пелети на баба ми. Доволна е от резултата.
Преди това кюмбето плющеше, само дето някой трябваше да мъкне всичките тия дръвца (основно моя милост), после чистене всяка седмица и т.н.
Сега работата е лесна - изсипваш един чувал в контейнера за пелети и като свърши, тогава пак. Simple Smile

# 2 876
  • София
  • Мнения: 35 082
Японците са мравки, но не особено умни. Ку щете вярвайте.
Западна Европа се наля с бълвоч. Качеството на всичко пада, старите не могат да носят на плещите си всички. Ще берат урожая до някоя годинка.

Аз звъня в канцеларията на кмета - искам нова кофа и ми звънят кога да си я взема.
Пред магазин е, гледам един ден, как една бута стара възглавница вътре. Викам - Собър ден, кво правим? Тая мига, хваната на местопрестъплението. Ама, аз вика, щото забравих да я метна, цял ден я развозвам.
Викам ѝ - взимай си я, гледам я още возене иска. Измъкна я и я метна в багажника.

# 2 877
  • Мнения: 17 616
Да, но Германия е един вид вкъщи.

чуждопоклонницо

# 2 878
  • Мнения: 8 937
Холдън, яж си "българските" дюнери и не се занимавай с мен.

# 2 879
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Да яде  хотдоци, по- деликатно е.😁

Общи условия

Активация на акаунт