Мнения за агенция home2u

  • 38 048
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте! Решихме да продадем апартамента и само докато качих обявата веднага ми звъннаха от home2u, с думите "искаме да го купим". Дойде една брокерка да огледа жилището, направи и снимки. Скоро очакваме да каже цена от инвеститор. Та въпросът ми е някой работил ли е с тях и какви са ви впечатленията? Всичко ми се струва малко съмнително.

# 1
  • Мнения: 168
Дават с 20-30% по-ниска цена от реалното, което може да се вземе. За апартамент, които продадохме за 54000 евро, home2u ни предложиха 42000. Това преди 2 години. Сега са набрали много скорост, проверявах им сделките в имотния регистър - има сделки и с по-голяма надценка продадени. Моят съвет е да не се занимавате, а да си продадете апартамента сами. Иначе нека кажат цена, не е лошо за ориентир.

# 2
  • Мнения: 12 473
Схемата им е за тези, които са закъсали за пари. Тогава си склонен да продадеш евтино, ако не бързаш - ще му вземеш пазарната цена, но не през тази агенция.
Най-добре сами..)

# 3
  • Мнения: 2 081
Спокойно може да си продадете апартамента сами , не се занимавайте с агенции и брокери . Повечето купувачи предпочитат директно от собственик.

# 4
  • Мнения: 4 518
Спокойно може да си продадете апартамента сами , не се занимавайте с агенции и брокери . Повечето купувачи предпочитат директно от собственик.
Подкрепям напълно, ние когато купувахме издирвахме продавачите за да не минава през брокер. Пробвахме в началото с брокер и беше пълна трагедия... Никога повече.

# 5
  • Мнения: 12 744
Аз търсех преди време да купя имот, между другите брокери питах и тези. Продават скъпо и прескъпо.
И щом пък купуват супер евтино, браво на тях, щом им се получава.

# 6
  • Мнения: 5 903
С тези може човек да се обвърже само, ако е много притиснат да продава!

# 7
  • Мнения: 6 295
Купуват евтино, понапудрят апартаментите и ги препродават с по едни 10 000 евро отгоре.

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 17:33 от fatalina

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Те не искат да го купят. Искат да го продават вместо вас. Искаха ли договор да подпишете?

Вероятно ще цъфнат един ден и ще се опитат да пробутат ниска цена с примамката, че имат готов клиент. Ако мине номера, мине.

# 9
  • Мнения: 6 295
Те не искат да го купят. Искат да го продават вместо вас. Искаха ли договор да подпишете?

Вероятно ще цъфнат един ден и ще се опитат да пробутат ниска цена с примамката, че имат готов клиент. Ако мине номера, мине.
Може и такава практика да имат, но от личен опит споделям следното. Преди 2 години търсехме да купим апартамент. Няколко месеца следяхме обявите. Харесахме един апартамент, който ни устройваше като цена и се продаваше от частно лице. Обаче ние искахме да направим още 2 огледа на други два апартамента и тогава да решим кой ще купим. През това време обявата на въпросния апартамент изчезна. Като си обадих на тел. продавача ми каза, че вече са го продали. Мина известно време и хоп, същият апартамент се появи отново на имотния пазар, само че празен, без старите мебели, изчистен и с по-хубави и повече снимки, но и с по-висока цена. Продаваха го Хоум ту ю. Нас обаче и новата цена ни устройваше и го купихме точно от тази агенция. Свалиха ни малко от цената и скл. сделка. Продавач по договорът беше Хоум ту ю.

# 10
  • София
  • Мнения: 18
Те не искат да го купят. Искат да го продават вместо вас. Искаха ли договор да подпишете?

Вероятно ще цъфнат един ден и ще се опитат да пробутат ниска цена с примамката, че имат готов клиент. Ако мине номера, мине.



Днес ги очакваме с оферта. Ще видим каква цена ще ни кажат.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Айде късмет Simple Smile

# 12
  • Мнения: 12 473
А знаете ли си реалната пазарна стойност?

# 13
  • София
  • Мнения: 18
А знаете ли си реалната пазарна стойност?

Да, проверих и съобразено с това и с вложените средства в апартамента  обявих цената.

# 14
  • Мнения: 12 473
Ок. Пожелавам да не се подаваш на внушения, от сорта: не е в добро състояние, не е южен или лош вход и тн. и тн.
На мен заради това, че е последен етаж искаха да ми смъкнат с над 10 к.
Последен, ама само от него има прекрасна 360 гр гледка.
И си го продадох за колко си го бях обявила.  Сама. С трансперант на балкона.

# 15
  • Мнения: 10
ХОУМ ТУ Ю Агенцията за Недвижими Имоти са супер некоректни и лъжат много.
Дори се оказа че скоро е имало и дело

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

 

№     2484                                           22.03.2019 година                                  гр. Бургас

 

 

Бургаският районен съд                                                гражданска колегия

На двадесет и втори март                            две хиляди и деветнадесета година

в закрито съдебно заседание в състав:

 

                                                              ПРЕДСЕДАТЕЛ: ИВАН ДЕЧЕВ 

                                                                     

 

като разгледа гражданско дело № 45/2019г.

докладвано от съдията Иван Дечев

и за да се произнесе взе в предвид следното:     

 

 

               Постъпила е искова молба от “Инвестиционна компания Хоум Ту Ю“ АД, ЕИК 204310824, със седалище и адрес на управление гр.София, район Лозенец, ул.“Димитър Хаджикоцев“ 6, ет.1, ап.1, офис 1, представлявано от Мартин Божидаров Сребров против И.Н. Иванова, ЕГН ********** ***6 и К.А.П., ЕГН ********** *** за осъждане на ответниците да заплатят на ищеца сумата от 12800 лева задатък в двоен размер по предварителен договор за покупко-продажба на недвижим имот от 01.11.2018г. 

               С разпореждане от 04.01.2019г. делото е оставено без движение и са дадени указания да се заплати по сметка на съда такса от 512 лева и да се представи пълномощно в полза на адв.Д. за подаване на исковата молба.

               Съобщението е било връчено на 12.03.2019г., следователно срокът за изпълнението на указанията е изтекъл на 19.03.2019г. В този срок, а и до сега указанията не са изпълнени. Исковата молба е останала нередовна, поради което трябва да бъде върната, а делото – прекратено.

           
ОПРЕДЕЛИ:

 

               ВРЪЩА искова молба от “Инвестиционна компания Хоум Ту Ю“ АД, ЕИК 204310824, със седалище и адрес на управление гр.София, район Лозенец, ул.“Димитър Хаджикоцев“ 6, ет.1, ап.1, офис 1, представлявано от Мартин Божидаров Сребров против И.Н. Иванова, ЕГН ********** ***6 и К.А.П., ЕГН ********** *** за осъждане на ответниците да заплатят на ищеца сумата от 12800 лева задатък в двоен размер по предварителен договор за покупко-продажба на недвижим имот от 01.11.2018г.

                                                                          ПРЕДСЕДАТЕЛ:    /п/

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 12:53 от stefkagalevasss

# 16
  • Мнения: 6 295
ХОУМ ТУ Ю Агенцията за Недвижими Имоти са супер некоректни и лъжат много.
Извинявай, но това нищо не доказва и показва. Това, че делото е прекратено, не значи не Агенцията е некоректна. Може да са постигнали извънсъдебно споразумение и за това да не са внесли такса, което от самосебеси да прекрати делото.
Не казвам, че са ангелчета, но в случая няма нищо некоректно и нередовно. Писах и преди. Това е агенция, която купува имоти в кратки срокове на ниски цени от собствениците, освежава ги и ги препродава с печелба. Това си е в реда на нещата. Хората ги търсят, защото по този начин бързо се отървават от имоти, които трябва лесно и бърза да продатат и цената ни ги вълнва толкова.

# 17
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Тяхна цена за директна покупка от тях на деня - 40000Е. Ако го продават те - 63000Е за до 6 мсеца.  Пазарна оценка на жилището към момента и стартова цена според нашият брокер - 80-82000Е. Сами си правете изводите как купуват и препродават после.
Освен ако човек не е много на зор за пари, не виждам кой би им се вързал на схемите.

# 18
  • София
  • Мнения: 476
Споделям и аз мнение за тях. Вчера пуснахме апартамент за продажба и веднага се обадиха. Предупредих ММ да не им обръща внимание, те са помолили за оглед. Като са дошли искали да направят техни снимки на жилището. Ъпсурд. Апартамента  е в нов затворен комплекс, луксозно обзаведен, с естествен паркет и скъпи мазилки. Обявен е за 92 000 евро. Те ни предложиха веднага 80 000евро.

# 19
  • Мнения: 6 295
Споделям и аз мнение за тях. Вчера пуснахме апартамент за продажба и веднага се обадиха. Предупредих ММ да не им обръща внимание, те са помолили за оглед. Като са дошли искали да направят техни снимки на жилището. Ъпсурд. Апартамента  е в нов затворен комплекс, луксозно обзаведен, с естествен паркет и скъпи мазилки. Обявен е за 92 000 евро. Те ни предложиха веднага 80 000евро.
Точно така действат. Те ще си вземат разликата от 10 000 евро. Ако бързате да продавате да, на иначе не се хващайте с тях.

# 20
  • София
  • Мнения: 476
Споделям и аз мнение за тях. Вчера пуснахме апартамент за продажба и веднага се обадиха. Предупредих ММ да не им обръща внимание, те са помолили за оглед. Като са дошли искали да направят техни снимки на жилището. Ъпсурд. Апартамента  е в нов затворен комплекс, луксозно обзаведен, с естествен паркет и скъпи мазилки. Обявен е за 92 000 евро. Те ни предложиха веднага 80 000евро.
Точно така действат. Те ще си вземат разликата от 10 000 евро. Ако бързате да продавате да, на иначе не се хващайте с тях.
О въобще и да забравят. Не бързаме да го продадем и добре сме преценила цената, която му търсим Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 589
Тяхна цена за директна покупка от тях на деня - 40000Е. Ако го продават те - 63000Е за до 6 мсеца.  Пазарна оценка на жилището към момента и стартова цена според нашият брокер - 80-82000Е. Сами си правете изводите как купуват и препродават после.
Освен ако човек не е много на зор за пари, не виждам кой би им се вързал на схемите.
Разликата не е двойна. Принципът е обяснен от всички в темата, но конкретно вие подвеждате хората да очакват нереално, покрай някакъв си ваш брокер с пак измислена някаква брокерска цена. Разликата е 15%, хайде 20% да го кажем за по-малки суми. Не е 100%. И аз съм имала контакт, и аз доста проучих и рових. И съгласна съм, само за хора на /силен/ зор.

# 22
  • Мнения: 10
Страшни мошеници са тази Агенция

# 23
  • Мнения: 1 842
Здравейте! Решихме да продадем апартамента и само докато качих обявата веднага ми звъннаха от home2u, с думите "искаме да го купим". Дойде една брокерка да огледа жилището, направи и снимки. Скоро очакваме да каже цена от инвеститор. Та въпросът ми е някой работил ли е с тях и какви са ви впечатленията? Всичко ми се струва малко съмнително.
Здравейте, и аз ги гледам от известно време но имат ограничения за определени градове...повече от ясно е, че цената която биха предложили е ниска без огледи. Успех, дано си продадете жилището за колкото искате.

# 24
  • SF
  • Мнения: 21 162
А как си продавате апартаментите сами? Къде качвате обявите? Не искам с транспарант на балкона. Възможно ли е някаква грешка да стане?

# 25
  • Мнения: 168
Обява в imot.bg ако е София. Ако е страната alo.bg

# 26
  • SF
  • Мнения: 21 162
Ако някой има опит в продаване на жилище, без агенция, може ли да ми пише на лични, за да не обсебвам темата с въпросите си.

# 27
  • Мнения: 1
Ако някой има опит в продаване на жилище, без агенция, може ли да ми пише на лични, за да не обсебвам темата с въпросите си.

Къде продавате вие? Аз търся да закупя апартамент в София, и харесах един от home2u, но като виждам мненията, очевидо и продавача и купувача са на загуба

# 28
  • Мнения: 9 859
Не съм сигурна че КУПУВАЧЪТ е на загуба. Той получава нещо на пазарна или малко под пазарната цена.

# 29
  • Мнения: 6 295
Не съм сигурна че КУПУВАЧЪТ е на загуба. Той получава нещо на пазарна или малко под пазарната цена.
Абсолютно вярно! Губи продавачът, чийто имот е закупен на ниска цена от агенцията. Това правят и така печелят. Купуват на ниски цени от хора на зор и продават с малък марж от около 10 000евро. Леко напудрят имота или поне го почистват и го пускат на пазара, на пазарна цена и дори често по-ниска от пазарната.

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 16:27 от fatalina

# 30
  • Мнения: 4
И на мен ми предстои продажба на имот и се интересувам за тази агенция Хоме ту ю? Коректни ли са, какви "уловки" имат по договора? С какво ти "извиват ръцете" както се казва? Моля, който е работил с тях да сподели мнение! Благодаря предварително!

# 31
  • София
  • Мнения: 88
Здравейте, искам да споделя горчивия си опит с тази некоректна фирма. Искахме да закупим имот от тях. Обадихме се и изрично казахме, че ако имота ни хареса на живо го взимаме веднага. Първо брокера не искаше 2 дни да ни даде час за оглед. С хиляди молби и уговорки ни даде час. По време на огледа имота ни хареса и казахме, че носим стоп капаро. Но брокера започна да увърта, че имало още огледи, нямало как да ги отложи и т.н Отново със молби (не мога да повярваме, че се стигна до там) в края на деня и приключване на огледите се чухме и отидохме да внесем стоп капаро. По време на подписване на документацията каза, че и на следващия ден имало огледи и чак тогава щял да ни каже дали ние ще го купим. И ние в шок, почнахме да разпитваме, но брокера видно не желаеше дори да проведе елементарен разговор с нас. Тогава даже решихме да предложим 500евро отгоре, за да може да видят че сме сериозни купувачи и помолихме отново за коректност, все пак сме първите желаещи за този имот. На другия ден естествено ни казаха, че няма да го вземем, защото се бил появил купувач, който бил дал 2000 евро над цената, при опит да получим някакво обяснение ни се казва, че това била базова цена. Такова нагло поведение и държание не бяхме срещтали.  Имота беше за не малко пари, търсим активно били сме на огледи, които са ни отменяли, защото преди нас са дали стоп капаро, но явно тази фирма си разиграват свой игри и имоти, които са примамливи ги превръщат на търг. Чиста подигравка с хора, които ще дадат торба с пари без да се пазарят за цена....

# 32
  • Мнения: 9 859
грешката е ваша, че не сте  попитали при каква цена ще се продаде. Щом като видиш накъде духа вятъра - това е правилният въпрос

# 33
  • София
  • Мнения: 88
грешката е ваша, че не сте  попитали при каква цена ще се продаде. Щом като видиш накъде духа вятъра - това е правилният въпрос

Няма да навлизам в повече подробности, само пак ще каже, че брокерът им не искаше никаква комуникация с нас, за да разберем на къде духа вятъра. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 791
А защо не предложихте 3к и щяхте даго вземете Simple Smile. Пари като хартии. Или пък можеше да ги въртите и да се откажете после. Няма да ви се разсърдят, щото и те така правят Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 874
За мен тази фирма е некоректна, защото Таньо Марковски остана шеф на клона във Варна дори и след като го хванаха в злоупотреба с лични данни
https://www.youtube.com/watch?v=Hx_ayaiclxY
https://www.youtube.com/watch?v=34LBLFYdgK4

Историята е истинска! И за мен наистина остана мистерия защо остана шеф и защо изобщо все още работи в тази фирма!

# 36
  • Мнения: 15
Здравейте, искам да споделя горчивия си опит с тази некоректна фирма. Искахме да закупим имот от тях. Обадихме се и изрично казахме, че ако имота ни хареса на живо го взимаме веднага. Първо брокера не искаше 2 дни да ни даде час за оглед. С хиляди молби и уговорки ни даде час. По време на огледа имота ни хареса и казахме, че носим стоп капаро. Но брокера започна да увърта, че имало още огледи, нямало как да ги отложи и т.н Отново със молби (не мога да повярваме, че се стигна до там) в края на деня и приключване на огледите се чухме и отидохме да внесем стоп капаро. По време на подписване на документацията каза, че и на следващия ден имало огледи и чак тогава щял да ни каже дали ние ще го купим. И ние в шок, почнахме да разпитваме, но брокера видно не желаеше дори да проведе елементарен разговор с нас. Тогава даже решихме да предложим 500евро отгоре, за да може да видят че сме сериозни купувачи и помолихме отново за коректност, все пак сме първите желаещи за този имот. На другия ден естествено ни казаха, че няма да го вземем, защото се бил появил купувач, който бил дал 2000 евро над цената, при опит да получим някакво обяснение ни се казва, че това била базова цена. Такова нагло поведение и държание не бяхме срещтали.  Имота беше за не малко пари, търсим активно били сме на огледи, които са ни отменяли, защото преди нас са дали стоп капаро, но явно тази фирма си разиграват свой игри и имоти, които са примамливи ги превръщат на търг. Чиста подигравка с хора, които ще дадат торба с пари без да се пазарят за цена....
Ама това не е само в Home 2 u, а във всички големи агенции. Оставят 10 човека капаро и накрая продават имота на този с най-високото предложение за цена и връщат капарото на останалите.
Всъщност няма понятие "стоп-капаро" - те взимат депозит, за да представят твоята оферта пред продавача и му обясняват, че може да има и по-добри оферти. Ако се съгласи - правят продажбата, ако той реши да изчака - най-вероятно се появява някой, който казва, че дава повече пари, за да го купи... и така.

# 37
  • Мнения: 3 874
Е хайде, аз държа лично да си дам офертата и капарото на продавача.
И двата пъти решавахме, че ще дадем оферта, казваме че цената ни е XY хил и искаме среща с продавача за да видим оригиналите на документите и да дадем стоп капаро - 1000 EUR.
На следващия ден се пише предварителния договор, в който стандартно додаваме капаро 10% от цената - 1000 EUR , се вписва  тройна неустойка ако продавача се откаже или има неизрядни документи и бави сделката повече от - в единия случай 1м , в другия 3м, че чакаха наследник от чужбина.
А номерът, че от стоп капарото ще си задържат комисионната брокерите и да им платим на предварителен не ми минаваха.. Продавачът ако иска да им даде своята комисионна веднага, ние плащаме пред нотариуса на фирмата и то само срещу фактура.
Вече ако продавачът е такъв тапигьоз, че да взима стоп капаро 1000-2000 EUR oт 10 човека .. за седмица-две и тогава да си избира офертата..

# 38
  • Мнения: 15
Е хайде, аз държа лично да си дам офертата и капарото на продавача.
И двата пъти решавахме, че ще дадем оферта, казваме че цената ни е XY хил и искаме среща с продавача за да видим оригиналите на документите и да дадем стоп капаро - 1000 EUR.
На следващия ден се пише предварителния договор, в който стандартно додаваме капаро 10% от цената - 1000 EUR , се вписва  тройна неустойка ако продавача се откаже или има неизрядни документи и бави сделката повече от - в единия случай 1м , в другия 3м, че чакаха наследник от чужбина.
А номерът, че от стоп капарото ще си задържат комисионната брокерите и да им платим на предварителен не ми минаваха.. Продавачът ако иска да им даде своята комисионна веднага, ние плащаме пред нотариуса на фирмата и то само срещу фактура.
Вече ако продавачът е такъв тапигьоз, че да взима стоп капаро 1000-2000 EUR oт 10 човека .. за седмица-две и тогава да си избира офертата..


Те комисионните стандартно се плащат на предварителен договор или се пуска отделен договор за поръчка, ако купувачът няма възможност в момента. А в определени агенции да се комуникира по какъвто и да е начин с клиента и забранено и най-много да ви кажат, че ще си намерят друг купувач ако не сте ОК с техните условия....

# 39
  • Мнения: 3 874
Казах, че два пъти не са ме връщали. Срещата с купувача се осъществява в офиса на посредника!
Не подписвам предварителен договор без адвокат да види оригиналите на документите!
Имам си договор за поръчка въз основа, на който могат да ме съдят за неплатена комисионна, но комисионна не плащам, докато агентите не си свършат работата до край.
На приказки са много силни, но вземат ли комисиона спират да се вълнуват кога и как ще се финализира сделката, а така интересът им си остава жив и съдействат на продавача да си извади документите!
Колкото и да е голямо търсенето на имоти, парите са у купувачите, на продавачите ако не им трябват парите щяха да си кътат имотите и да чакат да се качат цените до макс, а не да ги продават!

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте,

Искам да споделя за нелоялните практики на брокерска агенция Home2u (Home to you) (Хоум ту ю) https://home2u.bg/. Досега с агенцията коства много време, усилия и изгубени средства. Някои от схемите, които правят, граничат с опити за финансови измами. Събират стоп-капаро от множество купувачи без да уведомяват, че има и други дали капаро, преди вие да го дадете. Не връщат взето капаро, независимо дали вината за пропадане на сделка е на брокера/продавача. Увеличават цените на имотите без знанието на собствениците. Публикуват обяви за продавани имоти без знанието на собствениците. Обвързват с предварителни договори с неравноправни клаузи. Внимавайте и не се лъжете!

# 41
  • Мнения: 3 874
Mihaile, че изкупуват жилища и после ги продават не е проблем. Проблем е, когато злоупотребяват с лични данни и влачат пари от хората ..

# 42
  • Мнения: 1
Здравейте, тъй като прочетох публикациите реших и аз да споделя за нашите намерения. Харесвахме едно жилище в град Варна, собственик на което е работник (брокер в Home2You). Оставихме т.н. стоп-капаро или просто да свалят имота от продажба.

След няколко дни разговори с брокерката (която реално се явява и собственик на имота като поставено лице - има инвеститор) успяхме да се споразумеем да минем директно сделката без предварителен договор и прочие (след доста мъки и уговорки до тук добре). Обаче желанието ни беше сделката за имота да се проведе по т.н. начин със "специална смета"(сумата се превежда по сметка на нотариус и след необходимите документи и издаване на нотариален акт, нотариуса превежда сумата на продавача) при сметка на нотраиус и т.н. Въпросът е обаче че брокерката категорично ни отказа сделката да се проведе при нотариус по наш избор под предтекст че се съмняват. А и забравих да вметна че имота съответно е купен от Home2you на 25 август(25.08) и съответно брокера (собственик) в случая много държи сметката да се извърши възжможно по-скоро и в частност преди 15.09.

Някой имал ли е подобен случай или нещо такова? Реално опсанията са ни че не искат дори сделката да се проведе при наш нотариус, а съответно при техен (предишните сделки на този въпросен имот са били при този техен въпросен нотариус). Реално имаме някакви притеснения относно извършването на сделката при този "техен" нотариус.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Благодаря.

# 43
  • Мнения: 2
Получих в пощенската си кутия рекламно листче на Home2you.
Потресена съм от наглостта и безочието на тази фирма! На формат А4 са отпечатали, че имат няколко купувача, които търсят имоти и че “...Точно сега, особено в тези несигурни времена, по наши наблюдения е добър момент да се възползвате от ценовото движение на пазара …”. Тоест, Home2you ни съветва -  времената са несигурни, за това продавайте! Опитват се да ни убедят, че при тази инфлация е по-сигурно да имаме хартийки(пари) от колкото да имаме недвижим имот?!? Невероятна наглост.

На принтирания лист хартия има и мъгляви намеци, че ако препоръчаме наш приятел, който продава имот може и да получим нещо (ако има оферта(?), ако тя е осъществена(?), ако годината е високосна ... ).

А, и твърдят, че са  “на разположение денонощно” (колко самотвержено!) Щеше да е смешно, ако не беше тъжно, че не малко хора им се връзват.

# 44
  • Мнения: 2 791
И ти кво? Реши да се регистрираш и да пишеш колко си възмутен/а от хоум2ю. Свали си розовите очила и ще разбереш, че са прави, но това не отменя факта, че са нагли и говорят на всяка страна това което им оттърва.

# 45
  • Мнения: 3 744
На нашата улица се продава апартамент с много проблеми и като собственост и като течове и други скрити дефекти. Не го продадоха.
Купи го прословутата агенция, замаза дефектите плюс  един латекс и го пусна с 25 хиляди отгоре.
Та, ако не може да продадете апартамента - това е начина.
За купуване не бих ги препоръчала.

# 46
  • Мнения: 138
Здравейте, а знаете ли дали тази агенция Home2U работи в събота и неделя - в смисъл дали си вдигат телефоните и дали извършват огледи през уикендите?

# 47
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте.
Много се радвам, че открих тази тема. Тъкмо мислех да им се обаждам заради многото реклами, които чувам по радиото. Прочетеното дотук ме отказа. Продавам тристаен апартамент, но не спешно, чакаме си купувача. Понеже много брокери ми се обадиха и някои от тях са пусналили апартамента в имот.Бг без мое позволение с изключение на само една агенция. Май трябва да се обадя на всички, да си свалят обявите и да си го пусна само аз. И без това огледите са единични от тяхна страна, може би и заради това, че са чрез брокери. Иначе го бях пуснала и в olx. Само едно частно лице ми се обади, всичко останало бяха брокери. Отклоних се малко от темата, но явно заради това много хора се обръщат към тази агенция.

# 48
  • Мнения: 3 532
Кажете им на брокерите, че вие комисионна няма да им платите, само от купувача да търсят, ако го продадат.

# 49
  • Мнения: 1
Бягайте далече! Това са най-големите лъжци. Сблъсъкът ми с тях е от тези дни. Некоректния Станислав Мишуров и новопоявилото се директорче на офис НДК такъв номер ни извъртяха, че просто нямам думи да опиша. Ваеха капаро и накрая казаха, че господата след нас ще плащат панелен апартамента от 1200000 евро със собствени средства. И няма да го продадат на нас. При разговор с директора на цялата фурма не получих разбиране и съдействие а напротив точно обратното. Мили хора бягайте далеч от събрана група лъжци.

# 50
  • Мнения: 2 791
Поне върнаха ли ви парите?

# 51
  • при него
  • Мнения: 1 230
Добре, че намерих тази тема...
Замислили сме да продаваме, не ни е спешно, но...
Идваха от Хоум на оглед, после ходихме в офис да ни направят оферта. Това което ни предложиха, според нас е нереално ниско, сравнявахме с обяви на подобни апартаменти из нета. Та се чудим дали изобщо да работим с тях, иначе, те се интересуват и два пъти звънят да ни питат дали сме решили да продаваме, но май ше се откажем от тях.
Ще следя с интерес.

# 52
  • Мнения: 4 494
А иначе в рекламата им се казва: "Те продадоха стария си апартамент по-скъпо от новите в района." Wink

# 53
  • Мнения: 3 532
Speed queen,
А склонни ли са да преговарят и да вдигнат цената?

# 54
  • при него
  • Мнения: 1 230
На нас ни обясниха, че при спешните продажби, предлагат по-ниска цена, но пък сделката става бързо. Не виждам лошо, ако човек бърза или иска да се отърве. При нас не е такъв случая.
Иначе, приложено към официалната оферта, има списък с подобни апартаменти в района и близки райони и техните цени. Офертата е в диапазон и ни обясниха, че ние решаваме цената, но колкото по-висока, толкова повече ще чакаме.
Ние не отговорихме веднага, казахме, че ще мислим. Звъняха ни в последствие, като всеки път вдигаха офертата. Така и не сме решили, аз след прочетеното тук, се разколебах доста.
Иначе бяха много любезни.

# 55
  • Мнения: 1
Радвам се,че попаднах на Вашия пост.От доста време обмисляме да продадем апартамента си,който е 4 -стаен,но не,че ни е спешно или е с проблеми,а просто вече ни е излишно голям като за двама.Не ни се занимава с безкрайни огледи и мислех да се искам оферта от Home2you за директна продажба..Доближава ли се цената която Ви предложиха до средната цена за района в който е жилището Ви или е значително по ниска? Чудя се дали изобщо да се занимавам с тях или да търся други опции.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 130
Радвам се,че попаднах на Вашия пост.От доста време обмисляме да продадем апартамента си,който е 4 -стаен,но не,че ни е спешно или е с проблеми,а просто вече ни е излишно голям като за двама.Не ни се занимава с безкрайни огледи и мислех да се искам оферта от Home2you за директна продажба..Доближава ли се цената която Ви предложиха до средната цена за района в който е жилището Ви или е значително по ниска? Чудя се дали изобщо да се занимавам с тях или да търся други опции.
Ако жилището ви е в София, може ли да споделите (най-добре на лично съобщение) в кой квартал е (не съм брокер, купувач съм).

# 57
  • при него
  • Мнения: 1 230
Продадохме на цена, с около 35% по-висока от това, което ни бяха предложили H2Y.
Гледам сега реклами по телевизията на нова фирма, а тези на H2Y сякаш спряха. Та тази нива фирма, сякаш е новата на H2Y или тяхна дъщерна. Нещо с In започваше името.

# 58
  • София
  • Мнения: 194
Ние имаме същия опит от днес. На база на мненията във форума, поискахме от "Хоум ту ю", в догвора за стоп-капаро от 4000лв да присъства и Продавача, а не само агнецията. За 4000лв гарантират само, че ще свалят обявата от сайта. Доста скъпа услуга!

Помолихме в договра да се добави "Хоум Ту Ю и ПРОДАВАЧА гарантират на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ че до момента няма сключени други ДОГОВОРИ ЗА ГАРАНЦИЯ С КУПУВАЧ, както и Предварителен и Окончателен договор за Имота. Хоум Ту Ю и ПРОДАВАЧА се задължават до момента на сключване на Окончателен договор с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ да не сключват други ДОГОВОРИ ЗА ГАРАНЦИЯ С КУПУВАЧ, както и Предварителен и Окончателен договор за Имота. Хоум Ту Ю и ПРОДАВАЧА се задължават да предоставят всички изискуеми от банката документи за подписване на окончателен договор в срок до.....................(дата преди подписване на предварителния договор)"

Категорично отказаха да сключат договор. Ние също се отказахме да даваме 4000лв без никаква гаранция от продавача и агенцията.

Здравейте,

Искам да споделя за нелоялните практики на брокерска агенция Home2u (Home to you) (Хоум ту ю) https://home2u.bg/. Досега с агенцията коства много време, усилия и изгубени средства. Някои от схемите, които правят, граничат с опити за финансови измами. Събират стоп-капаро от множество купувачи без да уведомяват, че има и други дали капаро, преди вие да го дадете. Не връщат взето капаро, независимо дали вината за пропадане на сделка е на брокера/продавача. Увеличават цените на имотите без знанието на собствениците. Публикуват обяви за продавани имоти без знанието на собствениците. Обвързват с предварителни договори с неравноправни клаузи. Внимавайте и не се лъжете!

# 59
  • Мнения: 9 859
е добре де, но КАК която и да е било фирма, в случая хоумтою може да знае, и да ти гарантира - дали продавачът не е отишъл и в друга агенция, и към момента не е в някакви преговори с друг купувач? Те това няма кой да ти го гарантира.
А ги разбирам, че не искат да те свържат с продавача предварително, понеже можеш да ги заобиколиш, реално. защо да го правят, като не си им платила комисионна?

Принципно, тази агенция не я харесвам. Но описаните недостатъци - за мен, в конкретния случай, не са недостатъци.
Давали сме стоп капаро, срещу платежен документ. В единия от случаите сделката се осъществи и се намали комисионната ни към агенцията със стойността на това стоп капаро. В другия случай парите ни ги върна агенцията.
Това стоп капаро агенцията ползваше за да даде информация на клиента, че има човек при себе си, с пари - да даде оферта от твое име. Тоест, ти си дала вече парите - значи си мотивирана да купиш. И в този случай е възможно продавачът да се съгласи на отстъпка.
Но ако искаш отстъпка, пък не даваш нищо насреща, значи ... просто си искаш. Никой няма да се съгласи на коментар.

Поне аз това мисля за конкретния казус.

# 60
  • София
  • Мнения: 194
Не съм съгласна с Вас.
Първо договора за стоп-капарото се бяхме съгласили се подпише в офис на Home2you. Бяхме се съгласили и да подпишем договор на агенцията преди това, че само те ще ни представляват за покупката на този имот. Има доста сериозни неустойки цитирани в договора, ако свързани с нас лица или лица присъствали на огледа закупят имота и ги заобиколим за сделката.
Ако агенцията не е сигурна, че няма друго стоп-капаро или предварителен договор, подписан от продавача, значи няма смисъл да и плащаме 4000лв за стоп-капаро и 3.6% комисион. Нали затова искаме и продавача да присъства на подписването и той да се подпише. Ако има подписани други стоп-капаро и предварителен договор, то тогава говорим за финансова измама.
Второ същата обява за доста атрактивно жилище в Полигона пред Акт 15 я бяха предложили на цена с 25% по-ниска от другите подобни имоти в района. След нашия отказ, свалиха още цената надолу до абдурдно ниски нива. Точно е примамка за хора, които искат да купят изгоден имот и не гледат какво подписват.

е добре де, но КАК която и да е било фирма, в случая хоумтою може да знае, и да ти гарантира - дали продавачът не е отишъл и в друга агенция, и към момента не е в някакви преговори с друг купувач? Те това няма кой да ти го гарантира.
А ги разбирам, че не искат да те свържат с продавача предварително, понеже можеш да ги заобиколиш, реално. защо да го правят, като не си им платила комисионна?

Принципно, тази агенция не я харесвам. Но описаните недостатъци - за мен, в конкретния случай, не са недостатъци.
Давали сме стоп капаро, срещу платежен документ. В единия от случаите сделката се осъществи и се намали комисионната ни към агенцията със стойността на това стоп капаро. В другия случай парите ни ги върна агенцията.
Това стоп капаро агенцията ползваше за да даде информация на клиента, че има човек при себе си, с пари - да даде оферта от твое име. Тоест, ти си дала вече парите - значи си мотивирана да купиш. И в този случай е възможно продавачът да се съгласи на отстъпка.
Но ако искаш отстъпка, пък не даваш нищо насреща, значи ... просто си искаш. Никой няма да се съгласи на коментар.

Поне аз това мисля за конкретния казус.

# 61
  • Мнения: 3 874
Абе хора как сключвате сделки с фирма, в която все още е съдружник  човек, чиято жена използваше лични данни на клиенти на агенцията за да върти интернет търговията си с дрехи без да плаща данъци, така де - друг да ги плаща Sad

Общи условия

Активация на акаунт